דלג לתוכן

כמה כסף תחסכו אם תפסיקו לעשן?

מעשנות ומעשנים רבים רוצים להפסיק לעשן אבל חלקם נרתעים כשהם רואים את מחירי סדנאות הגמילה מעישון. אולם כשצוללים למספרים מגלים שאת עלות הסדנה מחזירים כבר לאחר חודשים בודדים. בדקנו כמה תרוויחו מהפסקת עישון, וזה עוד לפני שאנחנו מזכירים את המחיר הבריאותי

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בגמילה מעישון?

*המחירים בסקירה זו עודכנו לאחרונה ביולי 2021

כל מעשן ומעשנת מכירים את מסע ההפחדות בנוגע לחומרים המסוכנים והמסרטנים שכל סיגריה מכילה. כל סיגריה? כל שאיפה! רשימת המרכיבים אכן מבהילה, אבל כנראה לא מביאה לכוח רצון חזק מספיק כדי להיגמל מעישון לבד. סדנת גמילה מעישון במכון אברהמסון, באלן קאר או במיינדטק (3 החברות המובילות בתחום הגמילה מעישון בישראל) עולה לא מעט, כך שהמחיר מהווה לפעמים מחסום וגורם ללא מעט מעשנים לוותר על הרעיון, לנסות להיגמל לבד, ולמרבה הצער ברוב המקרים גם להיכשל. אבל האם באמת המחיר הזה גבוה?

בדקנו כמה באמת עולה לעשן לעומת העלות של סדנת גמילה מעישון. נסביר גם איך בדקנו ומאיפה שאבנו את הנתונים, וכל מה שיישאר לכם לעשות זה לקבל החלטה מושכלת, ולהחליט מה לעשות עם כל הכסף שיתפנה לכם. 

העישון במספרים: כמה עולה לעשן?

הישראלים מעשנים לא מעט. 20% מהאוכלוסייה הבוגרת מעשנים, שזה אחד מכל חמישה ישראלים. גברים מעשנים יותר מנשים, אחד מכל ארבעה גברים בממוצע מעשן. ממוצע הסיגריות למעשן עומד על בין עשר ל-20 סיגריות ביום, כש-9.3% מהגברים היהודים מעשנים יותר מקופסה ביום. במגזר הערבי המצב חמור עוד יותר, 22.2% מהגברים מעשנים יותר מ-20 סיגריות ביום. 

קופסת סיגריות מהמותגים הנמכרים ביותר בישראל עולה כ- 32 שקלים. בכל קופסה יש 20 סיגריות, כך שעלות כל סיגריה היא 1.60 שקלים. מחצית מהישראלים מעשנים בין עשר ל-20 סיגריות, כך שהעלות היומית נעה בין 16 ל-32 שקלים. אם זה לא נשמע לכם הרבה, חשבו על העלות החודשית - בין 480 ל-960 שקלים עולה העישון מדי חודש. ההוצאה השנתית נעה בין 5,760 ל-11,520 שקלים. 

מתעניינים בגמילה מעישון? מלאו פרטים כאן ונציגי החברה/ות שתבחרו יחזרו אליכם בהקדם.

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

אלן קאר מחיר

גמילה מעישון בשיטת אלן קאר מוצעת במספר מסלולים. ניתן להירשם לסדנה פרונטלית וניתן לעשות זאת גם בסדנה אונליין בזום. בנוסף ניתן להירשם לסדנה דיגיטלית בשמונה פרקים שאתם יכולים לצפות בהם בזמנכם החופשי במשך חודש. בסוף הסדנה הדיגיטלית תקבלו עשרה סרטוני תמיכה. אלן קאר מחיר סדנה דיגיטלית כולל גם תמיכה טלפונית לשנה ושלושה חיזוקים אונליין בשנה אם יהיה בכך צורך. אם אתם מעשנים עשר סיגריות ביום, עלות הסדנה מוחזרת כבר אחרי כמה חודשים מהגמילה. אם אתם מעשנים כבדים יותר ומחסלים קופסת סיגריות ביום, העלות מוחזרת כבר כעבור חודשיים וחצי. 

אלן קאר מחיר סדנאות רגילות, בזום או פנים אל פנים, משתנה בהתאם למסלולים השונים. משך הסדנה בזום או בקבוצות הפרונטליות עומד על שש שעות במפגש חד פעמי. המחיר משתנה בהתאם לתקופת האחריות שבחרתם – שנה, ללא הגבלה, או במסלול החזר כספי. המחיר כולל סדנאות חיזוק במשך תקופת האחריות וכל מנחי הקבוצות הם מעשנים לשעבר שנגמלו בשיטת אלן קאר. גם כאן אם נעשה חישוב כמה עולה להפסיק לעשן לעומת כמה עולה לעשן - את ההשקעה בעלות הסדנה תחזירו תוך שלושה עד שישה חודשים. 

מכון אברהמסון מחיר

מכירים את הסיסמה ״לא נגמלת - לא שילמת״? במכון אברהמסון זה לא קיים ולא מוצע מסלול של החזר כספי במקרה של כישלון. נשמע מלחיץ, נכון? אבל במכון כל כך בטוחים בהצלחת השיטה ולכן המחיר של גמילה מעידשון במכון אברהמסון כולל גם סדנאות חיזוק וטיפולי גמילה נוספים במשך שנה, ללא הגבלת מספר הטיפולים. במכון אברהמסון מעניקים ליווי אישי של צוות יועצות ויועצים מקצועיים שילווה אתכם עד הגמילה האמיתית. הסדנה מורכבת ממפגש אחד בן כשעתיים שבסופן ייעלם החשק שלכם לעשן. אם נחשב את עלות הסדנה לעומת עלות הסיגריות, התשלום יוחזר לכם תוך שלושה עד שישה חודשים אם אתם מעשנים בין עשר ל-20 סיגריות ביום. אם אתם מעשנים יותר מזה, העלות תוחזר תוך זמן קצר יותר.  

גמילה מעישון מיינדטק מחיר

מיינדטק היא שיטה חדשה לגמילה מעישון על ידי שימוש בטכנולוגיה מיוחדת שפונה אל התת-מודע בחדר שמכונה "הקפסולה". החדר הייחודי פונה אל תת המודע וגורם להפסקת עישון תוך 90 דקות בלבד. בזמן הזה הרצון לשלוף סיגריה מתבטל וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להתרווח בקפסולה ולצפות בטכנולוגיה שמשלבת תהליכי NLP ומיינדפולנס.

מחיר גמילה מעישון בשיטת מיינדטק כולל אחריות, כמו מחיר גמילה מעישון במכון אברהמסון או עלות גמילה בשיטת אלן קאר, גם כאן ההשקעה חוזרת אליכם תוך כחצי שנה או פחות אם אתם מעשנים עשר סיגריות ומעלה ביום. ניתן לחלק את הסכום לתשלומים, ולהגיע לתשלום חודשי שיכול להיות שווה ערך למי שמעשן במשך חודש פחות משש סיגריות ביום. 

גמילה מעישון כמה זה חוסך

למה הסיגריות בישראל כל כך יקרות

כמעט כמו בכל מוצר אחר בארץ, הסיבה העיקרית למחיר הגבוה הוא גובה המס. בסיגריות מדובר בסכום ממש גבוה - 80% מהמחיר מורכב ממיסים. תנסו לקלוט את הפער: סיגריה אחת עולה 32 אגורות ועל כך נוספים 1.28 שקלים של מיסים. ההכנסות של המדינה ממיסוי על סיגריות עמדו ב-2019 עד 6.2 מיליארד שקלים לפי דוח משרד הבריאות. 

הסכום הזה נשמע אסטרונומי, אבל הוא עדיין לא מכסה את העלויות מנזקי העישון. על פי אותו הדוח, העלות של נזקי העישון למערכת הבריאות עומדת על 1.7 מיליארד שקל, לכך נוסיף 1.9 מיליארד של עלויות ימי מחלה ואובדן כושר עבודה, וכ-8 מיליארד שקל אובדן חיי אדם מדי שנה. בסך הכול מוערכים נזקי הסיגריות בכ-12.8 מיליון שקלים, פי שתיים מגובה ההכנסות ממיסים. 

איך המספרים האלה קשורים לכיס של כל אחד ואחת מאיתנו? ככל שיהיו פחות מעשנות ומעשנים המשק יפסיד פחות כסף על נזקי עישון. ככל שהסכום שמנותב לנזקי עישון יקטן - ניתן יהיה לנתב את הכסף הזה לאפיקים אחרים שכולנו נרוויח מהם. 

בכל זאת מילה על הבריאות 

כל סיגריה מכילה חומרים שאם הייתם רואים צנצנת עם מדבקה שעליה השם שלהם לא הייתם חושבים אפילו לשלוח אליה יד ולהכניס את החומר לפה שלכם. הנה רק כמה דוגמאות: אצטון, בנזן, זפת, טרפנטין, נפטלין, פורמלין, ציאניד, וקוטל חרקים DDT. רק בעשן הסיגריות נספרים כ-70 קרצינוגנים שונים ומסרטנים שנספגים בגוף, ובסך הכל כ-350 חומרים רעילים וכ-7,000 כימיקלים בסיגריה. את זה אלן קאר מחיר לא משקלל, גם לא מכון אברהמסון, וגם לא שיטות הגמילה האחרות. לבריאות שלכם באמת שאין מחיר, אבל אם זה כבר כרוך בהוצאה כלכלית - לפחות שההשקעה תוחזר תוך חודשים בודדים. 

מתעניינים בגמילה מעישון? מלאו פרטים כאן ונציגי החברה/ות שתבחרו יחזרו אליכם בהקדם.

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

גמילה מעישון וחסכון - שאלות ותשובות

כמה כסף מוציאים המעשנים מדי חודש בממוצע?

סיגריה מהמותגים הנמכרים ביותר בישראל עולה בממוצע 1.60 שקלים. כמחצית מהישראלים מעשנים בין עשר ל-20 סיגריות ביום, כלומר בין 480 ל-960 שקלים בחודש. אם נכפיל זאת ב-12 חודשים בשנה, נגיע להוצאה שנעה בין 5,760 ל-11,520 שקלים מדי שנה. 

אלן קאר מחיר: כמה עולה להפסיק לעשן בשיטת אלן קאר?

סדנת גמילה מעישון בשיטת אלן קאר מגיעה במספר מסלולים: מסלול אונליין בזום בן שש שעות, סדנה פרונטלית בת שש שעות גם היא, וסדנה דיגיטלית בשמונה פרקים שניתן לעשות בזמנכם החופשי במשך חודש. עלות הסדנאות היא בהתאם למסלול המבוקש (אחריות לשנה, אחריות לכל החיים, או מסלול החזר כספי).

אברהמסון מחיר: כמה עולה סדנת הפסקת עישון במכון?

אברהמסון גמילה מעישון מחיר הכולל סדנה בת שעתיים, ובמקרים הנדירים שבהם בכל זאת מתעורר צורך לעשן נכללים גם טיפולים נוספים ללא הגבלה במשך שנה. את העלות שהשקעתם בסדנה תחזירו תוך שלושה עד שישה חודשים אם אתם מעשנים יותר מעשר סיגריות ביום.

למה הסיגריות בישראל כל כך יקרות?

כמו כמעט כל מוצר בישראל, הסיבה העיקרית למחיר הגבוה הוא גובה המס. בסיגריות מדובר במיסוי גבוה במיוחד - 80% מהמחיר שאתם משלמים על כל סיגריה הוא מיסים. תנסו לקלוט את הפער: סיגריה אחת עולה 32 אגורות ועל כך נוספים 1.28 שקלים של מיסים. ועדיין, ההכנסות ממיסים לא מכסות את הכסף שהולך לטיפול בנזקי העישון. 

גמילה מעישון - סקירות בתחום

להפסיק לעשן: כל השיטות לגמילה מעישון

כמעט כל המעשנים רוצים להפסיק לעשן אבל לא תמיד מצליחים לעשות את הצעד הראשון בדרך לגמילה מהסיגריות. ריכזנו עבורכם את השיטות הטובות ביותר להיפטר...

גמילה מעישון - איך מפסיקים לעשן?

עדיין מעשנים? הסקירה הבאה נכתבה עבורכם, על מנת לסייע לכם בדרך לגמילה המיוחלת. אספנו את כל המידע על הפסקת עישון דוגמת למה כדאי להפסיק, איך להפסיק...

גמילה מעישון: מה קורה לגוף כשמפסיקים לעשן?

שיפור זרימת הדם וקצב הלב, שיפור בחושי הטעם והריח, ירידה בסיכון לאוטם שריר הלב וסוגי סרטן שונים, ומעל הכל - עלייה בתוחלת החיים. חושבים על גמילה...

11 סיבות להפסיק לעשן עכשיו

הגיע הזמן להפסיק לעשן: אספנו עבורכם 11 סיבות שיגרמו לכם לכבות את הסיגריה בפעם האחרונה.

גמילה - איך נפרדים מהרגלים רעים?

מוחו של האדם בנוי באופן כזה שנותן הוראות לפעולות ומעניק גמול ועונג על ביצוען. כתוצאה מכך אנו נולדים עם נטייה להתמכרויות, ולא משנה אם אלו התנהגויות או...

תגובות