דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

כמה עולה לגלוש באמצעות מודם סלולרי?

חברות הסלולר הודיעו על מבצעים עבור חבילות הגלישה באמצעות מודם סלולרי למחשב הנייד. יצאנו לבדוק מי נותן ומה כדאי.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

גלישה באמצעות מודם סלולרי (למחשב הנייד):

עודכן בתאריך 25/05/09

רוצים להשוות מחירי מודם סלולרי? לחצו כאן

בעקבות מלחמת המחירים בין חברות הסלולר על חבילות הגלישה הסלולרית באמצעות מודם, בדקנו עבורכם מה כל חברה מציעה וכמה זה יעלה לכם.

חבילות הגלישה אמורות לספק למשתמשי הסלולר קישוריות מלאה עם עולם האינטרנט הן מהמכשיר הסלולרי ובמיוחד לאנשים שמסתובבים עם מחשבים ניידים ומתחברים לאינטרנט באמצעות המכשיר האישי או כרטיס מודם ייעודי המאפשר אינטרנט אלחוטי למחשב נייד.

מכשירי המודם המוצעים ע"י החברות:

חברה המודם המוצע מחיר חודשי החזר התחייבות
אורנג' Option Icon225 19 ₪ לחודש למשך 36 חודשים ללא 18 חודשים לחבילת גלישה ללא התחייבות עלות המודם: 25 ₪ לחודש למשך 36 חודשים  = 900 ₪
פלאפון Telit U1 Net) Stick) או Novatel Mc727 9.90 ₪ לחודש למשך 36 חודשים *זיכוי מלא עבור המודם, כל עוד הלקוח משלם עבור חבילת הגלישה 18 חודשים לחבילת גלישה
סלקום ZTE MF636 או Aircard 880E 10 ₪ לחודש למשך 36 חודשים ללא 18 חודשים לחבילת גלישה

כל המודמים בכל החברות הינם בחיבור USB.

* בחברת פלאפון ההחזר הינו בכפוף להישארות המנוי בתוכנית למשך 36 חודשים. בנוסף החברה מציעה עוד מודמים סלולריים בשיטת חיוב זיכוי לא מלאה.

פירוט חבילות הגלישה ומחיריהן:

חברה מחיר חודשי מהירות הורדה מהירות העלאה הגבלת תעבורה חודשית מחיר לאחר ניצול החבילה
אורנג' 80 ₪ + 2.2 ₪ עבור הקו לגלישה 2.8 מגה בייט לשניה 384 קילובייט לשניה 5,000MB (5 ג'יגה בייט) 2 ₪  לכל מגה נוסף
פלאפון 119 ₪ 2.4 מגה בייט לשניה 144 קילובייט לשניה 10,000MB (10 ג'יגה בייט) 61 אג' לכל מגה נוסף.
סלקום 129 ₪ 2.8 מגה בייט לשניה 1.2  מגה בייט לשנייה ללא הגבלה -

סה"כ עלויות כלליות למודם + חבילת גלישה

חברה עלות לכלל החבילה
אורנג'* 101.2 ₪ לחודש עבור מודם + חבילת הגלישה
פלאפון** 119 ₪ לחודש עבור מודם + חבילת הגלישה
סלקום*** 139 ₪ לחודש עבור מודם+חבילת הגלישה

 *אורנג' – העלות למודם הינה 19 ₪ לחודש למשך 36 חודשים (684 ₪) והעלות לחבילת הגלישה הינה בהתחייבות למשך 18 חודשים. ניתן לפרוס את התשלומים על המודם גם למשך 18 חודשים. המבצע בתוקף עד לתאריך 30/06/09 ** בחברת פלאפון העלות למודם הינה 9.90 ₪ לחודש למשך 36 חודשים בשיטת חיוב זיכוי מלא *** סלקום: 10 ₪ לחודש למשך 36 חודשים (360 ₪) עבור המודם והעלות לחבילת הגלישה הינה בהתחייבות למשך 18 חודשים המבצע התוקף עד לתאריך: 31/05/09

החבילות ניתנות לכלל הלקוחות, לא משנה באיזו חברת סלולר הינכם מנויים.

בחברת מירס אין בשלב זה מודם סלולרי ייעודי וחבילת גלישה כמו בשאר החברות, אם כי המכשירים של מירס יכולים לשמש לחיבור באמצעות כבל דאטה למחשב נייד, אך הגלישה היא איטית מאוד ואינה מומלצת בשלב זה.

מבצע פלאפון עם מחשב נייד הכולל מודם סלולרי פנימי:

לקוחות המצטרפים לחבילת גלישה במחיר של 189 ₪ לחודש, יקבלו מחשב נייד LG X110  הכולל מודם סלולרי netstick פנימי בהתחייבות למשך 18 חודשים.

אחריות למחשב תינתן ע"י נציגת LG בישראל – קבוצת ח.י.

חבילת הגלישה במבצע זה הינה "גלישת אינטרנט חופשית מורחבת" הינה גלישה חופשית עד נפח של 20GB.

שימו לב, המחשב נרכש בשיטת חיוב זיכוי מלא של 89 ₪ לחודש למשך 36 חודשים, קבלת הזיכוי מותנית בהישארות בחבילת הגלישה למשך 36 חודשים.

המבצע בתוקף עד לתאריך 15/06/09

מבצע אורנג' עם מחשב נייד ומודם סלולרי:

מחשב נייד macbook 2.0 GHz + מודם סלולרי + חבילת גלישה עד 5GB + מכשיר נוקיה E71 (למדברים מעל 115.50 ₪ בחודש חיוב זיכוי מלא על המכשיר) = 199 ₪ לחודש למשך 36 חודשים (7,164 ₪)

מותנה בהצטרפות לאחת מתוכניות התעריפים שבמבצע שמשכו 18/36 חודשים (בהתאם לסוג הלקוח עסקי/פרטי) בתשלום חודשי ובכפוף לתנאי התוכנית. המחשב מגיע עם מודם סלולרי וכרטיס sim הרשום כקו טלפון נוסף של הלקוח בתוכנית תעריפים שמשכה 18/36 חודשים לפי סוג הלקוח בתשלום חודשי קבוע.

בדיקת TheMarker ואתר "כמה זה?": מחירי הגלישה הסלולרית מתקרבים למחירי הגלישה הביתית

 |  13.6.2008 בר חיון  

החיבור לאינטרנט באמצעות המודם הסלולרי תמיד היה אפשרות יקרה למדי אך היתרון הבולט הוא כמובן חיבור בכל מקום שבו קיימת קליטה סלולרית. באחרונה יצאו פרטנר, פלאפון וסלקום במבצע חבילות מודם סלולרי שתעריפיהן מצליחים להתחרות אפילו בעלות האינטרנט הקווי הביתי. כל החבילות מותנות בהתחייבות ל-18 חודשים והן מוצעות ללא קשר לשייכות הלקוח לחברה זו או אחרת בטלפון הסלולרי. כדי להשוות בין המבצעים השונים ולבחון למי הגלישה הסלולרית מתאימה, נעזרנו באתר כמהזה, (kamaze.co.il), אתר השוואת מחירי באינטרנט, סלולר, טלוויזיה, שיחות לחו"ל וטלפוניה בישראל.

מהירות ההורדה המוצהרת של שלוש החברות היא 2.4-2.8 מגה בייט לשנייה. בהשוואת העלויות הכוללות של מבצעי המודמים הסלולריים (עלות המודם בנוסף לחבילת הגלישה) לעלויות האינטרנט הביתי (עלות ספק האינטרנט בנוסף לתשתית) באותן מהירויות הורדה, עולה כי המחירים זהים פחות או יותר. כך שעל פניו, משתלם יותר לרכוש את חבילת האינטרנט הסלולרי, לשלם את אותו סכום ולגלוש כמעט מכל מקום בישראל.

ואולם, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון: באורנג' ופלאפון (החבילות במחיר הנמוך ביותר) ההתחייבות היא אמנם ל-18 חודשים אבל על המודם, שעלותו כ-19 שקל לחודש, תאלצו להמשיך לשלם במשך 3 שנים. בנוסף יש באורנג' ובפלאפון הגבלת תעבורה חודשית של 5 עד 10 ג'יגה בחודש (ותוספת תשלום של 2-6 שקלים על כל מגה נוסף). בהנחה כי רוב דפי האינטרנט שוקלים 350 עד 900 קילובייט, בחבילה של אורנג' ניתן לצפות ב-270 דפי אינטרנט ביום בממוצע ובחבילה של פלאפון ניתן לגלוש ב-530 דפים ביום בממוצע.

החבילה שמוצעת בסלקום היא ללא הגבלת תעבורה אך גם שם לא תוכלו להוריד סרטים ללא הכרה שכן חוזה ההתקשרות מתנה "שימוש הוגן". סלקום אינה מגדירה מהו שימוש הוגן אך הכוונה כנראה להורדה מאסיווית של קבצים רוב היום.

חבילת האינטרנט הסלולרי של אורנג' או פלאפון מתאימה ללקוחות שהמחשב העיקרי שלהם הוא לפטופ ומדי פעם הם גולשים לעמודי חדשות ואולי גם מורידים קבצים קטנים ששולחים להם במייל. אולם את החבילה של פלאפון כדאי להביא בחשבון רק אם אתם לקוחות פלאפון שחשבוניתכם החודשית היא בסכום של יותר מ-100 שקל. אחרת החבילה של פלאפון אינה משתלמת כלכלית מאחר שבעשרה שקלים פחות, ניתן לקחת את החבילה של סלקום שאינה מגבילה את כמות הגלישה (החבילה של פלאפון מגבילה את ההורדה לעד 10 ג'יגה לחודש).

בסלקום אמנם מציעים הורדה ללא הגבלה אולם כדאי לזכור כי על פי רוב, את הורדות הקבצים הממושכות אנחנו עושים מהבית ויתרון הניידות משמעותי פחות. עלות רוב החבילות הביתיות (ספקית + תשתית) היא 100-120 שקל וברוב המקרים ניתן להתמקח מול ספקית האינטרנט ולהוריד עוד את המחיר. החבילה של סלקום מיועדת יותר למשתמשים כבדים שחייבים להישאר ניידים רוב הזמן.

רוצים להשוות מחירי מודם סלולרי? לחצו כאן

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר