דלג לתוכן

תקלות נפוצות בסמארטפון

מה קורה כאשר הטלפון הנייד מחליט לא לעבוד? אילו תקלות נפוצות קיימות ואיך נוכל להתגונן מפניהן? ואיך אפשר לתקן?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הטלפון הנייד הפך לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. החל מהבוקר כשהוא משמש כשעון מעורר, בהמשך כשאנו אומרים בוקר טוב לחברים, ולאחר מכן מנווטים באמצעותו בדרך לעבודה, או שומעים מוזיקה בתחבורה הציבורית. יום שלם של שיחות פרטיות ועסקיות, ולפני השינה אנו נרדמים כשהוא מחובר למטען. אך מה קורה כאשר הנייד מחליט לא לעבוד? אילו תקלות נפוצות קיימות ואיך נוכל להתגונן מפניהן?

הטלפון מתחיל לעבוד כמו צב

כמעט כל מי שהחזיק טלפון נייד לאורך זמן מכיר את הבעיה הזו. הטלפון מפסיק להגיב לרגע, או פותח אפליקציות ודפדפנים באיטיות מחרידה. מה יכולה להיות הבעיה? פעמים רבות מדובר בבעיה של זיכרון. ממש כמו במחשב שלנו. לפעמים תוכלו רק לכבות אותו ולהדליק מחדש, ולפעמים תוכלו לפתור את הבעיה על ידי פינוי מקום בזיכרון של המכשיר הנייד. מחקו קובצי וידיאו מיותרים או תמונות שכבר גיביתם במחשב או בענן, מחקו אפליקציות שאינן בשימוש ונסו את הטלפון מחדש. אם יש בו מקום פנוי והוא עדיין איטי – נסו להתקין מחדש את מערכת ההפעלה.

הטלפון אינו נדלק

הטענתם את הסוללה כל הלילה. אתם יודעים שהיא מלאה, אבל יום אחד למשל, האייפון לא נדלק. אז מה הסיבה? יתכן שהסוללה השתחררה ממקומה בדרך זו או אחרת. נסו להוציאה ממקומה, להמתין מעט ואז להחזיר אותה. בחלק מהמקרים הבעיה תיפתר. אם לא, נסו לבדוק האם יש תקלה בסוללה עצמה. כיצד ניתן לעשות זאת? גשו לחנות העוסקת בתיקון מכשירים ובקשו לנסות לרגע סוללה חדשה. אם הבעיה נפתרה – פשוט קנו את הסוללה.

אתם מקבלים הודעות בג'יבריש

בטלפון הנייד ישנה הגדרה מיוחדת האחראית על קבלת ההודעות. אם השפה העברית מותקנת אצלכם על המכשיר, ופתאום התחלתם לקבל ג'יבריש או סימני שאלה, יכול להיות שהנייד שלכם שינה את הדרך בה הוא מקודד את ההודעות. במכשירים של אנדרואיד תוכלו לפתור זאת בקלות על ידי מעבר למצב "הגדרות" > "הודעות" > "מצב קלט" – ולשנות את ההגדרה ממצב יוניקוד למצב אוטומטי. 

אתם פותחים את המצלמה באייפון לצלם סלפי ואינכם יכולים לעבור למצלמה קדמית

מדובר בתקלה מתסכלת, במיוחד אם אתם מתכננים לצלם סלפי עם אדם מיוחד שאינכם פוגשים לעתים קרובות. אתם מפעילים את המצלמה, אך במקום לעבור למצלמה קדמית המכשיר ממשיך להשתמש באחורית. הסיבה יכולה להיות תקלה בתוכנה של המצלמה. נסו לאתחל את המכשיר מחדש, ואם גם פתרון זה אינו עובד, נראה שתצטרכו להתייעץ עם טכנאי שיתקן את המצלמה הקדמית התקולה. תקלה זו מתרחשת פעמים רבות כאשר הטלפון נפל אך לכאורה לא ניזוק. בפועל, המצלמה הקדמית התנתקה או נשברה, והאייפון מפצה על כך בשימוש במצלמה האחורית.

יש לכם תקלות נוספות? מתוסכלים ואינכם יכולים לפתור אותן? נסו תמיד לבדוק פתרונות לתקלה שלכם בפורומים רלוונטיים. סביר להניח שאינכם הראשונים שנתקלו בבעיה ומישהו כבר מצא את הפתרון ופרסם אותו. 

תגובות