דלג לתוכן

סיכום שנת 2022 בתחום התקשורת

בלבוש חגיגי ושמפניה או סתם עם פיג'מה וכוס תה, אנחנו נפרדים משנת 2022! ומה קרה בשוק התקשורת הישראלי במהלך השנה? הרבה דברים מעניינים וחשובים. הכנו עבורכם סקירה מקיפה על השנה החולפת החל מסיבים אופטיים ועד לרפורמת החשמל, המשיכו לקרוא כדי להגיע מוכנים לשנת 2023

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

דצמבר 2022

מה לא קרה בשנת 2022, השנה בה רוסיה פלשה לאוקראינה, הקורנה נרגעה במקצת, קצב האינפלציה עלה, שוב היו בחירות בישראל, אוכלוסיית העולם גדלה ל- 8 מיליארד אנשים ואם זה לא היה מספיק, מה שחתם את שנת 2022 כאחת שתהיה זכורה לדורי דורות היה הניצחון של ארגנטינה במונדיאל. אבל אנחנו לא פה כדי לדבר על פוליטיקה או על ספורט. אלא להתעכב על הנושא שאנחנו הכי טובים בו- תחום התקשורת, ולסכם לכם את כל מה שקרה בשנה החולפת, ויש לא מעט.

מה קרה בשנת 2022 בחברות האינטרנט? 

סיבים אופטיים

השנה כנראה שהמושג "סיבים אופטיים" כבר לא היה זר לכם. פריסת תשתיות הסיבים האופטיים ברחבי הארץ המשיכה ומשרד התקשורת פעל למען הנגשת השירות בפריפריה, במגזר החרדי ובמגזר הערבי. זאת במטרה לצמצם פערים, לאפשר לאוכלוסיות שונות בחברה להשתלב בפן החברתי והכלכלי כך שכולם יוכלו להתחבר לתשתיות עדכניות ומתקדמות ולאינטרנט מהיר. 

משרד התקשורת העריך כי עד סוף שנת 2022, 70% ממשקי הבית יהיו נגישים לסיבים אופטיים ועד סוף 2024, הפריסה תעמוד על קרוב ל- 100%. בינתיים, החברות השונות יצאו במהלך השנה עם מבצעים ועם הנחות שונות הנוגעות לאינטרנט סיבים והתקנתו.

כדי לא לפספס את ההנחה הבאה או כדי להתחבר לאינטרנט על גבי הסיבים האופטיים מוזמנים לעמוד השוואת מחירים סיבים אופטיים

כדי לבדוק האם בכתובתכם כבר פרוסה תשתית של סיבים אופטיים ולאיזה חברה ניתן להתחבר מוזמנים לעמוד בדיקת סיבים אופטיים לפי כתובת

עצירת מכירת ספק/ תשתית בנפרד 

הם חזרו להיות ביחד! והפעם לתמיד. השנה נאכפה סופית רפורמת ספק+ תשתית, מה זה אומר? שמשרד התקשורת ביטל את הפיצול בין ספק האינטרנט לתשתית וחברות האינטרנט מציעות לקהל הרחב חבילות מלאות ואחודות.

הרפורמה נועדה כדי להטיב עם צרכני האינטרנט שבעבר היו צריכים להתחבר בנפרד לכל שירות (ספק ותשתית) ובמקרה של תקלה גם לפנות לכל אחד מהספקים ואז היה נוצר בלבלול, המתנה ממושכת לקבלת מענה ואף, זריקת אחריות מאחד לשני בנוגע לטיפול בבעיות. בשנת 2022 נגמר "הפינג- פונג" ועכשיו הצרכנים יכולים להנות מחוויית שירות שלמה תחת קורת גג אחת!

להשוואת חבילות ספק ותשתית, לחצו כאן

מה קרה בשנת 2022 בטלוויזיה? 

תוכן תוכן ועוד קצת? ניחשתם נכון, תוכן. בשנת 2022 הושקו בישראל אפליקציות סטרימינג שונות עם ספריות תוכן גדולות ומגוונות, ביניהן: דיסני פלוס ודיסקברי פלוס. שתיהן חברו ליס ולסטינג טיוי וזמינות כחלק מהשירותים הנוספים וכחלק מהחבילות שמציעות החברות. לשירות Disney plus ניתן להתחבר גם בצורה עצמאית ללא קשר לחברה אחרת.

בנוסף, מיזם הטלוויזיה FREE TV הישראלי מבית קשת ו- RGE קיבל את כל האישורים הנדרשים של מועצת הכבלים והלוויין, רשות התחרות והרשות השנייה. כל אלה מקדמים את השקתו של המיזם לתחילת שנת 2023. בחברה אפילו התחילו לעבוד על הפקות מקור כמו הראליטי Love Island רק בגרסה המקומית וטענו שיתמכו גם ביצירה מקורית ישראלית.

פעם ראשונה שאתם שומעים על FREE TV? לחצו כדי לקרוא עוד על המיזם.

מה קרה בשנת 2022 בחברות הסלולר?

eSIM

כרטיס סים, חלקיק כל כך קטן אבל כל כך חשוב להפעלת הסלולרי שלנו שהפך עם השנים ועם התקדמות הטכנולוגיה לדיגיטלי, כן, כזה שכבר מוטמע מראש במכשירים התומכים ומכאן שמו- eSIM. הסים הווירטואלי מאפשר לנו ולכם, כלקוחות, להתחבר לחברות סלולר שונות ולחבילות שונות, ללא צורך בלחכות לכרטיס סים חדש ואפילו להפעיל כמה פרופילים בחברות שונות במקביל. השנה המונח נשמע בכל מקום ואת תהילתו התחיל לקבל כאשר נקשר להוזלת מחירי חבילות הסלולר בחו"ל (בעיקר). 

אמנם כרגע בארץ אין הרבה חברות שמפעילות את השירות (WECOM ו- Skycall) אבל משרד התקשורת מתכוון לצאת בקרוב עם קמפיין להגברת המודעות ל- eSIM ואולי אפילו לחייב את כל חברות הסלולר להציע את השירות ללקוחות בישראל. אז אל תשכחו איפה קראתם על שירות ה- eSIM כי צפויים עדכונים והתפתחויות בנושא בשנת 2023!

מוזמנים ללחוץ כדי לגלות האם הסמראטפון שלכם תומך ב- eSIM?

טסים לחו"ל ורוצים לדעת עוד על שירות הסים הווירטואלי? לחצו לעמוד eSIM לחו"ל השוואת מחירים

רפורמת החשמל עולה לכותרות

רפורמה שהחלה עוד לפני שנת 2022 אבל ממשיכה לצבור תאוצה גם השנה. רפורמה שמטרתה להגדיל את התחרות בשוק החשמל ולהוריד את המחירים לצרכן. חברת החשמל כבר לא הספק היחידי של חשמל, אלא, עוד חברות שהצטרפו (סופרגז אנרגיה, סלקום אנרג'י, פזגז ועוד) ומצטרפות לתחום ומציעות מסלולים שונים עם הנחות על מחירי החשמל. 

ההצטרפות למהפכת החשמל תלויה כרגע בשאלה 'האם יש לכם מונה חכם או לא?' רק למי שיש מונה חשמל חכם יכול לנייד את השירות לחברה אחרת ולהתנהל מולה. התקנת המונים החכמים נעשית על ידי חברת החשמל בהתאם לתוכנית פריסה ארצית של כ- 200,000 מונים בשנה. לפי חברת החשמל, החל מאוגוסט 2022 לקוחות החברה יכולים להזמין מונה חכם באופן עצמאי (ללא קשר לתוכנית הפריסה) ולשלם עליו תשלום חד פעמי.

רוצים לקרוא עוד על רפורמת החשמל? לחצו כאן 

ולמה לצפות בשנת 2023? נאחל ששנת 2023 תהיה מלאה בהתחדשות ועוד התפתחות חיובית בתחומי התקשורת והחשמל והכי חשוב, שנמשיך להתעדכן ולעדכן אתכם ואתכן בהכל ושהשוואת המחירים תמשיך להיות משתלמת! 

חברות eSIM לחו"ל

eSIM לחו"ל- השוואה >

eSIM Airalo: אירלו חבילות גלישה בחו״ל

במקום להיפרד ממאות שקלים עבור שירותי נדידה בחו״ל ומבלי לרכוש כרטיס סים במדינת היעד, חברת Airalo מציעה חבילות גלישה בחו״ל במחירים נמוכים במיוחד. בדקנו...

eSIM Multi Travel: חבילות גלישה בחו״ל

כבר לא חייב לשלם כסף רב עבור חבילות גלישה ושיחות בחו״ל וגם לא לחפש חנות סלולר ביעד. הכירו את שירות eSIM Multi Travel שיספק לכם חבילות גלישה במחירים...

תגובות