דלג לתוכן

כמה עולה לפרסם את העסק בגוגל ובפייסבוק?

כמה עולה לפרסם את העסק בגוגל או בפייסבוק? זו שאלה נפוצה, במיוחד עבור בעלי עסקים שמבינים את החשיבות של תחום זה. כמובן שאין תשובה חד משמעית לנושא מכיוון שהעלויות תלויות במשתנים שונים ומגוונים, החל ממידת מקצועיותה של החברה אליה אתם פונים, דרך גודל העסק והתחרות בשוק ועד היקף השירותים הנחוצים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

קידום ממומן בגוגל

קידום ממומן בגוגל זו פלטפורמה שמשמשת עסקים רבים. גוגל מתגמל עסקים שיש להם קמפיינים טובים ואיכותיים בעלויות נמוכות יותר ומיקום טוב יותר של המודעות. באמצעות הכלים שגוגל מציע לניהול הקמפיינים בפלטפרומת הפרסום שלו שנקראת Google Ads, ניתן לשלוט היטב על התקציב באמצעות תזמון המודעות לפי הימים והשעות שבהם הן עובדות היטב, מיקוד גאוגרפי ופרמטרים נוספים. לפני שנצלול למספרים ונתחיל לברר עלויות, חשוב להכיר איך עובדת פלטפורמת המודעות של גוגל. מדובר במגרש משחקים מורכב שדרוש הבנה מעמיקה של כללי המשחק. 

קידום ממומן בפייסבוק 

פייסבוק זו מדיה חברתית שמהווה פלטפורמה מעולה לקידום העסק, הגדלת החשיפה ויצירת קשר ישיר עם לקוחות. הכלים המתקדמים של קידום ממומן בפייסבוק מאפשרים למפרסם להגיע לקהל היעד הנכון באופן ממוקד בהתאם להגדרות שנקבעו מראש. ישנם כמה וכמה גורמים שמשפיעים על עלות המודעות בפייסבוק והם: מטרת וסוג המודעה, קהל, איכות המודעה וגודל השוק בו אתם פועלים. כמו כן, ישנם סוגים שונים ומגוונים של מודעות שעומדים לרשותכם: מודעות קרוסלה להצגת מספר מוצרים/שירותים באותה המודעה, מודעות שמטרתן לעודד תנועה לאתר, מודעות שמטרתן להשיג לידים ועוד.

כמה קידום ממומן עולה? 

קידום ממומן בפלטפורמות כמו גוגל ופייסבוק דורש תקציב פרסום של לפחות 2,000-3,000 ש"ח ויכול להגיע גם להרבה יותר מכך, תלוי בתחרות. עם סכום נמוך מכך לא כדאי להתחיל לפרסם, פשוט מכיוון שהחשיפה שתקבלו עם תקציב מוגבל היא מועטה מאד, דבר שיביא לבזבוז מוחלט של התקציב שלכם, לפני שהוא יביא תוצאות. מעבר לכך, בדרך כלל גם יהיה עליכם לשלם סכום בסיס של 1,000-2,000 ש"ח לחברת הפרסום עבור ניהול הקמפיינים האלו + עמלה של 15%-20% מהתקציב הכולל.

קידום אתרים אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל הוא גם אלמנט חשוב להשגת המטרות והיעדים שלכם. רוב העסקים משלבים בין העולמות, ומומלץ שלא לוותר על קידום אורגני בשום אופן. הוא אומנם דורש סבלנות, אך בכוחו להפוך את האתר וביצועיו לאופטימליים בעיני הגולשים וכתוצאה מכך גם בעיניו של גוגל. מותגים גדולים כקטנים כבר השכילו להבין שלתוכן איכותי באתר יש ערך ואין תחליף, אך מלבדו יש לפענח את התמהיל הנכון של קידום אורגני כדי לגרום לאתר לנסוק לגבהים חדשים. מדובר בתהליך שאינו מתרחש בין לילה, ולכן זו עבודה למומחים שיעזרו לכם לקדם גם את המטרות והיעדים שלכם במקביל.

כמה עולה קידום אורגני?

המחיר של קידום אורגני בישראל יכול לנוע בין סכום של 1,500 ש"ח ועד 15,000 ש"ח לחודש תלוי במורכבות של האתר, בתחרות בתחום ובאיכות החברה שמספקת את השירות. הסכומים הנפוצים ביותר עבור קידום אורגני מקצועי נעים בין 2,000-4,000 ש"ח לחודש.

לסיכום: קידום אתר זו מטרה שמקדשת את האמצעים, כמו גם את ההשקעה. חברה מקצועית תיצור לכם הזדמנויות שיווקיות גדולות שיתמכו ביעדים העסקיים שלכם, בין אם על ידי קידום ממומן, בין אם על ידי קידום אורגני ובין אם בעזרת שילוב בין שני העולמות.

אם אתה בעל עסק וזקוק לקופה רושמת, תוכל לקבל עוד מידע על קופה רושמת חכמה

תגובות