סוגי ממירים בחברות הטלוויזיה

אילו ממירים מציעות חברות הטלוויזיה בישראל? איזה פיצ'ר חדשני נמצא בכל ממיר? האם יש שירות כמו הקלטה במקביל? אספנו עבורכם את כל המידע המעודכן.

אפריל 2021

הכירו את הממירים של חברות הטלוויזיה

חברות הטלוויזיה HOT, yes, פרטנר TV, סלקום TV, סטינג TV ו-NEXT TV מתחרות לא רק בתחום התוכן, אלא גם בממירים בטכנולוגיה מתקדמת. אילו ממירים מציעה כל חברה ומהם הפיצ'רים והיכולות החדשניות בכל אחד מהם?

ישנן שש חברות טלוויזיה ותוכן אשר מציעות קליטת שידורים באמצעות ממיר: חברת HOT משדרת על גבי הוט ו-NEXTTV, חברת yes מציעה את שידורי יס ו-STINGTV, ואליהן נוספות פרטנר TV וסלקום TV. בדקנו אילו ממירים מציעים שירותים מתקדמים כמו הקלטת מספר תוכניות במקביל, המשך צפייה בחדר אחר ולא מהממיר שבו התוכנית הוקלטה, צפייה בתוכניות שפספסנו גם אם לא הקלטנו אותן, מהו שטח האחסון, ויתרונות ויכולות נוספים.

ממירים של יס

קיימים חמישה סוגי ממירים של יס, מ- yesMax שהוא הבסיסי ביותר ומאפשר הקלטה בלבד, ועד yesULTRA, המתקדם ביותר. הנה הפרטים הכי חשובים על כל אחד מהם, נתחיל דווקא במתקדם ביותר:

ממיר יס אולטרה: הממיר המתקדם ביותר עם יכולת שידור באיכות 4K. המכשיר מחובר לשלט קולי שמאפשר חיפוש תכנים בדיבור, שירות yesPrimeTime המאפשר הקלטה אוטומטית של תכנים המשודרים בשעות השיא (בין שש בערב לחצות) בשני ערוצים בו זמנית למשך שבוע, שירות yesMultiRoom המאפשר לצפות בתכנים שהוקלטו בממיר גם בחדרים אחרים בבית, וכמובן שירות ה-VOD. מלבד הערוץ הנצפה, הממיר מאפשר להקליט עוד ארבעה ערוצים במקביל. ממיר יס אולטרה בעל נפח אחסון עצום של 1000GB.

ממיר yes Quattro: ממיר יס קוואטרו הוא ממיר בעל יכולת שידור באיכות HD. הממיר תומך בשירותי VOD, יס פריים טיים, ו-yesMultiRoom. ניתן להקליט עד ארבעה ערוצים במקביל לערוץ הנצפה, ויש לו שטח אחסון בנפח 1000GB.  

ממיר yes מקס טוטאל: ממיר שידור באיכות HD, שתומך בשירותי VOD, מולטירום, ו-yesStreamer. נפח הזיכרון בממיר עומד על 500GB המאפשר עד 250 שעות הקלטה רגילה או 80 שעות ב-HD.

ממיר יס HD: ממיר בסיסי שמאפשר שידור באיכות צפייה גבוהה, אך אין לו שטח אחסון ולכן לא ניתן להקליט תוכניות לצפייה נדחית.

ממיר יס מקס: ממיר בסיסי שניתן להקליט בו תוכניות, אך לא ניתן לצפות בשידורים באיכות גבוהה.

סוגי ממירים הוט

גם הוט מציעה מספר ממירים, חלקם כלולים בחבילה ובחלקם נדרש לשדרג את המסלול:

הוט ממיר 4K: ממיר Fiber 4K מעניק חווית צפייה באיכות שידור 4K. הממיר כולל שירות נטפליקס מובנה ותמיכה ברשת EXTRANET עם מהירות גלישה של עד 500 מגה גם בגלישה ב-WiFi. ממיר 4K הוט פייבר החדש משמש גם כמולטי WiFi, כלומר כל ממיר כזה מגדיל את טווח הקליטה של הרשת האלחוטית בבית. ניתן לשלוט בממיר על ידי אפליקציה בטלפון הסלולרי מבלי להשתמש בשלט. תכונות נוספות: הקלטה וניהול תכנים, הקלטה מרחוק דרך אפליקציה, והמשך צפייה בתוכנית מחדר אחר מאותה נקודה.

ממיר הוט פייבר בוקס: כל שירותי התקשורת בבית בקופסה קטנה אחת: טלוויזיה, אינטרנט, וטלפון. כלומר ה- Hot Fiber box הוא לא רק ממיר לקליטת שידורים באיכות HD, אלא משמשת גם כראוטר לגלישה במהירות של עד 200 מגה. תכונות נוספות: הוספת נגן בלו ריי לצפייה ישירות מהממיר, שירות Start Next - צפייה בתוכנית חצי שעה לפני שעת השידור, וצפייה בשתי תוכניות במקביל במסך מפוצל. נפח האחסון עומד על 500GB.

Hot mini FiberBox: מכשיר משלים לפייבר בוקס שבאמצעותו הממירים מתקשרים אחד עם השני, וכך ניתן להקליט תוכניות בממיר אחד ולצפות מכל ממיר אחר בבית. בנוסף ניתן להעלות עדכונים לפייסבוק דרך הממיר על התוכניות שבהם צפיתם ולשתף תכנים מהסמארטפון היישר למסך הטלוויזיה. תכונה בולטת נוספת של Hot mini Fiber Box היא הרחבת קליטת ה-WiFi בכל החדרים בבית.

הוט מג'יק HD: לממיר הוט מג'יק HD יש דיסק זיכרון נשלף בנפח 500GB. הממיר משדר ומקליט באיכות HD, ניתן להקליט בו עד שתי תוכניות במקביל, והוא תומך בשירותי ה-VOD והמוזיקה של הוט. לא ניתן לצפות בתכנים שהוקלטו בממיר בחדר אחר, כך שהוא מתאים בעיקר לבתים שיש בהם מסך אחד.

הוט מג'יק: הממיר הבסיסי ביותר של הוט שחסרונו הגדול הוא בכך שאינו תומך בשידור HD שהפך לסטנדרט. כמו בממיר ה-HD ניתן להקליט שתי תוכניות במקביל ולא ניתן להמשיך צפייה בחדר אחר. נפח הזיכרון מאפשר עד 100 שעות הקלטה.  

ממירים של סלקום TV

את אפליקציית הצפייה של סלקום TV ניתן להוריד לכל מכשיר תומך אינטרנט, כלומר כל טלוויזיה חכמה, טלפון סלולרי חכם, וטאבלט. ניתן לצפות בתכנים בעד חמישה מכשירים במקביל. למי שאין טלוויזיה חכמה, ניתן לשכור ממיר של סלקום או סטרימר.

הממיר החדש של סלקום - Master Box: מאסטר בוקס הוא ממיר של סלקום בפיתוח משותף עם גוגל. הממיר באיכות שידור של 4K,  תומך בחיבור WiFi ובהעברת נתונים במהירות של עד 1GB בשנייה. ניתן לחבר לממיר אינטרנט בחיבור חוטי ויש בו שני שקעי USB להתקנים חיצוניים. המאסטר בוקס תומך בנטפליקס באופן מובנה עם כפתור ייעודי בשלט. ההקלטות בממיר של סלקום נשמרות בענן ולא בממיר עצמו. המשמעות היא שניתן לצפות בתוכן המוקלט מכל מכשיר, בכל חדר, אפילו בכל מקום שאינו הבית שלכם. ניתן להקליט מספר ערוצים במקביל, ונפח ההקלטה עומד על 50 שעות למנוי.

סטרימרים של אפל ואנדרואיד: סלקום TV מאפשרת לשכור ממנה או לרכוש באופן עצמאי סטרימר של Apple TV או שיאומי Mi Box S שתומך באנדרואיד. הסטרימר של שיאומי מגיע עם נטפליקס מובנה ובסטרימר של אפל ניתן להתקין זאת. שני הסטרימרים מאפשרים שידור באיכות 4K. כל הפיצ'רים של סלקום TV קיימים גם בסטרימרים של אמזון.

ממירים של פרטנר

ממיר פרטנר: הממיר של פרטנר הוא קופסה שחורה וקטנה שמבוססת על מערכת אנדרואיד שהופכת את הטלוויזיה לחכמה. פיצ'ר מצוין של ממיר פרטנר הוא התמיכה בכרום קאסט, כלומר ניתן לשדר כל אתר או קובץ מהמחשב או מהסלולרי שלכם היישר למסך הטלוויזיה. הממיר תומך בשידורי 4K ומאפשר הקלטת תכנים אוטומטית עד שבועיים לאחור, כך שאינכם מפספסים דבר ואין יותר את תחושת החמיצות שמתלווה לרגע שבו אתם נזכרים ששכחתם לכוון הקלטה.

ניתן לצפות בתכנים גם באמצעות הסטרימר של אפל באיכות 4K. פיצ'ר Catch Up שמאפשר הקלטה אוטומטית שבועיים לאחר זמין גם כאן.

ממירים וסטרימרים תומכי STINGTV

שירות STINGTV משדר מגוון תכנים מבית yes על גבי האינטרנט. ניתן להתחבר באמצעות כל אחד מהממירים הבאים:

Android TV: ממיר ייעודי וחדש שפותח עבור יס בשיתוף גוגל. הממיר כולל מעבד חזק, שלט חכם עם כפתור ייעודי ל-Netflix.

STINGTV Box: ממיר שהופך כל טלוויזיה לטלוויזיה חכמה. ניתן להוריד יישומונים מחנות גוגל, מגיע עם שלט חכם.

Mi Box S: ממיר חדש ומשופר מבית Xiaomi. המעבד חזק ומהיר, מגיע עם שלט חכם שכולל כפתור ייעודי ל-Netflix.

Apple TV: סטרימר שמאפשר צפייה באיכות 4K  ומגוון יישומונים מחנות האפליקציות של Apple.

סטרימרים תומכי NEXT TV

סמסונג, הייסנס, ו-LG מייצרות דגמים שתומכים ב-NEXTTV, כך גם אפל TV. ניתן לשכור בעת ההרשמה לשירות עד שלושה סטרימרים ישירות מ-NEXTTV.


להשוואת חבילות טלוויזיה

חברות הטלוויזיה

HOT | הוט הצטרפות לחבילות ומבצעי טלוויזיה

מבצעי הצטרפות ל-yes: יס כל המחירים, החבילות וההטבות

נטפליקס ישראל - הצטרפות, חבילות, מחירים והטבות

STING TV | סטינג טיוי חבילות טלוויזיה מבית Yes

NEXT TV - חבילות טלוויזיה, הטבות ומבצעים

סלקום TV - חבילות, מחירים, הטבות ומבצעי הצטרפות

פרטנר TV | פרטנר טיוי - הצטרפות, חבילות, מחירים

דיסני פלוס ישראל: סדרות, מחירים והצטרפות

FREETV- הטלוויזיה של קשת ו-RGE

תגובות