בדיקות גנטיות לפני הריון

בדיקות סקר גנטיות מחיר, סבסוד הקופות, בדיקות גנטיות חדשות, היכן ניתן לבצע: פיוג'ן ג'נטיקס, המכון הגנטי שיבא, מעבדות זר ועוד.

בדיקות גנטיות לפני הריון - חברות בתחום

בדיקות גנטיות לפני הריון

עוד בבדיקות גנטיות לפני הריון

בדיקות גנטיות לפני הריון - שאלות ותשובות

מהן בדיקות סקר גנטיות?
בדיקות סקר גנטיות הן בדיקת דם מהירה ופשוטה שנלקחת מאחד מבני הזוג, לרוב מהאם. אם תאותר נשאות למחלה מסוימת ייבדק גם דמו של האב. מכיוון שחלק מהמומים נובעים מגורמים תורשתיים, בדיקות גנטיות יכולות לגלות זוגות בסיכון יתר ולספק להם ייעוץ גנטי. 

איך אדע אילו בדיקות גנטיות לפני הריון עלי לעשות?
ישנן בדיקות שניתנות לכלל האוכלוסייה, ואחרות נקבעות על פי מוצאם של ההורים עד שלושה דורות לאחור. הבדיקות נקבעות לפי החלטות משרד הבריאות והמלצות איגוד הגנטיקאים. ישנן חברות פרטיות שמאפשרות בדיקה של מאות מחלות בפעם אחת, בדיקות שאינן כלולות אף בבדיקה המורחבת של קופות החולים.
מה קורה אם אחד מבני הזוג מתגלה כנשא?
אם מתברר שהאישה נשאית לאחת המחלות שנבדקות בסקר, בודקים גם את בן הזוג. אם בן הזוג לא מתגלה כנשא, המשמעות היא שהסיכוי למחלה בילדים נמוך מאוד. כדי לשלול לחלוטין את הסיכוי אפשר לעשות בדיקה גנטית פרטית יסודית באמצעות פנייה לייעוץ גנטי. פירוט בנוגע למה עושים אם שני בני הזוג נשאים ניתן לקרוא בסקירה המלאה. 
האם ניתן לקבל סבסוד עבור בדיקות גנטיות?
הביטוחים המשלימים בכל קופות החולים מעניקים סבסוד עבור בדיקות סקר גנטי מורחב למחלות ותסמונות שאינן כלולות בסל הבריאות. חלק מהקופות מציעות השתתפות עצמית במכונים ומעבדות שבהסדר, וחלקן מציעות גם מסלול החזר במכוני בדיקה שאינם בהסדר. 

אולי יעניין אותך גם: