דלג לתוכן

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות לקופת חולים

אפריל 2022

השירותים של קופות החולים השתפרו מאוד בשנים האחרונות. אם מסיבה כלשהי אינכם מרוצים מהקופה בה אתם חברים, כדאי מאוד לבחון מה יש לקופות החולים האחרות להציע. אנו ממליצים לכם לבדוק את זמינות התורים לרופאים מקצועיים, את פריסת הסניפים בהתאם למקום מגוריכם, את מחירי התרופות והטיפולים, את המענה במרפאות ובאונליין ואת כל השירותים הנוספים שיש לקופה להציע. כמובן שאם אתם לפני הליך רפואי מסוים, הריון, טיפולי שיניים, ניתוחי לייזר וכדומה כדאי לבדוק ספציפית את הטיפולים האלו בקופות החולים האחרות.

והנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם מבצעים מעבר בין קופות חולים:

העברת קופת חולים- מדובר בהליך פשוט יחסית והוא אינו מסובך כפי שנדמה לנו לפעמים.
ניתן לבצע שני מעברים מקופת חולים אחת לאחרת בתקופה של 12 חודשים (זאת אומרת שיש להמתין לפחות שישה חודשים בין המעברים).

ישנם שישה מועדים בשנה בהם ניתן לבצע את המעבר בפועל, ואת הבקשה מגישים חודש וחצי לפני, הנה הפירוט:
עד 15/11 ניתן להגיש בקשת מעבר ובתאריך 01/01 המעבר יכנס לתוקף
עד 15/01 ניתן להגיש בקשת מעבר ובתאריך 01/03 המעבר יכנס לתוקף
עד 15/03 ניתן להגיש בקשת מעבר ובתאריך 01/05 המעבר יכנס לתוקף
עד 15/05 ניתן להגיש בקשת מעבר ובתאריך 01/07 המעבר יכנס לתוקף
עד 15/07 ניתן להגיש בקשת מעבר ובתאריך 01/09 המעבר יכנס לתוקף
עד 15/09 ניתן להגיש בקשת מעבר ובתאריך 01/11 המעבר יכנס לתוקף

עליכם לשלוח טופס בקשת מעבר למוסד לביטוח לאומי. תוכלו לעשות זאת בסניף הדואר במחיר סמלי לטופס או באתר האינטרנט של ביטוח לאומי ללא עלות.
בעת מילוי הטופס יש להצטייד בתעודת זהות ובכרטיס אשראי, וחשוב למלא כתובת מגורים מדויקת.

בחלק מהשירותים נדרשת תקופת אכשרה לפני שאפשר ליהנות מהכיסויים של ביטוח הבריאות, כדאי לוודא את התנאים המלאים טרם המעבר.

איך עוברים קופת חולים - שלב אחר שלב

  1. השלב הראשון הוא שלב שיעורי הבית. זהו השלב שבו אתם מבינים ממה אתם לא מרוצים בקופת החולים שלכם, מה חסר לכם בה, באילו שירותים אתם משתמשים, ומה יהפוך אתכם למבוטחים מרוצים. חפשו מידע בנושאים שנוגעים לכם בתחומי הרפואה שרלוונטיים עבורכם, והבינו אם קופות החולים המתחרות יכולות להציע שירות טוב יותר באזור במגורים שלכם. 
  2. אפשר לעשות את ההליך בדואר, אבל אם אתם כאן איתנו נתמקד בהסבר על הדרך המקוונת. נכנסים לאתר התשלומים של המוסד לביטוח לאומי או ליישומון, ממלאים את כל הפרטים הדרושים למעבר, ומכאן והלאה אתם יכולים לעקוב אחר התאריך שבו החלפת קופת החולים תתעדכן.
  3. בקשו מהרופאים המטפלים בכם סיכום מידע רפואי. זו בקשה שניתנת באופן שגרתי גם מבלי לעבור קופת חולים והסיכום ניתן ללא עלות.
  4. בקשו מקופת החולים הנוכחית שלכם אישור ותק בביטוח המשלים, אותו הדבר בנוגע לביטוח הסיעודי. אם אין לכם ביטוח סיעודי, דברו על כך במעבר לקופה החדשה, וגם אם בסוף אינכם עוברים קופה כדאי לשקול הצטרפות לביטוח הסיעודי של קופת החולים. 
  5. המשיכו לקבל שירותים רפואיים ככל שיש בהם צורך. עד יום המעבר קופת החולים הישנה שלכם היא המבטחת והיא חייבת להעניק לכם שירות לפי הרובד הביטוחי שיש לכם.
  6. הגיע היום - עברתם לקופת החולים החדשה שלכם! נקווה שהפעם תהיו מרוצים ושתצטרכו כמה שפחות שירותים רפואיים. 
איך עוברים קופת חולים?

הצטרפות לקופת חולים

כך כתבה לנו יעלי, בת 27, שהחליטה לעבור קופת חולים:
"באוגוסט 2016 עברנו דירה לעיר אחרת. אחרי שהתמקמנו וסידרנו את כל העניינים במיקום החדש התבאסתי לגלות שאין סניף קרוב של קופת החולים בה אני חברה מאז שאני זוכרת את עצמי. התלבטתי מה לעשות והאם להירשם לסניף מרוחק בעיר (נסיעה של חצי שעה בפקקים!), מצד שני מעבר בין קופות חולים נראה לי מסורבל וקשה. בן זוגי שחבר בקופת חולים אחרת שכנע אותי שכדאי לי לעבור לקופה שלו, ככה גם יהיה לנו נוח יותר לנהל הכל במקום אחד וגם נוכל להירשם לסניף קרוב יותר לכתובת החדשה. אני פשוט לא האמנתי שזה יהיה כל כך פשוט לעבור!! אמנם יש רק כמה מועדים בשנה בהם ניתן לבצע את המעבר, אבל חוץ מזה גיליתי להפתעתי שבקופה החדשה זמן ההמתנה לרופאים מקצועיים קצר משמעותית! ולא רק זה, אנחנו גם חוסכים כסף כי מסתבר שמשרד הבריאות מחייב את קופות החולים בקביעת תקרת השתתפות עצמית למשפחה. בקיצור, אני ממש ממליצה לכל אחד לבדוק מה קופות החולים האחרות מציעות. ממש אין סיבה להישאר באותה קופת חולים סתם כי זה מה שבחרו בשבילכם פעם..."

איך עוברים קופת חולים? בקלות! משאירים פרטים לנציג כאן באתר ומקבלים סיוע מיידי בתהליך!

אם אתם חוששים שהביורוקרטיה בעת מעבר מקופת חולים אחת לאחרת מסובכת מידי, או שהזכויות שלכם ייפגעו, או שכל הקופות הן אותו הדבר, הרשו לנו לספר לכם שזו טעות. כל תושב בישראל רשאי לבחור באופן עצמאי את קופת החולים אליה הוא רוצה להשתייך וזכאי לקבל את סל השירותים הקבועים בחוק, לא משנה באיזה קופה הוא חבר. אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה תוכלו לקבל בקופות החולים האחרות וכך להחליט האם זה נכון עבורכם לעבור קופת חולים.

רוצים לדעת מה מציעות כל אחת מקופות החולים?

כאן תוכלו לקרוא עוד על השירות של קופת חולים כללית: כללית הצטרפות

כאן תוכלו לקרוא עוד על השירות של קופת חולים מכבי: מכבי הצטרפות

כאן תוכלו לקרוא עוד על השירות של קופת חולים מאוחדת: הצטרפות למאוחדת 

כאן תוכלו לקרוא עוד על השירות של קופת חולים לאומית: הצטרפות ללאומית 

רוצים לקרוא עוד מידע כללי על מעבר בין קופות חולים? מוזמנים להמשיך לקרוא בכמהזה בריאות, או לפנות לנציגי הקופות דרכינו (בטופס כאן למטה), הם ישמחו לתת לכם מידע ולסייע לכם במעבר. 

מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

איך עוברים קופת חולים - שאלות ותשובות

קופות חולים השוואה: היכן נמצא המידע מה מציעה כל אחת מהקופות?

את כל המידע על השוואת קופות חולים ומעבר קופות חולים ניתן למצוא אצלנו בכמהזה בריאות (:

מתי ניתן לעבור קופת חולים?

ניתן לעבור קופת חלוים ב-6 מועדים בכל שנה, התאריכים מופיעים בסקירה מעלה. 

איך עוברים קופת חולים? היכן מגישים את הבקשה?

ניתן לשוחח עם נציג הקופה אליה אתם מעוניינים לעבור, הוא יציג בפניכם כמה דרכים פשוטות ונוחות להגשת הבקשה.

מה הן הסיבות העיקריות בגללן כדאי לעבור קופת חולים?

הסיבות למעבר בין קופת חולים הן: איחוד משפחות לאחר הנישואים, זמינות ואיכות השירות הרפואי, מרחק גאוגרפי מהמרפאה, זמינות תורים, נוחות שירותי און ליין, מצבים רפואיים ספציפיים בהם קופה מסויימת טובה במיוחד, ועוד. 

עוד בקופות חולים

מעבר בין קופות חולים - המדריך השלם

איך אפשר לבצע מעבר בין קופות חולים, מי זכאי לעשות מעבר לקופת חולים אחרת, האם יש הגבלות על החלפת קופת חולים, באילו תאריכים ניתן לעבור בין הקופות וכל...

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה...

השוואה בין קופות חולים

קופות חולים השוואה: כולנו חייבים להיות מבוטחים באחת מקופות החולים והן מחויבות לספק לנו סל שירותים בסיסי. איך תוכלו לעשות השוואת קופות חולים? בדקנו מה...

כללית או מכבי? מאוחדת או לאומית?

מכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית הן שתי קופות החולים הגדולות בישראל. מכבי או כללית? או אולי בכלל מאוחדת או לאומית? קופות חולים השוואה - כך...

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

טיפולי שיניים: מה מציעות קופות החולים?

קופות החולים מציעות שתי רמות של ביטוחים משלימים עם הבטחה להנחות משמעותיות בעלויות טיפולי השיניים ברובד הביטוחי העליון. בדקנו מה הפרמיה שתשלמו בכל...

3 מצבים בהם מעבר קופת חולים יחסוך לכם הרבה כסף

מתי מעבר קופת חולים יכול לחסוך לכם אלפי שקלים? בדקנו בסקירה הבאה מהם מצבי החיים שבהם כדאי מאוד לשקול מעבר לקופת חולים אחרת.

תגובות