מדריך נתבים: הראוטרים שמציעות חברות האינטרנט

לא משנה אם תשתית האינטרנט שלכם היא בזק, הוט, פרטנר, או סלקום, כדי לגלוש באינטרנט אתם חייבים ראוטר, נתב בעברית. בדקנו אילו נתבים מציעה כל חברה, מה היתרונות של כל אחד מהם, כמה מהר הראוטר יאפשר לכם לגלוש, האם תידרשו לשכור או לרכוש, ואם ספקית האינטרנט מאפשרת שימוש בנתב שקניתם באופן עצמאי

נובמבר 21

ראוטר, או בשמו העברי - נתב, הוא אחד המכשירים החשובים ביותר בכל בית, שבלעדיו אנחנו מרגישים ממש כאילו חסר לנו אוויר לנשימה. חושבים שאנחנו מגזימים? נסו להיזכר בפעם האחרונה שהייתה לכם תקלת אינטרנט, הייתם רגועים או שמפלס העצבים שלכם עלה גבוה יותר מחללית של אילון מאסק? חשבנו כך. 

פעם לב ליבו של הבית היה המודם, שהוחלף בנתב. יש ביניהם לא מעט הבדלים, אבל העיקרי שבהם הוא שמודם יכול להתחבר רק להתקן אחד, בזמן שנתב יכול להתחבר למספר התקנים. נתב יכול להתחבר למספר רשתות וזהו החיבור הנפוץ כיום לאינטרנט. ארבע חברות התשתית בזק, הוט, פרטנר וסלקום מספקות ראוטרים ללקוחותיהן, בדקנו מה הן היכולות של כל אחד מהם כדי שתדעו איזה מהם עונה על הצרכים שלכם. 


ראוטרים של חברות האינטרנט:

האם ניתן לחבר ראוטר באופן עצמאי

ברוב המקרים חברות האינטרנט מציעות נתב במודל של השאלה או השכרה, במיעוט המקרים ניתן לרכוש את הנתב מהחברה וכך לא לשלם עליו דמי שכירות. במקרים רבים תוכלו לרכוש מודם בעצמכם באופן פרטי אם אינכם מעוניינים במודם שספקית השירות מציעה לכם. היתרון של ראוטר שנרכש באופן עצמאי הוא העלות שיכולה להיות נמוכה יותר מהעלות המצטברת של שכירת נתב, אין צורך להחזירו אם מחליפים חברה, והוא יכול לשמש אתכם בכמה חברות. החיסרון הוא שאם יהיה תקן חדש ויוצע ראוטר מתקדם יותר, תצטרכו לרכוש נתב חדש במקום לקבל מספקית האינטרנט שלכם.

אם בחרתם ברכישת נתב באופן עצמאי, עליכם לוודא שהוא מותאם לתשתית האינטרנט שבביתכם - תשתית ADSL של בזק, תשתית כבלים של הוט, או תשתית סיבים אופטיים של סלקום או פרטנר. כדאי לבדוק עלויות של נתב שמתאים לכל התשתיות למקרה שתחליפו בעתיד ספק תשתית. 

לנתב צריך להיות חיבור תומך מודם, ואם אתם מעוניינים לרכוש נתב משולב מודם על מנת לחסוך קניית מודם בנפרד, כדאי לדעת שנתבים משולבים לא יכולים לעבוד בתשתית הכבלים של הוט. 

עוד דברים שחשוב לבדוק כשרוכשים נתב באופן עצמאי: רמת אבטחת המידע, שיטת ההצפנה, והאם יש לנתב חומת אש. בדקו האם מדובר בנתב קווי או אלחוטי, כשמבחינת נגישות אלחוטי עדיף כמובן, ורובם מגיעים עם אפשרות חיבור קווי. ודאו שהנתב מציע מהירות גלישה גבוהה אפילו אם התוכנית שלכם נמוכה יותר כדי שלא תצטרכו להחליף ראוטר כשאתם משדרגים את התוכנית, וכדאי שבנתב יהיו יציאות USB אם תצטרכו לחבר אליו התקנים נוספים כמו למשל מדפסת. 


להשוואת חבילות אינטרנט

חברות אינטרנט

בזק בינלאומי ספק + תשתית אינטרנט ביתי

חבילות אינטרנט בזק: ספק + תשתית | הצטרפות לבזק

פרטנר: חבילות אינטרנט ביתי, ספק ותשתית

HOTnet - חבילות באנדל ספק ותשתית

HOT: חבילות אינטרנט תשתית וספק

019 מובייל: חבילות אינטרנט ספק ותשתית

אינטרנט רימון - ספק ותשתית בלי תוכן לא רצוי

סלקום אינטרנט: הצטרפות, מחירים ומבצעים

018 אקספון בחבילות ספק ותשתית משתלמות

טריפל סי - ספק ותשתית אינטרנט ביתי

להשוואת חבילות פייבר

חברות אינטרנט פייבר

בזק בינלאומי סיבים אופטיים +FIBER

HOT Fiber | הוט סיבים אופטיים

019: אינטרנט סיבים אופטיים

פרטנר פייבר: תשתית סיבים אופטיים של פרטנר

Bfiber | בזק סיבים אופטיים - תשתית פייבר

סלקום פייבר: תשתית סיבים אופטיים

HOTnet FIBER | הוטנט סיבים אופטיים

אינטרנט רימון: סיבים אופטיים

תגובות