דלג לתוכן
בנק מזרחי | מזרחי טפחות: פתיחת חשבון בנק מזרחי

בנק מזרחי | מזרחי טפחות: פתיחת חשבון בנק מזרחי

בנק מזרחי טפחות מציע מגוון חשבונות - צעירים, חיילים ומשוחררים, סטודנטים, ומעבירי משכורת, עם הטבות משתנות בחשבון העו"ש ומועדון הטבות מזרחי טפחות. השירותים הפיננסיים המקיפים כוללים הלוואות, כרטיסי אשראי, ריבית על המינוס שמתקזזת עם הפלוס, פיקדונות והשקעות, ושלל כלים דיגיטליים. בנק מזרחי עסקים מציע שירותים מתקדמים לעסקים קטנים, בינוניים, גדולים ותאגידים, והלקוחות מקבלים שירות בכ-180 סניפים ובאמצעות בנקאי אישי באתר ובאפליקציה

בנק מזרחי טפחות הוא אחד הבנקים המובילים והגדולים בישראל. הבנק הוקם ב-1923 כזרוע הפיננסית של תנועת המזרחי העולמית בארץ ישראל, והוא פועל בישראל עוד לפני קום המדינה, משנת 1923. הסוכנות היהודית הקימה את בנק טפחות למשכנתאות ב-1944, וב-1980 רכש בנק מזרחי את בנק טפחות. ב-2005 התמזגו שני הבנקים באופן מלא, והיום השם הרשמי הוא בנק מזרחי טפחות. לאחרונה השלים בנק מזרחי טפחות את מיזוגו עם בנק אגוד, מיזוג שהוביל להגדלת יכולתו לספק שירותים מקיפים למספר גדול יותר של לקוחות. מזרחי טפחות מעניק שירות ללקוחות בכ-180 סניפים בכל הארץ, הלוואות ומשכנתאות, פיקדונות וחסכונות, מוקד טלפוני, קשר ישיר עם הבנקאי במסרונים או בצ'ט באתר, ושירותי בנקאות מקוונים באתר ובאפליקציה של הבנק. 

לקוחות פרטיים בבנק מזרחי טפחות

פתיחת חשבון בנק מזרחי מעניקה שורה של הטבות למצטרפים חדשים, עם התאמה אישית לכל פלח אוכלוסייה:

חשבון שכירים: פתיחת חשבון בנק מזחי עבור שכירים. לקוחות חדשים שמצטרפים לבנק מזרחי יכולים לבחור הטבת הצטרפות של החזר עבור עמלות עו"ש, ניירות ערך ומט"ח עד 250 שקלים בשנה למשך 3 שנים, שווי ההטבה עד 750 שקלים, או הלוואה עד 15 אלף שקלים בריבית אטרקטיבית. 

חשבון שכירים מועדפים: מצטרפים לבנק מזרחי טפחות עם משכורת נטו החל מ-7,000 שקלים בחודש ליחיד או 10,000 בחשבון משותף, יכולים לבחור אחת מבין ארבע ההטבות הבאות: החזר הוצאות בדומה לחשבון שכירים בסכום כפול - עד 500 שקלים בשנה לשלוש שנים, 1,500 שקלים בכל תקופת ההטבה, או פטור מעמלות עו"ש למשך שלוש שנים, או הלוואה עד 30 אלף שקלים ללא ריבית והצמדה, או הלוואה עד 75 אלף ש"ח בריבית אטרקטיבית. 

חשבון מנהלים: המשכורת החודשית נטו עומדת על 12 אלף שקלים ומעלה בחשבון יחיד או 17 אלף שקלים בחשבון משותף? בנק מזרחי טפחות מציע בחירה בין שלוש הטבות בדומה לחשבון שכירים מועדפים בתוספת אפשרות רביעית - הלוואה עד 100 אלף שקלים בריבית אטרקטיבית. תנאים דומים מוצעים גם בחשבון פריוריטי, המיועד לבעלי הכנסה של 30 אלף שקלים נטו, או 20 אלף שקלים בתוספת נכסים פיננסיים בגובה 200 אלף שקלים ומעלה. 

חשבון סטודנטים: בנק מזרחי טפחות מציע הטבות ללומדים לתואר ראשון, שני, או שלישי, או לימודי הנדסאות, כל עוד טרם מלאו לכם 35. ההטבות כוללות פטור לשלוש שנים מעמלות העו"ש, פטור מעמלות כרטיס אשראי לשלוש שנים בשיוך למועדון סטודנט, הלוואה עד חמש שנים בתנאים מועדפים, מסגרת אשראי עד 10,000 שקלים בריבית נוחה, קיזוז ריבית יתרת חובה עם יתרת הפלוס, הטבות בעמלות מותאמות אישית והטבות מועדון לקוחות מזרחי טפחות.

חשבון חיילים: חיילים בשירות סדיר עד גיל 21.5, בני ישיבות הסדר ובנות שירות לאומי, יקבלו הטבות פתיחת חשבון בנק מזרחי ובהן פטור מלא מעמלות לאורך כל תקופת השירות, פטור מדמי כרטיס אשראי, הנחות ומבצעים עם שיוך למועדון יותר (מועדון ההטבות "יותר") של האגודה למען החייל, הלוואות מותאמות לחיילים, ריבית על הפלוס בעו"ש, הקלות בריבית על המינוס, הלוואת שחרור עד 10,000 (לתקופה של 18 חודשים ללא עמלות), הקלות בתנאי מסגרת האשראי- הקלות בשיעור של עד 2% על הריבית על המינוס (תוקף ההטבה עד ה- 30.6.24), עד 10 פנקסי צ'קים בשנה ללא עלות וקבלת עדכונים מהבנק ישירות לנייד (שירות "מזרחי-טפחות בזמן אמת", שנה ראשונה ללא עלות, שנה שנייה ושלישית ב- 50% הנחה).

חשבון צעירים: בנק מזרחי מציע הטבות ללקוחות הצעירים שפותחים את חשבון הבנק שלהם מגיל 14 עד 18, בהסכמת ההורים. בשנתיים הראשונות יינתן פטור מלא מעמלת פעולה בערוץ ישיר, ולאחר מכן הנחה של 44%. בנוסף יינתן כרטיס לחיוב מידי עם פטור מדמי כרטיס לתקופה משתנה בהתאם לשיוך הכרטיס, והטבות נוספות שמתאימות לצעירים.

חשבון Priority: חשבון בנק לבעלי הכנסה גבוהה (בעלי הכנסה של 30 אלף שקלים נטו, או 20 אלף שקלים בתוספת נכסים פיננסיים בגובה 200 אלף שקלים ומעלה) המעוניינים בליווי אישי של בנקאי בנושאים שונים כמו: ייעוץ פיננסי בנושא חסכונות, משכנתאות, השקעות וכדומה. מצטרפים חדשים לחשבון מזרחי Priority יכולים לבחור הטבת הצטרפות מבין ההטבות הבאות: החזרת הוצאות עד 1,500 ש"ח (500 ש"ח בשנה למשך 3 שנים), או פטור מעמלות עו"ש ל-3 שנים, או הלוואה עד 30 אלף ש"ח ללא ריבית והצמדה או הלוואה עד 100 אלף ש"ח בריבית אטרקטיבית. 

אילו מוצרים פיננסיים מזרחי טפחות מציע ללקוחות?

מזרחי טפחות משכנתאות: מזרחי טפחות מציע משכנתאות במגוון מסלולי הצמדות או אי-הצמדה בריביות משתנות, באמצעות זרוע טפחות משכנתאות. ניתן להגיש בקשה לכל סוגי המשכנתאות, כמו דירה ראשונה, משפרי דיור, ומחזור משכנתא, עם כלים רבים ופשוטים בדיגיטל. אפליקציית טפחות טאצ' מאפשרת להתעדכן בבקשת מזרחי טפחות משכנתאות מכל מקום, ובנוסף יינתן כרטיס טפחות עם מסגרת של עד 120 אלף שקלים ללקוחות מזרחי טפחות משכנתאות. 

הלוואות בנק מזרחי: בנק מזרחי טפחות מציע שורה של הלוואות, ובהן הלוואה לרכב, הלוואת "שפץ נא" לשיפוצים בבית בהחזר חודשי נמוך, הלוואה לשמחות עד 100 אלף שקלים בפריסה עד שבע שנים, הלוואה לכל מטרה, הלוואה עד 30 אלף שקלים ללא ריבית והצמדה, והלוואה מידית עד 100 אלף שקלים עד 72 תשלומים ללא ערבים והיישר מהאפליקציה או האתר. 

פיקדונות וחסכונות: כל הפיקדונות של בנק מזרחי טפחות נקראים על שמם של פירות שונים, כמו פומלית, קרמבולה, תות, דובדבן, פטל, קוקוס, ועוד - כבר הבנתם את הרעיון. הפיקדונות ניתנים לתקופות שונות, עם אפשרויות נזילות שונות, עם מינימום הפקדה משתנה בהתאם לסוג הפיקדון. 

כרטיס אשראי מזרחי טפחות: בנק מזרחי טפחות מציע כרטיס אשראי בנקאי של כל חברות האשראי - כאל, אמריקן אקספרס, מקס, ישראכרט ודיינרס. בנוסף להטבות של חברת האשראי, כרטיס אשראי בנקאי מעניק הטבות גם במועדון לקוחות מזרחי טפחות. ניתן לשייך את הכרטיסים לארנקים הדיגיטליים גוגל פיי ואפל פיי, ולשלם באמצעותם ללא מגע.

שוק ההון: מזרחי טפחות מעמיד לרשות הלקוחות מגוון כלים לניהול השקעות, ובהם כלים דיגיטליים להשקעה, יועצי השקעות אישיים, ייעוץ פנסיוני, חדר עסקאות לפעילות בבורסה הישראלית לניירות ערך, ועוד. 

בנקאות דיגיטלית: בנק מזרחי טפחות משלב בין בנקאות אישית לבין בנקאות דיגיטלית. בנוסף למגוון רחב של שירותים שניתן לבצע עצמאית באתר או באפליקציה, ניתן לשלוח הודעה אישית לבנקאי ללא הצורך להמתין זמן ממושך על הקו. 

בנקאות פרטית: מזרחי טפחות מספק שירותי בנקאות פרטית ללקוחות בעלי נכסים פיננסיים בהיקף רחב באמצעות בנקאים בזמינות גבוהה ובהתאמה אישית לצרכים. מערך השירות כולל טיפול בתיק השקעות, משכנתא, קווי אשראי, ליווי עסקי, ושירות לקוחות מ-7 בבוקר ועד חצות. 

הטבות מזרחי טפחות

לקוחות המצטרפים לבנק מזרחי טפחות יכולים לקבל שורה של הטבות בהתאמה אישית לפי סוג החשבון. בנוסף, בעלי כרטיס אשראי יכולים להצטרף למועדון לקוחות הטבות מזרחי טפחות, המעניק שורה של הטבות בנוסף להטבות של כרטיס האשראי. ההטבות משתנות מעת לעת, והן כוללות הנחות על מוצרים ושירותים, מבצעי כמות כמו 1+1, מבצעי חגים, ועוד. הטבות מזרחי טפחות ניתנות במסגרת "הכרטיס", מועדון הלקוחות של הבנק. 

בנק מזרחי עסקים

לקוחות בנק מזרחי עסקים מקבלים ליווי מבנקאי עסקי מקצועי ומגוון שירותי בנקאות דיגיטלית מתקדמת. חשבון בנק מזרחי עסקים כולל תכונות כמו ניהול הרשאות לאנשי צוות נוספים לביצוע פעולות, העברות מט"ח בארץ ובחו"ל, תשלום משכורות בממשק נוח, הלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים, הלוואות לעסקים קטנים בדרום ובצפון, ניכיון צ'קים וכרטיסי אשראי, מימון משלוחי ייצוא, ומשכנתאות לעסקים. בנוסף, בנק מזרחי עסקים מציע כלי שנקרא "פקטורינג", שבו הבנק רוכש מהלקוח העסקי עסקאות אשראי במכירות בארץ ובייצוא, ובכך הופך את העסקה למזומן עבורכם. לקוחות בנק מזרחי עסקים זכאים לחבילת הטבות בסחר בין-לאומי ובהן הלוואה בתנאים מועדפים והנחות בחברות שילוח. לקוחות עסקיים נהנים מהטבות מזרחי טפחות עסקים. קהל היעד של בנק מזרחי עסקים הוא כל סוגי העסקים, החל מעסקים קטנים ועד תאגידים. 

פתיחת חשבון בנק מזרחי

פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות מתאפשרת מהנוחות של הבית בכל זמן. לשם כך, עליכם להוריד את אפליקציית ניהול חשבון של מזרחי טפחות באנדרואיד או באפ סטור, וללחוץ על "פתיחת חשבון חדש במזרחי טפחות". ודאו שיש בידיכם תעודת זהות, עקבו אחר ההנחיות שכוללות סריקת התעודה וצילום פנים לאימות וזיהוי, וייפתח עבורכם חשבון בסניפי LIVE המאפשרים ניהול חשבון עם בנקאי אישי ללא הצורך להגיע לסניף. פתיחת חשבון באפליקציה אפשרית מגיל 18 ומעלה לאזרחים ללא אזרחות אמריקאית ושאינם תושבי מס של מדינות אחרות. למקרים שציינו, יש צורך להגיע לסניף. 

כמה עולה פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות וניהולו

פתיחת חשבון בנק מזרחי אינה כרוכה בתשלום, התשלום מתבצע רק על פעולות ניהול חשבון. פעולת פקיד בסניף או בטלפון כמו הפקדת ומשיכת מזון, הפקת תדפיסים, העברות בין חשבונות, הפקדת ומשיכת צ'קים, עומדת על 6.80 שקלים. אזרחים ותיקים ולקוחות ללא כרטיס משיכה זכאים ל-4 פעולות פקיד חינם. פעולה דומה בערוץ ישיר בעלות 1.76 שקלים. קיימת עמלת מינימום חודשית של 6.80 שקלים גם אם לא בוצעה אף פעולה, או אם סך הפעולות נמוכות מהסכום. 

לקוחות פרטיים ועסקים קטנים יכולים להצטרף לאחד ממסלולי העמלות הבאים:

  • מסלול היברידי בסיסי: 10 שקלים שמקנים פעולת פקיד אחת ועד 10 פעולות בערוץ הישיר בחודש, לעומת 24.90 ללא המסלול.
  • מסלול היברידי מורחב: 29 שקלים בחודש שמקנים עד 10 פעולות פקיד ו-50 פעולות בערוץ ישיר ב-29 שקלים לחודש, לעומת 156 שקלים בניצול מלא של הפעולות ללא המסלול. 
  • מסלול היברידי מושלם/מושלם לעסק: 35 שקלים לחודש, שבנוסף למסלול המורחב כוללים גם חבילת עו"ש/חבילת עסקים + חבילת בנקאות אישית, לעומת 166 שקלים ללא המסלול. 

*התעריפים שצוינו נכונים ליום פרסום המאמר, נובמבר 2023

בנק מזרחי- שאלות ותשובות

אילו הטבות מזרחי טפחות מציע ללקוחות פרטיים?

בנק מזרחי טפחות מעניק ללקוחותיו הטבות כמו החזרי עמלות עו"ש או הנחה עליהן וריביות אטרקטיביות על הלוואות. ככל שהמשכורת גבוהה יותר או שקיימים יותר נכסים פיננסיים, ההטבות משתלמות יותר כמו הלוואות גדולות וריביות מועדפות. גם סטודנטים, חיילים ולקוחות צעירים זוכים להטבות מיוחדות, כמו פטורים מעמלות והלוואות מותאמות אישית.

אילו מוצרים ושירותים פיננסיים מציע בנק מזרחי טפחות ללקוחותיו?

בנק מזרחי טפחות מספק מגוון רחב של מוצרים ושירותים פיננסיים כדי לתת מענה לצרכי לקוחותיו. השירותים כוללים משכנתאות, סוגים שונים של הלוואות, אפשרויות פיקדון וחיסכון, כרטיסי אשראי, כלים לניהול השקעות ושירותי בנקאות דיגיטלית.

מה מייחד את הגישה של בנק מזרחי טפחות לבנקאות בעידן הדיגיטלי?

בנק מזרחי טפחות משלב בנקאות אישית עם בנקאות דיגיטלית. הבנק מציע מגוון רחב של שירותים מקוונים עצמאיים, אך ניתן גם לשלוח הודעות ישירות לבנקאי האישי ולא לצוות שירות לקוחות כללי. באופן הזה, תוכלו לקבל שירות מאדם המכיר אתכם ואת הצרכים הפיננסיים שלכם, ללא הצורך לצאת מהבית או להמתין זמן ממושך על קו הטלפון. 

איך ניתן לפתוח חשבון בבנק מזרחי טפחות?

פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות היא תהליך פשוט שניתן לבצע מהאפליקציה לנייד של הבנק. עליכם להצטייד בתעודת זהות שתיסרק, ובטלפון עם מצלמה תקינה לצורך צילום פנים לאימות וזיהוי. אם אתם מתחת לגיל 18, אזרחים אמריקאיים, או בעלי תושבות מס זרה, יש להגיע לסניף לצורך פתיחת החשבון. עמלות העו"ש הבסיסיות בערוץ ישיר עומדות על 1.76 שקלים ועמלת פעולת פקיד היא 6.80 שקלים. ניתן להצטרף למסלול הבסיסי בעלות 10 שקלים בחודש, או המסלול המורחב בעלות 29 שקלים בחודש. ייתכן שהחשבון שלכם זכאי להטבה שמפחיתה את התשלום באופן משמעותי. כל העלויות והעמלות נכונות ליום פרסום המאמר בנובמבר 2023, והן עשויות להשתנות בהתאם לשיקול דעתו של הבנק.

אולי יעניין אותך גם:

חשבונות בנק בישראל

בין הוראות הקבע, תשלומי החשבונות, הפלוס, המינוס, קווי האשראי, והיום הנכסף שבו המשכורת נכנסת - כמעט כל אחד ואחת מאיתנו חייבים חשבון בנק. איך יודעים...

פתיחת חשבון בנק: מדריך עם כל מה שחשוב לדעת

מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק, מי זכאי לפתוח חשבון בנק, האם לבנק מותר לסרב לפתיחת חשבון, מתי אפשר לפתוח חשבון אונליין, באילו מקרים חייבים להגיע...