דלג לתוכן

כל המידע שצריך לדעת לפני שבוחרים חברת סלולר

שוק הסלולר בארץ פורח וקיימות חברות ומותגים סלולרים רבים. כאן תוכלו לקרוא ולהבין את ההבדלים בין סוגי החברות ומה חשוב לנו לדעת...

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,


כל המידע שצריך לדעת לפני שבוחרים חברת סלולר

לאחרונה נדמה שחברות סלולר חדשות צצות בשוק כמו פטריות אחרי הגשם. ישנה תחרות מחירים ולכל חברה יתרונות משלה, אז איך נדע במי לבחור? 
כאן תוכלו לקבל את מלוא המידע על סוגי החברות השונות הפועלות כיום בשוק.

אז מיהן החברות שנמצאות היום בשוק? סלקום,  פלאפון,  פרטנר,  גולן טלקום,  הוט מוביילwe4G, NEXT Mobileרמי לוי תקשורת,  019 מובייל,  הום סלולר,  012 מובייל,  וואלה מובייל,  היי מובייל,  Pmobile,  קרביץ מובייל,  סאוא,  ג'יני.

חברות עם רישיון מלא:

כיום פועלות בארץ חברות סלולר מכמה סוגים. ישנן חברות עם רישיון של משרד התקשורת, שמשמעותו היא שהן יכולות לפרוס ולהפעיל תשתית רשת ומערך אנטנות סלולריות. החברות המוגדרות ככאלה הן פלאפון, סלקום ופרטנר הוותיקות כאשר לכל אחת מהן מערך אנטנות משלה, הוט מובייל עם רשת אנטנות משותפת עם פרטנר וגולן טלקום אשר החלה לפרוס רשת, אך כיום משתמשת ברשת של חברת סלקום. גם 018 אקספון קיבלה רישיון להפעלת רשת סלולרית, חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם רשת סלקום ל-10 שנים והיא פועלת כיום כחברת סלולר תחת השם we 4G.

מפעילים וירטואליים:

סוג נוסף של חברות שפועלות כיום הן המפעילות הוירטואליות. הן רוכשות את השימוש ברשתות הקיימות ופועלות באופן עצמאי לחלוטין ללא שום קשר לחברת התשתית. הנמנות על חברות אלו הן רמי לוי תקשורת וסלקט המשתמשות בתשתית של פלאפון ו-019 מובייל המשתמשת בתשתית של פרטנר.

מותגים מוזלים:

בנוסף, לאחרונה ניתן לראות מותגים מוזלים רבים שנכנסו לשוק, רובם שייכים לחברת פלאפון: וואלה מובייל, היי מובייל, Pmobile, סאוא, קרביץ מובייל, ג'יני. לפרטנר מותג מוזל אחד - 012 מובייל, וסלקום רכשה לאחרונה את המפעילה הוירטואלית הום סלולר.
משמעות המותג המוזל היא שלמעשה המותג שייך לחברה הראשית ורק משווק בצורה נפרדת. כתוצאה מכך מעבר בין החברה הראשית למותג המוזל או בין מותג מוזל אחד למשנהו (תחת אותה חברה) מהווה למעשה מעבר באותה החברה ומצריך מהלקוח לשלם דמי מעבר כפי שקורה בעת מעבר בין חבילות בחברה אחת.

כיצד בוחרים חברה?

אז מה בעצם חשוב לנו הלקוחות לדעת לגבי חברת הסלולר? הכי חשוב לדעת באיזה תשתית משתמשת החברה שאליה אנו שייכים או שאליה אנו מעוניינים להתחבר, זאת על מנת שנדע האם לחברה יש קליטה מספקת במקום המגורים / עבודה. חשוב לבדוק גם את איכות הגלישה שמספקת החברה ואת נפח הגלישה שמציעה בחבילות שלה. כמובן ששיקול מרכזי נוסף הינו טיב שירות הלקוחות של החברה ושירותי הערך המוסף שהיא מספקת.
לאחר שבדקנו מיהן החברות שאכן מתאימות ויכולות לספק את הצורך הסלולרי שלנו, מומלץ מאוד לערוך השוואת מחירים בין המסלולים ובין החברות.

להשוואת מחירי חבילות סלולר

הצטרפות לחבילת סלולר

חברהעל איזה רשת היא פועלתסוג חברההערות
פלאפון עצמאיתחברת סלולר
סלקוםעצמאיתחברת סלולר
פרטנרעצמאיתחברת סלולר
גולן טלקוםעצמאיתחברת סלולר

נרכשה ע"י אלקטרה
מפעילה רשת משותפת עם סלקום

הוט מוביילעצמאיתחברת סלולרמפעילה רשת משותפת עם פרטנר
we4G (אקספון 018)עצמאיתחברת סלולר

מפעילה רשת משותפת עם סלקום וגולן טלקום

רמי לוי תקשורתפלאפוןמפעיל וירטואליהמפעיל הוירטואלי הראשון
019 מוביילפרטנרמפעיל וירטואליפועלת עם מערכות עצמאיות ככל שניתן
הום סלולרסלקוםמפעיל וירטואלינרכשה ע"י סלקום
012 מוביילפרטנרמותג מוזל של פרטנר
וואלה מובייל פלאפוןמותג מוזל של פלאפוןמותג עם אתר וואלה!
היי מוביילפלאפוןמותג מוזל של פלאפוןמותג לצעירים
Pmobileפלאפוןמותג מוזל של פלאפוןמותג עם רשת באג
קרביץ מוביילפלאפוןמותג מוזל של פלאפוןמותג עם רשת קרביץ
סאואפלאפוןמותג מוזל של פלאפוןמותג למגזר הערבי
ג'יניפלאפוןמותג מוזל של פלאפון