דלג לתוכן

הזול ביותר מנצח? קליק TV נכנסה לשוק הסטרימינג

מיזם ישראלי חדש בשם click.tv מציע אלטרנטיבה לחברות הפרמיום בצורת אפליקציית סטרימינג חינמית שתכלול ערוצים ישראליים, בינלאומיים ותכני VOD ותציג בתחילת השידור ובמהלכו פרסומות.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

 

11/08/2022

גיא אדרי, האחים בלינקס ממקימי (AM:PM), נשיא ומנכ"ל חברת WIX ניר זוהר ואבישי אברהמי, מנכ"ל הייסנס בישראל, צביקה הדר ואנשי עסקים נוספים הם השותפים במיזם הסטרימינג החינמי קליק TV במודל ה- Fast Channels. במודל זה שירותי הסטרימינג כמו גם שירותי הטלוויזיה הלינארית המסורתית הם בחינם ונתמכים על ידי מודעות. במודל זה מתאפשרת העברת שירותי הטלוויזיה המסורתית (ערוצים שיש בכבלים ובלוויין) למכשירים המחוברים לאינטרנט ובזכות הוספת מודעות דינאמיות הצפייה בתוכן היא ללא עלות לצופה, כאשר הכסף מגיע לפלטפורמה מהמודעות ומהפרסום. בעצם, זוהי הזרמת טלוויזיה בשידור חי רק ללא המנוי.

לאחרונה, בעקבות שינויים כלכליים שהעולם עובר (אינפלציות וחבריהן), קהל רב עוזב את המנויים החודשיים בתשלום ונראה שהרבה מהחברות שוקלות מחדש את רעיון שירותי הצפייה החינמיים או את אפשרות הורדת המחירים, כדוגמת נטפליקס שכבר הודיעו שהם הולכים להשיק מנוי מוזל בקרוב שמתבסס על צפייה עם פרסומות. כך מודל ה- Fast Channels  צובר תאוצה ברחבי ארצות הברית ואירופה שם כבר קיימות פלטפורמות כמו Pluto, Peacock וRoku - שמציעות חלופה לנטפליקס, HBO, הולו ועוד, והגיע הזמן לפלטפורמה ישראלית.

click tv

איך זה עובד? 

אפליקציית קליק טיוי - Click.tv תאפשר, מלבד לצפייה בספריית VOD, גם צפייה בשידורים חיים של תוכן מהטלוויזיה המסורתית, רק ללא צורך בבחירת אנטנה או כבל, כי השידורים יזרמו למסך הטלוויזיה דרך האינטרנט שבביתכם. משמע, שהשירות לא יעלה כלום ולא תשלמו לעוד מקור חוץ מהתשלום לספק האינטרנט שלכם על חבילת האינטרנט הביתית (WIFI). אבל החינמיות של השירות לא באה סתם ככה, בתמורה תצטרכו לצפות בפרסומות בהתחלה של השידור ובמהלכו ובשונה מהטלוויזיה המסחרית, הן לא יהיו כמקבץ פרסומות, אלא יותר יזכירו את יו-טוב מבחינת צורת ההופעה של הפרסומות. 

נכון להיום הפלטפורמה זמינה במערכת ההפעלה וידה (Vidaa) של טלוויזיות הייסנס (Hisense)  וטושיבה (Toshiba) ותגיע בעוד כמה חודשים גם לטלוויזיות חכמות מחברת סמסונג וLG. כך ש- click.tv תהיה קיימת ברוב הטלוויזיות החכמות בישראל, כאפליקציה מובנת במערכת ההפעלה ללא צורך בהורדה ובהרשמה. 

כרגע, ניתן לצפות במעט תוכן דרך פלטפורמת Click.tv, בעיקר בערוצים בינלאומיים, בתכני תאגיד כאן 11 וברדיו מקומי של כאן 11, אך זה ישתנה עם הזמן ככל שקליק tv תוסיף עוד תכנים וערוצים, כמו קשת ורשת ועוד ערוצים מרחבי העולם, ואפילו תצא עם מגוון תכנים מקוריים מותאמי קהל.

מידע נוסף על אפליקציות צפייה

טלוויזיה זולה יותר FREETV: המיזם של קשת ו-RGE

שוק הטלוויזיה בישראל בדרך לעוד מהפך עם מתחרה חדשה. קשת רכשה רבע ממניות RGE ושתיהן מתכוונות להקים פלטפורמת שידורים רב-ערוצית שתתחרה חזק על המחיר. מה...

אפל טיוי | Apple TV פלוס | הטלוויזיה של אפל

אפל טיוי פלוס: חברת אפל השיקה בישראל את שירות Apple TV Plus הכולל הפקות מקור חדשות ומושקעות. שירות אפל TV זמין לצפייה בכל סוגי המכשירים

אמזון פריים וידאו

אמזון פריים וידאו - שירות הסטרימינג של אמזון המאפשר צפייה ישירה זמין גם בישראל, בשיתוף פעולה עם פרטנר TV ובנוסף, אפשרות לגישה ישירה לשירות Amazon...

HBO MAX

שירות הסטרימינג החדש HBO MAX של ענקית הבידור וורנר יכלול תכנים בלעדיים מספריית התוכן של וורנר לצד תכנים קלאסיים של HBO. השירות הושק באביב 2020...

תגובות