גמילה מעישון - מה מציעות קופות החולים?

בסקירה הבאה מוצג כל המידע על סדנאות גמילה מעישון בקופות החולים: מה מציעה כל קופה, כיצד הסדנאות משתלבות עם תרופות, מה הם סיכויי הצלחה ועוד.
מעוניינים בהצעה לגמילה בחברה פרטית?

סדנאות גמילה מעישון בקופות החולים: מה כלול בסל?

ארבע קופות החולים מציעות סדנאות לגמילה מעישון ללא תשלום למבוטחיהן. סדנאות גמילה מעישון כוללות שמונה מפגשים בני כשעה וחצי כל אחד. בכל סדנה משתתפים כ-15 איש. במקרה של טיפול תרופתי בסדנה, תרופות שמיועדות לגמילה מעישון ניתנות דרך סל הבריאות בעלות של השתתפות עצמית בלבד. 

מה עושים בסדנת גמילה מעישון?

סדנאות גמילה מעישון בקופות החולים מבוססות על גישה התנהגותית-קוגניטיבית וכוללות תמיכה קבוצתית. בנוסף קיימת התאמה אישית לצרכיו של כל משתתף ומשתתפת, שמקבלים כלים להתמודדות עם התלות הגופנית והפסיכולוגית בסיגריות. 
בסדנאות הללו לומדים להכיר את הגורמים הפיזיולוגיים, הפסיכולוגיים וההתנהגותיים בהתמכרות לניקוטין, אילו דרכים קיימות כדי להתמודד עם קשיי הגמילה מעישון, וכן יינתן מידע בנוגע להשפעת העישון על הבריאות. הסדנאות משלבות אמצעים תרופתיים ותחליפי ניקוטין כדי להקל על הגמילה מסיגריות. המשתתפים מקבלים תמיכה מחבריהם לקבוצה ועוברים את שלבי תהליך הגמילה יחד.

מי מעביר סדנאות גמילה מעישון בקופות החולים?

חלק מסדנאות גמילה מסיגריות מופעלות על ידי קופות החולים עצמן באופן ישיר, וחלקן על ידי מטפלים חיצוניים הקשורים בהסכם עם הקופות. לצורך העברת הסדנאות הוכשרו יועצי גמילה מעישון. שימו לב כי לא מדובר בסדנאות של המכונים הפרטיים שמבטיחים גמילה במפגש אחד.

איך מקבלים תרופות גמילה מסיגריות בקופות החולים?

קיימות שתי תרופות לגמילה מעישון שייתכן כי יירשמו עבור המשתתפים בסדנאות הגמילה: צ'מפיקס וזייבן. כדורי זייבן אינם מכילים ניקוטין אך מפחיתים תסמיני גמילה מעישון כמו עצבנות, כעס, חרדה, קשיי ריכוז, חוסר מנוחה ודיכאון. צ'מפיקס היא תרופה המכילה חומר שנקשר לקולטני הניקוטין במוח, מצמצמת תסמיני גמילה מסיגריות ומפחיתה תסמיני גמילה. יש להמשיך את הטיפול למשך שלושה עד שישה חודשים לאחר סיום הסדנה, בתיאום עם הרופא המטפל. התרופות כלולות בסל הבריאות ללא תלות בהשתתפות בסדנאות גמילה מעישון בקופות החולים.


מעוניינים בהצעה לגמילה בחברה פרטית?
גמילה מעישון

האם סדנאות גמילה מעישון בקופות החולים יעילות?

לפי מחקרים שבוצעו בקופות החולים בישראל, יעילות הסדנאות בגמילה מעישון גבוהה יחסית בטווח המיידי, עם כ-80% נגמלים מקרב המשתתפים שסיימו את הסדנה. בתקופה של שלוש עד חמש שנים לאחר סיומה עומד שיעור הנגמלים על כ-40% עד 50% מהמשתתפים. 

הפסקת עישון בקופת חולים כללית

סדנאות הגמילה מעישון של כללית משלבות תמיכה קבוצתית עם התאמה אישית לכל משתתף ומשתתפת. המשתתפים יכירו את הרגלי העישון שלהם ואת המצבים שמעוררים את הרצון לעשן ויקבלו כלים לעמידה בפיתויים ולשבירת ההרגל. הסדנאות מתקיימות במרפאות כללית בפריסה ארצית ומועברות על ידי רופאים, אחיות, רוקחים, עובדות סוציאליות ואנשי מקצוע נוספים שעברו הכשרה מיוחדת. הסדנה בחינם למבוטחי כללית וניתן להירשם באתר או במוקד כללית. 

הפסקת עישון בקופת חולים מכבי

מכבי מציעה שלוש תוכניות ליווי לגמילה מעישון ללא תשלום למבוטחיה:
סדנאות גמילה מעישון - מתקיימות במרפאות מכבי ברחבי הארץ.
ייעוץ טלפוני - 4-6 שיחות טלפוניות עם יועץ גמילה באורך של 20-30 דקות.
גמילה מעישון במרפאת הרופא - חלק מרופאי המשפחה הוכשרו לספק ליווי לתהליך גמילה מעישון ויכולים לתת הפניה לטיפול תרופתי, בהתאם לשיקול דעת רפואי מקצועי.

הפסקת עישון בקופת חולים לאומית

גם קופת חולים לאומית מקיימת סדנאות גמילה מעישון הכוללות שמונה מפגשים העוסקים בגמילה, בהתמודדות עם התלות הגופנית והפסיכולוגית ובקבלת סיוע בנוגע להתמודדות אל מול הפיתוי של הסיגריות. סדנאות גמילה מעישון ניתנות חינם למבוטחי הקופה. ניתן להירשם דרך עמוד יצירת הקשר באתר הקופה או במוקד הטלפוני. 

הפסקת עישון בקופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מאפשרת למבוטחיה להירשם לסדנת ליווי, ייעוץ ותמיכה בתהליך גמילה מעישון. גם כאן מדובר בשמונה מפגשים בני 90 דקות. הרשמה לתוכניות השונות נעשית באמצעות המוקד הטלפוני, בצ'אט עם נציג או דרך אתר הקופה. 

מעוניינים במידע נוסף על השירותים שמציעות קופות החולים ועל האופציה לעבור בין קופות חולים? מוזמנים לקרוא אצלנו בקטגוריית מעבר בין קופות חולים.


מעוניינים בהצעה לגמילה בחברה פרטית? מלאו פרטים כאן ונציג/ה יחזור אליכם בהקדם.
loading

עוד מידע על גמילה

מעבר לקופת חולים

חושבים לעבור קופת חולים?

מעבר לקופת חולים כללית | הצטרפות לכללית

מעבר לקופת חולים מאוחדת | הצטרפות למאוחדת

הצטרפות למכבי | מעבר לקופת חולים מכבי

מעבר לקופת חולים לאומית | הצטרפות ללאומית

אולי יעניין אותך גם:

תגובות