דלג לתוכן

סל הריון מאוחדת

כל מה שצריך לדעת על הריון בקופת חולים מאוחדת: מידע על הבדיקות ועל ההשתתפות העצמית וההחזרים הניתנים במסגרת תכניות מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות למאוחדת

אפריל 2024

הריון ולידה בקופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מציעה מגוון רחב מאוד של בדיקות בהריון. חלק מהן ניתנות למימוש באמצעות סל הבריאות וחלק מהן במסגרת הביטוחים המשלימים מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא.

בדיקות גנטיות – זוהי בדיקה לגילוי נשאות של מחלות. בדרך כלל רק אחד מבני הזוג (לרוב האשה) יעשו את הבדיקה ובמקרה של נשאות יידרש גם בן הזוג לבצע את אותה הבדיקה, תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך 6-8 שבועות. חלק מהבדיקות ניתנות חינם בסל הבריאות והשאר במסגרת ביטוח מאוחדת עדיף.
בדיקות דם ואולטרה סאונד שגרתיות במהלך ההיריון ניתנות בקופה במסגרת סל הבריאות ללא תוספת תשלום.

שקיפות עורפית – בדיקת אולטרה סאונד הנעשית בשליש הראשון של ההיריון (בסביבות שבוע 12). בבדיקה נמדדים אורך הראש- עכוז של העובר ועובי הנוזל הנאגר בעורף העובר. הבדיקה נמצאת בסל הבריאות ועלותה כ50.50 שקלים. מי שאינה מעוניינת לעבור את הבדיקה במכוני מאוחדת ומבוטחת בתכנית מאוחדת שיא, זכאית לבחור ספק חיצוני ולקבל החזר על הבדיקה לפי התנאים בתכניות עדיף ושיא.

בדיקת סיסי שליה – מסייעת באבחון פגמים ומחלות גנטיות טרום לידה, היא מבוצעת בתחילת ההיריון בשבוע 10-13. זוהי בדיקה חלופית לבדיקת מי שפיר ורק אחת מהן מתבצעת במהלך היריון. נשים מתחת לגיל 32 עם סיכון מוגבר לבעיות כרומוזומליות יוכלו לקבל את הבדיקה במסגרת סל הבריאות ואילו נשים מעל גיל 32 יקבלו את הבדיקה באופן אוטומטי. כמו כן, ניתן לקבל את הבדיקה במכונים שבהסדר בהשתתפות עצמית או אצל ספק בהחזר לפי ההחזרים הניתנים בתכנית חבילת הריון ולידה (ראו מטה).

סקירת מערכות מוקדמת – בדיקת אולטרה סאונד לסקירת האיברים של העובר. נעשית בדרך כלל בין השבועות 14-17 ואורכה כ-20 דקות. הבדיקה לרוב היא חוץ בטנית אך לעיתים, אך לעיתים גם ווגינלית במידת הצורך. הבדיקה נערכת במסגרת הביטוחים המשלימים של מאוחדת בעלות של 160 ₪ במאוחדת עדיף ו- 160 ש"ח במאוחדת שיא השתתפות עצמית במכוני הסדר או 75% החזר למבוטחות שיא לבדיקה. מאושרת בדיקה אחת לעובר בהריון. 

בדיקת מי שפיר – בדיקה הנערכת בין שבוע 17 ל-20 בהתאם לצורך ולהמלצות הרופאים. מטרת הבדיקה היא לאבחן הפרעות כרומוזומליות ומחלות גנטיות באמצעות דגימת מי שפיר. מעל גיל 34 הבדיקה מומלצת לכולן וניתנת אוטומטית באמצעות סל הבריאות. ללקוחות מאוחדת עדיף תתבצע הבדיקה רק לאחר המלצת רופא, גנטיקאי או יועץ גנטי. ללקוחות מאודת שיא יש אפשרות לבצע את הבדיקה במסגרת פרטית ולקבל החזרים בהתאם לזכאות בתכנית. שימו לב כי זוהי בדיקת חלופית לבדיקת סיסי שליה ובמידת הצורך יש לבחור אחת מבין השתיים (בהתייעצות עם רופא).

סקירת מערכות מורחבת – מתבצעת בשליש השני של ההיריון (שבוע 21-24). בבדיקה סוקרים את איברי העובר והמערכות במטרה לשלול מומים והפרעות התפתחות. הבדיקה ניתנת במסגרת סל הבריאות (בדיקה אחת בהיריון). במאוחדת עדיף ניתן לבצע את הסקירה באופן פרטי בהשתתפות עצמית ובמאוחדת שיא ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי ולקבל החזרים בהתאם לחבילת הריון ולידה. 

חבילת הריון ולידה במאוחדת שיא

חבילת הריון ולידה מעניקה החזרים של עד 2000 שקלים לכל הריון ועד 75% עלות ההוצאה על הבדיקות והשירותים הבאים (החבילה מוגבלת לעד 4 הריונות):

  • שירותים רפואיים: בדיקת מי שפיר, סיסי שליה, סקרית מערכות, צ'יפ גנטי ועוד
  • שירותים וייעוצים לאחר לידה (עד 6 חודשים): ייעוץ מומחה- החזר של עד 812 ₪ לייעוץ, דולה או תומכת לידה- החזר של עד 1740 ₪, ייעוץ שינה / פעילות גופנית /תזונה / אחות בבית היולדת- החזר של עד 464 שקלים לכל ייעוץ.
  • תוספת של 3 ימי הבראה לילדת- החזר של 75% ועד עד 464 ₪ ללילה.

כמו כן מוצעים מגוון של מוצרים בהנחה להריון והנקה בבתי המרקחת של מאוחדת, החזר על בדיקת NIPT לאיתור מומים בגובה של עד 75% מעלות הבדיקה ועד תקרה של 4836 ₪ ושימור דם טבורי בעלות מופחתת.

הצטרפות למאוחדת

סלי הריון בקופות החולים

סל הריון לאומית

סל הריון בקופת חולים לאומית- כל מה שצריך לדעת על סוגי הבדיקות במהלך ההיריון, כל המידע על ההחזרים והשתתפות עצמית במסגרת הביטוחים המשלימים לאומית כסף...

סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

סל הריון כללית

כל המידע על סל הריון בקופת חולים כללית. לאילו בדיקות וייעוצים אתן זכאיות במסגרת סל הבריאות וביטוחי כללית מושלם וכללית פלטינום. כל מה שצריך לדעת על...

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

מעבר לקופת חולים מאוחדת

מעבר בין קופות חולים

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

אולי יעניין אותך גם:

בדיקת NIPT - השוואת מחירים

בישראל קיימות כמה חברות שמבצעות בדיקת דם פשוטה שנקראת NIPT. האם הבדיקה יכולה להחליף דיקור מי שפיר? באילו חברות ניתן לעשות את הבדיקה, כמה היא עולה,...

NIPT - בדיקת דם ניפט במקום מי שפיר?

בדיקת NIPT - האם ניתן לעשות בדיקת דם ניפט במקום דיקור מי שפיר? למי הבדיקה הזו מתאימה, מתי כדאי להיעזר בה, אילו חברות פועלות בתחום, איך זה עובד, וכמה...

שימור דם טבורי

כל מה שרציתם לדעת על שימור דם טבורי: מה זה דם טבורי? איך שימור שלו יכול לעזור בעתיד? מה היתרונות והחסרונות של השימוש בו? איפה ואיך ניתן לאסוף ולשמור...

בדיקות הריון לפי שבועות

אילו בדיקות עושים במהלך ההריון, מתי צריך לעשות כל בדיקה, מה בוחנים בכל אחת מהבדיקות, וכמה זה עולה לך? ההריון היא תקופה מרגשת אך גם מבלבלת, אז כדי...

תגובות