דלג לתוכן

השוואת מחירי גז: כך תפחיתו את החשבון

האם אתם משלמים יותר מדי על מחירי הגז? הידעתם שבישראל פועלות עשרות חברות גז קטנות בנוסף לפזגז, סופרגז, אמישראגז ודור אלון גז (דורגז)? ריכזנו עבורכם מידע על השוואת מחירי גז, מה כולל התשלום, איך תוכלו לבדוק כמה תשלמו בחברות המתחרות, ומה עליכם לעשות אם אתם רוצים לעבור לחברת גז אחרת

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

אם נבקש מכם סתם ככה למנות את שמות ספקיות הגז בישראל, כנראה שלא תיתנו לנו יותר מארבע חברות, והן יהיו פזגז, סופרגז, אמישראגז ודורגז. אנחנו בטוחים כמעט ב-100% שרובכם לא יודעים שמאז רפורמת הגז ב-2008 פועלות בישראל כ-60 ספקיות גז מורשות. אנחנו מרשים לעצמנו אפילו לקחת את הניחוש שלנו צעד אחד נוסף ולהגיד שאתם בכלל לא יודעים שיש רפורמה כזו, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. לצד ארבע החברות שמנינו, יש עוד עשרות חברות קטנות, וממש כאן נסקור איך אפשר לערוך השוואת מחירי גז כדי לוודא שהחשבון הבא שלכם יתאים לצרכים שלכם, יהיה משתלם יותר ואפילו יוזיל את חשבון החשמל (זו לא טעות הקלדה, באמת התכוונו לחשמל). 

אילו חברות גז פועלות בישראל?

בואו נתחיל עם מידע על חברות הגז הגדולות שמעניקות שירות בפריסה ארצית רחבה: 

אמישראגז: אמישראגז, או בשמה המלא - אמישראגז החברה האמריקאית ישראלית לגז בע"מ, היא אחת מספקיות הגז המובילות ופועלות בישראל משנת 1949. אמישראגז מספקת שורה של פתרונות ללקוחותיה ובהם אספקת גז פחמימני מעובה, גז טבעי, חשמל, מיזוג אוויר ומערכות סולאריות לייצור חשמל וחימום מים. 

פזגז: פזגז נוסדה ב-1958 כחלק מחברת הנפט פז, ובמרוצת השנים הפכה לאחת החברות המובילות מבין ספקיות הגז בישראל. פזגז מספקת שלל מוצרים למגזר הפרטי, החקלאי, המסחרי והתעשייתי. פזגז משתמשת באנרגיה ירוקה, יעילה וחסכונית ופועלת לעולם נקי יותר. 

סופרגז: חברת הגז סופרגז פועלת מ-1953 ועד 2022 היא נקראה סופרגז חברה ישראלית להפצת גז, אולם אז שונה שמה וכיום היא אלקטרה פאוור סופרגז, כך שאל תתפלאו אם אתם מחפשים ברשת מידע על סופרגז, אך מגיעים לעמוד אלקטרה פאוור. החברה מספקת של פתרונות גז ביתי, גז לבישול, וגם חשמל במסגרת רפורמת החשמל. 

דורגז - דור אלון גז: חברת דור אלון גז (שמכונה גם דורגז) מקבוצת דור אלון היא חברה המתמחה בגז ללקוחות פרטיים, גפ"מ וגז טבעי לתעשייה, גז לרכב, מחם מים בגז, מכלי גז לצרכנים פרטיים (בית פרטי או חיבור ישיר לדירה) וגז מרכזי לבניינים. 

איך עורכים השוואת מחירים בין חברות גז?

אתר משרד האנרגיה והתשתיות מציג מחשבון שלא הרבה צרכנים מכירים. אולם אתם, שנמצאים כאן אצלנו, תוכלו להשתמש בו ולחסוך בעזרתו על ידי מעבר לחברת גז משתלמת יותר. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להיכנס לעמוד השוואת מחירי גז, הזינו את אזור המגורים, הרשות המקומית, סוג המתקן שבנוגע אליו אתם מחפשים מידע, סוג החיבור - חיבור נפרד או גז מרכזי, סוג השירות – התקנת גז או חיבורי גז ואפשרויות לחישוב משוקלל, ואיזה ממוצע תקופתי אתם רוצים לקבל. לאחר שתלחצו על הצג, תקבלו רשימה של ספקי הגז באזור שלכם ומהם המחירים על פי דיווחי חברות הגז. החברה שלכם הכי זולה? מעולה, המשיכו איתה. יש ספקיות גז זולות יותר? זה הזמן להתחיל לבדוק אפשרויות של מעבר חברת גז. 

השוואת מחירים לדוגמה:

ביצענו השוואת מחירי גז לדוגמה באתר משרד האנרגיה והתשתית (ניתן להשוות בלחיצה כאן), ההשוואה נכונה לחודש הבדיקה, נובמבר 2023. לקחנו כדוגמה את העיר בת ים, מרכזיית מכלים לבניין משותף, הספקת מ"ק גז בממוצע שנתי. גילינו שהחברה היקרה ביותר גובה בממוצע 33.31 שקלים לעומת החברה הזולה ביותר, 20 שקלים למ"ק גז, שליש מחיר. כאשר הסתכלנו על מיכל גז פרטי 48 ק"ג באותה העיר בממוצע שנתי, החברה היקרה ביותר גובה 635.01 שקלים והזולה ביותר 300 שקלים, פחות מחצי מחיר.

ההדגמה הזאת רק מוכיחה כמה זה חשוב להשוות מחירים ולבדוק מה הם הפערים בין החברות, בכל עיר שבה תהיו, יתכן וכרגע אתם משלמים סכום גבוה ותוכלו לקבל הצעה טובה יותר בחברה אחרת. 

השוואת מחירי גז - מה כולל התשלום?

חשוב לציין שאין פיקוח על מחירי הגז עצמו, כלומר כל חברה רשאית לקבוע את המחירים שלה, אולם צו פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים למוצרי נפט), התשנ"ו-1996, מחייב את חברות הגז לכלול שורה של שירותים נלווים ללא תשלום נוסף, והם חייבים להיות כלולים במחיר שגובה ספקית הגז עבור הגז עצמו. 

השירותים הכלולים במחיר הם:

 • שירות עבור קריאה בשל דליפת גז גם אם בסופו של דבר לא אותרה דליפה במתקן הגז.
 • הובלת מיכל הגז לבית הלקוח וחיבורו למתקן הגז.
 • החלפת צינור הגז הגמיש שמחבר את המכשיר למתקן הגז, כולל עלות הצינור. 
 • החלפת הצינור המחבר את מיכל הגז לווסת מתקן הגז, כולל עלות הצינור. 
 • פירוק ציוד מושאל במקרה של מעבר לספקית גז אחרת ולקיחתו ממקום המגורים.
 • בדיקת מתקן הגז על פי הוראות התקן.
 • בדיקת מכלי גז באופן תקופתי על פי הוראות התקן. ככל שיש בכך צורך, יש לבצע תיקונים ותחזוקה של המכלים וברז המכל ללא תשלום נוסף.
 • תיקון ציוד גז שנמסר ללקוחות כפיקדון.
 • ביטוח הלקוחות כלפי נזקים שעלולים להיגרם להם.

בבניינים שבהם מותקנת מערכת מרכזית, צו הפיקוח מסדיר נושאים כמו ריבית פיגורים על חשבון שלא שולם במועדו, מקדמת מלאי, והסכום המרבי לגבייה בשל הפסקת אספקת הגז בגלל אי תשלום החשבון.

השוואת מחירי גז

הזמנת בלון גז פרטי או הזמנת גז לבניין

גז בישול, או יותר נכון להגיד גז ביתי, נמכר ללקוחות באחת משתי הדרכים הבאות: 

 • חיבור פרטי ישיר: דרך המיועדת לגרים בבית פרטי עם בלון גז משלהם, או אנשים שגרים בבניין משותף שבו החיבור נעשה לכל דירה בנפרד. בדרך הזאת החיוב נעשה על פי בלון גז, והתעריף נקבע לפי משקל כל בלון גז, 12 ק"ג או 48 ק"ג למיכל.
 • אספקה מרכזית לכל הבניין: גם הדרך הזו נחלקת לשתי הדרכים, האחת היא צובר גז תת-קרקעי שמספק גז לכל הבניין ולעיתים אף לקבוצת בניינים בשכונה, או מכלים בבניינים ישנים יותר ובמקומות שבהם לא ניתן להטמין צובר. במקרים אלו החיוב מתבצע לפי נפח - מ"ק. 

כדי שתדעו איך משווים מחיר כשבמקרה הראשון המדידה היא על פי משקל ובשני המדידה על פי נפח, נציין שכל מ"ק גז מכיל 2.352 ק"ג, כך שבלון גז במשקל 12 ק"ג מכיל 5.1 מ"ק גז. כשאתם עורכים השוואת מחירי גז, כדאי לבדוק מספר ספקיות גז באזור שלכם ולראות אם יש עלויות נוספות. שימו לב שמחיר הגז עצמו, בין אם בק"ג ובין אם במ"ק, כולל את מרבית השירותים כפי שציינו קודם לכן, ואסור לספקיות הגז לגבות תשלום נפרד עליהם. 

השוואת מחירי גז גם בחברות החשמל החדשות

בתחילת הסקירה שלנו הזכרנו בקצרה את נושא החשמל, וזה המקום להרחיב קצת בנושא. לאחרונה ישראל החלה ליישם את השלבים המתקדמים של רפורמת החשמל שפותחים את שוק החשמל לתחרות במקטע האספקה, באופן שמוזיל לנו, הצרכנים, את חשבון החשמל בהשוואה לאלו שיישארו עם חברת החשמל הוותיקה. כ-40 חברות כבר הביעו עניין בקבלת רישיון אספקת חשמל, עדיין לא כולן החלו להציע שירות, אולם שלוש מחברות הגז הגדולות מציעות כבר היום הנחות שאתם יכולים להתחיל ליהנות מהן ממש בקרוב. בנוסף, החברות הללו מציעות חבילות שמעניקות הנחה על הגז בנוסף למסלול ההנחות בחשמל, וכדאי לקחת זאת בחשבון כשעורכים השוואת מחירי גז. הנה עיקרי המסלולים על קצה המזלג:

אלקטרה פאוור סופרגז: אלקטרה פאוור סופרגז מציעה שני מסלולים עם הנחה שהולכת ועולה ככל שאתם לקוחות ותיקים יותר, ומסלול נוסף עם הנחה קבועה. יחד עם זאת, אלקטרה פאוור סופרגז מציעה גם חבילת חשמל-גז, עם 120 שקלים הנחה בשנה בחשבון הגז בנוסף למסלול החשמל. 

פזגז חשמל: חברת הגז הוותיקה מספקת חשמל במסגרת זרוע פזגז חשמל. ניתן לבחור באחד מארבעת מסלולים קיימים עם הנחות משתנות, ללא התחייבות. 

אמישראגז חשמל: אמישראגז חשמל מציעה הנחה קבועה על מחיר החשמל בכל שעות היממה, ללא הגבלת זמן וללא התחייבות מבחינתכם. בנוסף, אמישראגז מציעה חבילות חשמל-גז, כך שעלות צריכת האנרגיה הביתית יורדת. 

איך עוברים לחברה חדשה אחרי השוואת מחירי גז?

אם אתם גרים בבית פרטי או בדירה עם חיבור גז פרטי, המעבר מהיר יחסית. חברת הגז הנוכחית חייבת לנתק את הציוד תוך חמישה ימים מהמועד שבו שלחתם בקשת התנתקות חתומה בכתב, ובתנאי שהודיעה לכם על כך יומיים מראש. כדאי לדעת שהחוק מחייב את חברות הגז לאפשר מעבר ללא הערמת קשיים, ועלות המעבר מושתת על הספקית החדשה שלכם. אם לאחר השוואת מחירי גז הגעתם למסקנה שכדאי לעבור לחברה חדשה ואתם גרים בבניין משותף עם חיבור גז מרכזי, יש לאסוף הצהרות חתומות מ-51% מבעלי הדירות. הספקית הישנה צריכה לפנות את הציוד שלה תוך 15 ימים.

אולי יעניין אותך גם:

הרפורמה במשק החשמל: כך תפחיתו את חשבון החשמל ומה צפוי בשנת 2024?

שוק אספקת החשמל נפתח לתחרות עם חברות חשמל חדשות שמציעות הנחה על מחיר חשמל ביתי. אילו חברות כבר פועלות בישראל, כמה משקי בית כבר חוברו למונה חכם, מדוע...

איך לחסוך בחשמל בבית? טיפים לחיסכון בחשבון חשמל

עליית המחירים נוגעת בכל תחומי החיים ותעריף החשמל לא חף מכך. גם הצריכה שמשתנה מעונה לעונה משפיעה רבות על החשבונית בסוף החודש. בסקירה הבאה אספנו כמה...

איך בוחרים חברת גז מומלצת

קרוב ל-60 חברות גז פועלות בישראל, אבל כנראה שאתם מכירים רק ארבע מהן, וייתכן שמעבר לפינה מסתתרת הצעה משתלמת שתפחית לכם את החשבון החודשי. אבל האם רק...

בין רפורמת החשמל למונה חכם: מושגים שחייב להכיר

מה זה קוט"ש, איך פתאום יש מספר חברות חשמל, האם גם אנחנו זכאים להנחה בחשמל, מה זה ניוד ומעבר, ועוד מושגים שאם רק תכירו, תוכלו גם אתם להפחית את מחיר...