דלג לתוכן
בנק ירושלים: פתיחת חשבון בנק ירושלים, הלוואות והטבות ללקוחות כל הבנקים

בנק ירושלים: פתיחת חשבון בנק ירושלים, הלוואות והטבות ללקוחות כל הבנקים

בנק ירושלים רואה את עצמו כחנות שכל אחד יכול להיכנס אליה כדי לרכוש מוצרים. המשמעות היא, שאתם בכלל לא חייבים לפתוח חשבון עו"ש כדי ליהנות בבנק ירושלים מהלוואה בתנאים אטרקטיביים, משכנתאות, בנק ירושלים פיקדונות וחסכונות של הבנק. אפשר להמשיך לנהל את חשבון העו"ש בבנק שלכם, ולקבל מגוון שירותי בנקאות משלימה בכ-20 סניפים ברחבי הארץ, במוקד השירות הטלפוני ובכל עת בבנק ירושלים באינטרנט

בנק ירושלים הוא בנק ייחודי בענף הבנקאות בישראל. כבר בהתחלה נגיד שלמרות השם, לבנק יש כ-20 סניפים בפריסה ארצית, ואפילו מטה הבנק שוכן בקריית שדה התעופה ולא בבירה. הבנק החל את דרכו כחברה ציבורית ב-1963 ואת שמו, "בנק ירושלים לפיתוח ולמשכנתאות", קיבל משום שעיריית ירושלים הייתה שותפה בהקמה וראש העיר כיהן כנשיא הבנק. ב-1998, לאחר שהפך לחברה מסחרית, השירותים הורחבו ובנק ירושלים פיתח שיטת בנקאות ייחודית. 

בניגוד לבנקים אחרים, בנק ירושלים רואה את עצמו כחנות של מוצרים בנקאיים שכל אחד, מכל בנק, יכולים לבוא ולרכוש מהם. כאן לא צריך "לעבור בנק", אתם יכולים להמשיך לנהל את חשבון העו"ש בבנק שלכם, להעביר אליו את המשכורת ולצרוך עם כרטיס האשראי הבנקאי שלכם, ולהחליט לנהל מוצרים בנקאיים ספציפיים בבנק ירושלים, כמו למשל הלוואות, הלוואה דיגיטלית, פיקדונות, תכניות חיסכון, תיקי השקעות, ועוד. בנוסף לסניפים, ניתן לקבל שירות גם במוקד הטלפוני או באמצעות בנק ירושלים באינטרנט. 

חשבון עו"ש בבנק ירושלים

כאמור, אין חובה לפתוח חשבון עו"ש בבנק ירושלים כדי ליהנות מהשירותים האחרים שלהם, ואם אינכם מעוניינים בחשבון עו"ש דלגו לפסקה הבאה. אם אתם כן רוצים חשבון עו"ש, פתיחת חשבון בנק ירושלים עו"ש חדש אפשרית רק בסניפי רוממה, אשדוד ונצרת. פתיחת חשבונות עו"ש לבעלי עושר פיננסי של 300 אלף שקלים ומעלה ולקוחות בנק ירושלים למשכנתאות תושבי חוץ אפשרית רק בסניף המרכז. פתיחת חשבונות עו"ש חדשים לבעלי עושר פיננסי של 3 מיליון שקלים ומעלה או לקוחות בנק ירושלים למשכנתאות תושבי חוץ אפשרית בסניפי תל אביב ובנקאות פרטית (סניף 030). בסניפים אלו מתאפשרת גם פתיחת חשבון בנק ירושלים עו"ש לתושבי חוץ.

שירותי חשבון העו"ש בבנק ירושלים כוללים:

 • כרטיס אשראי בנקאי בנק ירושלים או כרטיס לחיוב מידי וכרטיס למשיכת מזומן
 • הזמנת פנקסי צ'קים באינטרנט 
 • מתן הרשאות לחיוב חשבונות, כמו ארנונה, מים, חשמל וכדומה
 • קבלת מידע וביצוע פעולות באתר בנק ירושלים
 • פתיחת חשבון ייעודי בנק ירושלים הלוואה דיגיטלית 
 • בקשה להגדלה חד פעמית למשיכת מזומן יומית
 • שירותים נוספים עבור פתיחת חשבון עו"ש ביתרת זכות

בנק ירושלים הלוואה

בנק ירושלים מציע הלוואות שונות, ובהן הלוואות לרכישת רכב, הלוואות לסטודנטים, לעזרה לבני משפחה, לצרכים רפואיים, לחתונה, לחופשה, לעסקים, וכמובן הלוואה לכל מטרה. הלוואה מבנק ירושלים פתוחה עבור לקוחות מכל הבנקים, וכפי שציינו - אין שום צורך להעביר את חשבון העו"ש מהבנק שלכם. המשמעות היא, שניתנת לכם מסגרת אשראי נוספת מחוץ לבנק שלכם, ממוסד פיננסי בנקאי ואיתן. אין צורך להעמיד ביטחונות ומסגרת האשראי בבנק שלכם לא תיפגע. 

בקשת הלוואה דיגיטלית מבנק ירושלים מאפשרת לקבל הלוואה מידית בסכום עד 200 אלף שקלים בתקופת החזר גמישה, עד 120 תשלומים (10 שנים). ניתן לפרוע הלוואה מבנק ירושלים בכל זמן ללא קנס, אולם יש עמלה תפעולית של 60 שקלים. הלוואה דיגיטלית מבנק ירושלים מתאימה ללקוחות שהבנק שלהם אישר הלוואה שלא מתאימה לצרכיהם ולמי שלא מעוניין ליטול הלוואה ממוסדות חוץ בנקאיים. אם ההלוואה מאושרת, האישור מתקבל תוך דקות והכסף מגיע לחשבון תוך שני ימי עסקים.

בנק ירושלים למשכנתאות

בנק ירושלים למשכנתאות מציע שני סוגים עיקריים של משכנתאות:

 • משכנתא לרכישת נכס: מתאימה לרכישת דירה חדשה או יד שנייה, רכישת נכסים מסחריים, רכישת מגרש ועבור בנייה עצמית. 
 • משכנתא לבעלי נכס: מתאימה לשדרוגים ושיפוצים, עזרה לבני משפחה לרכישת נכס משלהם, סילוק התחייבויות, מחזור משכנתא, וצרכים נוספים. 

את המשכנתאות אפשר לבחור במגוון מסלולים, שאותם ניתן לחלק לשני סוגיים עיקריים:

 • מסלולי משכנתא בריבית משתנה: צמודה למדד בריבית משתנה, לא צמודה על בסיס ריבית הפריים, לא צמודה על בסיס תשואת עוגן המק"מ, והלוואות משכנתא במטבע חוץ.
 • מסלולי משכנתא בריבית קבועה: צמודה למדד בריבית קבועה, לא צמודה בריבית קבועה.  

צוות בנק ירושלים למשכנתאות מסייע לפונים לבחור את המסלול המשתלמים ביותר עבורם, כל אחד על פי צרכיו ויכולותיו. הבנק ידוע בגמישות מעבר בין מסלולים אם הצרכים שלכם משתנים, ויש להם ידע נרחב בתחום המשכנתאות. לא משנה באיזה בנק אתם, אפשר להגיש בקשה למשכנתא בבנק ירושלים, בפריסת תשלומים נוחה ובאופן דיגיטלי. 

בנק ירושלים פיקדונות וחסכונות

לכל אחד מאתנו יש סדר עדיפויות משלו. חלק מעוניינים בפיקדון עם ריבית כמה שיותר גבוהה גם אם הכסף לא יהיה נזיל בכל עת, אחרים מעוניינים שהכסף יהיה זמין גם אם הריבית נמוכה יותר. בנק ירושלים מציע מגוון פיקדונות לתקופות קצרות וארוכות, עם ריבית משתנה ונקודות יציאה שמתאימות לצרכים השונים שלכם. בנק ירושלים באינטרנט מאפשר לפתוח פיקדון בקלות במערכת מתקדמת שיודעת להתאים את הפיקדון הנכון לצרכים שלכם. כך תוכלו לבחור את הפיקדון הטוב ביותר עבורכם מבחינת נזילות הכסף וגובה הריבית הרצוי. אין צורך בפתיחת חשבון עו"ש בבנק ירושלים, אין עמלות על פתיחת פיקדון, ניתן לעקוב בצורה נוחה מהמחשב או הסלולר, הריבית אטרקטיבית, ואין צורך להגיע לסניף. 

שוק ההון בבנק ירושלים

בנק ירושלים מציע שלל כלים מתקדמים לניהול תיק ההשקעות כדי שתוכלו למקסם את הרווחים שלכם, עם מינימום עמלות. הבנק מספק ללקוחותיו בעלי תיק השקעות פלטפורמה נוחה לשוק ההון, כך שתוכלו לנהל מסחר עצמאי בבורסה בתל אביב ובבורסות בעולם. בין הכלים שתוכלו להשתמש בהם, Interactive Brokers - המערכת המובילה בעולם למסחר בחו"ל, ירושלים טרייד פרו - מערכת למסחר בארץ, ואפליקציית ירושלים טרייד. בנוסף, ניתן להתייעץ עם יועצי ההשקעות של בנק ירושלים לבניית תיק ניירות ערך בהתאמה אישית. 

פתרונות מטבע חוץ בבנק ירושלים

בנק ירושלים מאפשר לפתוח פיקדון מט"ח, לרכוש ולהמיר מטבע חוץ בשערים משתלמים במגוון מטבעות, לסחור במט"ח, לקבל ולהעביר מט"ח לחשבון אחר בארץ או בחו"ל, לקבל הלוואת משכנתא במטבע חוץ ועוד. 

ישראלים הגרים בחו"ל ומחזיקים חשבונות, חסכונות או פיקדונות בישראל, יכולים לפתוח חשבון תושב חוץ בבנק ירושלים. פתיחת חשבון בנק ירושלים לתושבי חוץ מעניק ריביות בתעריף אטרקטיבי בהפקדת כספים לפיקדונות לזמן קצוב, פטור מתשלום מס הכנסה בישראל על הריבית, פטור ממס על חלק נכבד מהפעילות בניירות ערך ישראליים והטבות נוספות. 

כרטיסי חיוב מידי וכרטיס אשראי בנק ירושלים

כרטיס אשראי: לקוחות בנק ירושלים יכולים לקבל כרטיס אשראי של כאל עם הטבות משתלמות, אך לא חייבים פתיחת חשבון בנק ירושלים לשם כך, והכרטיס מוצע ללקוחות כל הבנקים. ניתן לבחור בין כרטיסי בינלאומי, בייסיק בינלאומי, זהב או פלטינום, והכרטיס מאפשר לשלוט על גובה התשלום החודשי, לבחור את מועד החיוב, לקבל הלוואות על חשבון מסגרת האשראי בכרטיס, תשלום על עסקאות בחו"ל במועד החיוב, ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם, והנחות ומבצעים במועדון הלקוחות שאליו תשייכו את הכרטיס. 

כרטיס חיוב מידי: כרטיס שמחליף מזומן, עם חיוב מידי בחשבון ברגע שמעבירים את הכרטיס. ניתן לבצע עסקאות עד 5,000 שקלים לעסקה אחת ו-10,000 שקלים ביום. הכרטיס מאפשר משיכת מזומן עד 5,000 שקלים ביום וניתן להשתמש בו גם בחו"ל. משום שמדובר בחיוב מידי, לא ניתן לערוך עסקה בתשלומים או הוראות קבע. הכרטיס לא ניתן לשימוש בהשכרת רכב, בתי מלון, חברות תעופה, וחברות להמרת מטבע. 

כרטיס משיכת מזומן: לאחר פתיחת חשבון בנק ירושלים, אם אינכם מעוניינים בכרטיס אשראי או כרטיס לחיוב מידי, תוכלו לקבל כרטיס למשיכת מזומן. הכרטיס מאפשר לבדוק יתרה, להפקיד צ'קים, או למשוך מזומן. 

כרטיס נטען: בנק ירושלים מנפיק כרטיס נטען easyway, כרטיס מאסטרקארד שניתן לשימוש בארץ ובחו"ל. הכרטיס מאפשר העברה בנקאית של כסף לחו"ל, ובהתאם ליתרה המוטענת אפשר למשוך מזומן בכספומטים. ניתן לרכוש כרטיס נטען אנונימי לקנייה באינטרנט, לתת לילדים, או כמתנה לחברים ובני משפחה. בנק ירושלים מנפיק גם כרטיס נטען שכר, פתרון יעיל עבור מעסיקים המשלמים בצ'קים או במזומן. 

פתיחת חשבון בנק ירושלים ועמלות ניהול חשבון

פתיחת חשבון עו"ש בבנק ירושלים אפשרית בסניפים ייעודיים בלבד, עליהם פירטנו מעלה. חלק מהפעולות האחרות, ופעולות רבות לאחר פתיחת החשבון, ניתן לבצע בקלות באתר האינטרנט של הבנק. עלות עמלת פקיד עומדת על 9.50 שקלים ואין חיוב על פעולות בערוץ הישיר. ניתן להצטרף למסלול העמלות שמחייב בעמלת פקיד אחת בחודש, ומאפשר ביצוע פעולות נוספות ללא הגבלה. המשמעות היא, שמדי חודש תשלמו 9.50 שקלים ולא תוגבלו במספר פעולות הפקיד והפעולות בערוצים הישירים. 

*התעריפים שצוינו נכונים לאפריל 2024

בנק ירושלים- שאלות ותשובות

מהם השירותים העיקריים שמציע בנק ירושלים?

בנק ירושלים מציע מגוון שירותים בנקאיים, ובהם חשבונות עובר ושב, הלוואות לכל מטרה ולמטרות ספציפיות, משכנתאות במגוון מסלולים עד 30 שנים, פיקדונות ותוכניות חיסכון עם ריבית ונזילות בהתאמה לצרכים שלכם, תיקי השקעות עם כלים מתקדמים לניהול התיק שלכם, פתרונות מטבע חוץ ומגוון אפשרויות לכרטיסי חיוב - מידי, אשראי וכרטיס נטען.

האם יש צורך לפתוח חשבון עו"ש בבנק ירושלים?

לא, אין חובת פתיחת חשבון בנק ירושלים משום שהבנק רואה את עצמו כמעין חנות שמאפשרת לכל אחד לבוא ולרכוש ממוצריו, גם אם חשבון העו"ש שלכם בבנק אחר. אפילו בלוגו הבנק כתוב "בנק ירושלים - בנקאות משלימה". הלוואות, משכנתאות, פיקדונות וחסכונות ניתנים ללקוחות כל הבנקים. 

אילו סוגי הלוואות קיימות בבנק ירושלים?

בנק ירושלים מציע מגוון סוגי הלוואות, ובהן הלוואות לרכישת רכב, הלוואות לסטודנטים, הלוואות לחתונה, לחופשה, לעזרה לבני משפחה, הלוואות לעסקים, והלוואה לכל מטרה. לקוחות כל הבנקים יכולים לבקש הלוואה עד 200 אלף שקלים, וזו מסגרת אשראי נוספת מחוץ למסגרת המאושרת בבנק שלכם. 

אילו סוגי משכנתאות קיימות בבנק ירושלים?

בנק ירושלים למשכנתאות מציע משכנתאות לרכישת נכסים כמו דירה חדשה מקבלן ודירות יד שנייה, רכישת מגרש, משכנתא עבור בנייה עצמית, ורכישת נכסים עסקיים. אם כבר יש לכם נכס, ניתן לבקש משכנתא לשדרוגים ולשיפוצים, מחזור משכנתא, סיוע לבני משפחה, ועוד. הבנק מציע מגוון מסלולים בריבית משתנה או בריבית קבועה, עם גמישות במעבר בין מסלולים. 

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת חשבון בנק: מדריך עם כל מה שחשוב לדעת

מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק, מי זכאי לפתוח חשבון בנק, האם לבנק מותר לסרב לפתיחת חשבון, מתי אפשר לפתוח חשבון אונליין, באילו מקרים חייבים להגיע...

חשבונות בנק בישראל

בין הוראות הקבע, תשלומי החשבונות, הפלוס, המינוס, קווי האשראי, והיום הנכסף שבו המשכורת נכנסת - כמעט כל אחד ואחת מאיתנו חייבים חשבון בנק. איך יודעים...