דלג לתוכן

מהי חבילת האינטרנט המתאימה לכם וכמהזה עולה?

כשכל כך הרבה חברות מציעות היום חבילות אינטרנט ביתי איך אפשר לדעת במה לבחור? לאיזה פרמטרים חשוב לשים לב? מה נחשב מחיר טוב? ובאיזה מהירות כדאי לבחור?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

יוני 2017

כשאנחנו רוצים להתחבר לאינטרנט הביתי חשוב לבדוק את מחיר חבילת האינטרנט, מיהי החברה המציעה את השירות, האם אנחנו מרוצים משירות הלקוחות שלה ועוד. אבל חשוב יותר מהכל זה לזכור שלא מדובר בחתונה קתולית. כבר כמה שנים שחבילות התקשרות בכלל, והאינטרנט בפרט, מוצעות בארץ ללא התחייבות. לכן, גם אם בחרתם בחברה מסוימת ואתם לא מרוצים, או שעברה תקופת זמן ונראה לכם שאתם משלמים יותר מידי, קל ופשוט להשוות מחירי אינטרנט ולעבור חברה במידת הצורך.

ההצטרפות לאינטרנט דורשת חיבור לתשתית ולספק, מדובר בשני שירותים שונים אותם מספקות שתי חברות שונות. את תשתית האינטרנט מספקות החברות בזק ו-HOT. ספקיות אינטרנט יש רבות, ביניהן: 012, נטוויז'ן, בזק בינלאומי, 018 אקספון, טריפל סי, 019 טלזר, HOT net, פרטנר, אינטרנט רימון ועוד.

רפורמת השוק הסיטונאי שינתה את כללי המשחק, כאשר משרד התקשורת חייב את בזק לאפשר לספקיות האינטרנט לרכוש ממנה את התשתית במחיר מוזל ולמכור אותה לכם, הצרכנים. משמעות הדבר היא שכעת אין חובה להצטרף לשתי חברות בנפרד, וכל ספקית יכולה למכור לכם חבילת אינטרנט שלמה הכוללת ספק ותשתית. ולמה זה טוב? כי מחירי האינטרנט הביתי ירדו משמעותית וההתנהלות מול חברה אחת עם חשבונית אחת נוחה בהרבה.

חשוב לציין כי ישנה שחקנית נוספת בשוק התשתית שנקראת UNLIMITED, אשר מספקת גם היא חבילות משולבות עם התשתית הייחודית שלה (שפועלת באמצעות סיבים אופטיים). החברה עדיין נמצאת בשלב פרישת התשתית ולכן השירות מוצע כרגע רק באזורים מסוימים בארץ.

אז כמה זה עולה?

הידעתם? מחיר ספק אינטרנט בלבד מתחיל היום מ-10 ש"ח לחודש! 

משלמים יותר? לחצו כאן להשוואת מחירים

מחירי תשתית אינטרנט בלבד מתחילים ב-75 ש"ח לחודש, אך למרבה ההפתעה חבילת אינטרנט (הכוללת ספק ותשתית) של 15 מגה תעלה פחות: החל מ-65 ₪ לחודש. חבילה של 100 מגה תעלה החל מ-84 ₪ לחודש בממוצע שנתי.

משלמים יותר? לחצו כאן להשוואת מחירים

איזה מהירות כדאי לבחור?

מהירויות האינטרנט נעות היום בין 5-1000 מגה, כשהפופולריות הן בין 15 מגה ל-100 מגה. אם עיקר השימוש שלכם הוא קריאת מיילים, גלישה בפייסבוק ועיון בכתבות סביר להניח ש-15 מגה יספיקו לכם. במידה ואתם מרבים לצפות בסרטונים וסרטים או שהרשת הביתית שלכם כוללת כמות מכובדת של מכשירים, מהירויות 30, 40 ו-100 עשויות להתאים לכם יותר. שימו לב שבחלק מהחברות אין הרבה הבדל במחירים, עם זאת חשוב לבדוק גם מה המחיר בתום השנה הראשונה כי שם יכול להסתתר הפער.

תגובות