דלג לתוכן

בדיקת NIPT - החזרים מקופות החולים

כל קופות החולים מציעות למבוטחות סלי הריון שכוללים הטבות, סבסודים, והחזרים. מה עוד כלול בסל ההריון, איזה ביטוח צריך לרכוש כדי להיות זכאית להטבה, ומה גובה ההחזר שניתן לקבל עבור בדיקת NIPT בכללית, מכבי, לאומית, ומאוחדת - כל התשובות לפנייך

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינת בבדיקת NIPT?

*המחירים בסקירה זו עודכנו לאחרונה בנובמבר 2022

מהרגע שאנחנו מגלות שאנו בהריון, הדאגות מתחילות. האם העובר בסדר, האם ההתפתחות תקינה, האם יכולים להיות מומים או תסמונות, וכמובן האם הלידה תהיה תקינה, אלו רק חלק מהשאלות שאנחנו לא מפסיקות לשאול כל הזמן. כדי לוודא שהכל בסדר, אנחנו עוברות אין-ספור בדיקות. חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות ואחרות מצריכות מימון פרטי, ולדאגות הבריאותיות נוספת גם דאגה כלכלית. אחת הבדיקות שהפכו נדרשות יותר ויותר בשנים האחרונות ואינה כלולה בסל הבריאות היא בדיקת NIPT. כמה עולה בדיקת NIPT בכללית? כמה עולה בדיקת NIPT במכבי? וכמה עולה בדיקת NIPT בלאומית ומאוחדת?בסקירה הבאה בדקנו את גובה הסבסוד אשר מציעים הביטוחים המשלימים בכל אחת מהקופות עבור בדיקת ניפט.

סל ההריון בקופות החולים

כדי לסייע בהוצאות הכבדות שכרוכות בבדיקות לפני ובמהלך ההריון, קופות החולים מציעות סל הריון למבוטחות בביטוחים המשלימים: כללית מושלם פלטינום, מכבי שלי, מאוחדת שיא, ולאומית זהב. במסגרת הסל ניתן לקבל סבסודים והחזרים עבור בדיקות גנטיות, סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת, בדיקת מי שפיר, דולה, ייעוץ שינה, והטבות על אביזרים. קופות החולים מציעות גם סבסוד בדיקת NIPT במסגרת סל ההריון. 

גובה ההטבה זהה בכל קופות החולים ועומד על עד 2,000 שקלים לכל הריון, 4,000 שקלים במקרה של הריון רב-עוברי, ועד ארבעה הריונות שהם 8,000 שקלים לכל תקופת החברות. ההחזר עומד על 75% מההוצאה בפועל, כלומר אם בדיקה או טיפול עלו 1,000 שקלים, את זכאית להחזר של 750 שקלים ובסל ההריון יישארו לך עוד 1,250 שקלים לניצול. על חלק מהשירותים נקבע סכום מקסימלי להחזר, כמו למשל ייעוץ שינה לתינוק, אחות פרטית בבית היולדת, ייעוץ אישי בבית היולדת לפעילות גופנית על ידי מאמן כושר או לתזונה נכונה עד 400 שקלים החזר, דולה עד 1,500 שקלים לכל הריון, וייעוץ אצל רופא מומחה עד 700 שקלים. על שירותים ובדיקות אחרים ההחזר מתבצע לפי גובה ההוצאה בפועל.

בשורות הבאות נתייחס ספציפית לבדיקת NIPT בכללית, לבדיקת NIPT במכבי, לבדיקת NIPT במאוחדת ולבדיקת NIPT בלאומית. אולם יש לקחת בחשבון שניתן לקבל החזרים עבור בדיקה זו גם מביטוחי הבריאות הפרטיים, כך שבהרבה מקרים הכיסוי של הביטוח הפרטי יחד עם הכיסוי המוצע מהביטוח המשלים בקופת החולים מכסים חלק משמעותי מאוד מהעלות של בדיקת NIPT.

מתעניינת בבדיקת NIPT? מלאי פרטים כאן ונציגי החברה/ות שתבחרי יחזרו אלייך בהקדם.

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

איך הפכה בדיקת NIPT לאחת הבדיקות המבוקשות

אחת השאלות שמטרידות נשים בהריון היא אם לבצע בדיקת מי שפיר. דיקור מי שפיר הוא בדיקה פולשנית שקיים בה סיכון, גם אם מזערי, להפלה. מי שפיר היא בדיקה אבחנתית בדיוק מרבי לסיכוי לתסמונות בעובר ובראשן תסמונת דאון. 

בדיקת NIPT בודקת את המטען הגנטי של העובר, הדנ״א שנמצא בדמה של האם. מכיוון שהדנ"א העוברי מופרש למחזור הדם של האם מהשלייה, ניתן לבצע פענוח באמצעות בדיקת דם פשוטה ולא פולשנית. את בדיקת הדם ניתן לעשות לרוב כבר מהשבוע העשירי להריון, אין כל הכנות שצריך לעשות לפניה, ואין סכנה לאם או לעובר. הדגימה נשלחת למעבדה בחו״ל והתוצאות שמגיעות תוך שבוע עד שבועיים מאפשרות לרופאה המטפלת ולאם לקבל את ההחלטות הנכונות בנוגע לבדיקות נוספות או למעקב אם נדרש כזה. 

בדיקת NIPT כללית שירותי בריאות

קופת חולים כללית מאפשרת לקבל החזר על בדיקת ניפט במסגרת סל ההריון של הביטוח המשלים כללית מושלם פלטינום. גובה ההחזר עומד על 75% מגובה ההוצאה בפועל, עד 2,000 שקלים לכל הריון. כדי לקבל סבסוד על בדיקת NIPT כללית יש להצטרף לביטוח המשלים ולהמתין את תקופת האכשרה שעומדת על שישה חודשים מיום ההצטרפות. 

השירות ניתן במסגרת מסלול החזר כספי, כלומר כדי לקבל סבסוד על בדיקת NIPT כללית יש לשלם את עלות הבדיקה במלואה, ולהגיש חשבונית מס או קבלה מקורית של החברה שממנה רכשתם את הבדיקה. מבוטחות בכללית מושלם זהב אינן זכאיות להחזר עבור הבדיקה.  

בדיקת NIPT מכבי שירותי בריאות

קופת חולים מכבי מציעה החזר על בדיקת NIPT כחלק מסל ההריון של רובד הביטוח המשלים מכבי שלי. גובה ההחזר עומד על 75% מגובה ההוצאה בפועל, עד 2,048 שקלים לכל הריון. על מנת לקבל סבסוד בדיקת NIPT מכבי יש להצטרף לרובד העליון של הביטוח המשלים ולחכות לתום תקופת האכשרה. תקופת ההמתנה בחבילת הריון ולידה עומדת על שישה חודשים מיום ההצטרפות. כדי לקבל את ההחזר יש להציג חשבונית מס או קבלה מקורית שכוללת אם שמכן המלא. במכבי מדגישים שלא ניתן לתת החזר על חשבוניות ללא השם. ניתן להגיש את בקשת ההחזר ביישומון של מכבי או באחד מסניפי הקופה. מבוטחות מכבי זהב אינן זכאיות להחזר עבור בדיקת NIPT. 

בדיקת NIPT מאוחדת

בעוד שכל קופות החולים האחרות כוללות את הבדיקה במסגרת חבילת הריון ולידה, בדיקת NIPT מאוחדת אינה חלק מסל ההריון וההחזר שניתן עבורה אינו בא על חשבון סל ההריון. מבוטחות מאוחדת שיא זכאיות להחזר של 75% מסכום ההוצאה בפועל עד סכום מקסימלי של 4,444 שקלים עבור הבדיקה. מכיוון שמדובר בבדיקה יקרה וגובה ההוצאות עבור בדיקות וטיפולים אחרים במהלך ההריון צפוי להיות גבוה, בדיקת NIPT מאוחדת היא הטבה משמעותית במיוחד. ההטבה לא ניתנת למבוטחות מאוחדת עדיף וכדי לקבלה יש להצטרף למאוחדת שיא ולהמתין את תקופת האכשרה שעומדת על שישה חודשים מיום ההצטרפות. 

בדיקת NIPT לאומית

קופת חולים לאומית מספקת החזר על בדיקת NIPT במסגרת סל ההריון של רובד הביטוח המשלים לאומית זהב. גם כאן גובה ההחזר עומד על 75% מסכום ההוצאה בפועל, עד 2,000 שקלים עבור כל הריון. כדי לקבל סבסוד בדיקת NIPT לאומית יש להמתין שישה חודשים לאחר ההצטרפות ללאומית זהב. כמו בקופות החולים האחרות, כדי לקבל החזר עבור בדיקת NIPT לאומית יש להציג קבלה מקורית או חשבונית מס עם שם מלא. ההחזר לא ניתן למבוטחות לאומית כסף. 

מתעניינת בבדיקת NIPT? מלאי פרטים כאן ונציגי החברה/ות שתבחרי יחזרו אלייך בהקדם.

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

סבסוד קופות החולים לבדיקת NIPT - שאלות ותשובות

מהו סל הריון של קופות החולים?

כדי לסייע בהוצאות הכבדות שכרוכות בבדיקות לפני ובמהלך ההריון, קופות החולים מציעות סל הריון למבוטחות בביטוחים המשלימים. גובה ההטבה עומד על עד 2,000 שקלים לכל הריון, 4,000 שקלים במקרה של הריון רב-עוברי, ועד ארבעה הריונות שהם 8,000 שקלים לכל תקופת החברות. ההחזר עומד על 75% מההוצאה בפועל ולחלק מהטיפולים נקבע החזר מקסימלי. 

איך ניתן סבסוד בדיקת NIPT בקופות החולים?

סבסוד בדיקת NIPT בקופות החולים ניתן בשיטה של החזר. לאחר התשלום על הבדיקה, עלייך להגיש קבלה מקורית או חשבונית מס לקופת החולים שבה את מבוטחת. שמך המלא צריך להופיע על החשבונית או הקבלה באופן ברור. ניתן להגיש את הבקשה להחזר ביישומונים של קופות החולים, באתר, או באחד הסניפים בזמן קבלת הקהל. 

האם כל מבוטחת יכולה לקבל סבסוד קופות החולים לבדיקת NIPT?

לא, סבסוד קופות החולים לבדיקת NIPT ניתן רק במסגרת הרובד העליון של הביטוחים המשלימים בכל אחת מהקופות. הביטוחים שמקנים זכאות לסבסוד הם: כללית מושלם פלטינום, מכבי שלי, מאוחדת שיא, ולאומית זהב. בדיקת NIPT אינה כלולה בסל הבריאות ולא ברובד התחתון של הביטוחים המשלימים. 

איך הפכה בדיקת NIPT לאחת הבדיקות המבוקשות בתקופת ההריון?

בדיקת ניפט בודקת את המטען הגנטי של העובר, הדנ״א שנמצא בדמה של האם. מכיוון שהדנ"א העוברי מופרש למחזור הדם של האם מהשלייה, ניתן לבצע פענוח באמצעות בדיקת דם פשוטה ולא פולשנית. זאת בניגוד לדיקור מי שפיר, בדיקה פולשנית שיש בה סיכון, גם אם מזערי. 

בדיקת NIPT - סקירות בתחום

בדיקת NIPT - השוואת מחירים

בישראל קיימות כמה חברות שמבצעות בדיקת דם פשוטה שנקראת NIPT. האם הבדיקה יכולה להחליף דיקור מי שפיר? באילו חברות ניתן לעשות את הבדיקה, כמה היא עולה,...

בדיקת מי שפיר | דיקור מי שפיר

בדיקת מי שפיר מסוגלת לשלול חשד לתסמונת דאון ולאתר מחלות גנטיות ומומים אחרים בעובר. למי כדאי לעשות את הבדיקה, איך עושים דיקור מי שפיר, מתי עושים אותו,...

NIPT - בדיקת דם ניפט במקום מי שפיר?

בדיקת NIPT - האם ניתן לעשות בדיקת דם ניפט במקום דיקור מי שפיר? למי הבדיקה הזו מתאימה, מתי כדאי להיעזר בה, אילו חברות פועלות בתחום, איך זה עובד, וכמה...

איזו בדיקת NIPT הכי מומלצת?

NIPT היא בדיקת דם לא פולשנית שמספקת הערכה סטטיסטית לסיכון לתסמונות בעובר. מספר חברות מציעות את השירות בישראל, ולמרות שהבסיס זהה בכולן קיימים ביניהן...