מעבר בין קופות חולים

השוואת קופות חולים ושירותי בריאות. כיצד לבצע רישום לקופת חולים, וכל המידע על מעבר לקופת חולים והצטרפות למכבי, כללית, לאומית, מאוחדת,
הצטרפות לקופת חולים

מעבר בין קופות חולים

Actions
לעבור קופת חולים בקלות
מעבר בין קופות חולים? תופתעו לגלות אבל מעבר לקופת חולים אחרת הוא לא כל כך מסובך. קופות חולים השוואה? יש דבר כזה, זוהי השוואה חשובה שיכולה לתרום רבות לאיכות חייכם וגם לכיס שלכם, והיום קל ופשוט מאי פעם לעשות את זה בזכות כמהזה בריאות (: חשוב לעשות השוואה ולקחת בחשבון את המאפיינים האישיים שלכם כמו מצב משפחתי, מקום מגורים, מצב בריאותי וכו', זאת מאחר שאין תשובה אחת לשאלה איזו קופת חולים טובה, קופת החולים הטובה ביותר תלויה במשתנים האישיים שלכם.
רובנו נשארים בקופת החולים שאנחנו מכירים מילדות ולא יודעים מה אנחנו יכולים לקבל מקופות החולים האחרות.
אנחנו מזמינים אתכם לקרוא אצלנו תכנים מעניינים בנושא של השוואת קופות חולים ולשמוע מה יש לקופות החולים בישראל להציע: זמינות תורים גבוהה, מענה מקצועי, צוות שירותי, מגוון רחב של שירותים מורחבים, ואולי אפילו חיסכון כספי!
איך עוברים קופת חולים? זה פשוט מאוד, בעמוד הזה תמצאו את ההסבר איך ומתי לעבור קופת חולים בקלות.
כאן תקבלו מידע על קופת החולים בה אתם מתעניינים ואף תוכלו לפנות לנציג הקופה לקבלת מידע נוסף על מעבר קופת חולים.
מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?
loading

מעבר בין קופות חולים - מידע חשוב

השוואה בין קופות חולים - סקירות בתחום

עוד במעבר קופות חולים

מה אתם יכולים לקבל מקופת החולים שלכם?

  • זמינות תורים גבוהה
  • פריסת סניפים נוחה
  • מחירי תרופות וטיפולים משתלמים
  • שירות אונליין נוח וזמין
  • מענה מקצועי גם מחוץ לשעות הפעילות
  • איכות טיפולים ויחס אישי
  • סל הריון מורחב
  • טיפולי שיניים מתקדמים

האם הקופה בה אתם חברים מציעה את כל זה? 
האם אתם יודעים מה מציעות הקופות האחרות?


קופות חולים בישראל - הכירו את ארבעת קופות החולים

בישראל פועלות כיום 4 קופות חולים: כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית. ניתן לעבור בינהן אך מעטים עושים זאת מאחר שהתהליך נתפס כמסובך ובעיקר בגלל כוחו של הרגל. חשוב לדעת שמעבר קופת חולים יכול לשפר את בריאותכם ואף לחסוך לכם זמן, אנרגיה וגם לא מעט כסף. לכן חשוב לעשות השוואה בין קופות חולים ולבחור את הקופה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. רבים מחפשים דירוג קופות חולים, אבל האמת היא שהדירוג הוא אישי תלוי במקום המגורים שלכם, המצבכם הבריאותי ועוד, ולכן הדרך הנכונה היא לבנות דירוג קופות חולים בעצמכם בעזרת קריאת המידע באתר שלנו (: 

איזו קופת חולים הכי טובה?

אין תשובה אחת לשאלה הזו, מאחר שקופת החולים הכי טובה היא זו המתאימה לצרכים היחודיים שלכם: מקום מגורים, מצב משפחתי, מצב בריאותי ועוד. לכן אספנו את כל המידע שמאפשר לעשות השוואה בין קופות החולים, וכך ניתן לבדוק איזו קופה מציעה את ההצעה הטובה ביותר לפי המאפיינים היחודיים שלכם.

קופות חולים השוואה - איזה קריטריונים חשוב להשוות לפני שמחליטים על מעבר קופת חולים?

הקריטריונים המרכזיים אותם יש לבחון הם: פריסת המרפאות והקרבה הגאןגרפית אל מקום המגורים, זמינות התורים לרופא המשפחה, הנשים והילדים (לפי מה שרלוונטי עבורכם), איכות הצוות הרפואי המטפל במרפאה קרוב למקום מגוריכם, עלות הביטוח המושלם (שב"ן), התמחות או סבסוד של טיפול במצב בריאותי מסויים (למשל יש קופות שמסבסדות טיפולי פוריות יותר מאחרות), איכות השירות הדיגיטלי לקביעת תורים, לצפייה בתוצאות בדיקות למתן מענה און ליין של רופאים ואחיות מתחומים שונים ועוד. כמו כן, למשפחות צעירות חשוב להשוות את סלי ההריון שמציעות הקופות, אשר יכולים להתבטא באלפי שקלים חיסכון בעת הריון ולידה. ניתן להסתכל גם על שירותי בריאות השן בכל אחת מהקופות, על הרפואה המשלימה ועוד. על כל השירותים האלה ועוד הכנו סקירות מפורטות, אותם תוכלו למצוא בעמוד זה והן יעזרו לכם לבצע בנוחות השוואה בין קופות החולים. אם לאחר הקריאה תבחרו לבצע מעבר קופת חולים (או להשאר בקופת החולים הנוכחית בה אתם חברים) - תדעו שעשיתם את הבחירה הנכונה. 

איך עוברים קופת חולים?

זה קל! בחרו את הקופה אליה אתם רוצים לעבור והשאירו לה פרטים כאן באתר, נציג מטעמה יחזור אליכם עם כל הפרטים ויסייע לכם בביצוע מעבר בצורה פשוטה ונוחה.

מעבר בין קופות חולים - מהם התאריכים בהם ניתן לבצע מעבר?

ישנם 6 מועדים בשנה בהן ניתן לבצע מעבר בין קופות חולים, את הבקשה יש להגיש חודש וחצי לפני תאריך המעבר בפועל:

למגישים בקשה עד 15/11 בתאריך 01/01 המעבר יתבצע ויכנס לתוקף 
למגישים בקשה עד 15/01 בתאריך 01/03 המעבר יתבצע ויכנס לתוקף
למגישים בקשה עד 15/03 בתאריך 01/05 המעבר יתבצע ויכנס לתוקף
למגישים בקשה עד 15/05 בתאריך 01/07 המעבר יתבצע ויכנס לתוקף
למגישים בקשה עד 15/07 בתאריך 01/09 המעבר יתבצע ויכנס לתוקף
למגישים בקשה עד 15/09 בתאריך 01/11 המעבר יתבצע ויכנס לתוקף


איזה מגבלות יש בנושא של החלפת קופת חולים?

ניתן לעבור קופת חולים פעמיים במשך 12 חודשים. מעבר מקופת חולים אחת לאחרת אינו פוגע בזכויות המבוטח ובשירותים הרפואיים אותם הוא זכאי לקבל. גם בשב"ן (הביטוח המשלים שמציעות הקופות) נשמר הותק מהקופה הקודמת ואין צורך בתקופת אכשרה, אולם מומלץ לברר זאת עם הקופה אליה עוברים לפני ביצוע המעבר. 


רישום לקופת חולים

מעבר קופת חולים - ?How to Choose Kupat Holim

השוואה בין קופות חולים - מה מציעה קופת חולים כללית?

השוואת קופות חולים - מה מציעה קופת חולים מכבי?

איך לבחור קופת חולים? מה מציעה קופת חולים לאומית?

מעבר בין קופות חולים - מה מציעה קופת חולים מאוחדת?

מעבר בין קופות חולים

האם מסובך לבצע מעבר בין קופות חולים?
המעבר בין קופות החולים פשוט וקל (במיוחד לעוברים בעזרת אתר כמהזה בריאות), אינו כרוך בהרבה בירוקרטיה, ומרבית הכיסויים הביטוחיים נשמרים ללא תקופת אכשרה.  
מה הן הסיבות לבצע מעבר בין קופות חולים?
קופות חולים השוואה - לא רבים יודעים אבל יש הבדל משמעותי בין שירותי הקופות השונות באזורים גאוגרפיים שונים. הבדלים אלה באים לידי ביטוי בזמינות התורים, באיכות הצוות המטפל והלוגיסטי ובחלק מהמקרים גם במחירי התרופות והכיסויים הביטוחיים של הביטוחים המשלימים.
איך לעבור קופת חולים?
זה פשוט וקל! על מנת לעבור לקופת חולים, קראו באתר כמהזה בריאות מה מציעות הקופות השונות ובחרו את המתאימה לכם. ניתן למלא פניה לקופת חולים שבחרתם דרך האתר בקלות ובנוחות. הקופה הנבחרת תחזור אליכם בהקדם לבצע את המעבר. 
מתי כדאי לבצע מעבר קופת חולים?
מעבר בין קופות חולים הוא קל ונוח ולכן מומלץ לעשות אותו בכל עת בה אינכם מרוצים מהקופה שלכם. מועדים נוספים למעבר לקופת חולים אחרת יכולים להיות חתונה - על מנת להיות באותה הקופה עם בן/בת הזוג, או בעת מעבר דירה- על מנת לשפר מרחק ונגישות לקופת החולים.
מחפשים מידע על הצטרפות לקופות החולים?
הנה קישורים לעמודים מהם תוכלו לפנות ולהצטרף לכל אחת מקופות החולים:
כללית הצטרפות
מכבי הצטרפות
מאוחדת הצטרפות
לאומית הצטרפות
כיצד מתבצע רישום לקופת חולים של תינוק חדש?
רישום תינוק לקופת חולים אפשרי רק אם אחד ההורים חבר באותה הקופה. בעקרון הרישום נעשה אוטמטית לקופה של ההורה שמקבל את הקצבה מביטוח לאומי, אולם תהליך זה יכול לקחת עד חודש מיום הלידה, במהלכו התינוק עדוי להזדקק לשירותי הקופה. את האצת תהליך הרישום ניתן לעשות בכל אחד מאתרי האינטרנט של קופות החולים בצורה פשוטה.