דלג לתוכן

צלחת לווין פרטית

נמאס לכם מחברות הטלוווזיה הגובות סכומים חודשיים נכבדים? יש פתרון: התקנת צלחת לוויין פרטית.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

צלחת לווין 

מידי חודש, מוציאים רבים מאיתנו סכום כסף לא קטן עבור צפייה בטלוויזיה. חברות הכבלים והלוויין לא מרחמות עלינו וגובות סכומים כבדים עבור רכישת חבילות צפייה. גם מי שמסתפק בחבילת צפייה בסיסית לא ישלם פחות מ-120 שקלים בחודש, ואין מה לדבר על מי שמתעניין בספורט, טבע, טיולים וכדומה, אשר יאלץ לרכוש ערוצים וחבילות צפייה מיוחדות ולהוסיף לא מעט שקלים בחודש.

עם זאת, כבר שנים שקיימת כאן אופציה אחרת, מגוונת בתכנים, זולה בהרבה וללא התחייבות לתשלום חודשי – צלחת הלוויין.

צלחת לווין היא למעשה מקלט (בקוטר של 80-120 ס"מ), הקולט שידורים מלוויינים הנעים סביב כדור הארץ ומשדרים באופן חופשי שידורי טלוויזיה ורדיו. הצלחת מותקנת על גג הבניין, ומשם מחוברת לנקודה או מספר נקודות בבית (בעזרת ממיר), בדיוק כמו חברות הכבלים/הלווין המוכרות לנו.

באמצעות צלחות הלוויין ניתן לקלוט מאות ואלפי ערוצי טלוויזיה ורדיו מכל העולם באיכות דיגיטאלית ובאופן חוקי. בנוסף, ניתן לקלוט גם מגוון ערוצי HD, ביניהם ערוצי סרטים, טבע וספורט. 

בנוסף, צלחת לווין הינה בעלת אורך שנים רב, דבר ההופך אותה לפתרון איכותי וחסכוני ביותר לאורך שנים. במקרה שעוברים דירה ניתן להעביר את הצלחת ללא כל קושי ואין צורך בהסכמת דיירי הבניין לשם כך.

כמה זה עולה?

עלות קנייה והתקנה של צלחת לווין פרטית נעה בטווח שבין 1,300 ₪ ל-5,000 ₪, תלוי בצלחת שבחרתם.

החבילה הפופולארית ביותר נסמכת על הלווין הישראלי "עמוס" ועל הלווין האירופי "הוטברד", ומאפשרת קליטת ערוצים 1, 2, 10 ,ערוץ הכנסת (99) ואת ערוצי הרדיו (רשת א', ב', ג', ד', קול המוזיקה, קול הדרך ורדיו רקע), וכ-400 ערוצים מהיבשת האירופאית. התכנים המשודרים מגוונים: חדשות, כלכלה, ספורט, סרטים, סדרות ואפילו פורנו. לחובבי ערוצי המזרח התיכון - ניתן להתחבר גם ללווין המצרי "נייל", בעלות נוספת, ולהוסיף לחבילה 150 ערוצים נוספים מכל מדינות ערב בהם כווית ואבודאבי. אפשרות זו הופכת את צלחת הלווין לאופציה רלוונטית במיוחד עבור המגזר הערבי. כמו כן הצלחת מאפשרת קליטה של מאות ערוצי רדיו באיכות גבוהה.

החיסרון העיקרי - צריך לדעת שפות, והרבה

ובכל זאת, אם הכל טוב, יפה וזול מדוע רובנו לא מחוברים לצלחות לווין פרטיות? ישנם כמה סיבות מהותיות: הראשונה, בעיית תרגום, לא כולנו דוברי איטלקית, ספרדית, גרמנית, ערבית ושלל שפות אחרות. הערוצים המועברים אינם מתורגמים, מה שמגביל את רובינו לצפייה בערוצים דוברי השפה האנגלית או צרפתית במקרה הטוב. נכון שהדבר פחות מהותי כאשר מדובר בשידור משחק כדורגל או כדורסל או כאשר מדובר בערוצי מוסיקה, אך בהחלט צריך להביא את הדבר בחשבון. מבחינה הזו היתרון של חברות הכבלים והלויין הוא ללא עוררין.

סיבה שנייה, היא הפקות המקור של חברות הכבלים והלווין. לחובבי "עספור", "סרוגים" וכו' הצלחת הפרטית לא תיתן מענה. התחרות בין החברות הובילה להפקת תוכניות דגל משל עצמן למנויים בלבד, עליהן כמובן, צריך הלקוח לוותר וכמו גם על חבילות הסרטים המתורגמים שהן מציעות.

סוגייה נוספת היא האחריות. רוב מתקיני הצלחות יתנו אחריות של שנה על הציוד (הלוויינים עצמם הרי לא בשליטתם), בעקבות התחרות בשוק הצלחות הפרטיות לא כל חברות ההתקנה מחזיקות מעמד שנה, לכן עדיף לבחור בחברה ותיקה ומנוסה. 

בחסות: פורטל  satellite service

קצת על רפורמת ה- DTT ( עידן +)

למי שאינו מעוניין בצלחת לווין אך גם לא מעוניין ב-HOT ו-yes כיום קיימת גם אופציה של רכישת ממיר דיגיטאלי עידן פלוס בעלות חד פעמית של החל מ-160 ש"ח, ואפשרות לצפייה חינמית ב-6 ערוצים עיקריים. מבחר הערוצים המוצעים חינם בשירות זה צפוי להתרחב בקרוב.  

מעבר לסקירה מקיפה על רפורמת ערוצי חינם DTT ( עידן +)

עוד בטלוויזיה

ערוצי חינם באמצעות ממיר DTT - עידן פלוס

אם הטלוויזיה לא תופסת מקום מרכזי בשעות הפנאי שלכם, אבל בכל זאת אתם רוצים להיות מחוברים לעניינים אבל לא להתחייב למנוי חודשי או לספק טלוויזיה, עידן...

נטפליקס בישראל

נטפליקס ישראל: מציעה צפייה במגוון רחב של תכני טלוויזיה, סדרות וסרטים. חלק מהתכנים מתורגמים לעברית או מדובבים לילדים, ניתן להנות גם מסדרות מקור...

אמזון פריים וידאו

אמזון פריים וידאו - שירות הסטרימינג של אמזון המאפשר צפייה ישירה זמין גם בישראל, בשיתוף פעולה עם פרטנר TV ובנוסף, אפשרות לגישה ישירה לשירות Amazon...

תגובות