בית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים ודיור מוגן סיעודי, בתי אבות לתשושי נפש: מחיר בית אבות סיעודי מחירים, המלצות, סיוע בבחירה, מוסדות סיעודיים מובילים במרכז, בצפון ובדרום ועוד.
מעוניינים בסיוע בבחירת בית אבות סיעודי?

יעוץ והכוונה בבחירת בית אבות

בתי אבות סיעודיים ובתי אבות לתשושי נפש

מחלקות סיעודיות במסגרת דיור מוגן

מעוניינים בסיוע בבחירת בית אבות סיעודי? מלאו פרטים כאן ונציגי חברה מובילה ביעוץ והשמה לבית אבות יחזרו אליכם בהקדם.
loading

בתי אבות סיעודיים - סקירות בתחום

מה חשוב לדעת על בית אבות סיעודי ועל בית אבות לתשושי נפש?

כרבע מבני הגיל השלישי יזדקקו לשירות סיעודי בשלב מסויים בחייהם. חלקם יבחרו לקבל עזרה סיעודית בבית (בהשתתפות מסויימת של ביטוח לאומי) וחלקם יבחרו לעבור לבית אבות סיעודי אשר נקרא גם מוסד סיעודי, שבו יוכלו לקבל עזרה פיזית מתאימה, או לבית אבות לתשושי נפש (מיועד לסובלים מירידה בתפקוד קוגניטיבי כגון חולי דימנציה) בו יוכלו לקבל השגחה וטיפול מתאים. 

כאשר המשפחה נדרשת לבחור בית אבות סיעודי או בית אבות לתשושי נפש יש לתת את הדעת על התאמת המסגרת לצרכים הספציפיים מבחינת הטיפול הרפואי והסיעודי, מבחינת האזור בו ממוקם בית האבות (כדאי למשל שיהיה קרוב לאזור בו מתגוררים הילדים והנכדים) ומבחינת איכות המגורים עצמם כמו גדול ורמת חדר האשפוז, השירותים הניתנים מבחינת אוכל וגם תרבות ופנאי במקרה שהמצב מאפשר השתתפות בפעילויות כאלה. כמובן אחד השיקולים החשובים בבחירת בית האבות הינה העלות- כמה עולה בית אבות סיעודי? (תוכלו לקרוא על כך כאן למטה).

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות לתשושי נפש?

ההתאמה העיקרית בבית אבות לתשושי נפש או במחלקה לתשושי נפש בתוך מוסד סיעודי רגיל - היא נושא ההשגחה והאבטחה. הביטוי תשושי נפש מתייחס לקשישים אשר סובלים מירידה קוגניטיבית שמקורה בדימנציה, אלצייהמר וכדומה. קשישים אלה נוטים לבעיות בהתמצאות ולפעמים גם להפרעות התנהגות, הם עלולים ללכת לאיבוד ולעשות דברים אשר עלולים לסכן אותם, ולכן בבית אבות לתשושי נפש או במוסד סיעודי אשר מותאם לתשושי נפש שמים דגש על התאמה ספציפית למצב היחודי הזה. רבים מהקשישים הללו יכולים להיות עצמאיים וללא בעיה פיזית, ולכן הטיפול בהם מתמקד בקוגניציה ואינו טיפול סיעודי קלאסי

איזה בתי אבות מומלצים פועלים כיום בישראל?

בישראל פועלים היום מספר רב של בתי אבות סיעדיים יעודיים כאשר הבולטים בהם הוא בית ליצ'ק, בית גבריאל, בית בלב, בית גיל הזהב ועוד. לצד זה פועלות מחלקות סיעודיות במסגרת דיור מוגן יוקרתי כגון פרוטיאה, עד 120, משען ועוד. 

יש לציין כי בתי האבות הסיעודיים כמו גם המחלקות הסיעודיות במסגרת רשתות הדיור המוגן לא מאפשרות בדרך כלל טיפול בחולה סיעודי מורכב הזקוק להנשמה או לטיפול רפואי הדוק בפצע לחץ קשה וכו'. עבור חולים סיעודיים מורכבים לרוב הפתרון יהיה אשפוז במחלקה יעודית בבית חולים גריאטרי.

בית אבות סיעודי מחירים - כמה עולה בית אבות סיעודי?

השהות בבית אבות סיעודי אינה זולה, והיא משתנה בין בתי האבות השונים. יש לציין כי במקרים של הכנסה נמוכה ניתן בחלק מהמקרים לקבל השתתפות של משרד הבריאות בהוצאות בגין בית אבות סיעודי.
בקרוב תעלה בעמוד זה סקירת מחירים מקיפה על עלויות השהות בבתי האבות ובמוסדות הסיעודיים השונים.

איך בוחרים בית אבות סיעודי?

הבחירה בבית אבות סיעודי (או בבית אבות לתשושי נפש) אינה קלה, ואין להקל בה ראש, מאחר שבחירה נכונה המותאמת לצרכים הספציפיים של הקשיש/ה יכולה לתרום רבות לאיכות חיי המשפחה כולה.
בהרבה מקרים כדאי יהיה להעזר בשירותיו של יועץ מומחה עם שנות נסיון רבות שידע להתאים את המקום המדוייק עבורכם. מרבית היועצים אינם גובים כסף מהלקוח עבור השירות, ותרומתם לתהליך מבחינה טכנית ונפשית עשויה להיות רבה מאוד. תוכלו לפנות למומחים אשר עובדים עמנו כאן בטופס, ואנו בטוחים שהם יקלו על תהליך הבחירה שלכם.


מתעניינים בבית אבות סיעודי או בבית אבות לתשושי נפש? מלאו פרטים כאן ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם להכוונה ויעוץ.
loading
עוד בבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי ובית אבות לתשושי נפש - שאלות ותשובות

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לדיור מוגן?

דיור מוגן מיועד למבוגרים עצמאיים המחפשים איכות חיים גבוהה בסביבה בטוחה. 
בית אבות סיעודי מיועד לקשישים אשר נדרשים לעזרה סיעודית בדרגות שונות.

איזה בתי אבות סיעודיים מומלצחים פועלים כיום בישראל?
מאות בתי אבות סיעודיים פועלים בישראל כיום, חלקם במסגרת רשתות גדולות כמו בית ליצ'ק ובית בלב, אחרים בתים קטנים. 
כמו כן, חלק ממתחמי הדיור המוגן היוקרתי מציעים מחלקות סיעודיות. על בתי האבות הסיעודיות כמו גם על המחלקות הסיעודיות תוכלו לקרוא אצלנו בעמוד זה. 
מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבין בית אבות לתשושי נפש?
תשושי נפש הם קשישים הסובלים מירידה בתפקוד הקוגניטיבי (כגון דימנציה) ולכן דורשים השגחה מיוחדת. מרבית בתי האבות הסיעודיים מציעים גם מענה עבור תשושי נפש, אשר כרוך בהשגחה מוגברת ובצוות המוכשר לכך. לבירור הטיפול הספציפי מומלץ לפנות לבית האבות הרלוונטי, אותו תוכלו לבחור כאן בעמוד. 
בית אבות סיעודי מחירים - כמה עולה בית אבות סיעודי?
בתי האבות הסיעודיים מציעים מגוון מסלולים, חלקם כרוכים בפיקדון גבוה שנשחק מדי שנה, אחרים מציעים תשלום חודשי. כך או כך המחיר אינו זול. לקשישים בעלי הכנסה נמוכה קיימת אפשרות לעזרה ממשרד הבריאות. מומלץ לברר את גובה העזרה מול יועצים מומחים מנוסים, אליהם תוכלו לפנות בעמוד זה. 

אולי יעניין אותך גם: