דלג לתוכן

מערכות אזעקה לבית - מוקד אבטחה ומיגון

מערכת אזעקה קווית שחוצבים בקיר או מערכת אלחוטית מתקדמת - מי צריך אזעקה לבית, למה כדאי להוסיף התקנת מצלמות אבטחה, ואיך מוקד אבטחה יכול להציל את הרכוש שלכם במדינה שבה בכל שעה יש בית שנפרץ

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בשירות אבטחה ומיגון?

מי שגדל כאן בשנות ה-70׳ ואפילו ה-80׳ מכיר את זה: כל הדלתות בבניינים פתוחות, השכנים נכנסים זה לזה מבלי לדפוק על הדלת, כך גם ילדים כדי לשחק עם חבריהם מהדירה ליד. ב-2022 אנחנו ממש לא מסוגלים אפילו להעלות דבר כזה על הדעת, ועם הסטטיסטיקה שמיד נציג בפניכם כאן, גם אתם תחשבו מיד על התקנת מצלמות אבטחה או מערכות אזעקה לבית. 

והנה המספרים שיגרמו לכם לחפש מערכת אזעקה: על פי נתוני משטרת ישראל, בששת החודשים הראשונים של 2022 נפתחו 1,789 תיקי פריצה בעשר הערים הגדולות. הנתונים האלה נאספו מתל אביב, ירושלים, חיפה, ראשון לציון, אשדוד, פתח תקווה, באר שבע, נתניה, חולון ובני ברק לבדן. זהו ממוצע של 10 תיקים ביום, נתון של עשר ערים בלבד, לא כולל מקרים שלא הגיעו לכדי פתיחת תיק או לידיעת המשטרה, בחצי שנה. על פי נתוני חברות הביטוח, מדי שעה מתרחשת לפחות פריצה אחת בישראל, וזה לאחר שיפור בנתונים!

מה זה מערכות אזעקה לבית

עכשיו כשאתם מכירים את המספרים, הגיע הזמן להציג מה זה מערכות אזעקה לבית. כמעט כולם יודעים שכל עסק או חנות מצוידים במערכת אזעקה. אנחנו מכירים את זה בעיקר מצליל האזעקה שיכול להעיר אותנו בלילה בזמן ניסיון פריצה. ממש כמו שיש מערכות כאלה לעסקים, קיימות גם מערכות אזעקה לבית. זהו צעד קריטי למניעת פריצה אליכם הביתה, בעיקר משום שאנחנו יודעים שגם המנעול הטוב ביותר, עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, לא חסין לחלוטין לפריצות. שוב ושוב אנחנו נוכחים לדעת שמנעול משובח יכול אולי לעכב את הפורץ בכמה שניות או דקות, אך לא באמת למנוע את הפריצה. לכן, יש חברות ביטוח שלא מסתפקות במנעול עבור פוליסת ביטוח תכולת דירה, אלא דורשות גם מערכת אזעקה לבית.

יש מערכת אזעקה פשוטה, יש מערכות אזעקה לבית מורכבות ומתוחכמות, יש מערכות שמבוססות על גלאי בווילון, מערכות שכרוכות בהתקנת מצלמות אבטחה, מערכות שמחוברות אל מוקד אבטחה, אזעקה אלחוטית, קווית, בקיצור - יש אין-ספור אפשרויות שמתאימות לכל תקציב. אבל הצעד הראשון שלכם כדי לוודא שאתם בידיים טובות היא לבדוק אם מערכת אזעקה לבית שבחרתם מוכרת על ידי חברת הביטוח שלכם ומאושרת על ידה. באופן הזה, גם אם ייגרם לכם נזק לרכוש או גניבות, תוכלו לעמוד בתנאי הפוליסה ולקבל את כל ההחזרים, פיצויים ושיפויים שמגיעים לכם. 

ALARM-HOME

מי צריך מערכות אזעקה לבית 

יש כל מיני סיבות לצורך במערכת אזעקה, ובכל בית או משפחה הצורך לכך שונה. אפיינו מספר סוגים עיקריים של אנשים שצריכים מערכת אזעקה לבית:

הגנה על חפצים יקרי ערך: זה הדבר המובן מאליו, בתים שיש בהם ציוד וחפצים יקרי ערך, זקוקים למערכת אזעקה כדי לספק שכבת מגן נוספת על דבריהם. פורצים שיעברו במקום ויזהו שיש מערכת אזעקה עשויים לוותר על פריצה אליכם ולחפש קורבן אחר. גם אם הם יבחרו לפרוץ אליכם, צליל האזעקה יכול להבריח אותם, וגם אם לא - חברת אבטחה תוזנק למקום אם יש לכם מינוי למוקד אבטחה. 

ביטחון אישי: אם אתם מחפשים ראש שקט והרגשת ביטחון, מערכת אזעקה תספק לכם אותו. שכבה נוספת של ביטחון אישי תקבלו אם תוסיפו אליה התקנת מצלמות אבטחה במקומות אסטרטגיים, כמו מרפסות וכניסות לדירה או לבית. 

דרישת חברת הביטוח: ייתכנו מקרים שבהם חברת הביטוח תדרוש התקנת מצלמות אבטחה או מערכת אזעקה לבית כחלק מתנאי הפוליסה. 

הגנה על חיות מחמד: אנשים שיש ברשותם חיית מחמד גזעית ויקרה, עלולים להיות חשופים לפריצה כדי לגנוב את הכלב או החתול שלהם. זה נפוץ יותר בקרב בעלי כלבים יקרים, שגנבי כלבים מקצועיים עוקבים אחריהם ואחרי סדר יומם כדי להבין מתי הבית ריק ומנצלים את שעת הכושר כדי לגנוב את הכלב ולהרוויח מכך אלפי שקלים. מערכת אזעקה לבית מוסיפה הגנה גם על חיית המחמד שלכם. 

מתעניינים בשירות אבטחה ומיגון? מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

מה נדרש כדי להקים מערכת אזעקה

כדי להקים מערכת מיגון לבית אתם יכולים לבחור בין שני סוגים עיקריים, שכל אחד מהם מציע מספר אפשרויות, אך נתמקד כאן בהסבר כללי על כל אחד מהם:

מערכת אזעקה קווית: מערכת שמתחברת לפיקוד ובקרה מרכזיים. מערכת אזעקה קווית מתאימה ללקוחות שבונים בית חדש או מתכוונים לערוך שיפוץ כללי בדירה. במצבים אלה, כדי לשלב בתכנון השיפוץ מערכת אזעקה לבית בחיווטים שעוברים בקירות. בבית קיים אפשר להשתמש בתשתית מתח נמוך שמשמשת את רשת המחשבים הביתית. 

מערכת אזעקה אלחוטית: מערכת שתעניק לכם הגנה מבלי לחצוב בקיר, כך שהיא מתאימה במיוחד לדירות קיימות כשאין לכם כוונה להיכנס לשיפוצים, שבירת קירות וניקיונות. 

בהתאם לצרכים שלכם, לגודל מערכת המיגון שלכם, ולעד כמה היא מתקדמת, אפשר לבחור בין התקנה עצמאית לבין מתקין מצלמות אבטחה מקצועי. מערכת בסיסית אלחוטית יכולה להיות מותקנת באופן עצמאי, אך חשוב שתקפידו על הוראות היצרן גם, כמובן, כדי להגן על רכושכם, וגם כדי לעמוד בתנאי פוליסת הביטוח שלכם. מערכת אזעקה מורכבת, מתקדמת, שכוללת התקנת מצלמות אבטחה מקצועיות, ובעיקר מערכות קוויות, דורשות כבר התקנה מקצועית. ההמלצה היא תמיד לבחור במתקין מצלמות אבטחה מקצועי משום שהוא יודע למפות את הבית, לבחור את הציוד הנכון ולהתקינו במקומות הנכונים, מתי לשים גלאי והיכן להתקין מצלמה, וזה גם מגיע עם אחריות ותחזוקה שוטפת. 

האקס פקטור: מנוי מוקד אבטחה 

לכל סוג של מערכות אזעקה לבית שציינו קודם לכן אפשר להוסיף פתרונות נוספים שכרוכים בתוספת תשלום, אך גם בתוספת הגנה. כך למשל אפשר להוסיף חיישנים לווילון, חיישן אקוסטי, חיישני נפח, בקרת טמפרטורה, חיישני הצפה, ומצלמות אבטחה במעגל סגור. אתם יכולים לבחור מספר אמצעי הגנה ואף את כולם, בהתאם לצרכים ההגנתיים שלכם ולתקציב שלכם. כל אלה יחדיו מספקים גם הגנה וגם יכולת לתעד את הפריצה כדי להציג ראיות למשטרה, וכאן אי אפשר להפריז בתרומתן של מצלמות אבטחה לתיעוד הפריצה. 

לכל אלה אפשר להוסיף מנוי למוקד אבטחה, שמספק לכם עוד שכבת הגנה חיונית. לא משנה איזו מערכת אזעקה לבית בחרתם, כל מערכת כזו ניתן לחבר למוקד אבטחה. מוקד אבטחה מספק מענה בכל שעה - בשעות היום כשאתם בעבודה או בפעילות אחרת, בשעות הלילה המאוחרות כשאתם ישנים, בסופי השבוע כשאתם מחוץ לבית וכשאתם מטיילים להנאתכם בחו״ל. מוקד אבטחה כחלק ממערכת הגנה לבית פועל בתיאום עם המשטרה ועם הרשויות המקומיות, והוא פועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. 

ברגע שמתקבלת התרעה ממערכת אזעקה ביתית במוקד, מיד מוזנקים סיירים למקום ובמקביל נוצר קשר עם אנשי הקשר של המנוי. כדי להבין בדיוק את הצרכים שלכם ולהתאים עבורכם בול את מערכת האבטחה שאתם צריכים, בלי אמצעים מיותרים אך גם מבלי לדלג על אמצעי מיגון הכרחיים, מומלץ לדבר עם יועץ מיגון מומחה למערכות אזעקה לבית שיציג בפניכם את כל הפתרונות. 

מתעניינים בשירות אבטחה ומיגון? מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

מערכות אזעקה לבית- שאלות ותשובות

אילו סוגי מערכות אזעקה לבית קיימות?

מערכות אזעקה לבית מתחלקות לשני סוגים עיקריים: מערכת קווית שעוברת בקירות ומערכת אלחוטית. מערכת קווית מתאימה בזמן בניית בית חדש או במסגרת שיפוץ דירה, במצבים אלה מומלץ לשלב יועץ מיגון בשלב התכנון. בדירות קיימות אפשר להעביר את החוטים דרך בתשתית מתח נמוך, או לעשות שימוש במערכת אלחוטית, שהיא גם זולה יותר להתקנה. 

אילו אמצעי מיגון ביתיים כדאי להתקין?

מגוון אמצעי המיגון למערכת אזעקה ביתית כולל חיישנים לווילון, חיישן אקוסטי, חיישני נפח, חיישני בקרת טמפרטורה, חיישני הצפה, ומצלמות אבטחה במעגל סגור. יועץ מיגון שיבקר בדירה או בבית שלכם יוכל לראות בדיוק אילו אמצעים הכרחיים ועל מה אפשר לוותר, באילו מקומות בבית צריך להתקין כל אחד מהאמצעים הללו, ואיך לפזר אותם באופן אסטרטגי. מצלמות אבטחה מספקות אפשרות לתעד את הפריצה כדי להציג לאחר מכן ראיות מדויקות למשטרה. 

האם אפשר להתקין מערכת אזעקה באופן עצמאי?

מערכות אזעקה פשוטות או בסיסיות, בעיקר אלחוטיות, אפשר להתקין לבד. אם אתם בוחרים להתקין מערכת הגנה באופן עצמאי, חשוב למלא את הוראות היצרן במדויק כדי להגן על רכושכם וכדי לעמוד בתנאי פוליסת הביטוח שלכם. מערכות מורכבות יותר שמשלבות אמצעי הגנה שונים מומלץ להתקין על ידי טכנאי מקצועי, שמספק גם אחריות ותחזוקה שוטפת, וכמובן ראש שקט יותר בנוגע לרמת ההגנה על הרכוש שלכם. 

למה צריך שירות מוקד אבטחה לבית?

מנוי למוקד אבטחה מספק עוד שכבת הגנה למערכת האזעקה הביתית שלכם. מוקד אבטחה מעניק שירות 24/7, כשאתם לא בבית, בנסיעות ארוכות, ובכל מצב שיש בו צורך. ברגע שמתקבלת התרעה במוקד על פריצה, התורן יוצר איתכם קשר ובמקביל מזניק סייר למקום. מוקד אבטחה לבית פועל בשיתוף עם משטרת ישראל ועם הרשויות המקומיות.