מה משפיע על מהירות הגלישה שלנו? כיצד מבצעים speed test? מידע בנושא בדיקת מהירות גלישה ללקוחות Unlimited.

בדיקת מהירות גלישה אנלימיטד | speed test Unlimited 

אנלימיטד מציעה גלישה באינטרנט על בסיס סיבים אופטיים במהירות גבוהה. לקוחות האינטרנט של Unlimited הרוצים לדעת מהי מהירות הגלישה שלהם בפועל יכולים לבצע בדיקת מהירות פשוטה ומהירה.

מהי בכלל בדיקת מהירות גלישה / speed test?

זוהי בדיקה המאפשרת לנו לדעת מהי מהירות ההורדה וההעלאה של התכנים השונים מהרשת. מהירות האינטרנט מורכבת מהורדה והעלאה, כאשר רוב הפעולות אותן אנו מבצעים ברשת כמו לדוגמא: סטרימינג של סרטוני וידאו או טעינה של אתרים, מצריכות הורדה של מידע. העלאת סרטונים ליוטיוב למשל דורשת העלאה של מידע. בדרך כלל מהירות ההורדה (Download) גבוהה בהרבה ממהירות ההעלאה (Upload), עם זאת אינטרנט על בסיס סיבים אופטיים מאפשר לרוב מהירות ההעלאה גבוהה יותר מהמהירות באינטרנט הביתי אליו הורגלנו עד כה.

איך נבדוק את מהירות הגלישה שלנו ב- Unlimited?

אם אנחנו לקוחות Unlimited ואנחנו רוצים לבצע בדיקת מהירות על מנת לדעת אם אנחנו גולשים במהירות אליה התחברנו, ניתן להיכנס לקישור: www.speedtst.net וללחוץ על כפתור הבדיקה.

אז בדקנו את מהירות הגלישה שלנו, מה הלאה?

לאחר שביצענו את בדיקת המהירות כדאי שנדע שמהירות האינטרנט שלנו מושפעת מעוד כמה גורמים כמו: המודם איתו אנו משתמשים, תשתית האינטרנט והגדרות הספק שלנו, הנתב/ראוטר שיש לנו וכמובן המחשב והתוכנות המותקנות עליו. אז לאחר שביצענו את ה- speed test וקיבלנו תוצאות, ניתן לבצע בדיקות נוספות לפני שפונים לספק האינטרנט: 

  • בדיקת המחשב עצמו - יכול להיות שהבעיה במהירות הגלישה היא במחשב בו אתם משתמשים, לכן - חברו מחשב אחר למודם, ובצעו שוב את בדיקת המהירות. אם הבדיקה יוצאת תקינה, כנראה שהתקלה היא במחשב.
  • החלפה או איפוס של המודם (ראוטר) - כדאי לבדוק מתי בפעם האחרונה החלפתם את המודם או איפסתם אותו.
  • בדיקת הנתב האלחוטי - במידה ואתם משתמשים בנתב אלחוטי, חשוב שתדעו כי המרחק מהנתב משפיע על מהירות הגלישה - כך שמהירות הגלישה יורדת בהתאם למרחק. לכן, אם אתם קרובים לנתב ועדיין מקבלים מהירות נמוכה, אולי כדאי להחליף אותו.
  • שימוש בכבל אינטרנט - השימוש בו מאפשר בדרך כלל מהירות גלישה טובה וחיבור אמין יותר.
  • ביצעתם את כל הבדיקות הביתיות אך עדיין מהירות האינטרנט איטית? כנראה שזה קשור לספק האינטרנט שלכם. ממליצים לכם לפנות לספק ולעדכן אותם בבדיקות שערכתם עד כה.

* חשוב לציין כי חברת Unlimited מתחייבת לטווח גלישה של עד מהירות מסוימת ולא למהירות עצמה


לפנייה לחברות תשתית אינטרנט אחרות לחצו ובחרו את החברות הרלוונטיות

לפנייה לספקיות אינטרנט אחרות לחצו ובחרו את החברות הרלוונטיות

להשוואת מחירי אינטרנט סיבים

אולי יעניין אתכם גם:

חבילות תשתית אינטרנט של בזק

חבילות תשתית אינטרנט של HOT

בדיקת מהירות גלישה UNLIMITED חוות דעת, ביקורת והמלצות