דלג לתוכן

שירות Be Mesh של בזק

מה קורה כשכל בני הבית צריכים להיות מחוברים לרשת האלחוטית בבית כל הזמן? מה עושים אם יש אזורים ״מתים״ בבית עם קליטת WiFi חלשה? הפתרון לכך הוא מגביר קליטה שמאפשר גלישה רציפה ללא הפרעות למספר רב של מכשירים בכל רחבי הבית. בדקנו איך עובד Be Mesh של בזק וכמה השירות עולה.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

אוקטובר 2021

אנחנו צריכים להיות מחוברים כל הזמן ומכל מקום. הפסקה ולו של דקה באינטרנט גורמת לנו להרגיש כאילו אין לנו אוויר לנשימה ומיד אנחנו שולחים מבט זועף לכיוון הנתב, בניסיון לראות מי כאן אשם. זה התחיל עוד לפני הקורונה, אבל המגפה רק הדגישה עוד יותר את חשיבות האינטרנט הביתי. הבית הפך למשרד, לבית הספר, לאוניברסיטה, וזה עוד לפני שמדברים על שירותי הטלוויזיה באינטרנט ועל ענקיות הסטרימינג, כי אנחנו צרכני אינטרנט כבדים גם בשעות הפנאי.

שימו לב לנתון הבא מתוך איסוף נתונים שפורסם ביולי 2021: 90% מהישראלים גולשים באינטרנט. בכל בית מחוברים בכל רגע נתון בממוצע בין שמונה ל-11 מכשירים לרשת האלחוטית, וכדי לספק את התיאבון הזה עולה הצורך באינטרנט מהיר ויציב יותר. על מנת לתת פתרון לשתי הבעיות המרכזיות שיש בכל בית בזק מציעה ללקוחותיה את Be Mesh שמספק WiFi חזק ויציב בכל הבית.  

מהי טכנולוגיית Mesh

טכנולוגית Mesh מייצרת רשת אלחוטית אחידה בבית, משפרת גם את רציפות הגלישה וגם את איכותה, ומאפשרת כיסוי באזורים שונים בבית. כדי להיות מחוברים לרשת האלחוטית אנחנו צריכים להיות בטווח הקליטה של הנתב. לעיתים קרובות, בהתאם למבנה הדירה או הבית, יציאה לאזורים כמו המרפסת, הגינה, או מפלסים אחרים גורמים לניתוק מהרשת או לאינטרנט חלש ואיטי עד כדי חוסר יכולת לראות סרטון קצר מתחילתו עד סופו. טכנולוגיית Mesh הופכת את הרשת הביתית למעין אריג שבו כל מחשב והתקן רשת מחוברים זה לזה. הטכנולוגיה מאפשרת להמשיך את הגלישה גם אם עוצמת החיבור באחד החדרים נמוכה.

תכונות עיקריות של BMesh

●       שיפור טווח ה-WiFi בבית ובכך מתאפשרת חווית גלישה רציפה, חלקה, ואיכותית. כשעוברים בין יחידות B Mesh שונות שמותקנות בבית, המעבר ביניהן שקוף ולא מורגש על ידי בני ובנות הבית, בניגוד למגדילי טווח אחרים.

●       BeMesh מתאים לגלישה באזורים שונים בבית, גם כאלה שמרוחקים מהנתב, כמו המרפסת, חדרים בקומה השנייה, הגינה, ועוד. לא יקרה שוב מצב שכל בני הבית נאלצים להגיע לסלון כדי להיות הכי קרוב לנתב על מנת ליהנות מגלישה איכותית.

●       רשת WiFi חכמה אחת רציפה בכל הבית - אין צורך לחלק את הבית לרשתות שונות ולעבור ביניהן בכל פעם שעוברים לאזור אחר בבית. כל הבית הוא רשת אחת עם שם אחד.

●       חיבור WiFi אופטימלי עבור כל מכשיר שמחובר לרשת באופן שמאפשר חווית גלישה רציפה עם מעבר שקוף בין הרשתות.

●       טכנולוגיית AC Band Dual בתדרים של 4.GHz2 ו- GHz5.

למה דווקא Mesh ולא פתרונות אחרים

עד לאחרונה, בדירות או בבתים שעוצמת הקליטה הייתה חלשה באזורים מסוימים, הפתרון היה רכישת מגדיל טווח. מגדילי הטווח שהיו קיימים עד כה בשוק הבטיחו להגדיל את טווח הנתב גם אל מעבר לקירות מרוחקים ולאזורים הבעייתיים בבית. אולם רבים מהצרכנים העידו כי הפתרון היה חלקי בלבד במקרה הטוב, או שכלל לא עבד במקרה הפחות טוב.  

לצרכנים של היום יש שתי דרישות עיקריות: הגדלת הטווח ומהירות גלישה גבוהה. מגדילי הטווח מהדור הישן נתנו פתרון לאחת הדרישות והם אכן הגדילו את הטווח, עד מרחק מסוים. את נושא מהירות הגלישה לא רק שהם לא פתרו, במקרים מסוימים הם אף יצרו בעיה נוספת בדמות האטת המהירות הקיימת כדי להצליח להגיע לאזור המרוחק. גם השם ״מגדיל״ טווח מעט לא מדויק, הם יוצרים רשת נפרדת, כך שאלו שרכשו והתקינו אותם היו צריכים לעבור בין הרשתות בכל פעם שיצאו מטווח הנתב או כשחזרו אליו.

בי מאש של בזק נותנת פתרון לשתי הבעיות, גם הגברת עוצמת הקליטה וגם שמירה על מהירות הגלישה. הפתרון הזה מתאפשר בשל אנטנות שמובנות בתוך המכשיר וכך מהירות הגלישה כמעט שלא נפגעת. המערכת עצמה מבוססת על הרשת האלחוטית של הנתב כך שאין מעבר בין רשתות, והמעבר בין היחידות המותקנות מתבצע אוטומטית באופן שקוף עבור הגולשים.  

אין סיבה לפחד מההתקנה

אם אתם מביני עניין בטכנולוגיה, אתם יכולים לדלג לפסקה הבאה, ואם אתם קצת חוששים משילוב של מילים באנגלית, מספרים, נתונים, ורשתות - נרגיע אתכם ונאמר שלא צריכים להיות מביני עניין בטכנולוגיה כדי להתקין את המערכת. אפילו ניקח את זה עוד צעד קדימה ונגיד שאפשר להיות טכנופובים ועדיין להצליח להתקין את המערכת. החיבור מתבצע בפשטות באמצעות כבל רשת לנתב, או שפשוט סורקים את הקוד באפליקציית Be, וזהו - Be Mesh מוכן לגלישה כמה שניות אחרי שהוצאתם אותו מהקופסה.  היחידות מתחברות לכל שקע חשמל רגיל ואין שום צורך בהתקנת תשתית חדשה, בהתעסקות עם כבלים, או הזמנת טכנאי.  

כמה עולה שירות B Mesh של בזק

מחיר Be Mesh (נכון לאוקטובר 2021) עומד על 10 שקלים בחודש ללקוחות שכבר יש להם נתב Be של בזק. בזק מציעה חבילה כוללת של נתב Be ויחידת Be Mesh ב-29.90 שקלים בחודש. ניתן לשכור כל מחיר בנפרד בעלות של 14.90 עבור יחידת Be Mesh ו-19.90 עבור נתב Be. 

BeMesh - השורה התחתונה

החסרונות של Be Mesh ממש מעטים ומסתכמים בכך שצריך למקם את היחידה במקום שבו היא יכולה לתקשר עם נתב Be. מבין כל אפשרויות מגבירי הטווחים והעוצמות, טכנולוגיית Mesh היא היעילה ביותר שיש היום לפתרון בעיות עוצמת ומהירות רשת בבית שמחוברים בו מכשירים רבים, דירה גדולה, או בית שמשתרע על כמה מפלסים. שירות Be Mesh של בזק מאפשר חלוקת עומס בין היחידות השונות בבית, והכל באופן נוח ללא מעבר בין רשתות, כשהמעבר בין היחידות נעשה אוטומטית מבלי שתרגישו. אפשר אפילו לעבור בין החדרים כשאתם צופים בסרטון בטאבלט או בטלפון החכם מבלי לבזבז מחבילת הגלישה הסלולרית כשהרשת הביתית לא עושה את העבודה.

הצטרפות לבזק

שירותים נוספים בבזק

Bfiber - רשת הסיבים האופטיים של בזק

Bfiber - רשת סיבים אופטיים מבית בזק. בזק מחדשת את הפריסה ומקדמת את הפרויקט לצורך הפעלת הרשת החדשה.

Bspot – אינטרנט שמגיע לכל נקודה בבית

פתרון מתקדם לחיבור מספר מכשירים באופן קווי או להגדלת טווח הקליטה של רשת האינטרנט לכל חלקי הבית ה"בעייתיים"

נתב Be - ראוטר בזק - הדור הבא של הנתבים

בעידן האינטרנט המהיר והבית החכם, נדרש נתב רב עוצמה שיהווה שער רחב, בעל קיבולת ויכולת העברת קצבים גבוהים. הנתב המתקדם ראוטר Be מבית בזק, עומד בחזית...

Bhome בית חכם בזק | Be Home

בית חכם הוא בית שניתן לשלוט בו מרחוק, לדוגמא: להפעיל ולכבות מוצרים ולקבל התראות על שינויים שמתרחשים כשאינכם נמצאים. הוא מאפשר אבטחה והגנה גבוהה על...

חבילות בזק תשתית וספק

חבילות בזק תשתית בלבד

חבילות בזק פייבר - סיבים אופטיים

תגובות