דלג לתוכן
אלן קאר - גמילה מעישון ב-6 שעות

אלן קאר - גמילה מעישון ב-6 שעות

כ-50 מיליון איש ברחבי העולם נגמלו מסיגריות בשיטת אלן קאר. איך עובדת השיטה של אלן קאר לגמילה מעישון, מהם אחוזי ההצלחה, מה מחיר הסדנא והיכן היא מתקיימת? כל המידע על בסקירה הבאה

מתעניינים בגמילה מעישון?

השיטה של אלן קאר לגמילה מעישון זוכה לפופלאריות רבה בארץ ובעולם. בסקירה הבאה כל המידע על השיטה, יתרונותיה, אחוזי ההצלחה והמחיר.
אבל בואו נתחיל מהתחלה... מעשנים רבים חושבים על גמילה מעישון, ואם אתם קוראים אותנו כאן - כנראה שגם אתם בעניין. למרות הרצון וההבטחות ש"הפעם זו באמת הסיגריה האחרונה", רבים לא מצליחים לעמוד בהבטחה ורצים אל קופסת הסיגריות או מגלגלים אחת חדשה. 

מה יש בסיגריה שכל כך ממכר את המעשנים?

לא משנה כמה מעוררות גועל יהיו הפרסומות שמנסות לעודד הפסקת עישון, כמה דוחות התמונות על חפיסות הסיגריות, וכמה מפחידים כיתובי האזהרות מנזקי העישון, זה לא באמת אפקטיבי או מרתיע מעשנים. רשימת החומרים בהחלט עושה תחושה לא נעימה לקריאה, כמו למשל: אצטון, ציאניד, נפטלין, קוטל חרקים DDT, פורמלין, בנזן, זפת, טרפנטין ועוד, אבל זה עדיין לא מוביל להפסקת עישון. אפילו אם נספר לכם שעשן הסיגריה מכיל כ-70 קרצינוגנים שונים ומסרטנים שנספגים בגוף, ובסך הכל כ-350 חומרים רעילים וכ-7,000 כימיקלים מחכים לכם בכל סיגריה - זה לבדו לא יגרום לכם לזרוק את הסיגריות שברשותכם. 

איך עובדת שיטת אלן קאר?

בשיטת אלן קאר מבינים שהפחדות לא עובדות ושכוח רצון לבדו לא מספיק כדי לשמור על ההישגים לאורך זמן. השיטה עצמה מחולקת לשלושה שלבים עיקריים:
1. עזרה בהבנת ההתמכרות לסיגריות.
2. מראים איך אפשר להפוך את ההתמכרות.
3. הסרת הפחד שקשור להתמכרות והשתחררות ממנה.
לפני הסדנה לא צריך לעשות שום דבר מיוחד ויש להמשיך לעשן כרגיל עד מועד הסדנה. אפילו במהלך הסדנה מתקיימות הפסקות עישון כל 45 דקות. הרעיון מאחורי זה הוא למנוע התעסקות ברצון להפסיק לעשן כדי לאפשר ריכוז מלא במסרים.

מה ההבדל בין שיטת אלן קאר לשיטות גמילה מעישון אחרות?

כל שיטה לגמילה מעישון מטפלת בהתמכרות באופן שונה. יש שיטות שמערבות תרופות, תחליפים, היפנוזה, דגש על כוח רצון, ועוד. סדנת גמילה מעישון של אלן קאר מתייחסת להתמכרות בצורה אחרת במטרה לייצר שינוי תפיסתי עמוק שיאפשר גמילה מסיגריות בקלות. 
משתתפי סדנת הגמילה מעישון של אלן קאר יקבלו כלים שמובילים לשינוי חשיבתי לגבי עישון סיגריות תוך שש שעות. אין פנייה אל כוח הרצון של המשתתפים ואין תופעות לוואי שמאפיינות תהליכי הפסקת העישון בחלק מהשיטות האחרות. אצל רוב המשתתפים השיטה מצליחה לחולל שינוי תפיסתי, ומי שלא – יוכל להשתתף בסדנאות חיזוק.

מתעניינים בגמילה מעישון? מלאו פרטים כאן ונציגי אלן קאר יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

למה בכלל כדאי לעבור גמילה מעישון?

התחושה בהצתת סיגריה אולי משרה רוגע באותה השנייה, אבל תוצאות העישון לאורך זמן הרבה פחות מרגיעות. הנה רק חלק מהמחלות שקשורות לעישון:
סוגים שונים של מחלת הסרטן: סיכוייו של גבר שמעשן יותר מ-20 סיגריות ביום לחלות בסרטן ריאות גבוה פי 23 מלא מעשנים, ובקרב המעשנות הסיכוי גבוה פי 13. מעשנים קלים? גם מי שמעשן עד ארבע סיגריות ביום מחזיק בסיכוי גבוה של עד פי 5 ללקות בסרטן הריאות לעומת לא מעשנים. גם סרטן הלוע, החך והוושט, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הלבלב, הכליה והקיבה, מאיימים על ציבור המעשנים. על פי ההערכות, עישון גורם לכ-20% ממקרי המוות מסרטן. 
מחלות אחרות: למעשנים יש סיכוי גבוה יותר ללקות במחלות לב וכלי דם כמו אירוע מוחי ומפרצת באבי העורקים, מחלות בדרכי הנשימה, פגיעה באיכות הזרע ובפוריות הגבר, אין-אונות, ותופעות אלרגיות שונות. 
פגיעה בעור הפנים: עישון סיגריות גורם להזדקנות מוקדמת של עור הפנים ומאיץ את הופעת הקמטים.
פגיעה בילדי מעשנים: גם ילדי המעשנים אינם חסינים ויש להם סיכוי גבוה יותר ללקות באסתמה וכן למקרי מוות בעריסה. 
השפעה על תוחלת החיים: מעשנים חיים עד שמונה שנים פחות מלא מעשנים. 

למי מתאימה שיטת אלן קאר לגמילה מעישון?

שיטת אלן קאר מתאימה לכל אדם, גברים ונשים בכל גיל, שמעוניינים להפסיק לעשן. שמתם לב למילה "מעוניינים"? השיטה לא מתאימה למי שמגיע בכפייה או כ"עשיית טובה" לבני זוג, חברים, או משפחה. באלן קאר מאמינים שכל המעשנים רוצים להפסיק ובו זמנית רוצים להמשיך, לכן מנסים לדחות את הקץ ככל הניתן. לכן הכל שאלה של איך אתם מציגים זאת. אם אתם מעשנים שלא בטוחים ביכולת להפסיק לעשן, אבל יש איזשהו קול קטן שרוצה להיגמל - תנסו, מקסימום תרוויחו. אם אתם מנסים לשכנע מישהו או מישהי להפסיק לעשן, אל תכפו זאת אלא תבואו ממקום של "אין לכם מה להפסיד". חשוב שתהיה לכל הפחות נכונות לנסות להיגמל, ומשם הדרך להצלחה בשיטה הזו כבר סלולה. 

איפה עושים גמילה מעישון בשיטת אלן קאר?

אלן קאר מציעים ארבעה מסלולים שונים לגמילה מעישון:
סדנה קבוצתית: פגישה חד פעמית שנמשכת 6 שעות באחד מסניפי אלן קאר ברחבי הארץ. ישנם כמה מסלולים בסדנה זו, כולל מסלול אחריות לכל החיים שבמסגרתו ניתן להשתתף בסדנאות חיזוק. 
סדנה אונליין לייב: בדומה לסדנה הקבוצתית רק בפורמט דיגיטלי. 
סדנה אחד על אחד: ניתן לקבוע את הסדנה בבית או בחדר סדנאות פרטי. התכנים דומים לסדנה הקבוצתית אך ניתנים בפרטיות. ניתן להשתתף בשני מפגשי חיזוק פרטיים ללא תוספת תשלום. 
סדנה דיגיטלית: מסגרת בת 30 ימים שתעניק לכם גישה לשמונה שיעורי גמילה מעישון, עשרה סרטוני תמיכה, גישה לקבוצה סגורה, תמיכה טלפונית לשנה, ושלושה חיזוקים אונליין לשנה. 

גמילה מעישון בשיטת אלן קאר

כמה עולה גמילה מסיגריות בשיטת אלן קאר

עלות הסדנאות משתנה בהתאם למסלולים השונים, לתקופת האחריות שנבחרה, ולמבצעים שמוצעים מעת לעת. המסלולים המוצעים נכון לכתיבת שורות אלו:

  • סדנא עם אחריות לכל החיים 
  • סדנא עם שנה חיזוקים ותמיכה טלפונית 
  • סדנא און ליין עם שלושה חיזוקים אונליין ושנה תמיכה טלפונית

מתעניינים בגמילה מעישון? מלאו פרטים כאן ונציגי אלן קאר יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

אלן קאר גמילה מעישון - שאלות ותשובות

מהי שיטת אלן קאר לגמילה מעישון?

מדובר על סדנת גמילה מעישון יחודית חד פעמית באורך של 6 שעות. לסדנא אחוזי הצלחה גבוהים. 
לקריאה נוספת על סדנא זו קראו את הסקירה המלאה אצלנו בכמהזה בריאות.

היכן ניתן לעבור סדנת גמילה מעישון של אלן קאר?

ניתן לעבור סדנא כזו באופן פיזי בקבוצה, ישנה גם סדנת און ליין ואפשרות לסדנא אישית. 

כמה עולה הסדנא של אלן קאר?

כאמור ישנם מספר מסלולים, כל אחד מהם בעלות אחרת, את העלות תוכלו לראות בסקירה מעלה. 

מה עוד חשוב לדעת על גמילה מעישון?

חשוב לדעת שזה אפשרי ויכול להיות אפילו קל ונעים, שיש המון סיבות להיגמל ממש עכשיו.
תוכלו לקרוא מידע רב בתחום זה אצלנו בכמהזה בריאות, בקטגוריית גמילה מעישון. 

אלן קאר גמילה מסוכר

אלן קאר פשוט לישון

גמילה מעישון - חברות

גמילה מעישון - סקירות בתחום

11 סיבות להפסיק לעשן עכשיו

הגיע הזמן להפסיק לעשן: אספנו עבורכם 11 סיבות שיגרמו לכם לכבות את הסיגריה בפעם האחרונה.

גמילה מעישון - איך מפסיקים לעשן?

עדיין מעשנים? הסקירה הבאה נכתבה עבורכם, על מנת לסייע לכם בדרך לגמילה המיוחלת. אספנו את כל המידע על הפסקת עישון דוגמת למה כדאי להפסיק, איך להפסיק...

גמילה מעישון - מה מציעות קופות החולים?

בסקירה הבאה מוצג כל המידע על סדנאות גמילה מסיגריות בקופות החולים: מה מציעה כל קופה, כיצד הסדנאות משתלבות עם תרופות, מה הם סיכויי הצלחה ועוד.

גמילה - איך נפרדים מהרגלים רעים?

מוחו של האדם בנוי באופן כזה שנותן הוראות לפעולות ומעניק גמול ועונג על ביצוען. כתוצאה מכך אנו נולדים עם נטייה להתמכרויות, ולא משנה אם אלו התנהגויות או...

אולי יעניין אותך גם:

גמילה מסוכר ופחמימות- איך עושים את זה?

גמילה מסוכר ופחמימות- כל מה שצריך לדעת על איך להיגמל מסוכר, מה כולל התהליך, מחיר הסדנה, והמקומות בהם ניתן לעבור גמילה מסוכר וגלוטן.

איך להגמל מסוכר?

לאיזה מחלות גורם הסוכר? באיזה מאכלים הוא מתחבא? כיצד נוכל להפחית את התלות שלנו בו? הנטורופתית רעות קפויה מציעה טיפים מעשיים להפחתה מיידית של הצורך...