סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

דצמבר 19, עדכון: יולי 20

בדיקות הריון במכבי שירותי בריאות

חברות בקופת חולים מכבי ומתכננות הריון? או שאולי אתן חברות בקופת חולים אחרת וחושבות לעבור למכבי טרם ההיריון? בסקירה הבאה נפרט על הבדיקות החשובות שתדרשו להן במהלך ההיריון, למה הן חשובות וכמה הן עולות. שימו לב שיש הבדל במחירים, בהנחות ובהחזרים בהתאם למסלולי החברות: מכבי, מכבי זהב ומכבי שלי. לחלק מההחזרים / הנחות נדרשת תקופת אכשרה לפני שאפשר ליהנות מהם ולכן כדאי לוודא את התנאים המלאים עם החברה לפני ביצוע המעבר לתכנית הרצויה.

מחירי הבדיקות במכבי

בדיקות סקר גנטיות – מבוצעות באמצעות בדיקת דם פשוטה. מטרתן לבדוק נשאות למחלות גנטיות רבות המומלצות בהתאם לעדה ולארץ המוצא של שני בני הזוג. רוב הבדיקות נעשות אצל האישה אך במידת הצורך יילקחו בדיקות גם מהגבר. מומלץ לבצע את הבדיקות טרם הכניסה להריון אך ניתן לעשות אותן גם עד שבוע 13 להיריון. במסגרת סל הבריאות זכאיות כל לקוחות מכבי לבדיקות מתוך הרשימה המאושרת ללא תוספת תשלום. מבוטחות במכבי זהב או מכבי שלי זכאיות לבצע את שאר הבדיקות (במידת הצורך) במעבדות מכבי בעלות מוזלת של 105 שקלים לבדיקה. כמו כן, זכאיות לבצע סדרה חד פעמית של בדיקות למחלות גנטיות קשות עם שכיחות גבוהה בקרב האוכלוסייה היהודית בהשתתפות עצמית של 176 שקלים.

בדיקת שקיפות עורפית – זוהי בדיקה לזיהוי חשד לתסמונת דאון, הנעשית באמצעות אולטרה סאונד בשליש הראשון להיריון, בין השבועות 11-13. בבדיקה נמדד עובי הנוזל המצטבר בעורף העובר. במידה ונמדד עובי חריג יומלץ לאישה לבצע בדיקת סיסי שליה או מי שפיר. תיתכן גם הפניה לביצוע אקו לב עוברי במידת הצורך. את הבדיקה ניתן לבצע במסגרת סל הבריאות בהשתתפות עצמית של 46 שקלים. מבוטחות מכבי שלי רשאיות לבצע את הבדיקה אצל רופא פרטי במסגרת הטבת חבילת הריון ולידה ולקבל החזר של עד 75% מעלות הבדיקה (ועד לתקרה המצטברת של חבילת הריון ולידה).

בדיקת סיסי שליה – מדובר בבדיקה חלופית לבדיקת מי השפיר. היא מיועדת לנשים מעל גיל 34 או לנשים שתוצאות הסקר הביוכימי ו/או בדיקת השקיפות העורפית הצביעו על הצורך בה. בבדיקה נלקחת דגימה מהשליה והיא נעשית בשבועות 11-13 להריון. כאמור, עד גיל 34 תינתן הבדיקה רק בהמלצת יועץ גנטי ואז יהיה ניתן לבצע אותה במסגרת סל הבריאות בבית החולים בהשתתפות עצמית של 35 שקלים (או ללא תשלום, תלוי בייעוץ). מבוטחות מכבי זהב או מכבי שלי יכולות לבצע את הבדיקה במסגרת פרטית ולקבל החזר של עד 1442 שקלים. מבוטחות מכבי זהב יכולות לקבל החזר גדול יותר במסגרת חבילת הריון ולידה שמעניקה החזר של עד 75% מיתרת עלות הבדיקה. לאחר גיל 34 ניתן לבצע את הבדיקה ללא עלות וללא הפניה בבית החולים או אצל רופא פרטי. ללקוחות מכבי זהב עם החזר של עד 1442 ₪ וללקוחות מכבי שלי על החזר נוסף של עד 75% מהיתרה לאחר זכאות מכבי זהב.

בדיקת מי שפיר – מבוצעת בין השבועות 16-20 להריון על מנת לאתר חשד לתסמונת דאון. זוהי בדיקה חלופית לבדיקת סיסי שליה ורק אחת מהן מתבצעת בהריון. נשים מתחת לגיל 34 זכאיות לבדיקה במסגרת סל הבריאות אך ורק בהמלצת יועץ גנטי, במקרה זה הבדיקה תתבצע בבית חולים ללא אפשרות בחירת הרופא. נשים מתחת לגיל 34 ללא המלצת יועץ גנטי שנמצאות במסלול מכבי זהב, יכולות לבצע את הבדיקה במסגרת פרטית עם רופא שבהסדר בהשתתפות עצמית של 814 ₪ לעובר או אצל רופא פרטי שאינו בהסדר בהחזר של עד 80% מעלות הבדיקה ועד 1434 ₪. נשים במסלול מכבי שלי יכולות לקבל החזר נוסף במסגרת חבילת הריון ולידה. נשים מעל גיל 34 זכאיות לבדיקה במסגרת סל הבריאות באופן אוטומטי וללא צורך בהמלצות יועץ גנטי ויכולות לבצע את הבדיקה בבית החולים. מבוטחות בתכנית מכבי שלי יכולות לבצע את הבדיקה באופן פרטי ולקבל החזר של עד 75% ועד תקרה של 2000 ₪ במסגרת חבילת הריון ולידה.

סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת – בדיקת אולטרה סאונד הסוקרת את איברי העובר ומערכות הגוף על מנת לשלול מומים והפרעות התפתחויות. הזכאות הבסיסית לכלל לקוחות מכבי היא עבור הסקירה המאוחרת שמתרחשת בין השבועות 20-24 ועלותה 36 שקלים. סקירת מערכות מוקדמת נערכת בין השבועות 14-16 וזכאות אליה תינתן בהמלצה רפואית (באותה עלות של 36 ₪). ניתן לבצע סקירה מוקדמת גם ללא המלצה, חברות במכבי זהב ומכבי שלי ישלמו עבורה 137 שקלים אצל רופא שבהסדר או שיהיו זכאיות להחזר אצל רופא פרטי שאינו בהסדר. ההחזר יעמוד על 50% מעלות הבדיקה ועד תקרה של 337 ₪. במכבי שלי ניתן לקבל החזר נוסף של עד 75% על היתרה לאחר מימוש הזכאות של מכבי זהב.

החזרים נוספים ללקוחות מכבי שלי בהריון:

חברות בתכנית מכבי שלי זכאיות לחבילת הריון ולידה במסגרתה ניתן לקבל החזרים עד לתקרה של 2000 שקלים להריון ועד 75% מעלות כל בדיקה (עד 4 הריונות בכל תקופת החברות, בהריון מרובה עוברים יינתן החזר של עד 4000 שקלים, ובכל מקרה עד 8000 לכל תקופת החברות במכבי שלי). 

רשימת הבדיקות שעבורן ניתן לקבל החזרים: סקירת מערכות אחת (מוקדמת או מאוחרת), בדיקת סיסי שליה, בדיקת מי שפיר, בדיקת שקיפות עורפית, אקו לב עובר, היפוך עובר.

כמו כן ניתן לקבל החזרים גם על שירותים תומכי לידה: 3 ימי הבראה (עד 409 ש"ח ללילה לחברות מכבי שלי ו-264 ש"ח לחברות מכבי זהב), דולה תומכת בלידה (החזר 75% עד 1535 ש"ח), שימור דם טבורי. וגם על ייעוצים לאחר לידה בהחזר של עד 409 ש"ח לכל ייעוץ: ייעוץ שינה, ביקרו אחות פרטית בבית היולדת, ייעוץ לפעילות גופנית או תזונה נכונה.


סלי הריון בקופות החולים

מעבר לקופת חולים מכבי

מעבר בין קופות חולים

מעבר לקופת חולים

קופות חולים נוספות

הצטרפות למכבי | מעבר לקופת חולים מכבי

מעבר לקופת חולים לאומית | הצטרפות ללאומית

מעבר לקופת חולים כללית | הצטרפות לכללית

מעבר לקופת חולים מאוחדת | הצטרפות למאוחדת

אולי יעניין אותך גם:

תגובות