דלג לתוכן

4 דברים שרצוי לדעת לפני מעבר דירה

מתכננים מעבר דירה? התכנון מתחיל עוד לפני שלב האריזה והמבצע מסתיים רק לאחר שכל הארגזים מקופלים ומרוקנים. כדי לוודא שלא שכחתם, לפניכם 4 דברים שחשוב לבדוק ולבצע.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יולי 2019

מתכננים מעבר דירה, משדרגים את עצמכם ועוברים לבית גדול יותר, או אולי קניתם דירה ואתם כבר להוטים לעבור להתגורר בה? אם כן, אתם וודאי מודעים לכך שכדי שהמעבר יעבור בהצלחה, יש להתייחס אליו כאל מבצע ולתכננו בקפידה. התכנון מתחיל עוד לפני שלב האריזה והמבצע מסתיים רק לאחר שכל הארגזים מקופלים ומרוקנים, שכל הרהיטים בחדרים הנכונים, ושכל חפץ מונח במקומו. כדי לוודא שלא שכחתם, לפניכם 4 דברים שחשוב לבדוק ולבצע.

בדק בית

סעיף זה רלוונטי יותר עבור מי שקונה. לפני מעבר לדירה יש לבצע בדק ביית לאיתור ליקויי בנייה. את חלקם של הליקויים ניתן לאתר בעין בלתי מנוסה, אולם קיימים ליקויים שרק עיין מיומנת וציוד מקצועי יכולים לאתר. אם לא ביצעתם בדק בית לפני רכישת הדירה, רצוי לבצע אותו טרם המעבר, כך שבמידה וימצא הבודק ליקויים הדורשים שיפוץ רציני, ניתן יהיה לבצע אותם לפני שתעברו, ולמנוע מכם את אי הנעימות וחוסר הנוחות של מגורים באתר בנייה.

סקר שוק למציאת חברת הובלות

כדי שהמעבר יהיה מוצלח, נעים וזורם, אתם צריכים חברת הובלות איכותית, שמעניקה שירות אדיב ומקצועי. חברת הובלות טובה תעביר את חפציכם בבטחה ובאווירה נעימה, במחיר הוגן ואף תעניק לכם ביטוח על תכולת הדירה בזמן שהיא בדרכים. ערכו סקר בין החברות השונות, השוו מחירים ושירותים, כמו האם החברות מעניקות אחריות על התכולה, האם החברות מתחייבות להניח את הרהיטים והארגזים בחדרים המתאימים, האם החברה מספקת גם שירותי אריזה ופריקה? בדקו ביקורות של לקוחות על החברה, ובקשו לראות רישיונות ואישורים של הרכבים, החברה והעובדים. בחרו בחברה שמחיריה הוגנים, שעובדיה מנוסים ומקצועיים, ושלקוחותיה מרוצים וממליצים.

תשתיות תקשורת

חלק ניכר משעות הפנאי הביתיות של בני המשפחה עובר בצפייה בטלוויזיה, שיטוט ברשתות חברתיות, האזנה למוזיקה, ושאר פעילויות הקשורות לתקשורת, טלפון ומחשבים. כדאי לטפל בשירותי התקשורת והמדיה לפני מעבר דירה, כך שמהרגע שתנחתו בדירה החדשה תוכלו לצפות בטלוויזיה ולגלוש ברשת כאוות נפשכם. זה זמן טוב לבדוק את המבצעים והתעריפים שמציעות היום חברות התקשורת השונות, ולרענן, לשדרג ולהוזיל את החבילה שאתם מקבלים. ממילא יצטרך להגיע טכנאי לדירה החדשה, אז מדוע לא לנצל זאת כבר לשדרוג כללי של שירותי התקשורת אותם אתם צורכים ולהוזלת עלויות.

קופת חולים

מעבר דירה מביא איתו שינויים רבים ויכול להשפיע גם על שירותי הבריאות שאתם רגילים לקבל. כדאי לבדוק אם בקרבת הדירה החדשה קיים סניף של קופת החולים בה אתם חברים, ואם התנאים בסניף מתאימים עבורכם. זוהי הזדמנות טובה לבדוק מה מציעות קופות החולים האחרות ולבחון אפשרות מעבר בין קופות חולים

להתחיל ברגל ימין

מעבר לדירה חדשה הוא מאורע משמח המבשר תקופה חדשה, שינוי ופריחה. כדי שתוכלו להתחיל את חייכם בדירה החדשה בנחת, וכדי שהמעבר יהיה הכי מהיר ונוח שאפשר, יש לתכנן את המעבר מראש בקפידה. בצעו בדק בית לאיתור ליקויים מספיק זמן מראש בכדי שתוכלו לבצע את התיקונים הנדרשים, דאגו לתשתיות טלפון, תקשורת ומחשבים בדירה החדשה, ובחרו בחברת הובלה מקצועית, אדיבה ואמינה. לאחר שביצעתם כל זאת, לא נותר אלא לאחל לכם להעביר שנים ארוכות שמחות ואוהבות בדירתכם החדשה.
עוברים דירה ומחפשים מוביל? הזמינו חברת הובלות מאתר המובילים בישראל