דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

סלולר: הטבות ניוד לא תמיד משתלמות

חברות הסלולר מציעות הטבות לכל לקוח העובר אליהן ומנייד את המספר. ynet בשיתוף אתר "כמה זה?", בדקו אלו הטבות תקבלו אם תתניידו

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

סלולר: הטבות ניוד לא תמיד משתלמות

4/10/10, ליאת נחום, ynet בשיתוף "כמהזה?"

חברות הסלולר מציעות הטבות לכל לקוח העובר אליהן ומנייד את המספר. ynet בשיתוף אתר "כמה זה?", אתר השוואות מחירי התקשורת בישראל, בדקו אלו הטבות תקבלו אם תתניידו.

בשלהי שנת 2007 יצאה לדרך רפורמת ניידות המספרים, רפורמה האומרת כי מספר הטלפון שלך עובר איתך מחברה לחברה, ללא צורך בניתוק המספר הקודם וקבלת מספר חדש ועדכון מחדש של מספר הטלפון אצל כל מכריך. מטרתה העיקרית של הרפורמה, הייתה הגברת התחרות בין הספקיות.

באמצע שנת 2009 פרסם משרד התקשורת כי בתחום הסלולר, בוצעו בפועל כ-607 אלף ניודים. למרות זאת, מאז, עדיין מספר הניודים לא גבוה ולא ניתן לומר כי הצרכנים נהרו בהמוניהם וניידו את המספר לחברה אחרת, אלא לרוב נותרו נאמנים לחברה בה הם היו עד כה. על הסיבות לכך שלקוחות לא מתניידים בהמוניהם, תוכלו לקרוא בכתבה מלפני מספר חודשים.

הטבות ניוד - מזה, למי זה וכמה?

בכל חברות הסלולר תמצאו הטבות ניוד. הטבות אלו אינן קשורות להחזרים עבור גובה עלות המכשיר בתנאי דיבור מסוים, אלא בנוסף להן. כמעט כמו כל הטבת החזר בסלולר, גם הטבות אלו, מותנות בדקות דיבור חודשיות או בעלות חודשית מסוימת שעל הלקוח לעמוד בה וזאת בנוסף כמובן, לניוד המספר אליהן.

חברה ההטבה אופן קבלת ההטבה
סלקום 720-1,440 שקל 20 שקל לחודש למשך 36 חודשים ללקוחות ברף שימוש של 99 שקל בחודש 30 שקל לחודש למשך 36 חודשים ללקוחות ברף שימוש של 199 שקל בחודש 40 שקל לחודש למשך 36 חודשים ללקוחות ברף שימוש של 299 שקל בחודש
פלאפון 720 שקל 20 שקל לחודש למשך 36 חודשים ללקוחות ברף שימוש 200 דקות בחודש
orange 360-540 שקל 20 שקל לחודש למשך 18 חודשים ללקוחות ברף שימוש של 149 שקל בחודש 30 שקל לחודש למשך 18 חודשים ללקוחות ברף שימוש של 249 שקל בחודש
מירס 180-360 שקל 10 שקל לחודש למשך 18 חודשים ללקוחות בהצגת חשבונית עד 200 שקל בחודש (לא מותנה בשימושים בפועל) 20 שקל לחודש למשך 18 חודשים ללקוחות בהצגת חשבונית מעל 200 שקל בחודש (לא מותנה בשימושים בפועל)

1. כדי ליהנות מכל סכום ההטבה המלא, תצטרכו להישאר אצל חלק מהחברות 36 חודשים ולא "רק" 18 חודשים של ההתחייבות (סלקום ופלאפון מחלקות את ההטבה למשך 36 חודשים, orange ומירס מחלקות את ההטבה למשך 18 חודשים).

2. לא מספיק רק לנייד את המספר אל החברות, אלא גם לעמוד בדקות דיבור או עלות מסויימת שהחברות קובעות מראש.

3. ההחזר מתקבל כל חודש בחודשו בפועל, ולכן אם חודש אחד לא דיברתם מספיק ולא הגעתם לתנאי הסף, לא תקבלו עבור חודש זה את ההטבה.

4. מצד אחד הטבה כזו מקטינה במעט את החשבון החודשי ולעיתים מכסה חלקית על קנס מעבר (למרות שבכושר התמקחות טוב, ניתן גם לקבל החזר חלקי עבור קנס, אם יש לכם כזה). מצד שני, מעבר לחברה אחרת יגרור גם הוא התחייבות ארוכה עם קנס יציאה לא קטן בצידה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות