דלג לתוכן

11 סיבות להפסיק לעשן עכשיו

הגיע הזמן להפסיק לעשן: אספנו עבורכם 11 סיבות שיגרמו לכם לכבות את הסיגריה בפעם האחרונה.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בגמילה מעישון?

כולנו יודעים שסיגריות מזיקות לבריאות, אבל לעבור תהליך של גמילה מעישון זה לא דבר פשוט. למרות הקושי, את ההחלטה הזו צריך לקבל כבר היום כי גמילה מסיגריות פשוט מצילה חיים. אספנו 11 סיבות חשובות להפסיק לעשן עכשיו.

1. רשימת רכיבים

כשאנחנו קונים אוכל בסופר, לרוב נסתכל מה כתוב על האריזה. נמצא שם כל מיני שמות קודים לצבעי מאכל וחומרים משמרים שמי יודע איך מבטאים בכלל את שמם. אבל האם הסתכלתם אי פעם מה מכילות סיגריות? הנה רשימת הרכיבים שחייבת לגרום לכם להפסיק לעשן: אצטון, ציאניד, נפטלין, קוטל חרקים DDT, פורמלין, בנזן, זפת, וטרפנטין. בעשן הסיגריה תמצאו כ-70 קרצינוגנים שונים, אלו הם חומרים מסרטנים שנספגים בגופם של המעשנות והמעשנים. בסך הכול מכילה כל סיגריה כ-350 חומרים רעילים וכ-7,000 כימיקלים. 

2. הסכנות הבריאותיות

כולנו יודעים לשייך את סרטן ריאות לעישון. כך זה נראה במספרים: הסיכוי של גבר שמעשן יותר מ-20 סיגריות ביום לחלות בסרטן ריאות גבוה פי 23 מלא מעשנים. בקרב המעשנות הסיכוי גבוה פי 13 לעומת לא מעשנות. גם בקרב מעשנים קלים עם עד ארבע סיגריות ביום קיים סיכוי גבוה יותר ללקות בסרטן הריאות, עד פי 5 מלא מעשנים. אבל לא רק סרטן ריאות מסכן את המעשנים אלא גם סרטן הלוע, החך והוושט, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הלבלב, הכליה והקיבה. על פי הערכות, העישון גורם לכ-20% ממקרי המוות מסרטן. גמילה מעישון יכולה להפחית באופן דרמטי את הסכנות הללו.

3. החושים מתחדדים

אחת הבעיות הנפוצות בקרב מעשנים היא פגיעה בחושי הטעם והריח, שני חושים עם קשר הדוק זה לזה. משמעות הפגיעה היא שכדי להרגיש טעם או ריח כמו אדם לא מעשן - הם זקוקים לגירוי חזק עד פי שלושה. גמילה מסיגריות תחדד את החושים מחדש. אנשים שסיימו טיפול במכון גמילה בעישון סיפרו על כך שהם שוב יכולים ליהנות מטעמים וריחות "אבודים", וזה קורה כבר יומיים-שלושה לאחר הסיגריה האחרונה. 

4. ריח גוף טוב יותר

ריח הגוף משפיע על המשיכה בין בני אדם ועל היכולת לפתח זוגיות ומיניות. עישון מוביל לריח רע מהפה, לריח גוף לא נעים, בגדים שיצאו ריחניים מהכביסה הופכים מהר לעננת עשן לא נעימה, עד שמהר מאוד הופכים להיות "מאפרה מהלכת". 

5. נשימה קלה יותר ביום ובלילה

עישון סיגריות פוגע בנשימה וגם מוביל לנחירות בלילה. גמילה מעישון תגרום לכם לחזור לנשום כמו שצריך. כבר בימים הראשונים מרגע הגמילה מתרחשת הרפיית סמפונות וחל שיפור משמעותי בנשימה. כמה שבועות מרגע גמילה מסיגריות חל שיפור משמעותי גם בתפקודי הריאות. לאט לאט נפטרים מהשיעול הטורדני, וגם השינה עמוקה ואיכותית יותר, והנחירות עשויות להיפסק. 

6.חיסכון כספי משמעותי

אפילו אם אתם רק מעשנים "קלים" שגומרים קופסה אחת בשבוע, ההוצאה מתקרבת ל-2,000 שקלים בשנה. ואם אתם מעשנים בינוניים של קופסה אחת ביום, ההוצאה כבר מגיעה לכ-12,000 שקלים בשנה. ומה עם מעשנים כבדים באזור שתיים-שלוש קופסאות ביום? אתם יכולים כבר להכפיל את הסכום לבד. רק תדמיינו אילו דברים תוכלו להרשות לעצמכם לאחר גמילה מעישון. 

7. יעילות גבוהה יותר

כמה הפסקות סיגריות אתם עושים בעבודה? כמה אתם נשארים במשרד מעבר לזמן הדרוש רק כי בזבזתם זמן על הפסקות עישון? גמילה מעישון תוביל ליעילות טובה יותר פשוט כי תבזבזו פחות זמן. את מה שעשיתם בתשע שעות במשרד תוכלו לעשות גם בשמונה בלי הפסקות הסיגריה וכך לצאת מוקדם יותר הביתה. 

8.שיפור במראה העור

עישון סיגריות גורם לאובדן האלסטיות של העור, האצת הופעת קמטים ולהזדקנות מוקדמת של העור. גם מראה השיניים עלול להסגיר שאתם מעשנים. הצטברות כתמי זפת וניקוטין גורמים לפגיעה בזרימת הדם לשיניים ולחניכיים ובכך לדלקות חניכיים, ריח פה לא נעים, ומראה שיניים צהוב ופגום. גמילה מסיגריות תפחית את הנזק והלבנת שיניים תחזיק מעמד לאורך זמן כשלא תצטבר עליה זפת חדשה. 

9.פחות מבטים זועפים מהסביבה

רוב בני האדם לא מעשנים והם סובלים מאלו שכן. המעשנים מפזרים את עשן הסיגריה כשהם הולכים, העשן מגיע גם לחפים מפשע שאינם מעשנים, ואם פעם עליתם לאוטובוס או לרכבת אחרי השאיפה האחרונה לפני הנסיעה, בוודאי קיבלתם מבט זועף מיושבי הרכב, בגלל עננת הריח שנכנסה ביחד איתכם. 

10. דוגמה אישית לילדים

יש לכם ילדים? סביר להניח שהם כבר קיטרו בפניכם על הריח הרע מהסיגריות. הריח הזה הוא לא סתם ריח, אלא סימן לכך שרעלני הסיגריות נמצאים בגוף ועל ידי המעשן או המעשנת. הרעלנים האלה יכולים לעבור גם לתינוקות ולילדים. הריח לא עובר גם בבישום, שטיפת ידיים, וגרגור מי פה. בנוסף, עישון פסיבי משפיע על בריאות הילדים. בקרב ילדי מעשנים נרשמים יותר מקרי אסתמה ומקרי מוות בעריסה. ההסתברות לכך שילדי מעשנים יעשנו בעצמם כבר בגיל העשרה גבוהה. ואם אתם מעשנים, איך תוכלו להגיד לילדים שזה מסוכן? גמילה מעישון תגרום לכם להיות מודל לחיקוי בעיני הילדים אבל הכי חשוב - לשמור על בריאותם. 

11. לא תהיו תלויים יותר בסיגריות

מעשנים תמיד תלויים בסיגריה. לכל מקום שאליו נכנסים מיד מחפשים את פינת העישון. גמילה מסיגריות היא יותר קלה ממה שאתם חושבים. מכוני גמילה מעישון מציעים מגוון שיטות שעוזרות להיגמל ובחלק מהמקרים אף לדלג על תסמיני גמילה מעישון. בחלק מהשיטות ישנם עזרים כמו מדבקות ניקוטין, מסטיק ניקוטין, וכדורים, ושיטות אחרות פועלות על אזורים אחרים במוח. אנשים שסיימו תהליך גמילה מסיגריות מספרים על שליטה עצמית טובה יותר, אין יותר תחושה שהסיגריות מנהלות להם את החיים, ובכלל מרגישים קלים וצעירים יותר. וזו סיבה מספיק טובה להפסיק לעשן, לא? 

רוצים להפסיק לעשן? מלאו פרטיכם, ונציגי החברה/ות שתבחרו יחזרו אליכם בהקדם.

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

גמילה מעישון - חברות בתחום

גמילה מעישון - השוואה >

גמילה מעישון - סקירות בתחום

גמילה - איך נפרדים מהרגלים רעים?

מוחו של האדם בנוי באופן כזה שנותן הוראות לפעולות ומעניק גמול ועונג על ביצוען. כתוצאה מכך אנו נולדים עם נטייה להתמכרויות, ולא משנה אם אלו התנהגויות או...

גמילה מעישון - איך מפסיקים לעשן?

עדיין מעשנים? הסקירה הבאה נכתבה עבורכם, על מנת לסייע לכם בדרך לגמילה המיוחלת. אספנו את כל המידע על הפסקת עישון דוגמת למה כדאי להפסיק, איך להפסיק...

כמה כסף תחסכו אם תפסיקו לעשן?

מעשנות ומעשנים רבים רוצים להפסיק לעשן אבל חלקם נרתעים כשהם רואים את מחירי סדנאות הגמילה מעישון המובילות. בדקנו כמה תרוויחו מהפסקת עישון, וזה עוד לפני...

גמילה מעישון: מה קורה לגוף כשמפסיקים לעשן?

שיפור זרימת הדם וקצב הלב, שיפור בחושי הטעם והריח, ירידה בסיכון לאוטם שריר הלב וסוגי סרטן שונים, ומעל הכל - עלייה בתוחלת החיים. חושבים על גמילה...

להפסיק לעשן: כל השיטות לגמילה מעישון

כמעט כל המעשנים רוצים להפסיק לעשן אבל לא תמיד מצליחים לעשות את הצעד הראשון בדרך לגמילה מהסיגריות. ריכזנו עבורכם את השיטות הטובות ביותר להיפטר...

גמילה מעישון - מה מציעות קופות החולים?

בסקירה הבאה מוצג כל המידע על סדנאות גמילה מסיגריות בקופות החולים: מה מציעה כל קופה, כיצד הסדנאות משתלבות עם תרופות, מה הם סיכויי הצלחה ועוד.

גמילה מסוכר ופחמימות- איך עושים את זה?

גמילה מסוכר ופחמימות- כל מה שצריך לדעת על איך להיגמל מסוכר, מה כולל התהליך, מחיר הסדנה, והמקומות בהם ניתן לעבור גמילה מסוכר וגלוטן.

סיבות להפסיק לעשן - שאלות ותשובות

מדוע כדאי להפסיק לעשן?

קיימות הרבה סיבות להפסיק לעשן, כמובן שבינהם הסיבה הבריאותית, אבל אליה הוספנו עוד כמה וכמה סיבות חשובות שכדאי להכיר. אספנו את כולם בסקירה מעלה. 

מה היא הדרך הכי קלה להפסיק לעשן?

כיום קיימות כמה דרכים ושיטות מתקדמות שניתן באמצעותן להפסיק לעשן בקלות ובמהירות. תוכלו לקרוא עליהן אצלנו בכמהזה בריאות בקטגוריית גמילה מעישון

מה עוד חשוב לדעת על גמילה מעישון?

צוות כמהזה בריאות תומך נלהב בגמילה מעישון, וזאת בעקבות נסיון אישי מוצלח. הרגשת החופש כשעוברים מצד המעשנים לצד הלא מעשנים היא אחת ההרגשות הטובות ביותר שקיימות, ואנו ממליצים גם לכם להגמל בהקדם ולהיות חופשיים מההתמכרות לסיגריות. מאחלים לכם בהצלחה (: 

תגובות