דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  מכשירי סלולר

בדיקה: מה מכסה ביטוח הסלולר?

חברות הסלולר מציעות כמה מסלולים של ביטוחים שאמורים להגן על המכשירים הניידים. האם זה בכלל משתלם ומה זה כולל? תוכנית חיסכון עם כל הפרטים

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

בדיקה: מה מכסה ביטוח הסלולר?

חברות הסלולר מציעות כמה מסלולים של ביטוחים שאמורים להגן על המכשירים הניידים. אבל בדיקה שלנו מגלה שגם אם רכשתם ביטוח שעולה עשרות שקלים בחודש, הוא רחוק מלכסות אתכם. אז האם זה בכלל משתלם?

29.01.12, עמליה דואק, חדשות 2 ו"כמה זה?"

לצפייה באייטם כפי ששודר לחצו כאן

כשמגיעים לרכוש סמארטפון עומדים בכל פעם מול הדילמה–האם לבטח את המכשיר או לא. אבל בדיקה שלנו מעלה הפרשים של עשרות אחוזים בעלות הביטוחים על אותו מכשיר בין חברות הסלולאר השונות, והבדלים משמעותיים בתנאים.

תחקירני תוכנית חיסכון הציגו עצמם כלקוחות חדשים והתעניינו בשלושה סוגי ביטוחים: למכשיר בלקברי, לסמסונג גלקסי אס 2, ולאייפון 4 אס החדש. את סבב השיחות התחלנו עם חברת סלקום.

שיחה עם חברת סלקום

תכנית חיסכון: כמה עולה אצלכם ביטוח על אייפון?

מוקדנית: אין לנו ביטוח על אייפון.

תכנית חיסכון: ועל בלקברי יש?

מוקדנית: על מכשירים אחרים כן יש פשוט רק על אייפון אין. בגלל שהעלות שלו ככה מאוד מאוד יקרה אז אין עליו את הביטוח.

אז בסלקום לא הסכימו לבטח לנו את האייפון אבל בחברות האחרות–דווקא כן. המחירים–בשמיים. בפלאפון ביקשו מאיתנו 50 שקלים בחודש, ותוספת של 329 שקלים על כל תיקון. במקרה של נזק בלתי הפיך נשלם עוד 700 שקלים, ואם נאבד את המכשיר נוסיף השתתפות עצמית של 1000 שקלים.

ואם חשבתם שזה יקר שימו לב להצעה שקיבלנו באורנג'–תשלום קבוע של 80 שקלים בחודש על ביטוח מלא, או 39 שקלים על ביטוח חלקי. במקרה של אובדן–נוסיף השתתפות עצמית של 1350 שקלים.

ובחישוב פשוט: אם האייפון היה ברשותכם שנתיים ובכל חודש שילמתם על הביטוח 80 שקלים, ואז - המכשיר נגנב–כל העסק יעלה לכם כאילו קניתם מכשיר חדש.

שיחה עם חברת אורנג'

מוקדנית: אייפונים זה דבר מאוד מאוד בעייתי.

תכנית חיסכון: למה הביטוח עליו הוא כל כך יקר?

מוקדנית: זה מכשירים שא' הם מאוד יקרים. ב' אחוז הגניבות שלהם הוא מאוד מאוד גבוה. זה סוג של כמו ביטוח שאת עושה לאוטו. ככל שאתה קונה אוטו יותר יקר ככה הביטוח עולה יותר.

מבדיקה של תוכנית חיסכון עולה שגם מחירי הביטוח על סמסונג גלקסי אס 2 דומים לאלה שנקבל על האייפון. על בלקברי קיבלנו הצעות מחיר שונות:בסלקום ביטוח בסיסי יעלה לכם30 שקלים בחודש, ותוספת של 100 שקלים על כל תיקון. ביטוח מתקדם יותר, שיכסה גם תיקונים–יעלה לכם בחודש 49 שקלים בממוצע.

במקרה של גניבה או נזק בלתי הפיך תשלמו השתתפות עצמית של יותר מ - 600 שקלים. (614-648)

כמה זה עולה אצל המתחרים? באורנג' תשלמו 9 שקלים יותר בכל חודש(39), אבל ההשתתפות העצמית על גניבה תהיה קטנה יותר (599).

ובפלאפון הביטוח על בלקברי הוא היקר ביותר–50 שקלים בחודש. במקרה של גניבה או נזק בלתי הפיך תשלמו בין 600 ל700 שקלים.

אז לא רק חבילות השיחות בסמארטפונים עולות לנו הרבה, מתברר שגם על המסביב נשלם לא מעט. האם שווה לקחת את הסיכון ולא לבטח את המכשיר? לא בטוח. בסופו של יום אחריות על המכשיר תהפוך את עוגמת הנפש במקרה של גניבה, לקצת יותר קטנה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  מכשירי סלולר