דלג לתוכן

המדריך להתקנת תשתיות תקשורת במשרד

הקמת תשתיות תקשורת היא הבסיס לכל עסק או משרד, גדול או קטן. תשתית תקשורת מתקדמת מסייעת לעסק לעבוד ביעילות רבה בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים ללקוחות המשרד. לכן הקמה מקצועית של תשתיות תקשורת איכותיות ויציבות היא קריטית. כל מה שחשוב לדעת על התקנת תשתיות תקשורת למשרד במאמר שלפניכם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יולי 2022

תשתיות תקשורת

התקנתן של תשתיות תקשורת נועדו לכמה מטרות: תשתיות עבור רשת מחשבים ושרתים, טלפון, כבלים ותקשורת ותשתיות להקמת מצלמות אבטחה ואזעקה. תשתיות תקשורת למשרדים הן אלו המאפשרות את השימוש בטלפון, בפקס וכמובן באינטרנט. כל סוג של אמצעי תקשורת זקוק לתשתית המתאימה, כאשר השאיפה היא לשלב עד כמה שאפשר יותר מוצרי תקשורת ייחד. 

לא משנה מה היקף העסק או באיזה תחום הוא מתמחה. התקשורת היא לב הפעילות העסקית. היא קובעת את איכות התקשורת בין העובדים, את רמת הזמינות של המשרד עבור הלקוחות ואף את מערכת היחסים עם הספקים. והכי חשוב שכל זה יעשה בצורה הכי מאובטחת, מהירה ויעילה שניתן.

לכן על התשתיות להיות מותקנות ברמה הגבוהה ביותר ותעשו זאת על ידי מציאת בעלי מקצוע מומלצים, למשל באתר מחשב בקוויק, המכירים את התחום היטב. לא כדאי לחסוך בתחום הזה בהוצאות, כדי לא להגיע למצב בו כל המשרד מושבת בגלל תקשורת לקויה. אחריות ההתקנה ללא תקלות היא על המתקין וכך גם זיהוי מוקדם של תקלות עתידיות. 

חשיבותה של התקנה מקצועית של תשתיות תקשורת

התקנה לקויה של תשתית התקשורת תגרום לתקלות ובעקבות כך לירידה באיכות העבודה. לכן חשוב שכל הפרמטרים יעשו באופן המקצועי ביותר. פריסת רשת התקשורת חייבת להיעשות על פי תכנון מדויק, ולאחר מכן כל חיבור של כבל רשת לעמדות הקצה. 

בנוסף, "תקשורת אחודה" יכולה לחסוך הרבה כסף, כאשר במקום לפרוס מספר תשתיות עבור כל שירות בנפרד, ניתן לפרוס תשתית אחת שתשרת את כל מרכיבי הרשת. רשת אחודה ווי-פי עבור שירותי רשת אלחוטית לגלישה באינטרנט המתאימה לעסקים מסחריים וקניונים, אך גם למשרדים בהם רוצים להעניק לעובדים שירותי אינטרנט אלחוטי מאובטח.

רשת תקשורת אחודה למחשבים אשר תשמש את תחנות העבודה השונות ואת השרתים להתחברות למערכות המחשב, למדפסות, טלפוניה ותוכנות שונות. רשת זו מבוססת על כבלי נחושת מסוגים שונים בהתאם לצרכים של רוחב הפס.

רשת תקשורת אחודה למצלמות אבטחה המיועדת בנוסף למצלמות האבטחה גם למערכות בקרת הכניסה והאזעקה ורשת תשתיות סיבים אופטיים המיועדת בעיקר לקשר בין רשתות מרוחקות.