דלג לתוכן
בדיקת מהירות גלישה בזק

בדיקת מהירות גלישה בזק

בדיקת מהירות של בזק: מעוניינים לבדוק מהי מהירות הגלישה באינטרנט שלכם? כל המידע על ביצוע speed test (בזק בדיקת מהירות גלישה) ומהם הגורמים המשפיעים על אותה מהירות גלישה.

בזק בדיקת מהירות גלישה | bezeq speed test

לקוחות האינטרנט של בזק אשר מעוניינים לבדוק את מהירות הגלישה באינטרנט הביתי שלהם יכולים לבצע "בדיקת מהירות גלישה בזק" בזריזות ובקלות באתר האינטרנט של החברה. 

איך מבצעים את הבדיקה בפועל?

את בדיקת ה- speed test תוכלו לעשות באתר בזק: בדיקת מהירות גלישה

או באתרים כלליים כגון: www.speedtest.net

מה אנחנו בודקים כשאנחנו מבצעים בדיקת מהירות גלישה?

מהירות האינטרנט שלנו מורכבת מהורדה והעלאה, בדרך כלל מהירות ההורדה (Download) גבוהה בהרבה ממהירות ההעלאה (Upload). רוב הפעולות שאנחנו מבצעים ברשת כגון: סטרימינג של סרטוני וידאו או טעינה של אתרים, מצריכות הורדה ולא העלאה של מידע. ה- speed test בעצם בודקת את מהירות ההורדה וההעלאה של התכנים מהרשת כאשר מהירות ההורדה מתייחסת למהירות בה מידע מועבר מהשרת למחשב או לרשת הביתית שלכם.

* חשוב לציין כי חברת בזק מתחייבת לטווח גלישה של עד מהירות מסוימת ולא למהירות עצמה

אספנו עבורכם כמה טיפים בנושא:

גורמים שונים משפיעים על מהירות האינטרנט שלכם, לדוגמא: תשתית האינטרנט והגדרות הספק, המודם, הנתב (ראוטר) בו אתם משתמשים וגם המחשב והתוכנות המותקנות עליו. ישנן בדיקות נוספות שניתן לבצע בבית על מנת לשפר את מהירות גלישה: 

  • האם אתם מחוברים באמצעות נתב אלחוטי? אם כן, חשוב שתדעו כי ככל שאתם מתרחקים ממנו - כך מהירות הגלישה יורדת ואם אתם קרובים לנתב ועדיין מקבלים מהירות נמוכה אז אולי כדאי להחליף אותו.
  •  בדקו מתי בפעם האחרונה החלפתם את המודם או איפסתם אותו.
  • בדיקת המחשב - על מנת לבדוק האם הבעיה בגלישה היא במחשב עצמו, חברו מחשב אחר למודם, ובצעו שוב את בדיקת המהירות. אם הבדיקה יוצאת תקינה, כנראה שהתקלה היא במחשב. 
  • כדי לקבל את המהירות הטובה ביותר ואת החיבור האמין ביותר - השתמשו בכבל אינטרנט. 
  • בדיקת תשתית האינטרנט והגדרות הספק - אם ביצעתם את כל הבדיקות הקודמות ועדיין קיימת בעיה במהירות, כנראה שהיא קשורה לאחד מספקי האינטרנט שלכם - כדאי ליצור איתם קשר ולעדכן אותם בבדיקות שביצעתם עד כה.

עוד מידע על בדיקת מהירות גלישה

האינטרנט לא זז? כך תבדקו את מהירות הגלישה

איך תדעו אם מהירות הגלישה באינטרנט עליה אתם משלמים היא אכן זו שאתם נהנים ממנה? המדריך לבדיקת מהירות הגלישה