חדש בבזק - אינטרנט במהירות 200 מגה

משרד התקשורת אישר לבזק להתחיל לשווק אינטרנט במהירות עד 200 מגה. שיווק החבילות החדשות יחל בעוד כארבעה חודשים והן ישווקו בפריסה ארצית רחבה.


מערכת כמהזה? | יולי 2020

לאחר תקופת זמן ארוכה בה משרד התקשורת עיכב לחברת בזק את האישור לשווק אינטרנט במהירות 200 מגה, קיבלה החברה את האישור המיוחל ותתחיל לשווק את המהירות החדשה בעוד כארבעה חודשים. מסתמן שתקופת משבר הקורונה בה הייתה עלייה משמעותית בהיקפי השימוש באינטרנט היוותה זרז לאישור.

השדרוג של מהירות הגלישה ל-200 מגה לא ידרוש החלפה של נתב של בזק בבית הלקוחות מאחר ונתבי בזק תומכים גם בטכנולוגיה החדשה. רוב הנתבים של חברת פרטנר ושל חברת סלקום תומכים גם הם בטכנולוגיה ולא יצריכו החלפה. יחד עם זאת החברות קיבלו את ארבעת החודשים עד להפעלת השירות להיערכות.

כמה תעלה חבילת אינטרנט 200 מגה בבזק?

בזק עדיין לא פרסמה את מחיר המהירות החדשה לצרכנים, אך בהתחשב בכך שהמחירים בשוק של חבילות אינטרנט על סיבים אופטיים במהירויות גבוהות מ-200 אינם גבוהים בהרבה ממחיר חבילת ה-100 מגה של בזק, כנראה ההפרש עבור ה-200 מגה לא יהיה גבוה. גם מספקיות האינטרנט בזק לא תגבה תשלום גבוה יותר עבור המהירות החדשה עפ"י דרישת משרד התקשורת.

האם השירות יהיה זמין בכל הארץ?

השירות כבר הותקן בארונות השירות של בזק ויתחיל לעבוד ב-244 ישובים בעוד כארבעה חודשים, ויגיע ל-300 אלף בתי אב בכל רחבי הארץ בפריסה רחבה ממג'דל שמס ושלומי בצפון, ביישובי עוטף עזה ועד אילת בדרום, הן בערי המרכז והן בפריפריה.


חבילות בזק אינטרנט ספק ותשתית

חבילות תשתית אינטרנט בזק