דלג לתוכן

eSIM לחו״ל: השירות שיוזיל לכם את הטיול לחו"ל

בלי לשלם מאות שקלים לחברת הסלולר וללא חיפוש דוכן למכירת סים במדינת היעד - הכירו את שירות eSIM לחו״ל של חברות כמו eSIM Airalo שיחבר אתכם לאינטרנט בשנייה שגלגלי המטוס נוגעים בקרקע במחירים שווים במיוחד

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

נובמבר 2022

כל מי שמתעניין בעולם הסלולר שומע בשבועות האחרונים מושג אחד שחוזר על עצמו שוב, ושוב, ושוב - eSIM. ה-eSIM הוא סים שמוטמע במכשיר, embedded SIM, כלומר אין צורך להכניס כרטיס סים לחריץ שמיועד לכך. תיכף נסביר לכם איך eSIM לחו״ל הולך להוזיל לכם את הטיסה הבאה שלכם, אבל בינתיים נספר שהאמריקאים כבר מכירים את הטכנולוגיה הזו היטב. כך למשל, במכשירי האייפון החדשים שנמכרים בארצות הברית, החריץ הזה כבר לא קיים וההצטרפות לספקיות הסלולר המקומיות נעשית על גבי הסים המוטמע. המשמעות היא שמעבר בין חברות לא כרוך בהמתנה לסים החדש. תענוג, נכון? כרגע בישראל רוב חברות הסלולר עדיין לא אמצו את הטכנולוגיה במלואה, אבל גם היום הזה יגיע. 

הבשורה האמיתית של הטכנולוגיה הזו היא eSIM לחו״ל. ישראל היא אחת המדינות הזולות ביותר בעולם, אם לא הזולה שבהן, בכל מה שקשור לחבילות סלולר וגלישה בתוך המדינה. אם יש לכם חברים שגרים בגרמניה או בארצות הברית ותספרו להם כמה ג׳יגה אתם מקבלים בעשרות בודדות של שקלים, הלסת שלהם תיפול. אבל ברגע שאתם צריכים חבילת סלולרי לחופשה שלכם בחו״ל הסכום שתשלמו יפיל לכם את הלסת עד שתתקשו ממש להרים אותה בחזרה. אבל כדי שמבנה הפנים שלכם לא ישתנה, הרשו לנו לתת לכם הצצה לחלק מהחברות בתחום כמו: eSIM Airalo, multi travel ועוד, חברות שמספקות חבילות גלישה עם eSIM לחו״ל. 

איך ניתן להשתמש ב-eSIM לחו״ל?

הדבר הראשון שאתם צריכים לוודא הוא שהטלפון הסלולרי שלכם תומך ב-eSIM. רשימת המכשירים התואמים הולכת ומתארכת, אז במקום לפרט את הרשימה האדירה פשוט נספר לכם איך לוודא שהמכשיר שלכם תומך בחבילת eSIM לחו״ל:

ב-iOS: כדי לדעת אם ניתן להפעיל במכשיר ה-iOS שלכם eSIM לחו״ל ללא נעילת מפעיל, אלו הפעולות שעליכם לבצע:

  • עברו אל הגדרות > כללי > אודות.
  •  גללו מטה עד ״נעילת המפעיל״.
  • אם אתם רואים הודעת ״אין הגבלות SIM״, המשמעות היא שהמכשיר אינו נעול.
  • המשיכו לגלול עד ״SIM זמין״ (החל מגרסת iOS 15 והלאה) או ״SIM דיגיטלי״(בגרסאות הישנות). אם מופיע תחת הגדרות אלו IMEI, המשמעות היא שהמכשיר שלכם תואם eSIM ואתם יכולים להפעיל חבילת eSIM כמו למשל eSIM Airalo. 

באנדרואיד: כדי לדעת אם ניתן להפעיל במכשירי אנדרואיד eSIM לחו״ל, יש למצוא את מספר eSIM IMEI באופן הבא: 

במכשירי Samsung:

  •  עברו ל״הגדרות״
  •  בשורת החיפוש הזינו את המילה ״IMEI״. 
  • אם האפשרות ״פרטי IMEI״ מופיעה, הקישו עליה. אם לא, עברו אל אודות הטלפון > סטטוס ושם היא אמורה להופיע. 
  • אם מופיעה ההגדרה ״(IMEI (eSIM״ זמין, המשמעות היא שהמכשיר שלכם תומך בכרטיס eSIM. 

בכל מכשירי האנדרואיד האחרים: יש לחייג #06#* (משמאל לימין, כלומר התחילו עם הכוכבית) ולחצו על כפתור השיחה. אם מופיע בפניכם מספר הזיהוי הייחודי, ה-EID של כרטיס ה-eSIM, המשמעות היא שהטכנולוגיה קיימת במכשירכם ואתם יכולים לרכוש חבילה בחברות השונות בתחום.

eSIM לחו״ל

מהם היתרונות של שירות eSIM?

עוד לפני היתרונות, נדגיש שה-eSIM מתפקד באופן זהה לחלוטין לסים הרגיל שבטלפון שלכם. הוא לא משפר קליטה ואין לו איזושהי יכולת יוצאת דופן - הוא עושה בדיוק את מה שהוא צריך לעשות, שזה לספק לנו תקשורת סלולרית בכל מקום ובכל זמן. אבל יש מספר הבדלים קטנים בין חבילת eSIM לבין הסים הרגיל שהופכים את האפשרות הזאת למשמעותית במיוחד מבחינתנו הצרכנים. 

1. מעבר בין חברות באפס מאמץ: חריץ הסים מאפשר לטעון אליו כרטיס אחד. למעט טלפונים שפועלים עם דואל סים, אנחנו יכולים בכל רגע נתון להיות מנויים על ספקית תקשורת אחת. ה-eSIM מאפשר לנו טעינת פרופילים מרובים, כלומר נוכל להיות מנויים על כמה ספקים בו זמנית. כיום אין לכך משמעות רבה אך בעתיד ייתכן שנוכל להחליף בין ספקיות תקשורת ולשלם רק על השימוש בפועל ובכך להוזיל את התשלום החודשי עוד יותר. מעבר בין חברות יתבצע בלחיצת כפתור או בסריקת קוד, בוודאי שלא יהיה צורך להטריח את עצמנו לחנות או להמתין מספר ימים לסים בדואר עד המעבר. 

2. טיפול פשוט בתקלות: קרה לכם פעם שהסים שלכם הפסיק לעבוד? היום להיות בלי טלפון סלולרי מתפקד שקול ממש למישהו שמונע מכם חמצן. כדי לטפל בתקלה צריך לגשת לאחד ממרכזי השירות או להחליף לסים חדש, לפעמים יש צורך להמתין דקות ארוכות ואפילו יותר בתור לשירות. אנחנו כבר ממש ב-2023 ואין שום סיבה שימשיכו להביא אותנו לנקודות פיזיות. חבילת ה-eSIM שלכם לא עובדת? מעדכנים את הפרופיל שלכם מהבית או מהמשרד, או אפילו מטעינים חבילת eSIM של חברה מתחרה ותוך שניות בודדות אתם שוב מחוברים לעולם. 

3. הביקור שלכם בחו״ל הופך לזול ה-ר-ב-ה יותר: התכנסנו כאן כדי לדבר על eSIM לחו״ל וכאן מגיע היתרון הגדול ביותר שזמין עבור הצרכן הישראלי, לפחות כיום. אם אתם גולשים בעמודי ישראלים מטיילים בחו״ל ברשתות החברתיות, אתם בוודאי מכירים את השאלה הנפוצה ביותר: ״איפה קונים סים???״. השאלה הזו נשאלת בניסיון להוזיל את המחירים העצומים שחבילות התקשורת עולות בחברות הסלולר. סים מקומי בהחלט מוזיל את המחיר, אך הוא לא זמין לכם בנחיתה. כרטיס סים מקומי בנמל התעופה ביעד שלכם יעלה בערך כפול מרכישתו בעיר עצמה, ועד שתגיעו למלון לא תהיו מחוברים. שירותים כמו eSIM Airalo או global1sim ודומיהם, פותרים את הבעיה הזו ומהשנייה שהדיילת מכריזה שמותר להסיר מצב טיסה אתם מחוברים מחדש ויכולים להתחיל להציף את החברים שלכם בתמונות מעוררות קנאה. 

4. טוב יותר לסביבה: אין כרטיס סים פיזי, אין פלסטיק, אין פסולת, כך שהוא לא זול יותר עבור הצרכנים, הוא ״זול״ יותר גם עבור כדור הארץ. 

ספרו לי עוד על חברות eSIM לחו"ל

קיימות חברות שונות בתחום והרבה גם מצטרפות לשירות עם הזמן. חברות כמו: Airalo, multi travel ו- global1sim מציעות ללקוחות חבילות תקשורת מוזלות לחו"ל על גבי הeSIM.

Airaloהיא ספקית חבילות eSIM לחו״ל עם כיסוי ביותר מ-190 מדינות וטריטוריות. שירות eSIM Airalo פותר את בעיית חיובי הנדידה הגבוהים של חברות הסלולר ומייתר את הצורך לכתת רגליים בחיפוש אחר חנות שמוכרת סים קארד. טסים לביקור במדינה אחת? רכשו חבילת גלישה החל מג׳יגה לשבוע ועד חבילות גדולות יותר לחודש, והכל בדולרים בודדים. טסים ליותר ממדינה אחת? eSIM Airalo מציעה חבילות אזוריות לכמה מדינות בו זמנית. יוצאים לטיול בין-יבשתי? יש אפשרות גם של חבילת eSIM גלובלית. 

Multi Travelספקית נוספת של חבילות eSIM לחו"ל במגוון מדינות ויעדים. מציעה חבילות מוגדרות של גלישה בחו"ל או של שיחות, הודעות וגלישה ובנוסף ניתן להתאים מראש את החבילות לצרכים האישיים שלכם (יותר ג'יגה והודעות ופחות דקות שיחה, ולהפך). 

כל מה שאתם צריכים לעשות בעת רכישת חבילת eSIM לחו"ל באחת מהחברות השונות, זה לוודא שהמכשיר שלכם אכן תומך בשירות, להוריד חבילת גלישה, להשלים את התשלום, לעקוב אחר הוראות ההתקנה, והגישה שלכם לחבילה נפתחת בשנייה שאתם נוחתים ביעד. כל המחירים גלויים כך שתוכלו להבין מראש אם כדאי לקנות חבילות מוגדרות או בהתאמה אישית, וזה בדיוק מה שטוב ב-eSIM לחו״ל - הבחירה כל הזמן בידיים שלכם.

eSIM לחול - שאלות ותשובות

איך אפשר לדעת אם המכשיר שלי תומך ב-eSIM?

ב-iOS: תחת הגדרות > כללי > אודות יש לגלול ל״נעילת מפעיל״. אם מופיעה הודעת ״אין הגבלות SIM״, המכשיר שלכם פתוח. גללו ל״SIM זמין״ או ״SIM דיגיטלי״ בהתאם לגרסת המערכת שלכם. אם מופיעה המילה IMEI, המכשיר שלכם תואם eSIM.

במכשירי Samsung: תחת ״הגדרות״ הקלידו בשורת החיפוש ״IMEI״. הקישו על ״פרטי IMEI. אם כתוב ״(IMEI (eSIM״ זמין, יש תמיכה ב-eSIM. אם לא מופיעה האפשרות הזו, עברו אל אודות הטלפון > סטטוס. אם זה מופיע שם, יש תמיכה ב-eSIM לחו״ל. 

מכשירי אנדרואיד אחרים: חייגו #06#*. אם מופיע בפניכם מספר ה-EID של ה-eSIM, יש אפשרות לרכוש חבילת eSIM לחו״ל. 

מה היתרונות של שימוש ב-eSIM לחו״ל?

אין צורך לקנות חבילת גלישה יקרה בחברת הסלולר שלכם. בנוסף, לא תצטרכו לחכות עד שתגיעו לדוכן שמוכר סים מקומי ביעד שלכם. כרטיסי סים בנמלי תעופה עולים כפול בהשוואה לעיר עצמה ובזמן שחולף מהנחיתה עד ההגעה ליעד לא תהיו מחוברים. באמצעות חבילת eSIM לחו״ל תוכלו לגלוש ברגע שמותר לפתוח את הטלפונים לאחר הנחיתה. 

איפה קונים חבילת eSIM לחו״ל?

חבילת eSIM לחו״ל קונים באינטרנט. גולשים לאתר או לאפליקציה, עוקבים אחרי הוראות ההורדה וההתקנה, משלימים את הרכישה, וסופרים את הדקות עד הטיסה. זה הכל, בלי לצאת מהבית ובלי להמתין לכרטיס סים פיזי שיגיע בדואר, כזה פשוט. 

מה זה שירות eSIM Airalo?

שירות eSIM Airalo מאפשר לכם לרכוש לפני הטיסה חבילת eSIM לחו״ל. מדובר בחבילות גלישה בנפחים שונים שזמינים ביותר מ-190 מדינות וטריטוריות. ניתן לבחור בין חבילה למדינה אחת, חבילות אזוריות, או חבילה שזמינה בכל העולם והן תקפות לטווחים משתנים החל משבעה ימים ועד 30 יום. 

חברות eSIM לחו"ל

eSIM לחו"ל- השוואה >

eSIM eSIMple: חבילות גלישה בחו"ל

עתידות: בטיסה הקרובה שלכם לא תצטרכו להסתבך עם החלפת כרטיסי סים וחיפוש מעיק אחרי מפעילה מקומית. בחברת eSIMple תוכלו למצוא חבילות אינטרנט, המבוססות על...

גלובוסים- חבילות תקשורת ואינטרנט לנוסעים לחו"ל כולל eSIM

גלובוסים מציעה לנוסעים לחו"ל כרטיסי SIM וגם eSIM מקומיים בתעריפים משתלמים. השירות כולל שיחות, הודעות טקסט, מגוון חבילות גלישה ואפשרות לשמר את המספר...

רנט א פון - פתרונות תקשורת בכל העולם

RENT A PHONE - מתמחה בפתרונות תקשורת לכל יעד בעולם, מעניקה ייעוץ בנושא תקשורת סלולרית בחו"ל: כרטיסי סים בינלאומיים, eSIM, נתבים סלולריים ועוד.

eSIM Wifly: חבילות גלישה ושיחות בחו"ל

החיפוש אחר חבילות גלישה ושיחות ליעד שאליו אתם טסים כבר לא צריך לגרום לכם לתחושת אי- נוחות. חברת Wifly מציעה שירות מלא לנוסע הישראלי בצורת חבילות...

eSIM Airalo: אירלו חבילות גלישה בחו״ל

במקום להיפרד ממאות שקלים עבור שירותי נדידה בחו״ל ומבלי לרכוש כרטיס סים במדינת היעד, חברת Airalo מציעה חבילות גלישה בחו״ל במחירים נמוכים במיוחד. בדקנו...

Travel sim: חבילות eSIM ו- SIM לשימוש בחו"ל

מוצר חדש מבית הוט מובייל- Travel sim, חבילות תקשורת סלולרית לטסים לחו"ל למגוון רחב של יעדים בעולם, ללקוחות כלל החברות. המוצר תומך הן בטכנולוגיית eSIM...

eSIM Multi Travel: חבילות גלישה בחו״ל

כבר לא חייב לשלם כסף רב עבור חבילות גלישה ושיחות בחו״ל וגם לא לחפש חנות סלולר ביעד. הכירו את שירות eSIM Multi Travel שיספק לכם חבילות גלישה במחירים...

עוד מידע על eSIM לחו"ל

eSIM לחו"ל- השוואה >

איך אפשר לדעת אם הסמארטפון שלי תומך ב-eSIM?

משרד התקשורת מתכוון לצאת בקרוב בקמפיין מודעות ל-eSIM ואפילו שוקל לחייב את חברות הסלולר להציע את השירות ללקוחות בישראל. כך תוכלו לדעת אם המכשיר שביד...

eSIM ישראל- סים וירטואלי מוטמע במכשיר

מה זה eSIM? רכיב אלקטרוני קטן, סים וירטואלי, שמוטמע בגוף המכשיר וחוסר את הצורך לפתוח מגירה. איך זה עובד, מה היתרונות של e SIM לעומת כרטיס פיזי,...