גמילה מעישון - איך להיגמל מסיגריות בקלות?

כל מה שצריך לדעת על גמילה מעישון: מה הם נזקי העישון? מה הן שיטות הגמילה האפשריות? איזה חברות יוכלו לסייע לכם בתחום- קופות החולים, מיינדטק, אלן קאר, מכון אברהמסון ועוד.
מתעניינים בגמילה מעישון?

גמילה מעישון

Actions
הגיע הזמן להפסיק לעשן
אנשים רבים מעשנים במשך שנים רבות וסובלים מנזקי עישון שונים, בינהם סיכון גבוה לסרטן, למחלות לב וכלי דם, לשבץ מוחי, פגיעה בעור הפנים ובשיניים, פגיעה במעשנים פאסיביים כגון ילדים ועוד. גמילה מעישון הכרחית אך עבור רבים התמודדות עם הפסקת עישון אינה קלה, אספנו מידע אודות החברות המובילות בתחום: (אלן קאר, מכון אברהמסון, מיינדטק ועוד), ומידע נוסף אשר מסייע בגמילה מעישון.
מתעניינים בגמילה מעישון? מלאו פרטיכם, ונציגי החברה/ות שתבחרו יחזרו אליכם בהקדם.
loading

עוד מידע על גמילה מעישון

גמילה מעישון - מה חשוב שתדעו?

"לו רק הייתי מפסיק לעשן בזמן..." הזמן הנכון להפסיק לעשן בו הוא כמה שיותר מוקדם, כלומר ממש עכשיו. 
ברוב המקרים שום דבר שמישהו מבחוץ יאמר לא יעזור - הרצון להגמל צריך להגיע מהאדם עצמו. 
וגם כאשר יש החלטה על גמילה מעישון, כדאי למצוא את השיטה הטובה ביותר שתסייע בגמילה ותעשה את התהליך קל יותר, עם סיכויי הצלחה גבוהים יותר. 

אם רציתם תזכורת למה בכלל כדאי לכם לעבור גמילה מסיגריות - אז...הנזקים שנגרמים לגוף מכל תקופה נוספת של עישון הם מרחיקי לכת, והם קשורים במחלות קשות כמו סרטן הריאות, סרטן הלוע, החיך והוושט, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הלבלב, הכליה והקיבה, מחלות בדרכי נשימה, מחלות לב וכלי דם, ארוע מוחי, מפרצת באבי העורקים, פגיעה באיכות הזרע ובפוריות ועוד. 
לצד אלה מתרחשת פגיעה בעור הפנים, פגיעה בשיניים ובחניכיים, ופגיעה בילדי מעשנים ממחלות כמו אסטמה ומוות בעריסה. 
גמילה מעישון יכולה להפחית את הסיכון למחלות הללו לעומת אלה הממשיכים לעשן. כל זה עוד לפני שהזכרנו את המחיר הכספי ואת השעבוד שיוצרת התלות בסיגריה. 

גמילה מסיגריות - איך מחליטים באיזו דרך לעשות את זה?

דרכי הגמילה מסיגריות מגוונות, החל מסדנאות גמילה מעישון פרטיות כמו זו אשר מציעים באלן קאר,  במכון אברהמסון או במיינדטק, דרך סדנאות גמילה מסובסדות/חינמיות בקופות החולים (למשל סדנת גמילה מעישון בכללית וסדנת גמילה מעישון במכבי), ולצד זה מטפלים ומאמנים פרטיים, תרופות לצמצום הצורך בניקוטין, מסטיקים ומדבקות ניקוטין ועוד. 
מה היא הדרך המועדפת לגמילה מעישון? זה כמובן אישי ולכל אחד תתאים דרך אחרת. הרבה מעשנים לשעבר מדווחים על גמילה מוצלחת מעישון והתמדה בגמילה לאורך זמן, לאחר השתתפות בסדנאות של החברות הפרטיות המובילות שניתן לראות אצלנו באתר: מכון אברהמסון, אלן קאר ומיינדטק. החברות עצמן מדווחות על אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. לקריאה על השיטה הספציפית של כל אחת מהחברות, לחצו על סקירת החברה אצלנו ותוכלו לראות את התהליך המוצע בכל אחת מהן, את המחירים, את תקופת האחריות ועוד. כמו כן תוכלו לפנות אל החברה שתבחרו ולהתיעץ עמה.

תסמיני גמילה מעישון מלחיצים אתכם?

רבים חוששים מגמילה מעישון בגלל התסמינים הידועים לשמצה ובינהם עודף תאבון ואכילה מוגברת, נטיה לעצבנות, קשיי ריכוז, קשיי שינה ואף דיכאון וחרדה. החשש גובר אם בעבר האדם המעוניין להיגמל זכורים כשלונות בגמילה מעישון, מקרים בהם המעשן סבל תסמיני גמילה מעישון לכאורה לשווא כי לאחר מכן חזר לעשן. כדאי לדעת ששלושת החברות המובילות כיום בתחום הגמילה מעישון מציעות תהליך קל שבמקרים רבים משחרר את המעשנים מתסמיני הגמילה כמעט לחלוטין, תוכלו להתייעת עם נציגי אלן קאר, מכון אברהמסון או מיינדטק לשמוע עוד על השיטה היחודית אשר מציעה כל אחת מהחברות, ולהרגע קצת בקשר לתסמיני הגמילה. יש דרך לצמצם אותם משמעותית.  

צוות כמהזה בריאות (וספציפית המעשנים לשעבר שבו)  מחזקים את ידכם ואת החלטתכם החשובה - להפסיק לעשן, שיהיה בקלות, במהרה ובהצלחה רבה.


עוד בגמילה מעישון

גמילה מעישון שאלות ותשובות

גמילה מעישון - מדוע זה כדאי?
יש סיבות רבות להפסיק לעשן באופן מיידי בינהן סיבות בריאותיות כבדות משקל (למשל עליית הסיכון לסוגי סרטן שונים, לשבץ, להתקף לב), סיבות אסתטיות, סיבות כלכליות ועוד.

גמילה מעישון - מה הן השיטות האפשריות?
בין השיטות המקובלות היום בתחום של גמילה מסיגריות ניתן למצוא סדנאות וקבוצות תמיכה, טיפול תרופתי, טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור, היפנוזה ועוד. 
איזה חברות מציאות סדנאות וטיפולים לגמילה מעישון?
בתחום הגמילה בארץ מובילים מכון אברהמסון, אלן קאר, מיינדטק וסדנאות גמילה בקופות החולים. לצד אלה, עשרות חברות קטנות ומטפלים פרטיים המסייעים בתחום הגמילה מעישון בשלל שיטות. 
כמה עולים טיפולי גמילה מעישון?
המחירים של טיפולים וסדנאות בתחום הגמילה מעישון מגוונים: החל מסדנאות ללא עלות או במחיר סמלי בקופות החולים, ועד לעלות של 3000 ש"ח. כמובן שהחיסכון הכספי כתוצאה מגמילה מעישון מוצלחת שווה הרבה יותר מעלות הטיפול/ הסדנה.