דלג לתוכן
בדיקת מהירות 012

בדיקת מהירות 012

כל המידע על ביצוע בדיקת מהירות גלישה באינטרנט בדרך מהירה וקלה. מהי מהירות גלישה ומה משפיע עליה? כל המידע על 012 speed test.

בדיקת מהירות 012 speed test

לקוחות 012 המעוניינים לבצע בדיקת מהירות גלישה של האינטרנט יכולים לבצע בדיקת מהירות בקלות על ידי כניסה לקישור ולחיצה פשוטה על כפתור הבדיקה.

איך מבצעים 012 speedtest?

בדיקת מהירות גלישה מתבצעת על ידי כניסה לקישור באתר של חברת 012: בדיקת מהירות ללקוחות 012 

את בדיקת המהירות ניתן לבצע גם באתרים כלליים כגון: www.speedtest.net

חשוב לדעת: בזמן בדיקת המהירות יש לוודא שלא מתבצעות הורדות/העלאות של קבצים, גלישה ממכשירים אחרים המחוברים לרשת האינטרנט הביתית ויש לסגור את כל הדפדפנים הפתוחים במחשב.

בדיקת מהירות גלישה, מה זה בעצם אומר?

בדיקה זו בודקת את מהירות ההורדה וההעלאה של תכנים מהרשת. מהירות ההורדה מתייחסת למהירות בה מידע מועבר מהשרת למחשב או לרשת הביתית שלכם, למשל: טעינה של אתרים או סטרימינג של סרטוני וידאו מצריכים הורדה של מידע (Download). בדרך כלל מהירות ההורדה גבוהה הרבה יותר ממהירות ההעלאה (Upload), חשוב לדעת שמהירות האינטרנט מורכבת מהורדה והעלאה לא סימטרית, זה תקין לחלוטין, היות ורובנו משתמשים יותר בהורדה של מידע ופחות בהעלאתו לרשת.

והנה כמה טיפים בנושא:

נתקלתם בבעיה, מהירות הגלישה באינטרנט בביתכם נראית לכם לא תקינה? חשוב שתדעו שמהירות הגלישה באינטרנט תלויה בגורמים שונים כמו: המחשב והתוכנות שעליו, המודם, הנתב (ראוטר) בו אתם משתמשים, תשתית האינטרנט והגדרות הספק. הנה כמה בדיקות שתוכלו לבצע בבית על מנת לשפר את מהירות גלישה: 

  • בדיקת המחשב - על מנת לבדוק האם הבעיה בגלישה היא במחשב בו אתם משתמשים, חברו מחשב אחר למודם, ובצעו שוב את בדיקת המהירות. אם הבדיקה יוצאת תקינה, כנראה שהתקלה היא במחשב.
  • בדקו מתי בפעם האחרונה החלפתם את המודם או איפסתם אותו. 
  • במידה ואתם מחוברים באמצעות נתב אלחוטי, חשוב לדעת כי ככל שאתם מתרחקים ממנו - כך מהירות הגלישה יורדת ואם אתם קרובים לנתב ועדיין מקבלים מהירות נמוכה, אולי כדאי להחליף אותו.
  • כדי לקבל את המהירות הטובה ביותר ואת החיבור האמין ביותר - השתמשו בכבל אינטרנט. 
  • תשתית האינטרנט והגדרות הספק - אם ביצעתם את כל הבדיקות הקודמות ועדיין קיימת בעיה במהירות, כנראה שהיא קשורה לאחד מספקי האינטרנט שלכם - מומלץ ליצור איתם קשר ולעדכן אותם בבדיקות שביצעתם עד כה.

* חשוב לציין כי חברת 012 מתחייבת לטווח גלישה של עד מהירות מסוימת ולא למהירות עצמה

אולי יעניין אתכם גם: בדיקת מהירות גלישה

האינטרנט לא זז? כך תבדקו את מהירות הגלישה

איך תדעו אם מהירות הגלישה באינטרנט עליה אתם משלמים היא אכן זו שאתם נהנים ממנה? המדריך לבדיקת מהירות הגלישה

בדיקת מהירות גלישה 012 חוות דעת, ביקורת והמלצות