ספק אינטרנט מומלץ

כל מה שצריך לדעת לפני בחירת ספק אינטרנט מומלץ לבית. התחברות לתשתית וספק יחד או בנפרד, גלישה על גבי סיבים אופטיים, כמה זה עולה ועוד

אפריל 2020

כיום יש מגוון רחב של ספקיות אינטרנט בישראל וכדאי להכיר אותן על מנת לדעת איזה ספק אינטרנט מומלץ ובמה כדאי לבחור.

נתחיל מההתחלה ונזכיר שהאינטרנט בישראל מחולק לספק ותשתית ועל מנת לגלוש באינטרנט יש להיות מחוברים לשתי החברות. התשתית היא למעשה הקו שמגיע עד הבית ואליו אנו מחברים את המודם או הראוטר שלנו, והספק מאפשר את החיבור לאינטרנט בפועל.

עד לפני כמה שנים היה צורך להתחבר לכל חברה בנפרד, כאשר את התשתית הציעו בזק והוט ואת הספק הציעו חברות רבות דוגמת בזק בינלאומי, 012 (פרטנר), נטוויז'ן (סלקום), הוט נט, 018 אקספון, 019, טריפל סי, אינטרנט רימון ועוד. במסגרת רפורמת האינטרנט ב-2012 ופתיחת השוק לתחרות, החלו החברות למכור חבילות משולבות של ספק ותשתית, זה נקרא "שוק סיטונאי". למעשה ספקיות האינטרנט רוכשות קווי אינטרנט מחברות התשתית ומספקות לנו את כל שירותי האינטרנט בחשבונית אחת. כמו כן,  חברות התשתית רשאיות אף הן למכור חבילות משולבות עם ספק.

המהפכה הבאה באינטרנט היתה בתחום הסיבים האופטיים המאפשרים גלישה מהירה בהרבה ממה שאנו רגילים היום, מדובר במהירויות של 200, 500 ו-1000 מגה. ראשונה היתה חברת אנלימיטד שהחלה בפריסת תשתית סיבים באמצעות חברת החשמל. חבילות אלו כבר הוגדרו מלכתחילה כחבילות עם ספק ותשתית יחד. לאחרונה נרכשה החברה ע"י סלקום אשר בעצמה החלה בפריסת תשתית סיבים במקביל לפרטנר שעוסקת אף היא בפעילות זו.

אז בבואנו לבחור אינטרנט ביתי איך נדע מה מומלץ?

ראשית נחליט אם אנחנו מעוניינים באינטרנט רגיל או באינטרנט סיבים אופטיים. חשוב לדעת שעל מנת להתחבר לסיבים יש לוודא תחילה שיש לכם בבית או בבניין תשתית מתאימה, פריסת התשתית עדיין בתהליך ולכן זה עדיין לא אפשרי לכל אחד. עם זאת, במידה ובניין שלם מעוניין להתחבר לאינטרנט סיבים מומלץ ליצור קשר עם אחת מהחברות והן יוכלו לחבר את כל הדיירים בבניין.

כמה עולה אינטרנט ביתי?

מחירי ספק ותשתית אינטרנט ביתי מתחילים מ-65 ₪ לחודש, מחיר ספק בנפרד מתחיל ב-15 ₪ לחודש ותשתית מ-64 ₪ לחודש. מחירי אינטרנט סיבים ספק ותשתית החל מ-79 ₪ לחודש.


השוואת ספקיות אינטרנט

חבילות ספק לדוגמא

ספק אינטרנט

בזק בינלאומי ‏- ‏100 מגה (קרא תגובות)

מהירות אינטרנט: 100Mb

24.9 ש"ח לחודש

חודש ראשון חינם!

קרא עוד
ספק אינטרנט

אינטרנט רימון ‏- ‏100 מגה (קרא תגובות)

מהירות אינטרנט: 100Mb

45 ש"ח לחודש

או חבילה מורחבת ב- 55 ש"ח לחודש - שאל את הנציג

מבצע: חודש ראשון ב-22.5 ש"ח בלבד! החל מהחודש השני 45 ש"ח לחודש!

קרא עוד
ספק אינטרנט

018 אקספון ‏- ‏100 מגה (קרא תגובות)

מהירות אינטרנט: 100Mb

19.90 ש"ח לחודש למשך שנה.

קרא עוד
להשוואת חבילות אינטרנט

חבילות ספק ותשתית אינטרנט

טריפל סי - ספק ותשתית אינטרנט

HOT: חבילות אינטרנט תשתית וספק

פרטנר: חבילות אינטרנט ביתי, ספק ותשתית

019 מובייל: חבילות אינטרנט ספק ותשתית

אינטרנט 012: מבצעים וחבילות

בזק בינלאומי ספק + תשתית

HOTnet - חבילות באנדל ספק ותשתית

סלקום אינטרנט: הצטרפות, מחירים ומבצעים

018 אקספון בחבילות ספק ותשתית משתלמות

אינטרנט רימון - ספק ותשתית בלי תוכן לא רצוי

מה זה תשתית אינטרנט?

תגובות