דלג לתוכן
פזגז חשמל

פזגז חשמל

חברת פזגז קיבלה רישיון לאספקת חשמל לצרכן הביתי והעסקי. אם יש לכם מונה חכם אתם יכולים להצטרף עוד היום לפזגז חשמל ולבחור בין מסלולי הנחות שמגיעות עד 15% בהשוואה לתעריף החשמל הרגיל. כך תוכלו להצטרף למהפכת החשמל בלי להמתין לטכנאי

חברת פזגז מצטרפת לספקיות החשמל החדשות במסגרת רפורמת החשמל עם שירות פזגז חשמל. במסגרת הרפורמה, משרד האנרגיה מעניק רישיון לאספקת חשמל לחברות שונות שמספקות חשמל לצרכנים ביתיים. מחירי החשמל דרך החברות החדשות ובהן פזגז חשמל זולים יותר בהשוואה לתעריפים של חברת החשמל, שבשלב זה לא מורשית לספק הנחות ומבצעים. כדי להצטרף לשירות פזגז חשמל צריך להיות מותקן אצלכם מונה חכם חדש, שימו לב - לא מדובר במונה דיגיטלי רגיל, אלא במונה שמאפשר ניוד בין חברות החשמל החדשות.

איך אפשר להצטרף לשירות פזגז חשמל

חברת פזגז, אותה חברה שאנחנו מכירים מתחום אספקת הגז, קיבלה רישיון מרשות החשמל שעל פיו מותר לה למכור חבילות פזגז חשמל לצרכנים עם מונה חשמל חכם בביתם. יש לכם מונה כזה? נהדר, אתם יכולים להצטרף לפזגז חשמל ללא ביקור טכנאי, לא מטעם חברת החשמל ולא מטעם פזגז, אלא בתהליך עצמי של ניוד. למה אנחנו משתמשים במילה ״ניוד״? כי הרפורמה אמורה להפוך את תהליך המעבר בין חברות החשמל לפשוט וקל ממש כמו ניוד המספר הסלולרי שלכם לחברה חדשה.

אחרי שבקשת הניוד תועבר מפזגז לחברת החשמל, תקבלו הודעה בדואר האלקטרוני או במסרון מחברת החשמל ובה תתבקשו לאשר את בקשתם להתנייד לפזגז חשמל. לאחר שתאשרו את הבקשה תהליך הניוד יושלם, ולכם נותר רק לראות את חשבון החשמל שלכם מתכווץ. נדגיש, כרגע אי אפשר להצטרף לשירות פזגז חשמל ללא המונה החכם. אם באזור שלכם עדיין לא עודכן מונה חכם לא תוכלו לבקש מפזגז או מחברת החשמל לתת לכם קדימות.

כמה עולה החשמל דרך פזגז חשמל

פזגז חשמל מציעה בשלב זה ארבעה מסלולי תשלום עם הנחות משתנות:

  • הנחה 24/7: במסלול הזה ניתנת הנחה של 7% על כל תעריף הצריכה בכל יום בשבוע ובכל שעות היממה, ללא הגבלות כאלה ואחרות. 
  • הנחת סופ״ש: במסלול הזה התעריף בימי חול דומים לאלו של חברת החשמל. החל מיום חמישי בחצות ועד למוצאי שבת בחצות תינתן הנחה של 10% על תעריפי החשמל.

חבילות חשמל פזגז חשמל

חדש!

חבילת חשמל פזגז הכוללת הנחה קבועה בכל שעות היום ובכל ימות השבוע

הנחה קבועה בכל ימות השבוע ולכל שעות היממה
7% הנחה קבועה

פרטים נוספים:

  • יש צורך במונה חכם
חדש!

חבילת חשמל פזגז לחיסכון בחשמל בסופי שבוע, החל מחמישי בחצות ועד למוצאי שבת בחצות.

הנחה מחמישי בחצות ועד שבת בחצות
חיסכון בסופשבוע
10% הנחת סוף שבוע

פרטים נוספים:

  • יש צורך במונה חכם

בשיחה עם נציג פזגז חשמל תוכלו להבין איזה מסלול כדאי לכם ומהן אפשרויות המעבר בין המסלולים. כדי ליהנות מההנחה המקסימלית, תוכלו להעביר שימוש במכשירים זוללי חשמל כמו מכונת כביסה, מדיח כלים או הטענת אופניים חשמליים בשעות שבהן התעריף שלכם נמוך יותר. 

פזגז חשמל מאפשרת גם ללקוחות עסקיים שיש להם מונה חכם להצטרף לשירות עם תעריף מותאם אישית לצרכי העסק ושעות הפעילות. 

איך פזגז חשמל מציעה תעריף זול יותר מחברת החשמל

עד לפני מספר שנים חברת החשמל הייתה מונופול בכל מקטעי החשמל, החל מייצורו, דרך שיווקו ועד אספקתו, כולל תחזוקת התשתיות. כבר לפני כמה שנים המונופול בתחום ייצור החשמל הופחת, כשכיום חברת החשמל מייצרת כ-60% לעומת 40% שמגיע מיצרנים פרטיים. על פי סקירה בנושא משק החשמל בישראל שהוגשה לכנסת, הכוונה להפחית את חלקה של חברת החשמל בייצור ל-38% עד 2025. 

פזגז חשמל וחברות החשמל החדשות רוכשות את החשמל מחברה ממשלתית שרוכשת את החשמל מחברת החשמל ומיצרני החשמל הפרטיים שחלקם יגדל ל-62%. במסגרת המכירה התחרותית, ישנם הבדלים בתעריפי החשמל בשעות היממה השונות כך שלחברות יש סיבה לתמרץ את הלקוחות לווסת את צריכת החשמל בהתאם לזמני ההנחות במסלול הנבחר. משום שחברת החשמל עדיין מונופול בתחום שיווק החשמל לצרכנים, נאסר עליה להציע מבצעים והנחות. באופן הזה משתלם לכם לבחור באחד המסלולים של פזגז חשמל ולהתחיל לחסוך כסף. ככל שקצב פריסת המונים החכמים יגבר, כך יותר לקוחות יוכלו להתנייד לחברות השונות וליהנות מתעריפים מוזלים עד שחברת החשמל תאבד את המונופול בתחום הזה.

איך המערכת יודעת להעביר חשמל של פזגז ישירות אלי לדירה

בשתי מילים: היא לא. אז מה כן קורה כאן ואיך יכול להיות שאתם תקבלו חשמל מפזגז חשמל והשכנים שלכם יקבלו מחברה אחרת? פשוט מאוד: חברת החשמל תישאר מונופול במקטע הולכת החשמל. בזמן שמקטעי הייצור והמכירה יועברו לידי חברות אחרות, הולכת החשמל לצרכנים נשארת בלעדית בידיים של חברת החשמל. המשמעות היא שהמונה החכם יודע למנות את החשמל שאתם צורכים עבור החברה שתחייב אתכם. כלומר המונה הוא זה שיודע אם אתם משלמים לפזגז חשמל, לחברת החשמל, או לאחת החברות החדשות האחרות.

מכיוון שחברת החשמל שומרת על מונופול בתחום ההולכה והתחזוקה, אם תהיה הפסקת חשמל היא תהיה עבור כלל הלקוחות. הטכנאים שיישלחו לתקן את התקלה יהיו עובדי חברת החשמל, ולא יהיה מצב שרק לקוחות פזגז חשמל יסבלו מתקלה כלשהי. באופן הזה חברות החשמל החדשות לא צריכות להשקיע כסף בהכשרת מערך טכנאים, חברת החשמל לא צריכה להשקיע בפרסום מבצעים, וכך ניתן להציע לנו הלקוחות תעריפים טובים יותר. 

יש לי מונה ישן, אפשר להצטרף לפזגז חשמל בכל זאת?

למרבה הצער התשובה היא לא, רק מונה חכם מאפשר את התקשורת הדו-כיוונית ואופן המדידה הדרוש כדי לנייד את המונה לפזגז חשמל. עד כה הותקנו כ-200 אלף מונים חכמים בדירות ובבתים פרטיים. אם הבית שלכם נבנה החל מ-2022, כמעט באופן ודאי יש לכם מונה חכם שמאפשר את הניוד אל פזגז חשמל. אם אין לכם מונה חכם, נציגי פזגז חשמל לא יכולים לעזור מפני שהתקנת המונים נעשית רק על ידי חברת החשמל בהתאם לתוכנית פריסה ארצית. חלופה אחרת היא לבקש מחברת חשמל להחליף בביתכם את המונה למונה חכם (שלא במסגרת תכנית הפריסה) בעלות חד פעמית של כ- 260 ש"ח (כולל מע"מ). בכל אופן, ניתן לבדוק אם יקיים בביתכם מונה חכם באתר חברת החשמל.

פזגז חשמל - שאלות ותשובות

כמה עולה חשמל במסלולים של פזגז חשמל?

פזגז חשמל מציעה שני מסלולי הנחות על תעריפי החשמל הרגילים. המסלול הראשון כולל הנחה של 7% בכל יום בשבוע ובכל שעות היממה. במסלול השני ניתנת הנחה של 10% בסוף השבוע, החל מחמישי בחצות ועד מוצאי שבת בחצות

איך מצטרפים לפזגז חשמל?

אם יש לכם מונה חכם, אתם יכולים להצטרף לשירות פזגז חשמל. בתהליך ההצטרפות לפזגז תקבלו הודעה במייל או במסרון מחברת החשמל שמבקשת לאשר את בקשת הניוד. לאחר שתאשרו את הבקשה תועברו לפזגז חשמל במסלול ההנחות שבחרתם. 

האם פזגז חשמל מייצרת את החשמל ללקוחותיה?

לא, פזגז אחראית רק לשיווק החשמל לצרכנים ולגבייה עבורו. את החשמל מייצרת חברת החשמל לצד יצרנים פרטיים, כשחברת החשמל מוליכה את החשמל לבתי הצרכנים ודואגת לתחזוקת התשתית. במקרים של תקלות ברשת החשמל, טכנאי החברה אחראים על התיקון. 

חשמל פזגז חוות דעת, ביקורת והמלצות