דלג לתוכן

סליחה, אפשר להצטרף? ככה תצטרפו נכון לספק תקשורת

חברות התקשורת מנסות לצרף אליהן מנויים חדשים בכל דרך אפשרית: מחיר נמוך, חבילות תקשורת משולבות, איכות שידור, תכנים בלעדיים, מבצעים ומתנות ומה לא.. אבל מה קורה ברגע האמת כשכבר החלטתם להצטרף? לאיזה שירות תצטרפו בחינם ובקלי קלות? באיזה שירות תשלמו דמי הצטרפות? ומי ינתק אתכם מהספק הקודם? החלטנו לעשות סדר בתהליך ההצטרפות - תצטרפו אלינו...

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יולי 2018, מערכת "כמהזה?"

הצטרפות לספק סלולר

מאז "רפורמת ניידות המספרים" בשנת 2007, מדובר בתהליך הצטרפות פשוט מאין כמוהו!  בתהליך הניוד, החברה החדשה מחויבת לבצע את כל סידורי ההצטרפות של המנויים החדשים: הודעה על סיום התקשרות עם הספק הקודם וביטול הוראת הקבע ובמידה והלקוח מעוניין בכך. חברה הסלולר החדשה מחויבת לאפשר ללקוח להישאר עם מספרו הקודם, כולל הקידומת של המפעיל הננטש. 

איך מצטרפים וכמה זה עולה?
אל מרבית ספקי הסלולר תוכלו להצטרף בפשטות באמצעות המוקד הטלפוני או אתר האינטרנט של החברה, ובמקרים מסוימים אף תקבלו הטבה על כך. בעת הצטרפות לספק סלולר תשלמו לרוב את עלות כרטיס הסים ואת המשלוח. שימו לב שהחברות השונות מציעות הטבות בעת ההצטרפות, כגון, כרטיס סים חינם ו/או משלוח חינם. לעיתים יש שוני בין עלויות המשלוח השונות וכדאי לשים לכך לב ולבחור את המשלוח המתאים לכם.

סלקום הצטרפותפלאפון הצטרפותפרטנר הצטרפותהוט מובייל הצטרפותגולן טלקום הצטרפות

למה לשים לב?
במידה ונשארו התחייבות כספיות לספק הננטש, כגון תשלומים על מכשירים ויתרת חוב, החיוב ימשך עד להסדרת החוב במלואו.

מחיר החבילה הוא למצטרפים חדשים וקבוע למשך תקופה שנעה בין שנה אחת במינימום לבין "לכל החיים". הצטרפתם לחבילה חדשה? עשו לכם מנהג קבוע ותרשמו לעצמכם תזכורת על מועד הסיום החבילה. כמו כן, ישנן חברות סלולר המעניקות הטבות למצטרפים החדשים כגון שירותי מוזיקה בחינם, חבילת גלישה אקסטרה, זיכוי כספי למימוש בחנויות ועוד – במקרה זה חשוב שתבררו מול הנציג את תוקף ההטבה ומה קורה בסיום התקופה. חברות סלולר מסוימות אף מעניקות מתנת הצטרפות בלעדית למצטרפים דרך אתר "כמהזה?". שווה להיות חברים שלנו :)

הצטרפות לאינטרנט 

שירות אינטרנט מורכב משני ספקים: ספק התשתית (בזק, הוט ורשתות הסיבים האופטיים של פרטנר וסלקום) וספק האינטרנט (הוט נט, 018, 012, טריפל סי, נטוויז'ן, פרטנר, בזק בינלאומי, אינטרנט רימון ועוד). לפני עידן רפורמת "השוק הסיטונאי", ההצטרפות לאינטרנט היתה מתבצעת מול כל ספק בנפרד, או במסגרת חבילת בנדל אשר היתה "מתפרקת" לאחר שנה ושוב היינו מוצאים את עצמנו עם שתי חשבוניות ושני מוקדי שירות נפרדים. מאז הרפורמה, העניינים נהיו פשוטים יותר וכל ההתנהלות נעשית מול ספק האינטרנט בלבד.

איך מצטרפים וכמה זה עולה?
ההצטרפות לחברה אפשרית ברוב אתרי החברות וגם דרך מוקד השירות. הבשורה הפחות טובה: תאלצו להתנתק בעצמכם מהספק הקודם ואל תשכחו לוודא שהוראת הקבע מבוטלת ברגע שסיימתם את כל ההתחייבויות והזדכיתם על ציוד הקצה. לגבי סוג השירות, כאמור אתם יכולים לבחור באחד מהשניים:
1. הצטרפות לספק התשתית בנפרד ולספק האינטרנט בנפרד. במקרה זה, יש מצב שתשלמו קצת יותר עבור שני המנויים, אבל יש גם סיכוי שתשלמו פחות על התקנת התשתית והציוד הנלווה (מודם, ראוטר).
2. הצטרפות לספק האינטרנט בלבד במסגרת "השוק הסיטונאי" וליהנות ממחיר מוזל על ספק ותשתית ומשירות לקוחות במקום אחד. במקרה זה אם אין לכם את התשתית המתאימה, תאלצו לרוב לשלם עבור ההתקנה (49-360 ₪) וברוב המקרים בחבילות מסוג זה, תשלמו גם עבור הנתב והמודם.

בזק הצטרפותהוט נט הצטרפות012 הצטרפות

למה לשים לב?
דבר ראשון למחיר! מחירן של חבילות האינטרנט למצטרפים חדשים, בדרך כלל תקף לשנה הראשונה ויש מקרים שאפילו לשלושה חודשים בלבד. כמו כן, תבדקו את כל ההטבות וההנחות שמציעים לכם, יש סיכוי שגם הן כלולות במסגרת עסקה ללקוחות חדשים ומחירן יעלה בהמשך: ציוד קצה, שירותי סייבר ואנטי ספאם, תיבת דוא"ל וכדומה. אל תשכחו לרשום לעצמכם תזכורת בסיום החבילה ולברר מול החברה על מסלולים חדשים.
לא פחות חשוב, מהירות! במידה והחלטתם להתנהל מול כל ספק בנפרד, תוודאו שאתם סוגרים על מהירות גלישה זהה גם בתשתית וגם בספק, אחרת תגלשו במהירות הנמוכה מבין השתיים.

הצטרפות לטלוויזיה 

הטלוויזיה זה לא מה שהיה פעם והיום ניתן לצפות בשידורי הטלוויזיה מכל מסך: סמארטפון, טאבלט ומחשב. אה כן, אפשר גם מהטלוויזיה. גם ההצטרפות לספק הטלוויזיה זה לא מה שהכרנו.. לצד המתנה על הקו לנציג השירות ואחר כך המתנה לטכנאי, נוספו עוד מספר דרכי הצטרפות קלות, פשוטות ואפילו נעימות. 

איך מצטרפים וכמה זה עולה?

נתחיל מהקל.. הצטרפות לטלוויזיה על גבי רשת האינטרנט (סטרימינג). בשירות זה ניתן לצפות בשתי דרכים: עם ממיר וללא ממיר באמצעות מכשירים תומכים. במקרה השני, מדובר בהצטרפות פשוטה מאין כמוה בחנות האפליקציות - נכנסים, מורידים את האפליקציה, משלמים וזהו אתם מנויים! בשירותי התוכן המחייבים ממיר, יש לתאם טכנאי שירות, או להתקין בעצמכם בקלות יחסית. בשני סוגי השירות נדרש חיבור אינטרנט במהירות של 40Mbps לפחות. מחירי שירותי הסטרימינג, נמוכים יחסית וחלקם אף יציעו לכם ליהנות מחודש ניסיון חינם. בין חברות התוכן הבולטות ע"ג האינטרנט: נטפליקס, נקסט טיוי, STINGTV, סלקום TV, פרטנר TV ורמי לוי טיוי.

לבסוף יש את הטלוויזיה בכבלים ובלווין: yes ו-HOT בשירותים אלו בנוסף להתקנת ציוד הקצה, תצטרכו גם התקנת תשתית כבלים או צלחת לווין. ואם תצטרפו לשירותים המתקדמים של שתי החברות הנ"ל, תצטרכו גם תשתית אינטרנט. התשלום עבור ציוד הקצה נקבע בהתאם לתנאי העסקה ולעיתים גם לאופן ההצטרפות. ההצטרפות באתרי הבית של החברות או באמצעות נציג שירות בטלפון. 

דרך נוספת פחות נפוצה, הצטרפות לשירותי הטלוויזיה באמצעות אנטנה – "עידן פלוס". אם אתם לא צרכני טלוויזיה כבדים ומסתפקים בערוצי הרדיו והטלוויזיה הפתוחים בישראל (11, 12, 13, 14, 23, 33 99), תוכלו ליהנות משירות חינמי לחלוטין, ללא צורך בהרשמה או בפתיחת מנוי. לשירות עידן פלוס תתחברו באמצעות רכישת ציוד קצה והתקנתו בבית באופן עצמאי: ממיר דיגיטלי או טלוויזיה חכמה עם אנטנה פנימית מובנת ואנטנה חיצונית במקרה של איזור עם בעיות קליטה. 

סלקום טיוי הצטרפותפרטנר TV הצטרפותהצטרפות להוטהצטרפות ליס

למה לשים לב?
למעט עידן פלוס, גם כאן יש לשים לב למחיר ההתחלתי למצטרפים החדשים ולברר את מחיר ההמשך. הדבר נכון גם לגבי דמי השכירות על הממירים. לא לשכוח לרשום לעצמכם תזכורת על סיום תקופת המבצע! 
הדבר השני שיש לשים לב, הוא שירותי אקסטרה הניתנים במתנה כגון, אפליקציית נטפליקס, שירות VOD, ערוצי פרימיום ועוד. זכרו, לכל דבר טוב יש סוף וחשוב לברר מראש אם בתום ההטבה תמשיכו לקבל את השירות אוטומטית ותחויבו עליו, או שהשירות מפסיק אוטומטית ואיתו גם החיוב.
דבר אחרון.. ההתנתקות מהשירות הקודם עליכם ובאחריותכם וככל שההתחברות היתה פשוטה, כך תהיה גם ההתנתקות.

הצטרפות לחבילות טריפל וקוואטרו

חבילות התקשורת המשולבות מציעות מגוון מסלולים הכוללים שלושה או יותר משירותי התקשורת הבאים: טלוויזיה, ספק ותשתית אינטרנט, טלפון קווי וחבילת סלולר. ההצטרפות לחבילות הטריפל והקוואטרו מפשטת ומרכזת את כל ההתנהלות מול ספק אחד: רישום מנוי, התקנה, חשבוניות, שירות טכני ועוד. גם מבחינת העלויות, מסלולים אלו מציעים לרב עיסקה משלמת. כל האמור לעיל נכון ויפה, בהנחה שאתם מעוניינים לקבל את כל השירותים מספק אחד ובהנחה שרמת השירות של כל מרכבי החבילה מספק אתכם הן מבחינת התוכן והן מבחינת השירות. 
החברות הבאות מציעות חבילות טריפל וקוואטרו: HOT, סלקום TV, פרטנר TV ובזק בינלאומי (עם שירות STINGTV).

לסיכום

כל נושא ההצטרפות של מנויים חדשים לספקי התקשורת, עובר מהפך בשנים האחרונות - ממרכזי שירות הלקוחות וההמתנה המייגעת על קו הטלפון, להצטרפות מקוונת, פשוטה ומהירה באתר האינטרנט של החברה. חברות תקשורת רבות אף מעודדות ומעניקות הטבות בלעדיות למי שיבחר להצטרף אליהן באתר. במרבית המקרים לאחר ההצטרפות המקוונת, יחזור אליכם נציג החברה להשלמת הרשמה, תיאום טכנאי, גבייה ועוד. זה הזמן שלכם לשאול את כל השאלות החשובות: תוקף מחירי ההצטרפות, מידע טכני, דמי שכירות ממיר, דמי התקנה, הקפאת מנוי, תהליכי ניתוק, מעבר דירה וכל מה שרלוונטי לכם. 

תגובות