דלג לתוכן

רישום לקופת חולים כללית

איך משלימים הרשמה לקופת חולים כללית וכיצד מבצעים רישום תינוק לקופת חולים? כל מה שאתם צריכים לדעת על רישום חדש, הצטרפות לביטוחים משלימים, ומעבר מקופת חולים אחרת

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים ברישום לכללית?

כל תושב בישראל חייב להיות חבר בקופת חולים ואם לא הגעתם הרגע למדינה, כנראה שגם אתם כבר רשומים לקופת חולים. כך קובע חוק ביטוח בריאות ממלכתי, ולא, ביטוח רפואי פרטי לא יכול להתבצע במקום רישום לקופת חולים אלא רק בנוסף אליו. קופת החולים הגדולה בישראל היא שירותי בריאות כללית, ובמאמר שלפניכם נציג עבורכם את דרכי ההרשמה לקופת חולים כללית. 

מי יכול להירשם לקופת חולים כללית

כל תושב ותושבת ישראל שאינם חברים בקופת חולים יכולים לבצע הרשמה לקופת חולים כללית. חברים בקופות חולים אחרות בעלי ותק של שישה חודשים לפחות רשאים לעבור לקופת חולים אחרת, כמובן גם לשירותי בריאות כללית, ועל כך נרחיב בהמשך. קופת חולים כללית חייבת לקבל כל תושב שמבקש להצטרף אליה ללא הצבת תנאים. לא ניתן להתנות הצטרפות של חברים חדשים בגילם או במצב בריאותם, זאת בשונה מביטוחי הבריאות הפרטיים. עם זאת, עבור שירותים מסוימים, בעיקר בביטוחים המשלימים, יש תקופות אכשרה, כלומר תקופת המתנה מרגע ההצטרפות ועד הזכאות לקבל את השירות הרפואי.

דרכי רישום לקופת חולים כללית

רישום באתר כמהזה בריאות: השאירו פרטים כאן בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם בהרשמה ללא עלות. זו הדרך הכי קלה ומומלצת (:

רישום לקופת חולים כללית דרך ביטוח לאומי: באמצעות בט״ל תוכלו להצטרף לכללית או לעבור אליה אם אתם חברים בקופה אחרת. ניתן לעבור לבד, לעבור עם ילדים, להעביר ילדים בלבד, להעביר יילוד עד גיל חצי שנה ללא המתנה לתקופות המעבר הקבועות בחוק, או לבטל בקשה למעבר. כדי להרשם דרך בט"ל נדרש כרטיס אשראי.

רישום לקופת חולים כללית בסניפי הדואר: ניתן להצטרף לשירותי בריאות כללית באחד מסניפי הדואר, בתשלום. יש לגשת עם תעודת זהות. 

מתעניינים ברישום לקופת חולים כללית? מלאו פרטים כאם ונציג יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

רישום תינוק לקופת חולים כללית 

המוסד לביטוח הלאומי משייך תינוקות שזה עתה נולדו באופן אוטומטי לקופת ההורים של ההורה עם קצבת הילדים. ברוב המקרים מדובר באם התינוק. כדאי לדעת שמשרד הפנים מעביר את המידע לביטוח הלאומי רק פעם בחודש, כך שהרישום האוטומטי יכול להתעכב עד אז. 

כללית מאפשרת לקלוט את היילוד במהירות רק אם אחד ההורים משויך לקופה, ואפשר לעשות זאת מהבית, בנוחות, אונליין. עליכם להיכנס לשירות פשוט לבקש מהמרפאה לאחר כניסה לאתר כללית וזיהוי. בחרו בלשונית ״המרפאה שלי״, המשיכו עם ״סוג הבקשה״, והקליקו על ״קליטת יילוד״. בשדה ״אני רוצה״ בחרו ב״רישום יילוד לקופה״. הזינו את המידע שקופת החולים מבקשת, הקליקו על המשך, ובהתאם למידע שמסרתם, תקבלו תשובה במסרון לטלפון שלכם או לכתובת הדואר האלקטרוני. 

אם ההורה שמקבל את קצבת הילדים לא חבר בשירותי בריאות כללית, יש להשלים את הרישום בביטוח הלאומי, לפי דרכי הרישום שעליהן פירטנו קודם לכן - באתר האינטרנט של הבט״ל, או בסניף דואר שאליו צריכים להגיע שני ההורים. 

לאחר סיום רישום תינוק לקופת חולים כללית תקבלי בדואר את כרטיסי החבר לקופה, כדי שכל אחד מההורים יוכל לשאת אותו עימו. ומה קורה אם כל אחד מההורים רשום לקופת חולים אחרת ואתם מעוניינים להעביר את הילד לקופת החולים של ההורה שלא מקבל את קצבת הילדים? כאן העניינים טיפה מסתבכים, אבל לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו. את המעבר ניתן לבצע רק בתנאי ששם היילוד כבר עודכן במשרד הפנים ושהגיל מעל שבועיים. ניתן לעשות זאת ללא תשלום באתר הביטוח הלאומי, אך כל אחד מההורים צריך להציג כרטיס אשראי אישי לצורך זיהוי. אחרת, ניתן לעשות זאת בסניפי הדואר, בתשלום, בנוכחות שני ההורים.

עד גיל שישה חודשים, אין תקופת המתנה על שירותים בזמן מעבר לקופת חולים של ההורה השני ולא צריך לחכות למועדי ההרשמה הקבועים בחוק. 

רישום לקופת חולים כללית לצעירים בני 18 ומעלה

בני ובנות נוער שמלאו להם 18 יכולים לעבור לקופת חולים אחרת מזו שהיו מבוטחים בה. ניתן להשלים הרשמה לקופת חולים כללית עד שישה חודשים מיום ההולדת ה-18 וליהנות מרישום מיידי ללא תקופת המתנה למועדי המעבר בין קופות החולים. אם פספסתם הרשמה לקופת חולים כללית בחצי השנה הראשונה, לא נורא - אפשר עדיין לעבור בכל עת, בהתאם לששת המועדים הקבועים בשנה. אם הייתם רשומים לקופת חולים כללית כשהייתם קטינים ולא הודעתם דבר - חברותכם בקופה ממשיכה באופן אוטומטית, ואתם לא צריכים לנקוט בשום פעולה נוספת. 

רישום חיילים משוחררים לקופת חולים כללית

חיילות וחיילים בשירות סדיר חובה וקבע לא מבוטחים בקופות החולים, אלא במסגרת הצבא ומשרד הביטחון. עם השחרור, החייל או החיילת חוזרים באופן אוטומטי לקופת החולים שבה היו מבוטחים טרם השירות הצבאי. חיילים משוחררים שהיו חברים בקופה אחרת ומעוניינים בהרשמה לקופת חולים כללית יכולים לעשות זאת אף במהלך השירות הצבאי, כדי שעם שחרורים תחל חברותם המיידית בקופה. 

רישום אסירים משוחררים לקופת חולים כללית

אסירים מקבלים שירותים רפואיים באמצעות שירות בתי הסוהר. עם השחרור ממאסר, חוזרים האסירים באופן אוטומטי לקופת החולים שבה היו חברים קודם לכן. שירות בתי הסוהר מעביר את הודעת השחרור לביטוח הלאומי והחברות מתחדשת מיידית. אסיר משוחרר יכול לבצע רישום לקופת חולים כללית גם אם היה חבר בקופה אחרת, במסגרת מעבר בין קופות.

dr-appointment

הרשמה לקופת חולים כללית אחרי מעבר מקופה אחרת

אם אתם חברים בקופת חולים אחרת, ניתן לבצע רישום לקופת חולים כללית בשישה מועדים קבועים בשנה:
1 בינואר - יש להגיש את הבקשה בין 16 בספטמבר ל-15 בנובמבר.
1 במרץ  - יש להגיש את הבקשה בין 16 בנובמבר ל-15 בינואר.
1 במאי - יש להגיש את הבקשה בין 16 בינואר ל-15 במרץ.
1 ביולי - יש להגיש את הבקשה בין 16 במרץ ל-15 במאי.
1 בספטמבר - יש להגיש את הבקשה בין 16 במאי ל-15 ביולי.
1 בנובמבר - יש להגיש את הבקשה בין 16 ביולי ל-15 בספטמבר. 

הצטרפות לביטוחים המשלימים של שירותי בריאות כללית

בעת ההרשמה לקופת חולים כללית, ניתן להצטרף גם לאחד הביטוחים המשלימים, כללית מושלם זהב וכללית מושלם פלטינום. לביטוחים הללו, שנקראים גם שירותי בריאות נוספים - שב״ן, ניתן להצטרף בכל עת גם לאחר ההרשמה לקופה. הקופה קובעת תקופת המתנה לכל שירות בביטוחים המשלימים, תקופות שנעות בין 3 ל-12 חודשים, לעיתים גם יותר. חלק מהשירותים מוגבלים למספר פעמים מסוים בשנה או בתקופת החברות. 

במעבר מקופת חולים אחרת ורישום לקופת חולים כללית, לא תחול תקופת אכשרה אם היה לכם ביטוח משלים בקופה הישנה באותו הרובד. למשל, אם אתם חברים ברובד העליון של קופת חולים אחרת במשך שישה חודשים, ונרשמתם לקופת חולים כללית וביטוח כללית מושלם פלטינום, הרובד העליון בכללית, ואתם מעוניינים בשירות שחלה עליו תקופת אכשרה בת תשעה חודשים, תיאלצו להמתין שלושה חודשים בלבד, שכן תקופת החברות בקופה הקודמת נחשבת. אם לא היה לכם ביטוח משלים בקופה הקודמת, יש להמתין את תקופת האכשרה במלואה. 

מתעניינים ברישום לקופת חולים כללית? מלאו פרטים כאם ונציג יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

רישום לקופת חולים כללית - שאלות ותשובות

איך נרשמים לקופת חולים כללית?

הרשמה לקופת חולים כללית ניתן לעשות באמצעות השארת פרטים בטופס כאן בעמוד. נציגי קופת חולים כללית יצרו עמכם קשר בהקדם.

מי יכול לבצע הרשמה לקופת חולים כללית?

על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, כל תושבת ותושב חייבים להיות חברים באחת מקופות החולים, ולכן כל אחד ואחת יכולים להירשם לכללית שירותי בריאות. מגיל 18 ומעלה אינכם תלויים עוד בהוריכם וניתן לעבור לקופת חולים כללית גם אם הייתם חברים בקופה אחרת. בחצי השנה הראשונה מיום ההולדת ה-18 המעבר מתבצע מיידית, לאחר מכן ניתן לעבור לפי אחת משש תקופות ההרשמה הקבועות בחוק. 

איך מצטרפים לביטוחים משלימים של כללית שירותי בריאות?

אם אתם כבר חברים בכללית, אפשר להצטרף באתר, ביישומון, או באחד הסניפים. החברות בביטוח המשלים מתחילה מיד, אך יש תקופת המתנה לקבלת שירותים רפואיים מסוימים. אם ביצעתם רישום לקופת חולים כללית במסגרת מעבר מקופה אחרת והיה לכם כבר ביטוח משלים שם, הוותק ייחשב לכם בזמן המעבר כל עוד מדובר באותו רובד ביטוחי. 

האם קופת חולים כללית יכולה למנוע ממני הרשמה בשל מצב בריאותי קודם?

לא. רישום לקופת חולים כללית מתאפשר בכל גיל, בכל מצב, עבור כל אדם, וללא התניה, במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. לא ניתן לגבות מכם דמי חבר גבוהים יותר בשל מצב בריאותי או הבדלי מגדר, אולם כן יש עלייה הדרגתית בגובה דמי הביטוח המשלים לפי קבוצות גיל. 

קופת חולים כללית - סקירות נוספות

סל הריון כללית

כל המידע על סל הריון בקופת חולים כללית. לאילו בדיקות וייעוצים אתן זכאיות במסגרת סל הבריאות וביטוחי כללית מושלם וכללית פלטינום. כל מה שצריך לדעת על...

טיפולי שיניים בכללית - כללית סמייל

אילו שירותים וטיפולי שיניים ואילו הנחות מקבלים מבוטחי קופת חולים כללית ברשת מרפאות השיניים של הקופה "כללית סמייל"?

רפואה משלימה בקופת חולים כללית: כללית משלימה

דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו, נטורופתיה, עיסויים, צמחי מרפא, ועוד. מה מציעה קופת חולים כללית בתחום הרפואה המשלימה?

כללית אסתטיקה

רשת כללית אסתטיקה מציעה מגוון ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים, החל מניתוח אף, הזרקת בוטוקס להצערת העור ועד הסרת שיער בלייזר ועוד. אילו טיפולים מציעה...