בדיקת NIPT | בדיקת ניפט לאיתור תסמונות גנטיות

כל המידע על בדיקת NIPT - ניפט היא בדיקה לא פולשנית לגילוי תסמונת דאון בשלב מוקדם להריון. בדיקת ניפט וריפיי, פרגניקר, ניפטי, הרמוני, ורסיטי, בייבי לינק, גנומיטי, פנורמה ועוד.
מתעניינת בבדיקת NIPT לא פולשנית?

בדיקת NIPT - בדיקת דם לא פולשנית

Actions
בדיקת NIPT - (בדיקת ניפט): הבדיקה שעשתה מהפך בעולם בדיקות ההריון, כאשר הביאה את האפשרות לזיהוי בסבירות גבוהה של תסמונת דאון ותסמונות נוספות בשלב מוקדם של ההריון ע"י בדיקת דם פשוטה. תוכלו למצוא כאן את כל המידע על NIPT test, את יתרונותיה, חסרונותיה, החברות אשר מציעות בדיקת Nipt בארץ: ניפטי, בייבי לינק, פנורמה, וריפיי, ורסיטי, הרמוני, גנומיטי, וכמובן - בדיקת NIPT מחיר - כמה עולה הבדיקה בכל אחת מהחברות.
מתעניינת בבדיקת NIPT? מלאי פרטים כאן ונציגי החברה/ות שתבחרי יחזרו אלייך בהקדם.
loading

בדיקת NIPT מחיר - כמה עולה בדיקת ניפט?

בדיקת NIPT - סקירות בתחום

מה היא בדיקת NIPT?

בדיקת ניפט הינה בדיקת דם לא פולשנית אשר ניתן לבצע החל משבוע 9-10 להריון, ולזהות באמצעותה תסמונת דאון ותסמונות גנטיות נוספות בשלב מוקדם יחסית של ההריון. 

איך לבחור בין בדיקת מי שפיר לבדיקת ניפט?

בדיקת ניפט הינה בדיקת סקר עם דיוק גבוה מאוד עבור התסמונות הגנטיות נפוצות. בדיקת מי שפיר נעשית בשבועות 17-23 להריון והיא בודקת מאות תסמונות בצורה ודאית, אבל כרוכה באי נוחות ובסיכון מסוים להפלה וסיבוכים. יש נשים שבוחרות לעשות גם בדיקת ניפט וגן מי שפיר כדי לקבל מידע לגבי תסמונות נפוצות כמו תסמונת דאון בשלב מוקדם של ההריון.

אילו חברות מציעות בדיקת ניפט ומה ההבדלים בינהן?

החברות אשר פועלות בישראל בתחום של בדיקת ניפט הן:
פרגניקר (בדיקת ניפטי), וריפיי, בייבילינק, כצט (בדיקת גנומיטי), מעבדות זר (בדיקת פנורמה), פיוג'ן ג'נטיקס (בדיקת הרמוני). החברות עובדות עם מעבדות שונות בארץ/בעולם, בודקות מספר שונה של תסמונות, אחוזי הדיוק בינהן שונים ועוד. ניתן לראות את ההבדלים בסיקרת השוואת מחירי בדיקת NIPT אצלנו באתר.  

היכן מתבצעת בדיקת דם NIPT?

לכל אחת מהחברות אשר מציעות בדיקת ניפט יש מרפאות בפריסה ארצית. חלק מהחברות מציעות גם שירות במסגרתו מגיעים אל בית הלקוחה על מנת לבצע את בדיקת הדם בביתה בנוחות מבלי שתצטרך לנסוע לשם כך.
המעבדות לפענוח התוצאות נמצאו ברובן בחו"ל. מומלץ לברר ספציפית מול החברה שתבחרו היכן ממקומת המרפאה הקרובה למגוריכם, היכן ממקומת המעבדה ומה משך הזמן בין ביצוע בדיקת דם NIPT לקבלת התוצאה.  

מחיר בדיקת NIPT - כמה עולה בדיקת NIPT?

כל אחת מהחברות מציעה שתי רמות של בדיקה, רגילה ומורחבת. המחיר נע החל מ-3300 ש"ח ועד 5900 ש"ח, תוכלו לראות את המחירים המדוייקים בסקירת השוואת מחירי בדיקת NIPT אצלנו באתר. 
ניתן לקבל החזרים בגין הבדיקה הן במסגרת סל ההריון ברבדים הגבוהים של הביטוחים המשלימים (לדוגמא כללית פלטינום), והן מחברות ביטוח פרטיות. בחלק מהמקרים ניתן לקבל החזר גם מהקופה וגם מהביטוח הפרטי, תלוי בפוליסה הספציפית שלכם. מומלץ לפני ביצוע הבדיקה לדבר עם גם הביטוח המשלים שלכם בקופת החולים וגם עם סוכן הביטוח שלכם ולהבין מה גובה ההחזר האפשרי עבורכם.

האם ניתן לבצע את בדיקת NIPT בקופות החולים?

נשים רבות פונות לגבי ביצוע הבדיקה לקופת נחולים בה הן חברות, אז חשוב לומר כי לא ניתן לבצע בדיקת NIPT בכללית, בדיקת NIPT במכבי וכמובן גם לא במאוחדת או לאומית. מדובר על בדיקה פרטית שאינה במסגרת הסל או השירותים בקופה. הקשר היחידי אל קופות החולים הוא שניתן לקבל על בדיקת NIPT החזר מהרובד הגבוה בביטוחים המשלימים במסגרת סל ההריון אשר מציעות הקופות.

בדיקת ניפט או בדיקת ניפטי (NIPT או NIPTY) - מה המונח הנכון?

רבים משתמשים במונח בדיקת ניפטי אבל המונח נכון הוא בידקת ניפט. ניפטי היא אחת החברות אשר מציעות את הבדיקה הזו, לצד 5 חברות נוספות הפועלות בארץ. 


עוד בבדיקת NIPT | בדיקת ניפט

בדיקת NIPT שאלות ותשובות

מהי בדיקת ניפט?
בדיקת ניפט היא בדיקת דם לא פולשנית אשר מתבצעת בשלב מוקדם של ההריון. התשובה המתקבלת בה נותנת הערכה סטטיסטית בנוגע לתסמונת דאון בעובר. יש נשים אשר בוחרות לבצע Nipt test במקום בדיקת מי שפיר. 
מה ההבדל בין בדיקת ניפט לבדיקת מי שפיר?
בדיקת ניפט נעשית בשלב מוקדם יותר של ההריון (אזור שבוע 10 לעומת מי שפיר שנעשית באזור שבוע 20), היא אינה פולשנית, והיא נותנת סיכוי סטטיסטי ברמת דיוק גבוהה מאוד, אבל לא בודאות מוחלטת כמו מי שפיר. 
לפרטים נוספים קראו את סקירת בדיקת ניפט המלאה באתר כמהזה בריאות. 
איזה בדיקות ניפט קיימות היום בארץ?
גנומיטי, פנורמה, ניפטי, בדיקת וריפיי, פיוג'ין, בייבי לינק ובדיקת הרמוני הן החברות הבולטות אשר מציעות היום בדיקת ניפט בארץ. על ההבדלים בינהן תוכלו לקרוא בסקירה המלאה אצלנו.
כמה עולה בדיקת NIPT?
בדיקת ניפט כמה אלפי שקלים (משתנה בין חברה לחברה), אך בהרבה מקרים ניתן לקבל החזרים מהביטוחים המשלימים במסגרת סל ההריון, או מחברות הביטוח הפרטיות. לגבי גובה ההחזרים קראו את הסקירה המלאה על השוואת מחירי ניפט אצלנו בכמהזה בריאות.

אולי יעניין אותך גם