דלג לתוכן

סיכום שנת 2023 בתחום התקשורת

לקראת סיום שנת 2023 הכנו עבורכם סקירה מקיפה על השנה החולפת ועל שינויים/ חידושים בעולמות התקשורת, אבל לא רק, המשיכו לקרוא כדי לגלות מה צפוי בשנה הבאה

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

כל המילים שנחשוב עליהם כדי לסכם את שנת 2023, לא יהיו מספיקות כדי לתאר את השנה שעברה. ועל כן, בניגוד לשנים קודמות, נמעיט במילים בפסקת הפתיחה ונעבור ישר לעיקר, סיכום שנת 2023 בתחום התקשורת בישראל. 

מה קרה בשנת 2023 בחברות הסלולר?

השנה שמענו יותר את המושג 'דור 5' שסיפק ומספק למשתמשי הסלולר יציבות תקשורת, קליטה וחיבור מהיר ויציב יותר, אך סביר להניח שהפריצה הגדולה של הטכנולוגיה שנכנסה לעולמנו בשנת 2020, תהיה בשנים הבאות ותיגע גם בתחומים נוספים ובעולמות שונים ולא רק בתחום הסלולר.

ואם לפעמים עוברת לכם המחשבה שכולם "דבוקים" למסך, אתם לא שוגים. מנתוני דו"ח הרגלי הצפייה והגלישה של yes ופלאפון ניתן ללמוד כי הקיף הגלישה הסלולרית עלה השנה ב- 27% ואחת מהאפליקציות שצמחו השנה מבחינת הקיף שימוש, היא הטיקטוק, עם עלייה של 23% במספר המשתמשים. 

גם תקופת המלחמה השפיעה רבות על השימוש באפליקציות השונות ועד כה על פי אותו הדו"ח אחת האפליקציות שהשימוש בה זינק בעקבות המלחמה היא אפליקציית המסרים- טלגרם. לעומת העלייה במשתמשים ובשימוש שחוותה טלגרם, בחודשים אוקטובר נובמבר ירד השימוש באפליקציות שונות כמו: טינדר, ספוטיפיי, אתרי איקומרס שונים ואתר בוקינג שחווה ירידה משמעותית של 63% בחודש נובמבר. 

הירידה בשימוש בבוקינג מגיעה גם (בעיקר) בעקבות הירידה בהיקף הטיסות בשל המצב. עם זאת חלק מהיעדים הפופולריים ביותר לטוס אליהם בשנת 2023 היו: ארה"ב, יוון, איטליה, צרפת ואנגליה. הישראלים שטסו לחו"ל, בעיקר בחודשי הקיץ של 2023, חיפשו פתרונות תקשורת שונים לזמן השהות כאשר הפתרון הפופולרי היה ה- איסים. שכן חיפוש המושג 'eSIM' במנוע החיפוש גוגל זינק בחודשים אלו. חבילות eSIM לחו"ל הפכו לפתרון זמין וקל לכל מי שבידו מכשיר התומך בטכנולוגיה במיוחד בגלל המחיר וגם בגלל הקלות שבהתקנת החבילות והשימוש בהן (שמתחיל כבר מרגע הנחיתה ביעד). 

ברצונכם לדעת עוד אודות הטכנולוגיה וחבילות eSIM לחו"ל? לחצו לעמוד eSIM לחו"ל השוואת מחירים

מעוניינים להתחיל את השנה עם חיסכון בחבילת הסלולר? לחצו כאן והשוו מסלולים ומחירים!

מה קרה ב- 2023 בתחום הטלוויזיה?

בשנת 2023 חברות רבות הבינו שהרבה מהלקוחות ומהצופים רוצים זמינות של תוכן ומבחר רחב של תכנים לצפייה, ועל כן השיקו מגוון חבילות הכוללות אפשרויות תוכן מרובות, בין אם מדובר בערוצים חדשים שנוספו, תוכניות חדשות, ספריות VOD שגדלו או חבילות טלוויזיה הכוללות מנוי לאפליקציה או לאפליקציות סטרימינג שונות. ובעיקר שירותי טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט הפכו לפופולריים יותר, דבר שיכול להשפיע על העתיד של טלוויזיה בכבלים ולווין בשנים שיבואו.

אין זה מפתיע, על פי דו"ח הרגלי הגלישה והצפייה של יס ופלאפון לשנת 2023, הצפייה היומית בבית בישראל עמדה השנה על 10.1 שעות, הבדל משמעותי ביחס ל- 9.2 שעות בשנה שעברה. בתחילת המלחמה נתון זה זינק ל- 12 שעות צפייה יומיות והתחולל גם שינוי בהעדפת הצפייה של הישראלים לצפייה בשידורי לייב.

עוד השקה מעניינת שקרתה השנה היא של אפליקציית הסטרימינג הישראלית FREE TV. את המיזם הזכרנו אז, בסקירת הסיכום שלנו בשנה שעברה,  אך מאז הפך המיזם לאפליקציה מן המניין הכוללת מעל 50 ערוצי טלוויזיה (ביניהם גם ערוצי ספורט, בידור, ילדים ועוד) וספריית VOD. האפליקציה והתכנים בה זמינים לצפייה בטלוויזיות החכמות, באמצעות סטרימרים, במחשבים, במכשירי הסלולר, בטאבלטים ועוד. 

מעוניינים לרענן את חווית הצפייה שלכם? להשוואת מחירי חבילות טלוויזיה, לחצו כאן.

להשוואת מחירי חבילות טריפל, לחצו כאן.

מה קרה ב- 2023 בחברות האינטרנט?

אולי מוכרת לכם אישית הסיטואציה שכל המשפחה מחוברת ל- WIFI, כל אחד בעיסוקיו, לימודים, עבודה או פנאי ובידור, והרשת לא מצליחה להכיל את הכל בבת אחת, ולפתע האינטרנט קורס! 

אז השנה הסיבים האופטיים, איכות ומהירות האינטרנט היו בשורות הראשונות ברשימת סדר העדיפויות של החברות השונות בשוק. בעולם שבו כולם מסתמכים על שירותים המבוססים על אינטרנט גם במסגרת הביתית, אין ספק שמצד הלקוח עלתה הדרישה לחיבור אמין, מהיר, חזק ויציב והחברות השונות נענו ונענות. לכן, גם השנה הורחבה פריסת תשתית הסיבים האופטיים ברחבי הארץ כדי שכולם יוכלו להתחבר לרשת חזקה יותר, הושקו מהירויות שונות וחדשות של 2.5 ג'יגה ואפילו 5 ג'יגה באינטרנט הסיבים ויחד עם זאת, בחברות השונות (כל חברה בפני עצמה), הושקו גם מכשירים תומכים ומגדילי טווח שנועדו לשפר את חווית האינטרנט הביתי ולהקל על העומס בעת שימוש רב בו זמנית. 

אנחנו מניחים שהנושא הזה לא ירד מהביקוש שלו גם בשנת 2024 ונראה עוד פיתוחים וחידושים בחברות האינטרנט בישראל.

כעת נותר לבדוק, האם בכתובתכם כבר פרוסה תשתית של סיבים אופטיים ולאיזה חברה ניתן להתחבר? בדיקת סיבים אופטיים לפי כתובת. 

וכדי שלא תפספסו את ההנחה הבאה על חבילות אינטרנט סיבים, מוזמנים ללחוץ כאן, להשוות מחירים ולבחור את החבילה שמתאימה לכם.

גם אם אתם לא מעוניינים כרגע במעבר לאינטרנט סיבים אופטיים, עדיין מומלץ להשוות בין חברות האינטרנט השונות והחבילות שהן מציעות כדי שתוכלו לחסוך בתשלום עבור האינטרנט הביתי, להשוואת מחירי ספק ותשתית אינטרנט, לחצו כאן.

אילו התפתחויות היו בנושא חברות החשמל בשנה האחרונה?

בשנת 2022 עלה נושא רפורמת החשמל לכותרות ובשנת 2023 כבר נתגלו בפנינו חבילות חשמל שונות מחברות שהצטרפו לתחום והחלו לספק חשמל ללקוחות פרטיים. חברות כמו: אלקטרה פאוור, סלקום אנרג'י, פזגז חשמל ואמישראגז מציעות למצטרפים אליהן מסלולי חשמל שונים עם הנחות משתנות בהתאם לכל חברה. מגוון ההנחות, החל מהנחה קבועה 24/7, הנחה רק בשעות הלילה או הנחה בשעות הבוקר והצהרים, ועד הנחה בסופ"ש או הנחה בימי חול וכדומה, מאפשרות לצרכן הפרטי להתאים את המסלול לאופי השימוש האישי שלו וכך לחסוך בחשמל ולהקטין את ההוצאות בחשבון החשמל. 

ההצטרפות לאחד ממסלולי החשמל השונים עדיין מותנית בשאלה 'האם יש לכם מונה חכם?' במידה והותקן בביתכם/ בדירתכם מונה חשמל חכם תוכלו לבצע את המעבר מחברת החשמל לחברה אחרת בקלות. 
פריסת מוני החשמל החכמים נעשית על ידי חברת החשמל על פי תוכנית פריסה ארצית והיא מתקדמת משנה לשנה כאשר המטרה העיקרית היא להגיע לכמה שיותר משקי בית עד לסוף שנת 2028 (פריסה של כ- 3.7 מליון מונים חכמים ברחבי הארץ). אם אינכם בטוחים לגבי המונה המותקן בביתכם תוכלו ליצור קשר ולברר מול חברת החשמל אודות המונה והפריסה המתוכננת (האם גם מגיעה לאזור שלכם). במידה ולא מותקן אצלכם מונה חכם/ אינכם נכללים בתוכנית הפריסה השנתית/ מעוניינים להקדים את התקנת המונה החכם/ רוצים להחליף את המונה הקיים למונה חכם, תוכלו להזמין התקנה ישירות מול חברת החשמל תמורת עלות חד פעמית של כ- 265 ₪ (כולל מע"מ). 

מעוניינים לקרוא עוד אודות רפורמת החשמל וחברות החשמל החדשות? לחצו כאן.

להשוואת חבילות חשמל, לחצו כאן.

Esim לחו"ל - חברות

eSIM לחו"ל- השוואה >

eSIM Wifly: חבילות גלישה ושיחות בחו"ל

החיפוש אחר חבילות גלישה ושיחות ליעד שאליו אתם טסים כבר לא צריך לגרום לכם לתחושת אי- נוחות. חברת Wifly מציעה שירות מלא לנוסע הישראלי בצורת חבילות...

רנט א פון - פתרונות תקשורת בכל העולם

RENT A PHONE - מתמחה בפתרונות תקשורת לכל יעד בעולם, מעניקה ייעוץ בנושא תקשורת סלולרית בחו"ל: כרטיסי סים בינלאומיים, eSIM, נתבים סלולריים ועוד.

גלובוסים- חבילות תקשורת ואינטרנט לנוסעים לחו"ל כולל eSIM

גלובוסים מציעה לנוסעים לחו"ל כרטיסי SIM וגם eSIM מקומיים בתעריפים משתלמים. השירות כולל שיחות, הודעות טקסט, מגוון חבילות גלישה ואפשרות לשמר את המספר...

eSIM Airalo: אירלו חבילות גלישה בחו״ל

במקום להיפרד ממאות שקלים עבור שירותי נדידה בחו״ל ומבלי לרכוש כרטיס סים במדינת היעד, חברת Airalo מציעה חבילות גלישה בחו״ל במחירים נמוכים במיוחד. בדקנו...

eSIM Multi Travel: חבילות גלישה בחו״ל

כבר לא חייב לשלם כסף רב עבור חבילות גלישה ושיחות בחו״ל וגם לא לחפש חנות סלולר ביעד. הכירו את שירות eSIM Multi Travel שיספק לכם חבילות גלישה במחירים...