דלג לתוכן
Motorola

מכשירי Motorola

בסקירה הבאה כל המידע על המכשירים הסלולריים של מוטורולה, המשווקים בחברות הסלולר ובחנויות פרטיות. כמה זה עולה והיכן ניתן לקנות.

Motorola הידעת? 

חלוצת התקשורת הניידת בעולם ואפילו בירח!

מתי ואיפה?
חברת מוטורולה נוסדה בשנת 1928 בשיקגו ארה"ב, בידי שני האחים פול וג'וסף גאלווין אשר בתחילה קראו לחברת על שמו: גאווילין תעשיות בע"מ. שם החברה שונה למוטורולה על שם הרדיו הראשון שנמכר ע"י החברה בשנת 1930 ואשר הפך להצלחה מסחררת.

תחומי פעילות? 
חברת מוטורולה החלה את דרכה כיצרנית מובילה של מקלטי רדיו ולמעשה מאז שנות ה-20 ועד ימינו, כל מוצרי החברה קשורים בדרך כלשהי לטכנולוגיית הרדיו. בין המוצרים של החברה ניתן למצוא את הרדיו הדו-כיווני הראשון (מכשיר קשר), מכשירי טלוויזיה, יצור מוליכים למחצה ואת הטלפון הנייד הראשון ומכשירי הסמארטפון של ימינו.

מדהים לדעת!  
המשפט ההיסטורי של האסטרונאוט ניל ארמסרונג "זהו צעד קטן לְאדם, צעד גדול לאנושות", שודר לכדור הארץ במכשיר הקשר של חברת מוטורולה. 
מקלט הרדיו הראשון אשר הותקן במכונית, הומצא ע"י מוטורולה.
מוטורולה ייצרה את הטלוויזיה המרובעת הראשונה – עד אז הטלוויזיות היו בלות מסך עגול.
הביפר (זימונית) הראשון הומצא ע"י מוטורולה בשנת 1956.
בשנת 1996 מוטורולה הציגה פריצת דרך בתחום הטלפונים הניידים, כאשר הציגה את הסלולארי הקל ביותר – את מכשיר StarTAC

הסמארטפונים של Motorola? 
מאז שחברת מוטורולה המציאה את הטלפון הנייד הראשון בעולם בשנת 1973, חברת מוטורולה שמרה על מקומה המכובד בחזית הטכנולוגית ועד כניסתה של אפל לשוק, מוטורולה אף הובילה את המכירות של הסלולאריים בארה"ב. כיום משווקת מוטורולה בישראל את הסדרה (Motorola Moto (X Force, x, G, G LTE, X Play ואת הסדרה מוטורולה נקסוס.