דלג לתוכן

כמהזה? פיננסים

משווים שירותים פיננסים, מקבלים מידע על אפשרויות, פתרונות וחברות מובילות בתחום ובוחרים את המסלול הפיננסי המתאים ביותר עבורכם!

אתר כמהזה פיננסים

כמה זה פיננסים הינו אתר להשוואת שירותים פיננסים בישראל: ביטוחים, הלוואות, השקעות, משכנתאות, כרטיסי אשראי, קרנות פנסיה, חסכונות, בנקים ועוד. האתר מאפשר לכם לקבל מידע ולהשוות בין פתרונות פיננסים שונים. באופן זה תוכלו לבחור את השירות הפיננסי המתאים ביותר עבורכם בצורה מושכלת על בסיס מחקר מקדים. גם בתחום הפיננסים – כל המידע במקום אחד, קל לבחור נכון!

בנקים

בנקים בישראל- השוואה >

בנקים: השוואה בין הבנקים השונים בישראל

בנקים הם מוסדות פיננסיים שמקבלים מאיתנו הפקדות, שומרים על המשכורת שלנו, מעניקים הלוואות, מתווכים במטבעות זרים, ומספקים מגוון של שירותים פיננסיים נוספים, כולל הנהלת השקעות, הנפקת כרטיסי אשראי, והכנת מסמכים שונים. בישראל, המערכת הבנקאית מורכבת מעשרה בנקים מסחריים ישראלים: לאומי, הפועלים, מזרחי-טפחות, דיסקונט, הבינלאומי, בנק יהב, בנק ירושלים, מסד, מרכנתיל דיסקונט, והבנק הדיגיטלי ONE-ZERO. ישנם גם ארבעה בנקים זרים. הבנקים בישראל מאפשרים לבצע מגוון פעולות פיננסיות באתר ואפליקציה, מספקים גישה להלוואות ולחסכונות, ומסייעים בניהול תיקי השקעות. כשבוחרים בנק, יש להשוות בין גובה העמלות, ההטבות למעבירי משכורת, נגישות הסניפים, רמת השירות הדיגיטלי, ואיכות השירות הטלפוני.

בנק ללא עמלות - האם יש דבר כזה?

איך אפשר לנהל חשבון בנק ללא עמלות, מה צריך לעשות כדי לקבל פטור מעמלות בנק עיקריות, אילו עמלות בנק אנחנו משלמים, כיצד ניתן להקטין את העמלות, והאם...

פתיחת חשבון בנק: מדריך עם כל מה שחשוב לדעת

מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק, מי זכאי לפתוח חשבון בנק, האם לבנק מותר לסרב לפתיחת חשבון, מתי אפשר לפתוח חשבון אונליין, באילו מקרים חייבים להגיע...

חשבונות בנק בישראל

בין הוראות הקבע, תשלומי החשבונות, הפלוס, המינוס, קווי האשראי, והיום הנכסף שבו המשכורת נכנסת - כמעט כל אחד ואחת מאיתנו חייבים חשבון בנק. איך יודעים...

כרטיס אשראי

כרטיסי אשראי- השוואה >

כרטיסי אשראי: ויזה, מקס, ישראכרט ועוד

כמעט אין אדם ללא כרטיס אשראי אחד לפחות בארנק, בין אם זה שבכיס ובין אם בארנק הדיגיטלי. כרטיס אשראי הוא כלי תשלום שמאפשר לנו לקנות מוצרים או שירותים מבלי להחזיק בכסף מזומן. ישנם סוגים שונים של כרטיסי אשראי, חלקם בתשלום מיידי (דביט) ואחרים בתשלום אחד בתאריך מוסכם בחודש. לאחר הרפורמה בכרטיסי האשראי, רוב כרטיסי האשראי היום הם חברות חוץ בנקאיות, בניגוד לעבר, אז הבנקים החזיקו בבעלות על חברות האשראי. חברות כמו כאל, ישראכרט, ומקס מנפיקות כרטיסי אשראי ללא קשר לבנק שבו אתם מנהלים חשבון בנק.
כרטיסי אשראי מציעים יתרונות רבים. הם מאפשרים תשלומים נוחים, הגנה ברכישות, דחיית הוצאות כבדות, וכן הטבות כמו נקודות זיכוי, הנחות בחנויות מסוימות, ועוד. גם אם יש לכם כבר כרטיס אשראי, כדאי לבדוק את התנאים ולחפש כרטיס עם הטבות גדולות יותר, מהי הריבית על דחיית תשלומים, אפשרות להלוואות בריבית נוחה, נקודות בטיסות ועוד, ולהתאים את תנאי הכרטיס לצרכים שלכם כדי לשלם כמה שפחות.

כרטיסי אשראי - המדריך המלא

כרטיס אשראי חוץ בנקאי, כרטיס אשראי מהבנק, ויזה כאל או ויזה מקס, ישראכרט, מאסטרקארד, דיינרס ואמריקן אקספרס, זהב, פלטינום וכרטיסי מועדון - עם כל כך...

ביטוח

סוגי ביטוחים- השוואה >

סוגי ביטוחים: נסיעות, בריאות, רכב ועוד

ביטוח הוא מנגנון שבו אנחנו משלמים סכום מסוים באופן חודשי או שנתי, או כל תקופה אחרת שנקבעת בהסכם הביטוח, על מנת להגן עלינו מאובדן מסוים או הפסד כלשהו. הגופים שמבטחים הם בעיקר חברות ביטוח פרטיות, אך יש גם גופים ממשלתיים או ציבוריים שמספקים ביטוחים במקרים מסוימים, כמו למשל המוסד לביטוח לאומי או קופות החולים. ישנם סוגים שונים של ביטוחים: ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח נסיעות, ביטוח מקרה מוות, ביטוח דירה או בית - תכולה או מבנה, ביטוח רכב, ביטוח למכשירים חשמליים, ועוד. כל אחד מסוגי הביטוחים מגן על המבוטח מאובדנים שונים, כמו למשל מחלות קשות, תאונות, תאונות עבודה, גניבות או נזקים שנגרמו לנכסים.
הביטוחים עוזרים לנו מבחינה פיננסית במקרה של אירוע לא צפוי או חריג שיכול להביא להוצאות גבוהות. במקום לשלם את מלוא ההוצאות מהכיס האישי, המבוטח משלם פרמיה לחברת הביטוח, והפרמיה הזו מעניקה את הכיסוי במקרה של אירוע לא צפוי. בקרות המקרה הביטוחי, הגוף המבטח ישפה אותנו בסכום שנקבע בתנאי הפוליסה, עם השתתפות עצמית נמוכה, ובמקרים מסוימים ללא השתתפות עצמית כלל. לכן, ביטוח הוא אמצעי יעיל להפחתת הסיכון הכלכלי והוא מעניק רובד של הגנה במקרים של אירועים חריגים ולא צפויים.

ביטוחים: אילו סוגים קיימים ואיפה מצטרפים?

אילו חברות ביטוח פועלות בישראל, אילו סוגי ביטוחים קיימים, מה מכסה הפרמיה, ומה אתם חייבים לבדוק לפני שאתם חותמים על פוליסת ביטוח – מדריך

הלוואה

סוגי הלוואות- השוואה >

הלוואות לכל מטרה

מי מאיתנו לא נתקל במשפט ״הלוואה לכל מטרה ללקוחות כל הבנקים״? כמעט כל אחד מאיתנו הזדקק פעם לסכום כסף כאן ועכשיו, לצורך כזה או אחר. הלוואה היא סכום כסף שאנחנו מקבלים ממקור מסוים, לתקופה מסוימת, כשההחזר מחושב עם ריבית. קיימים מספר סוגים של הלוואות, כמו למשל משכנתה לרכישת דירה, הלוואות למוצרי צריכה, הלוואות סטודנטים, הלוואות לעסקים קטנים, הלוואות לכיסוי המינוס, הלוואה בכרטיס אשראי, ועוד. הגופים המלווים העיקריים הם הבנק שבו מתנהל חשבון העו״ש, בנקים שמאפשרים הלוואות ללקוחות חיצוניים, הלוואות בכרטיס אשראי, וגם קרנות ההשתלמות והפנסיה מאפשרות ליטול הלוואות, כך גם הלוואה מקרן ההשתלמות בתנאים מסוימים.
ההלוואות מאפשרות לממן קנייה גדולה לטווח ארוך, או להתמודד עם משבר כלכלי לא צפוי שמצריך פתרון מיידי. בעזרת הלוואות ניתן לרכוש בתים, לערוך שיפוצים, לקנות רכב, לממן השכלה, ולהתפתח עסקית. כשנוטלים הלוואה יש לבחון מהן אפשרויות ההחזר החודשי שלנו, תוך כמה זמן נוכל לשלם את ההלוואה במלואה, מהי הריבית שכל גוף מציעה לנו, איזה סוג הלוואה מתאים עבורנו, ולא להתפתות להלוואות מיידיות בריביות נשך.

הלוואה: סוגי הלוואות ומאיפה לוקחים – מדריך

מאילו גופים אפשר לבקש הלוואה, מה ההבדלים בין סוגי ההלוואות השונות, איך נקבע גובה ההחזר החודשי ועוד שאלות חשובות– הכנו עבורכם מדריך קצר על הדברים...

משכנתא

משכנתאות- השוואה >

משכנתאות: ייעוץ, בנקים והחזרים

משכנתה היא סוג של הלוואה המוענקת על ידי הבנק בדרך כלל, או מוסד פיננסי אחר, שבו נדל"ן משמש כביטחון להלוואה. ברוב המקרים, משכנתאות הן ההלוואות הגדולות ביותר שתיקחו במהלך החיים והן משולמות על פני שנים ארוכות, במקרים רבים במשך עשורים. המטרה של משכנתה היא לאפשר לצרכנים לרכוש נכס נדל"ן כשאין להם את כל המזומנים הנדרשים בשלב זה, שזה רובנו, ולהחזיר את ההלוואה במהלך תקופה ארוכה.

המוסד הפיננסי הנפוץ ביותר לקבלת משכנתאות הם הבנקים, ובמידה פחותה גם חלק מחברות הביטוח, שמעניקות הלוואות משכנתה באחוזי מימון נמוכים יותר מהבנקים. כשנוטלים משכנתה יש לוודא היטב את תנאי ההחזר, איך נקבעת הריבית, בכמה תשלומי המשכנתה צפויים לעלות במקרים של העלאות ריבית חוזרות ונשנות, ולהיערך לכך תקציבית.

מדריך משכנתאות: הדברים שאתם חייבים להכיר

משכנתא בריבית משתנה או ריבית קבועה? פריסת תשלומים ל-15, 20 או אולי 30 שנה? לקבל את ההצעה הראשונה למשכנתא מהבנק שלי, או לעשות סקר שוק? אילו מסמכים...

השקעה

סוגי השקעות- השוואה >

השקעות: קופות גמל, קרנות נאמנות, מניות ועוד

השקעה היא תהליך שבו משקיעים כסף או משאבים אחרים על מנת להגביר את הערך שלהם בעתיד. זוהי הוצאה, בדרך כלל כספית, שלא מיועדת לצריכה שוטפת לקיום השגרתי, אלא למטרות עתידיות. שני סוגים עיקריים של השקעות: השקעות ישירות שבהן משקיעים כסף בעסק או נכס, והשקעות עקיפות, שבהן משקיעים בכלי פיננסי כמו מניות או אג"ח. ההשקעה יכולה להניב לנו רווחים בשני אופנים, הראשון הוא השקעה מניבה כלומר היא מכניסה לנו הכנסה שוטפת כמו ריביות, דיבידנדים, או שכר דירה. השני הוא קבלת הון, כלומר עליית הערך של ההשקעה (למשל דירה או קרקע, וכן מניות), כך שכשנרצה למכור אותה יהיה לנו רווח משמעותי על הסכום שהשקענו.
ההשקעות מנוהלות על ידי גופים פיננסים שונים, חברות השקעות, חברות ביטוח, בנקים, קופות גמל, ומנהלי תיקים שמנהלים את הכסף במטרה ליצור רווח עבור המשקיעים. השקעה מאפשרת צמיחה כלכלית לאורך זמן, במקום להשאיר את הכסף בחשבון בנק בריבית נמוכה, השקעה מאפשרת קבלת ריביות גבוהות משמעותית בהתאם לרמת הסיכון, ובמקרים מסוימים ריבית דריבית בהשקעה נבונה לאורך עשרות שנים. השקעה נכונה במניות יכולה להתגבר על אינפלציה ולהביא רווח גבוה לקראת פרישה, והשקעה בנדל״ן יכולה לספק ביטחון כלכלי לשנים ארוכות. גם קרנות הפנסיה שלנו מושקעות, ותמיד כדאי לברר עם סוכן הביטוח מהי רמת הסיכון של ההשקעה.

השקעות: האפשרויות וההזדמנויות

השקעות בשוק ההון, ניירות ערך, איגרות חוב, מניות, קרנות סל וקרנות נאמנות, השקעות בנדל״ן וקופת גמל להשקעה - מהן אפשרויות ההשקעה, מה ההבדל בין הכנסה...

פנסיה

סוגי פנסיה- השוואה >

קרן פנסיה : חברות, מחשבון, הפרשות ועוד

קרנות הפנסיה הן מסלולים שונים של חיסכון ארוך טווח לשנות הפרישה. קרן הפנסיה כוללת ביטוח שאירים למקרה מוות, ביטוח למקרים של נכות, וביטוח אובדן כושר עבודה. קצבת הפנסיה החודשית היא הסכום שנקבל מדי חודש בשנות הפרישה, והיא נקבעת בהתאם לסכום שהפרשנו לקרן וחסכנו לאורך השנים, ולכך נוספים חישובים על פי תוחלת החיים הצפויה. בהתאם לחוק, כספי קרן הפנסיה מושקעים באפיקי השקעה שונים כך שהקרן צוברת רווחים, או הפסדים בשנים מסוימות, אך לטווח ארוך מדובר כמעט תמיד ברווחים, והם נוספים לסכום הכולל שממנו נקבעת קצבת הפנסיה.
ישנם סוגים שונים של קרנות פנסיה, כמו קרן ותיקה וקרן חדשה, קופות גמל, ביטוח מנהלים, ומכל אחת מקרנות הפנסיה נגבים דמי ניהול שנתיים, שמשתנים בין סוגי הקרנות ובין החברות המבטחות. תמיד כדאי לעשות סקר שוק ולהתמקח על דמי הניהול, משום שכל עשירית אחוז יכולה להתבטא בכסף רב בשנות הפרישה. כל אחד ואחת מכם יכולים לבחור בקרן פנסיה לפי שיקולכם, ללא תלות במעסיק, אם כי יש קרנות מסוימות שמציעות הטבות נוספות למקומות עבודה כאלה ואחרים. כספי הפנסיה מוגנים מפני עיקולים, כל עוד הם לא נמשכו מהקרן, כך שגם מי שנקלע למצב כלכלי לא טוב, החיסכון לשנות הפרישה מוגן.

מה זה פנסיה?

קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, או קופת גמל? דמי ניהול מההפקדות, דמי ניהול מהחיסכון, ביטוח נכות וקצבת שארים – אלו רק חלק מהמושגים שמצליחים לבלבל כמעט כל...

חיסכון

חיסכון- השוואה >

חסכונות: תכניות, קופות, פוליסות ועוד

חסכון הוא שמירה על כסף לשימוש בעתיד. זהו חלק מרכיב ההכנסה שאינו משמש להחזר הלוואות, תשלום על הוצאות שוטפות, או השקעה, ובמקום לבזבז אותו משתמשים בו לחיסכון. חיסכון יכול להיעשות בתוכניות השונות של הבנקים עם תנאי נזילות משתנים, השקעה בתוכנית פנסיה, בחברות לניהול תיקי השקעות, בקרן השתלמות, ועוד. חסכונות הם אפיק סולידי שבו הכסף שלנו מוגן בהשוואה להשקעות, הוא מעלה מערכו ממש מעט, אבל מוגן יחסית מפני הפסדים וירידות בשוק ההון. הסכום שנצבר בחיסכון מאפשר לנו להיות ערוכים למצבים בלתי צפויים או להיות מוכנים עם כסף למטרות כמו רכישת רכב, קניית בית, רכישת השכלה גבוהה, חתונה, וכל סיבה אחרת. חסכונות מאפשרים לנהל את הכלכלה הפרטית או המשפחתית באופן נבון, לפתח הרגלים טובים של ניהול כספים, ולהוסיף רובד נוסף של ביטחון כלכלי למשק הבית.

איך לחסוך כסף: תוכנית חיסכון מומלצת

אילו מוסדות פיננסיים מציעים תוכניות חיסכון, מה היתרון שלהן על פני כלים כלכליים אחרים, מהן פוליסות חיסכון של חברות הביטוח, איך בוחרים תוכניות חיסכון...