דלג לתוכן
Partner Power- פרטנר פאוור אספקת חשמל

Partner Power- פרטנר פאוור אספקת חשמל

פרטנר מצטרפת לתחום אספקת החשמל (פרטנר פאוור) ומציעה ללקוחותיה חיבור לרשת החשמל בנוסף לשירותי התקשורת.

פרטנר נכנסת לשוק החשמל: מה צפוי ללקוחות?

חברת פרטנר קיבלה רישיון לאספקת חשמל ממשרד האנרגיה, חתמה חוזה התקשרות עם חברת OPC אנרגיה ומתחילה לשווק חשמל. איך תוכלו להצטרף ל- Partner Power, איך זה יעבוד, איזה הוזלה צפויה בחשבון ועוד פרטים שחשוב לדעת על רפורמת החשמל שכבר יצאה לדרך

מדי כמה ימים אנחנו שומעים על חברה חדשה שמצטרפת לרפורמת החשמל ויוצאת בתוכניות וחבילות ללקוחות חדשים. הכל התחיל עם רפורמת החשמל שיצאה לדרך אי שם בקיץ 2018, ובשנה האחרונה היא מתחילה להיות סוף סוף רלוונטית גם עבורנו, הצרכנים. במסגרת הרפורמה חברת החשמל הולכת ומאבדת את המונופול שיש לה בתחום אספקת החשמל, ששיווקו עובר לחברות אחרות שיתחרו ביניהן. לא עוד חשבון אחיד וזהה לכלל הלקוחות, אלא תחרות אמיתית על הכיס שלנו וניסיונות לפתות אותנו באמצעות מבצעים משתלמים וחווית שירות שונה ממה שהיכרנו. אלקטרה פאוור, אמישראגז, סלקום אנרג'י, פזגז וחברות נוספות כבר שם, וכעת הגיע תורה של פרטנר להתחרות עלינו גם בתחום החשמל. 

רפורמת החשמל - מה חשוב לדעת?

עד לפני ממש זמן לא רב, חברת החשמל הישראלית ייצרה 100% מהחשמל שנצרך במשקי הבית במדינה. זאת, בניגוד למגמה העולמית של הפרטת שוק החשמל והכנסת חברות שיתחרו על ליבם ועל כיסם של הצרכנים. בשנים האחרונות הוקמו יצרניות חשמל פרטיות וכחלק מהרפורמה חמש תחנות כוח הופרטו או נמצאות בתהליך הפרטה. באופן הזה חלקה של חברת החשמל במקטע ייצור החשמל הלך ופחת עד לכ-60%, ובמסגרת הרפורמה הנתון הזה אמור להתכווץ עוד יותר בהדרגה, כשהיעד ל-2026 הוא שחלקה של חברת החשמל בייצור יהיה עד 35%. 

הייצור הוא המקטע הראשון של שרשרת החשמל, והחלק האחרון הוא אספקת החשמל ללקוחות. גם החלק הזה נפתח לתחרות וחברות שמעוניינות בכך ועומדות בתנאים שהציבה רשות החשמל יקבלו רישיון לאספקת חשמל, חלק כבר קיבלו, כאמור - פרטנר היא אחת החברות הללו. המשמעות של החלק הזה ברפורמה היא תעריפים משתנים, חבילות צריכה, ואפילו חבילות דאבל או טריפל כפי שנהוג בשוק התקשורת, ובמילה אחת - חיסכון.  

איך אפשר לקבל שירותי חשמל מפרטנר פאוור?

חברת פרטנר חתמה על הסכם עם חברת האנרגיה OPC, ערכה פיילוט בקרב עובדי החברה וכעת משווקת מסלולי חשמל גם ללקוחות פרטיים. שירות החשמל של חברת פרטנר נקרא Partner Power (פרטנר פאוור) ובמרץ 2024 הושק לציבור הרחב וללקוחות החברה. 

במסגרת שירות החשמל לצרכנים הביתיים, Partner Power מציעה לכלל אזרחי ישראל (בעלי מונה חכם) שלושה מסלולי חשמל:

מסלול 'הנחה קבועה כל היום': הנחה קבועה בחשמל, בכל שעות היום, כל השבוע. שנה ראשונה - 5%, שנה שנייה - 6%, שנה שלישית - 7%.

מסלול 'עובדים מהבית': הנחה של 15% על החשמל בימים א'-ה', מהשעה 08:00 ועד השעה 17:00.

מסלול 'חיות לילה': הנחה של 20% על החשמל בימים א'-ה', מהשעה 00:00 ועד השעה 06:00.

ובהמשך, ייתכן ויוצעו גם חבילות משולבות של תקשורת וחשמל.

חבילות חשמל פרטנר פאוור

חדש!

חבילת חשמל פרטנר פאוור לחיסכון קבוע בכל שעות היום וימות השבוע

הנחה קבועה בכל ימות השבוע ולכל שעות היממה
5% הנחה בשנה הראשונה
6% הנחה בשנה השנייה
7% הנחה בשנה השלישית
%7 - %5 הנחה

פרטים נוספים:

  • יש צורך במונה חכם
חדש!

חבילת חשמל פרטנר פאוור לחיסכון בחשמל בשעות היום בימים א'-ה' מהשעה 8:00 ועד השעה 17:00

הנחה בימים א'-ה' בין השעות 8:00 ועד 17:00
חיסכון בשעות היום
15% הנחה
%15 הנחה

פרטים נוספים:

  • יש צורך במונה חכם
חדש!

חבילת חשמל פרטנר פאוור לחיסכון בחשמל בשעות הלילה בימים א'-ה' מהשעה 00:00 ועד השעה 06:00

הנחה בימים א'-ה' בשעות 00:00 ועד 06:00
חיסכון בשעות הלילה
20% הנחה
%20 הנחה

פרטים נוספים:

  • יש צורך במונה חכם

כדי להצטרף לשירות החשמל של פרטנר פאוור (Patrner Power) אתם צריכים שבביתכם יותקן מונה חכם. לא מדובר במונה הדיגיטלי שנחשב ״טיפש״, אלא במונה מתקדם שמיד נפרט עליו. מתחילת ההתקדמות לעבר יישום הרפורמה, חברת החשמל יצאה במבצע להחלפת המונים הביתיים הישנים במונים החכמים. מונה חכם משדר מדי רבע שעה נתונים מדויקים על צריכת החשמל, אל תוציאו מחשבונים, מדובר בכ-35 אלף העברות מידע בשנה. רק תחשבו על המונים הישנים שהצריכו הגעת מודדים של חברת החשמל אחת לחודשיים, שש פעמים בלבד בשנה. 

טווח הנתונים האדיר הזה באופן רציף מאפשר לפרטנר לנתח את דפוסי השימוש של הלקוחות לפי שעות. באופן הזה תוכל החברה להציע חבילות מותאמות אישית על פי זמן השימוש שלכם, ובכך לווסת את שימוש משעות העומס לשעות המתות. לדוגמה, ניתן להציע הנחה על שימוש בחשמל בשעות הערב, וכך תוכלו להחליט מתי להפעיל מכונת כביסה באופן שיחסוך לכם כסף. אם יש לכם אופניים חשמליים אתם בוודאי יודעים שהטענת הסוללה כרוכה בעלויות, גם את זה תוכלו לווסת בהתאם לחבילת השירות שתבחרו. 

כפי שכבר ציינו, קיימת תוכנית סדורה של חברת החשמל להחלפת המונים הקיימים למונים חכמים ברחבי הארץ. אפשר לברר מול חברת החשמל האם ברשותכם מונה חכם או האם מתוכננת התקנה שלו בעתיד הקרוב וכך להחליט אודות התחברות לחברת חשמל חדשה. אם ברצונכם להתקין מונה חשמל חכם (ולא לחכות שזה יקרה ע"פ התוכנית של חברת החשמל) ניתן להזמין את ההתקנה מול חברת החשמל תמורת תשלום חד פעמי.

איך הרפורמה עוזרת לכיס שלנו

שני דברים חשובים לנו הצרכנים: מחיר ושירות. הרפורמה נועדה לעזור בשני התחומים הללו. כיוון שכעת יפעלו בתחום מספר חברות, חלקן כבר פועלות, בפעם הראשונה בישראל תהיה תחרות על מחיר החשמל. החברות החדשות ירצו להראות שיש להן הרבה לקוחות ולכן הן יציעו לנו הנחות והטבות. לפי ההערכות ועל פי חבילות שכבר החלו לשווק בחברות המתחרות לפרטנר, ההוזלה החודשית הממוצעת צפויה לעמוד על כ-8% לעומת החשבונות שאנחנו משלמים לחברת החשמל. 

וכך זה נראה במספרים:  אם חשבון החשמל השנתי שלכם עומד על כ-6,000 שקלים בשנה, במסגרת הרפורמה יתפנו לכם כ-500 שקלים בשנה. עבור לקוחות עסקיים שחשבונותיהם גבוהים הרבה יותר, החיסכון במסגרת הרפורמה יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים בשנה, בהתאם לגודל העסק ולגובה החשבון השנתי. 

איך נקבל חשמל דווקא מפרטנר? 

הזכרנו קודם את המקטע הראשון והמקטע האחרון בשרשרת אספקת החשמל, אך לא אמרנו כלום על המקטע האמצעי - הולכת החשמל, וזה הזמן להתעכב קצת על הנושא. אם הסברנו איך חברת החשמל מאבדת את המונופול על הייצור ועל המכירה, המונופול על הולכת החשמל ותחזוקת הרשת נשאר בידיה, והמקטע הזה יהיה 100% באחריותה. המשמעות היא שחברת החשמל היא זו שמוליכה את החשמל שהיא מייצרת או מקבלת מיצרנים פרטיים, אך החיוב נעשה בהתאם לתוכניות של החברה שממנה קניתם את השירות. זה גם אומר שאם אתם עם פרטנר והשכנה מלמעלה עם סלקום והשכן ליד מקבל חשמל מסונול ויש הפסקת חשמל - כולכם תשבו בחושך. זה גם אומר שחברת החשמל היא זו שתתקן תקלות, כך שהחברות החדשות לא צריכות להכשיר טכנאים, רק למכור לנו חבילות במחיר משתלם. 

חשמל פרטנר חשמל חוות דעת, ביקורת והמלצות