דלג לתוכן

מעבר דירה- טיפים לעוברים דירה עם שירותי התקשורת

עוברים דירה? כל מה שכדאי לדעת על העברת אינטרנט, טלוויזיה וטלפון קווי לדירה החדשה, איך כדאי לעשות את זה נכון ולהעביר את שירותי התקשורת בקלות וביעלות. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על העברת שירותי התקשורת לבית החדש

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

עדכון: 2021, מערכת "כמהזה?"

מתכננים מעבר דירה? מעבר לכלל הסידורים הכוללים אריזה, הובלה, ניקיונות, פריקה ועוד, אל לנו לשכוח את כל שירותי התקשורת (אינטרנט, טלוויזיה, טלפון קווי ועיתונים), אשר גם הם עתידים לעבור איתנו לדירה החדשה. איך מעבירים שירותי תקשורת בקלות, איך נערכים מראש ומה חשוב לדעת? כל הפרטים במדריך שלפניכם.

לפני הכל, תלמדו את השטח החדש
לפני שאתם מתקשרים לתיאום טכנאי, או מוסרים כתובת חדשה למשלוח דואר, תעשו מספר בירורים לגבי זמינות השירותים באזור הדירה החדשה: האם יש קליטה טובה בחברת הסלולר בה אתם מנויים, איזו תשתית אינטרנט זמינה, האם יש כבר פריסת סיבים אופטיים בשכונה החדשה ועוד.

אז איך עושים את זה?
נתחיל מהקל והפשוט ביותר: העברת מנוי עיתון. אם הנכם מנויים לעיתון יומי, עיתון סופשבוע או מגזין, צרו קשר עם שירות הלקוחות של החברה כשבועיים לפני המעבר, ועדכנו אותם בכתובת החדשה למשלוח העיתון.

שירותים נוספים שיש להעביר הם אינטרנט, טלוויזיה וטלפון קווי – לצורך העברתם, לרב יש לתאם הגעה של טכנאי שירות ולכן ההמלצה הגורפת של כל חברות התקשורת, היא להודיע לחברה על מעבר הדירה לפחות שבועיים מראש ועדיף יותר.

בנוסף, חשוב לזכור שאם אתם מבצעים את מעבר הדירה בחודשי אזי מדובר בתקופה עמוסה ולבטח תרצו שהחברה תשריין לכם טכנאי בזמן ולא תאלצו להיכנס לדירה החדשה ללא שירותי תקשורת. אם מדובר בדירה חדשה מקבלן מומלץ להודיע על כך אפילו חודש מראש על מנת להתקין תשתיות ושקעים מתאימים.

את ציוד הקצה (מודם, ראוטר, מוקה/מגדיל טווח MESH, ממירים ועוד) יש להעביר עצמאית לכתובת החדשה כך שכל הציוד יהיה מוכן להתקנה כאשר הטכנאי מגיע. כמו כן, יש לוודא כי כל הטלוויזיות והמחשבים מוצבים במקומם ופועלים בצורה תקינה. כדאי לבדוק מראש ולעדכן את החברה האם בדירה החדשה יש שקעים מתאימים, תשתית מתאימה, האם השירות ניתן בעבר בדירה ועוד. ביום הגעת הטכנאי, וודאו שיקבל את פניו מבוגר בן 18 ומעלה וישהה איתו בכל זמן ההתקנה.

שימו לב אם יש שירות תקשורת אחד שתלוי באחר, שכן אז יש לתאם את הטכנאים בהתאם. לדוגמא, אם ברצונכם להצטרף לשירותי ה-VOD של YES או לטלוויזיה הפועלת על גבי האינטרנט דוגמת פרטנר TV או סלקום TV, עליכם לוודא קודם שהאינטרנט פועל כשורה ורק לאחר מכן לתאם את בואו של טכנאי חברת הטלווזיה.

כמה זה עולה?
חברות התקשורת לרב לא יגבו מכם תשלום על העברת שירותי התקשורת לדירה החדשה ויתרה מכך, רבות מהחברות מעניקות מגוון הטבות למי שיעדכן מעבר באמצעות אתר האינטרנט שלהן. בכל מקרה, יש לברר מול חברת התקשורת על תנאי העברת המנוי, על אילו משירותיה תאלצו לשלם ואילו הטבות תוכלו לקבל.

עשו זאת בעצמכם
ישנם שירותי תקשורת אשר אינם דורשים התקנה של טכנאי ואתם יכולים לבצע אותה בעצמכם ללא טכנאי, באתר האינטרנט של החברה תוכלו לצפות במדריכים אשר ינחו אתכם בסדר הפעולות הנכון. שימו לב שגם במקרה זה תידרשו תחילה לדאוג לאינטרנט פעיל (ספק ותשתית).

כל שירותי הטלפון הקווי אשר פועלים על גבי רשת האינטרנט לא דורשים יותר מאשר חיבור מתאים אשר יכול להיות מבוצע על ידי כל אחד. כמו כן, לאחר התקנת תשתית האינטרנט במקום, נציג ספקית האינטרנט (לדוגמא: בזק בינלאומי, 012, נטוויז'ן, 018 אקספון, 019 טלזר, הוט נט, טריפל סי, אינטרנט רימון ועוד) יכול לעזור לכם להגדיר את החיבור לאינטרנט בשיחת טלפון קצרה.

לקוח בחבילת אינטרנט משולבת (ספק ותשתית) יתנהל מול חברה אחת בלבד. בבזק אף מציינים כי אם הדיירים הקודמים בדירה היו מנויי החברה, ניתן לבצע את ההתקנה באופן עצמאי תוך הנחיית נציג טלפוני.

שימו לב שגם בחברות אשר לא נדרשת הגעת טכנאי, יש לעדכן את החברה בכתובת החדשה עבור משלוח החשבונית החודשית, ובהזדמנות זו שווה לשקול מעבר לחשבונית ירוקה אשר נשלחת במייל ולתרום לאיכות הסביבה :)

השוו מחירים
מעבר דירה ויצירת קשר עם חברות התקשורת מהווה הזדמנות נהדרת לחשב מסלול מחדש ולבדוק את השירות ההוצאות שלכם. האם אתם מרוצים משירותי החברה? האם אתם חושבים שאתם משלמים מחיר הוגן? מהן האפשרויות הנוספות שלכם? זה הזמן המושלם לעשות השוואת מחירי תקשורת (אינטרנט, טלוויזיה, טלפון קווי) וללמוד איפה ואיך תוכלו לחסוך ולהוזיל את החשבון החודשי שלכם.

אם החלטתם להישאר עם אותה החברה בה הייתם מנויים עד כה, דעו שקל ופשוט היום לעדכן את החברות באתרי האינטרנט שלהן ולעיתים יש אפילו בונוס לבוחרים בפעולה - הטבות נחמדות בעת מעבר הדירה (מפורטות באתרי החברות ומתעדכנות מעת לעת).

בזק מעבר דירה

חשוב לשים לב אם קיימת תשתית בזק בבית החדש ולעדכן את החברה בהתאם. במידה וקיימת תשתית בכתובת החדשה ההתקנה תהיה פשוטה יותר וייתכן ואף תוכלו לעשות זאת עצמאית עם עזרה טלפונית וללא הגעת טכנאי.

הוט מעבר דירה

במסגרת מבצעי הוט מעבר דירה, תינתן לכם האפשרות ליהנות מהטבות מגוונות במידה ותודיעו על המעבר באזור האישי באתר הוט. שימו לב שאם קיבלתם הטבה על ממיר מתקדם או על שירות VOD, יש לוודא מה מחיר ההמשך בתום ההטבה והאם יהיה עליכם לעדכן את החברה על רצונכם להמשיך/להפסיק את שירות ההטבה.

יס מעבר דירה YES

יס מעניקה לעוברים דירה, מגוון הטבות וגם כאן כדאי לברר מה קורה בתום תקופת ההטבה. מלבד זאת זכרו שאם אתם מנויי VOD או מצטרפים לשירותי יס פלוס, יש לדאוג תחילה לחיבור האינטרנט הביתי.

פרטנר טיוי מעבר דירה

חברת פרטנר התרחבה בשנים האחרונות לשירותי תקשורת מגוונים ומציעה ללקוחותיה העברה בחינם של שירותי הטלוויזיה, האינטרנט והטלפון הביתי. גם חברת פרטנר ממתיקה את המעבר עם הטבות.

סלקום TV מעבר דירה

לקוחות סלקום (סלקום טיוי, אינטרנט סלקום וטלפון ביתי) ייהנו גם הם מהעברת המנוי ללא תשלום וממגוון הטבות. הודעה על מעבר דירה, מתבצעת בקלות באתר האינטרנט של סלקום.

עוד מידע על מעבר דירה

מעבר דירה: כך תעבירו בקלות את שירותי התקשורת

עונת מעברי הדירות בעיצומה ואחד הדברים החשובים שאסור לשכוח הוא להעביר גם את שירותי התקשורת - אינטרנט, טלוויזיה רב-ערוצית, וטלפון. הכנו עבורכם רשימה של...

מעבר דירה: הזדמנות למעבר קופת חולים

אם אתם עוברים דירה לעיר חדשה ואולי אפילו לאזור אחר לגמרי בארץ, זה הזמן המושלם לבדוק מה קופות החולים מציעות ואולי לעבור לקופת חולים חדשה. הכנו עבורכם...

תגובות