בדיקת מי שפיר

בדיקת מי שפיר - מרפאות מובילות, רופאים מומלצים, כמה עולה מי שפיר וצ'יפ גנטי - כל המידע במקום אחד.
מתעניינת בבדיקת מי שפיר?

בדיקת מי שפיר - סקירות בתחום

Actions
בדיקת מי שפיר
בדיקת מי שפיר הינה הליך רפואי המתבצע סביב שבוע 15-22 בהריון ומאפשר זיהוי/ שלילה של מומים בעובר, כגון: תסמונת דאון, אנמיה חרמשית, סיסטיק פיברוזיס ועוד. במהלך בדיקת מי שפיר נשאבת כמות קטנה של מי שפיר מרחם האם ההרה. הבדיקה מומלצת לנשים מעל גיל 35 או כאשר יש סיכון ידוע למומים בעובר, למשל על סמך בדיקות קודמות שהתבצעו בהריון, או על סמך רקע גנטי משפחתי.
מתעניינת בבדיקת מי שפיר? מלאי פרטים כאן ומרפאה מובילה בתחום תיצור איתך קשר בהקדם.
loading
עוד בבדיקת מי שפיר

בדיקת מי שפיר - שאלות ותשובות

למי כדאי לעשות בדיקת מי שפיר?
דיקור מי שפיר מומלץ לכל אישה בהריון ובכל גיל משום שהבדיקה מאפשרת לאשר או לשלול חשד למגוון עצום של מומים, מחלות גנטיות, וזיהומים שהתפתחו בגוף העובר. ככל שגיל האישה ואב התינוק עולה, גם הסיכויים למומים עולים. מי שפיר מומלצת במיוחד לנשים עם סיכון מוגבר ללידת תינוק עם תסמונת דאון לפי תוצאות של בדיקות הסינון, כשמתגלים ממצאים לא תקינים בבדיקת אולטרסאונד ובהמלצת גנטיקאי, וכשקיים סיכון יתר למחלה תורשתית שאותה ניתן לבדוק בהתאם לקביעת הייעוץ הגנטי. 
למה דווקא בדיקת מי שפיר ולא בדיקות אחרות?
האפשרות לטעות בבדיקת מי שפיר היא מזערית ביותר ורמת הוודאות גבוהה מכל בדיקה אחרת, קרוב ל-100% במאות תסמונות של העובר. זו גם הבדיקה היחידה שבודקת את הכרומוזומים של העובר, שאר הבדיקות, כמו למשל סקירת מערכות, בדיקות סקר, שקיפות עורפית, העמסת סוכר, ובדיקות ניפט, אינן קשורות לחלוטין לכרומוזומים ולכן גם לא מספקות תמונה מלאה בנוגע למבנה הגנטי של העובר. 
האם הבדיקה מסוכנת?
ככל שמיומנות ומקצועיות הרופא או הרופאה שמבצעים את הבדיקה גבוהה יותר והם בעלי ניסיון רב יותר, ההליך יהיה קצר יותר, לא יהיה צורך בדיקורים נוספים, והכל יסתיים ללא כאבים משמעותיים. כשאת בוחרת רופא מומחה בעל שם בתחום, אין כמעט סיכוי להפלה או לתקלה אחרת במהלך הבדיקה. אם בעבר דיברו על הפלה לכל 200 בדיקות, בטכנולוגיה של היום בבדיקה אצל רופאים מיומנים ומנוסים המספר צנח ל-1:1000, כלומר 0.1% ואף פחות מזה. 
מה עלות הבדיקה?
עלות בדיקת מי שפיר וצ׳יפ גנטי יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים, בהתאם למקום שבו את מבצעת את הבדיקה ובהתאם לתוכנית התשלומים של המקום. הבדיקה עצמה מורכבת משלושה מרכיבים - תשלום עבור הרופא המדקר (בין 800 ל-3,000 שקלים), תשלום לבית החולים שבו נעשית הבדיקה (בין 800 ל-2,000 שקלים), ותשלום למעבדה שמפענחת את הבדיקה (בין 400 ל-1,000 שקלים). העלות הכוללת תיסוב סביב 3,000-4,000 שקלים. מומלץ לבדוק עם קופת החולים, הרופא המטפל, וחברת הביטוח על החזרים שמגיעים במסגרת הביטוחים המשלימים, הפרטיים, והסכמים עם קופות החולים. בדיקת FISH תייקר את העלות הסופית.

הריון לידה - אולי יעניין אותך גם: