דלג לתוכן

ספק אינטרנט מומלץ לשנת 2024

כל מה שצריך לדעת לפני בחירת ספק ותשתית אינטרנט מומלצים לבית. התחברות לאינטרנט ביתי בחבילה אחת, גלישה על גבי סיבים אופטיים, כמה זה עולה ועוד

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

נתחיל מההתחלה ונזכיר שהאינטרנט בישראל  כבר אינו מחולק לחברות ספק וחברות תשתית שצריך להתחבר אל כל אחת בנפרד. בעקבות שינוי במדיניות הפיצול ורפורמת ספק ותשתית שהוביל משרד התקשורת, החל משנת 2022 ניתן להתחבר לחבילות אינטרנט הכוללות ספק ותשתית ללא פיצול. 

התשתית היא למעשה הקו שמגיע עד הבית ואליו אנו מחברים את המודם או הראוטר שלנו, והספק מאפשר את החיבור לאינטרנט בפועל, וכעת זהו שירות שניתן בחבילות אחודות בחברות התקשורת בישראל, מה שמקל מאוד על הצרכן. הלקוח כבר לא צריך לנהל תקשורת עם שתי חברות במקביל, להסתבך במעבר לחברה אחרת, להיתקע עם תקלות וזריקת אחריות וכדומה, ובנוסף, נהנה ממחירים אטרקטיביים לשירותי האינטרנט. 

אז בבואנו לבחור אינטרנט ביתי איך נדע מה מומלץ?

כמה מהשיקולים שיכולים להכריע באיזה אינטרנט ביתי לבחור הם:

  • אינטרנט רגיל או אינטרנט סיבים אופטיים? חשוב לדעת שעל מנת להתחבר לסיבים יש לוודא תחילה שיש לכם בבית או בבניין תשתית מתאימה, אמנם פריסת התשתית בעיצומה אבל התהליך עדיין לא נגמר, ולכן מומלץ לבדוק זאת לפני באתר שלנו (לבדיקת סיבים אופטיים לפי כתובת לחצו כאן), במידה ובניין שלם מעוניין להתחבר לאינטרנט סיבים מומלץ ליצור קשר עם אחת מהחברות והן יוכלו לחבר את כל הדיירים בבניין.
  • מה מהירות האינטרנט שמתאימה לצרכים ולשימוש שלך? האם השימוש באינטרנט הביתי הוא כדרך אגב, או האם חלק משמעותי מהיום מתבסס על חיבור לאינטרנט הביתי? עבודה מהבית, לימודים מקוונים, חיבור המכשיר הסלולרי ל- wifi הביתי ברוב שעות היום, צפייה בטלוויזיה המחוברת לאינטרנט, משחקי מחשב וכדומה, אלה הם דפוסי שימוש שצריכים להילקח בחשבון בעת בחירת אינטרנט רגיל או אינטרנט סיבים והמהירות של כל אחת מהאפשרויות.  
  • אילו עוד שירותים חשוב לך לקבל כחלק מחבילת האינטרנט? חלק מהחברות מציעות שירותים נוספים וציוד נלווה שמסייעים בשיפור חווית הגלישה באינטרנט הביתי בהתאם לצרכים השונים של הלקוחות. כך למשל יש חברות המציעות ללקוחות אינטרנט מסונן עם רמות הגנה וסינון שונות, תוספים כמו: אנטי וירוס, אנטי ספאם, תיבת דואר וכדומה. מעבר לכך, יש חברות שמציעות ללקוחות לשפר את הקליטה בבית באמצעות ציוד כמו: מגדילי טווח או פתרונות נוספים שבאמצעותם ניתן להגביר את קליטת ה- wifi בבית, במקומות שונים כמו: ממ"ד, מרתף ועוד, או כאשר יש כמה מכשירים שמחוברים על הרשת הביתית בו זמנית. 
  • מה עלות הציוד וההתקנה? חברות האינטרנט גובות תשלום עבור השכרת ציוד והתקנה, במיוחד כאשר מדובר בהתקנת סיבים אופטיים. גם שירותים שפירטנו עליהם בסעיף הקודם יכולים להיות בתוספת תשלום מסוימת עבור כל שירות. לעיתים ניתן למצוא חבילות אינטרנט שבהם חלק מהציוד או השירותים הנוספים כלולים כבר במחיר החבילה, ולכן אם יש מגבלת תקציב, חשוב מאוד לבדוק מה כל חבילה כוללת לפני שמתחברים אליה.
  • האם יש צורך בעוד שירותים מלבד לאינטרנט? אם התעניינת גם בחבילות טלוויזיה, אולי שווה לבדוק ולהשוות מחירים של חבילות טריפל שכוללות גם טלוויזיה, גם אינטרנט ביתי וגם קו טלפון ויכולות להיות פתרון טוב מבחינה כספית וגם מבחינת ההתנהלות, מול חברה אחת, פשוט ונוח. ניתן לבצע השוואת מחירי טריפל בלחיצה כאן.

כמה עולה אינטרנט ביתי?

מחירי ספק ותשתית אינטרנט ביתי מתחילים מ-70 ₪ לחודש ומחירי אינטרנט סיבים ספק ותשתית מתחילים החל מ-69 ₪ לחודש, אבל זה נתון לשינויים, למבצעים ולהטבות. מידי פעם מתפרסמים מבצעים או הנחות על חבילות אינטרנט ביתי ועל חבילות אינטרנט סיבים למצטרפים חדשים, תמיד מומלץ לבדוק לפני שמחליטים ולא צריך לפחד ממעבר חברת אינטרנט כי כיום הרוב נעשה בקלות, במהירות וללא התחייבות.

עדיין מתלבטים איזה ספק אינטרנט מומלץ? מוזמנים לבקר בעמודי ההשוואה שבאתר כמהזה כדי להשוות בין חברות האינטרנט השונות, לראות מה חדש, איזה מבצעים יש, מה כוללת כל חבילה ועוד. כך תוכלו לבחור את חבילת האינטרנט שהכי מתאימה לצרכים האישיים שלכם ושל בני הבית. לטבלת השוואת מחירים אינטרנט ספק + תשתית, לחצו כאן, לטבלת השוואה אינטרנט סיבים אופטיים, לחצו כאן.

ספק אינטרנט מומלץ - שאלות ותשובות

איזה ספקי אינטרנט מומלצים?

נזכיר שהאינטרנט בישראל כבר לא מחולק לחברות ספק ולחברות תשתית ואין צורך להתחבר לכל אחת בנפרד כפי שעשינו בעבר. בישראל 2024 חבילות האינטרנט הן חבילות אחודות של ספק + תשתית. לכן השאלה שצריכה להישאל היא לא בנוגע לספק אינטרנט מומלץ אלא בנוגע לחברות וחבילות אינטרנט. כדי לדעת איזה חבילת אינטרנט היא המומלצת כדאי לבצע מחשבה על העדפות אישיות ולבצע השוואת מחירים של המסלולים השונים בשוק. בין החברות שמציעות חבילות ספק ותשתית נמצאות: פרטנר, הוט, בזק, אינטרנט רימון, 018 אקספון, טריפל סי, סלקום, גילת טלקום ו- 019 מובייל. 

באיזה שיקולים יש להתחשב בעת בחירת חבילת אינטרנט ביתי?

אם רוצים לבחור חברת אינטרנט ולהצטרף לאחד ממסלולי האינטרנט המוצעים בשוק, לפני שמבקשים המלצות, מומלץ להקדיש מחשבה למה אתם מצפים מחבילת האינטרנט שלכם. מה המהירות שמתאימה לצרכים שלכם ולהתנהלות היום- יומית שלכם בבית? מה התקציב שלכם להוצאות האינטרנט (יש לשקול עלות התקנה וציוד נלווה)? האם אתם מעוניינים בשירותים נוספים כמו טלוויזיה (וכך תוכלו לחפש חבילות טריפל, ואולי להוזיל מחירים באמצעות השירות האחוד)? האם פריסת תשתית הסיבים כבר הגיעה לאזור שלכם? וכדומה. 

מה זה תשתית אינטרנט?

מה זה תשתית אינטרנט?

תשתית אינטרנט מחברת את המחשב הביתי לשרתים שונים. כדי לגלוש באינטרנט בישראל צריך גם ספק אינטרנט. מה ההבדל בין תשתית לספק, אילו חברות מספקות תשתית...

תגובות