סל הריון לאומית

סל הריון בקופת חולים לאומית- כל מה שצריך לדעת על סוגי הבדיקות במהלך ההיריון, כל המידע על ההחזרים והשתתפות עצמית במסגרת הביטוחים המשלימים לאומית כסף ולאומית זהב

דצמבר 19, עדכון: יוני 22

בדיקות וליווי הריון בלאומית

לקוחות לאומית בהריון נהנות מסל השירותים שיש לקופה להציע. במהלך ההיריון ישנן בדיקות רבות שיש לבצע, חלקן ממומנות או מסובסדות על ידי סל הבריאות ואת חלקן אפשר לקבל בתשלום מוזל או בהחזרים כספיים במסגרת הביטוחים המשלימים לאומית כסף ולאומית זהב.

מבוטחות לאומית זהב זכאיות בנוסף גם לחבילת הריון ולידה במסגרתה ניתנים החזרים כספיים של עד 2000 שקלים להריון לצורך בדיקות וטיפולים במהלך ההיריון ואחריו (עד 4 הריונות, 8000 שקלים בכל תקופת הביטוח).

כל בדיקות הדם והאולטרה סאונד השגרתיות שנעשות את הרופא המלווה במהלך ההיריון ניתנות במסגרת סל הבריאות וכך גם ליווי ההיריון על ידי אחות.

להלן פירוט לגבי בדיקות פופולריות נוספות שנעשות במהלך ההיריון:

בדיקות סקר גנטיות – מדובר בבדיקות דם שמטרתן לזהות נשאות של מחלות גנטיות. הבדיקה נערכת לפני ההיריון או בתחילתו. הבדיקות נערכות לאחר פגישת יעוץ שנערכת לשני בני הזוג בה נקבעות הבדיקות הרלוונטיות אליהם לפי מוצאם וההיסטוריה המשפחתית. בכל היריון מומלץ לעשות הערכה מחודשת של הבדיקות שכן לעיתים נכנסות בדיקות חדשות שכדאי לבצע. ישנם מספר רב של  בדיקות שניתנת במסגרת סל הבריאות. אם יש צורך בבדיקות שמחוץ לסל ניתן לעשות אותן עם ספק שבהסדר בעלות של 153 שקלים לבדיקה ללקוחות לאומית כסף וב-84 שקלים לבדיקה במסגרת לאומית זהב או אצל ספק שאינו בהסדר בהחזר של עד 772 ₪ ועד 80% מעלות הבדיקה.

בדיקת שקיפות עורפית – בדיקת אולטרה סאונד המודדת את עובי הנוזל בעורף העובר שמטרתה לשלול את הסיכון לכשל כרומוזומלי. משך הבדיקה כ-15 דקות והיא נעשית בשליש הראשון של ההיריון בין שבוע 11-14. הבדיקה ניתנת באמצעות סל הבריאות בהשתתפות עצמית של 46 שקלים. חברות בביטוח לאומית כסף רשאיות לבצע את הבדיקה באופן פרטי ולקבל החזר של עד 127 ₪ ועד 80% מעלות הטיפול. בביטוח לאומית זהב יינתן החזר של עד 386 ₪ ועד 80% מעלות הטיפול. כמו כן ניתן לקבל החזר נוסף מתוספת סל הריון ולידה (עד 2000 ₪ בכל הריון בהתאם לתנאי התכנית – מפורטים מעלה). 

בדיקת סיסי שליה – בדיקה לאבחון גנטי הנעשית על ידי לקיחת דגימה מהשליה. הבדיקה נערכת בשליש הראשון של ההיריון בין השבוע 10-12. זוהי בדיקה חלופית לבדיקה מי שפיר שמתבצעת בהמשך ההיריון, וצריך לבחור אחת מבין השתיים. מתחת לגיל 34 אלו בדיקות שעושים רק בהמלצת רופא במקרה ומתעורר חשד שרצוי לבדוק אותו. מעל גיל 34 כל הריונית נדרשת לבצע את אחת משתי הבדיקות. נשים מתחת לגיל 34 עם סיכון גבוה לתסמונת דאון ובהמלצת גנטיקאי יהיו זכאיות לערוך את הבדיקה במסגרת סל הבריאות בהשתתפות עצמית של 35 שקלים (בהתוויות רפואיות אחרות ייתכן ולא תהיה השתתפות עצמית). מעל גיל 34 הבדיקה ניתנת לכל הנשים בהיריון ללא עלות נוספת במסגרת סל הבריאות. לקוחות לאומית כסף מתחת לגיל 34 המעוניינות לבצע את הבדיקה באופן פרטי יכולות לעשות זאת אצל ספק שבהסדר בהשתתפות עצמית של 643 ₪ או אצל ספק שאינו בהסדר בהחזר של עד 771 ₪ ועד 80% מעלות הטיפול. לקוחות לאומית זהב שרוצות לבצע את הבדיקה באופן פרטי יוכלו לעשות זאת אצל ספק שבהסדר בהשתתפות עצמית של 386 ₪ או אצל ספק שאינו בהסדר עם החזר של עד 1542 ₪ ועד 80% מעלות הטיפול. נשים מעל גיל 34 במסלול זהב יקבלו תנאים דומים עם תקרת החזר גבוהה יותר של עד 2009 שקלים לבדיקה אצל ספק שאינו בהסדר. כמו כן מבוטחות זהב יכולות לממש את זכותן ולקבל החזרים נוספים במסגרת חבילת היריון ולידה.

סקירת מערכות – בדיקת אולטרה סאונד הסוקרת את מערכות ואברי העובר. נערכת בין השבועות 19 ל-25. הבדיקה נערכת במסגרת סל הבריאות (פעם אחת בהריון) בהשתתפות עצמית של 35 שקלים. ניתן לבצע סקירות מערכות נוספת בהשתתפות עצמית או בהחזר בהתאם לתכניות לאומית כסף וזהב.


סלי הריון בקופות החולים

מעבר לקופת חולים לאומית

מעבר בין קופות חולים קופות חולים

מעבר לקופת חולים

קופות חולים נוספות

הצטרפות למכבי | מעבר לקופת חולים מכבי

מעבר לקופת חולים לאומית | הצטרפות ללאומית

מעבר לקופת חולים כללית | הצטרפות לכללית

מעבר לקופת חולים מאוחדת | הצטרפות למאוחדת

אולי יעניין אותך גם:

תגובות