דלג לתוכן
Sony

מכשירי Sony

בסקירה הבאה כל המידע על המכשירים הסלולריים של סוני אריקסון, המשווקים בחברות הסלולר orange, סלקום ופלאפון

SONY הידעת? 

ענקית הטכנולוגיה מיפן: "לעשות את מה שמעולם לא נעשה לפני"

מתי ואיפה? 
חברת סוני הוקמה בשנת 1946 על ידי מסארו איבוקה ואקיו מוריטה בטוקיו שביפן, עם הון קטן של 190,000 ין ועם 20 עובדים. בתחילה נקראה החברה "Tokyo Tsushin Kogyo" ובשנת 1958 שונה שמה ל- sony.

תחומי פעילות 
לחברת סוני היסטוריה מפוארת ושם של פורצת דרך בפיתוח ובייצור מכשיר אלקטרוניקה. כיום החברה עוסקת במגוון רחב של ייצור, שירותים ועסקים: מכשירי בידור ביתיים ומקצועיים כגון טלוויזיות, מצלמות, קונסולות משחקי וידאו והחל משנת 2010 החלה סוני בייצור סמארטפונים. בבעלות החברה תאגיד להפקה והפצה של סרטי קולנוע ובנוסף, שירותים פיננסיים.

מדהים לדעת!  
• המוצר האלקטרוני הראשון אשר ייצרה החברה, היה סיר אורז די גרוע שהוכרז ככישלון מסחרי.
• בשנת 2014 ממשלת קוריאה הצפונית פתחה במתקפת האקרים על חברת סוני ואיימה בפגועי טרור על בתי הקולנוע אשר יקרינו את הסרט הקומי "ראיון סוף" בהפצת סוני ואשר שם ללעג את מנהיגה קים ג'ונג און.  
• לזכות החברה עומדים כמה מההמצאות והפיתוחים המשמעותיים ביותר בעולם הבידור: קלטות הווידיאו, ווקמן, קומפק דיסק (בשיתוף עם חברת פיליפס), וידאו-ווקמן, מינידיסק, פלייסטיישן, DVD (בשיתוף עם מספר חברות אלקטרוניקה אחרות).
• הפלייסטיישן הפך להצלחה היסטרית בין לילה והשמועה מספרת שאיש אחד בשם דן הולמס שינה את שמו בתעודת הזהות לפלייסטיישן 2. 
• בכל הפרסומים של מכשירי הסלולר Xperia של סוני מופיעה השעה 10:35 – יש שחושבים שזהו חיזוי מקודד לסוף העולם, יש אומרים שזוהי השעה הנוחה ביותר לצילום ויש אשר טוענים שהספרה 10 בשל הסימון הכימי לניאון ו-35 עבור ברום. ישנן עוד כמה תיאוריות הקשורות בגימטרייה ובמספר החולצה של שחקן נערץ כלשהו. אכן תעלומה :)

הסמארטפונים של SONY? 
בשנת 2012 השיקה סוני את סדרת הסלולר שלה Xperia (אקספריה). כל מכשירי החברה המשווקים כיום נושאים את השם הזה, בצירוף אותיות ו/או ספרות: אקספריה XZ פרמיום, אקספריה X פרפורמנס, אקספריה X, אקספריה XA, אקספריה Z5, אקספריה Z3, אקספריה E, אקספריה סולה.