דלג לתוכן

סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות למכבי

אפריל 2024

בדיקות הריון במכבי שירותי בריאות

חברות בקופת חולים מכבי ומתכננות הריון? או שאולי אתן חברות בקופת חולים אחרת וחושבות לעבור למכבי טרם ההיריון? בסקירה הבאה נפרט על הבדיקות החשובות שתדרשו להן במהלך ההיריון, למה הן חשובות וכמה הן עולות. שימו לב שיש הבדל במחירים, בהנחות ובהחזרים בהתאם למסלולי החברות: מכבי, מכבי זהב ומכבי שלי. לחלק מההחזרים / הנחות נדרשת תקופת אכשרה לפני שאפשר ליהנות מהם ולכן כדאי לוודא את התנאים המלאים עם החברה לפני ביצוע המעבר לתכנית הרצויה.

מחירי הבדיקות במכבי

בדיקות סקר גנטיות – מבוצעות באמצעות בדיקת דם פשוטה. מטרתן לבדוק נשאות למחלות גנטיות רבות המומלצות בהתאם לעדה ולארץ המוצא של שני בני הזוג. רוב הבדיקות נעשות אצל האישה אך במידת הצורך יילקחו בדיקות גם מהגבר. מומלץ לבצע את הבדיקות טרם הכניסה להריון אך ניתן לעשות אותן גם עד שבוע 13 להיריון. במסגרת סל הבריאות זכאיות כל לקוחות מכבי לבדיקות מתוך הרשימה המאושרת ללא תוספת תשלום. מבוטחות במכבי זהב או מכבי שלי זכאיות לבצע את שאר הבדיקות (במידת הצורך) במעבדות מכבי בעלות מוזלת של 116.16 שקלים לבדיקה.

בדיקת שקיפות עורפית – זוהי בדיקה לזיהוי חשד לתסמונת דאון, הנעשית באמצעות אולטרה סאונד בשליש הראשון להיריון, בין השבועות 11-13. בבדיקה נמדד עובי הנוזל המצטבר בעורף העובר. במידה ונמדד עובי חריג יומלץ לאישה לבצע בדיקת סיסי שליה או מי שפיר. תיתכן גם הפניה לביצוע אקו לב עוברי במידת הצורך. את הבדיקה ניתן לבצע במסגרת סל הבריאות בהשתתפות עצמית של כ50 שקלים. מבוטחות מכבי שלי רשאיות לבצע את הבדיקה אצל רופא פרטי במסגרת הטבת חבילת הריון ולידה ולקבל החזר של עד 75% מעלות הבדיקה (ועד לתקרה המצטברת של חבילת הריון ולידה).

בדיקת סיסי שליה – מדובר בבדיקה חלופית לבדיקת מי השפיר. היא מיועדת לנשים מעל גיל 32 או לנשים שתוצאות הסקר הביוכימי ו/או בדיקת השקיפות העורפית הצביעו על הצורך בה. בבדיקה נלקחת דגימה מהשליה והיא נעשית בשבועות 11-13 להריון. כאמור, עד גיל 32 תינתן הבדיקה רק בהמלצת יועץ גנטי ואז יהיה ניתן לבצע אותה במסגרת סל הבריאות בבית החולים בהשתתפות עצמית של 38 שקלים (או ללא תשלום, תלוי בייעוץ). מבוטחות מכבי זהב או מכבי שלי יכולות לבצע את הבדיקה במסגרת פרטית ולקבל החזר של עד 1568.83 שקלים. מבוטחות מכבי שלי יכולות לקבל החזר גדול יותר במסגרת חבילת הריון ולידה שמעניקה החזר של עד 75% מיתרת עלות הבדיקה. לאחר גיל 32 ניתן לבצע את הבדיקה ללא עלות וללא הפניה בבית החולים או אצל רופא פרטי. ללקוחות מכבי זהב עם החזר של עד 1568.83 ₪ וללקוחות מכבי שלי על החזר נוסף של עד 75% מהיתרה לאחר זכאות מכבי זהב.

בדיקת מי שפיר – מבוצעת בין השבועות 16-20 להריון על מנת לאתר חשד לתסמונת דאון. זוהי בדיקה חלופית לבדיקת סיסי שליה ורק אחת מהן מתבצעת בהריון. נשים מתחת לגיל 32 זכאיות לבדיקה במסגרת סל הבריאות אך ורק בהמלצת יועץ גנטי, במקרה זה הבדיקה תתבצע בבית חולים ללא אפשרות בחירת הרופא. נשים מתחת לגיל 32 ללא המלצת יועץ גנטי שנמצאות במסלול מכבי זהב, יכולות לבצע את הבדיקה במסגרת פרטית עם רופא שבהסדר בהשתתפות עצמית של 885.99 ₪ לעובר, הריון מרובה עוברים ההשתתפות העצמית תהיה 1,771.98 ש"ח או אצל רופא פרטי שאינו בהסדר בהחזר של עד 80% מעלות הבדיקה ועד תקרה של 1559.45 ש"ח. נשים במסלול מכבי שלי ישלמו (על בדיקה עם רופא בהסדר) השתתפות עצמית בגובה 443 ש"ח לעובר ובהריון מרובה עוברים 885.99 ש"ח, בנוסף, על בדיקה עם רופא פרטי שאינו בהסדר יכולות לקבל החזר נוסף במסגרת חבילת הריון ולידה. נשים מעל גיל 32 זכאיות לבדיקה במסגרת סל הבריאות באופן אוטומטי וללא צורך בהמלצות יועץ גנטי ויכולות לבצע את הבדיקה בבית החולים. מבוטחות בתכנית מכבי שלי יכולות לבצע את הבדיקה באופן פרטי ולקבל החזר של עד 75% ועד תקרה של 2228.24 ₪ במסגרת חבילת הריון ולידה.

סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת – בדיקת אולטרה סאונד הסוקרת את איברי העובר ומערכות הגוף על מנת לשלול מומים והפרעות התפתחויות. הזכאות הבסיסית לכלל לקוחות מכבי היא עבור הסקירה המאוחרת שמתרחשת בין השבועות 20-24 ועלותה 38 שקלים. סקירת מערכות מוקדמת נערכת בין השבועות 14-16 וזכאות אליה תינתן בהמלצה רפואית (באותה עלות של 38 ₪). ניתן לבצע סקירה מוקדמת גם ללא המלצה, חברות במכבי זהב ומכבי שלי ישלמו עבורה 148.81 שקלים אצל רופא שבהסדר או שיהיו זכאיות להחזר אצל רופא פרטי שאינו בהסדר. ההחזר יעמוד על 50% מעלות הבדיקה ועד תקרה של 366.66 ₪. במכבי שלי ניתן לקבל החזר נוסף של עד 75% על היתרה לאחר מימוש הזכאות של מכבי זהב.

החזרים נוספים ללקוחות מכבי שלי בהריון:

חברות בתכנית מכבי שלי זכאיות לחבילת הריון ולידה במסגרתה ניתן לקבל החזרים עד לתקרה של 2228.24 שקלים להריון ועד 75% מעלות כל בדיקה (עד 4 הריונות בכל תקופת החברות, בהריון מרובה עוברים יינתן החזר של עד 4456.17 שקלים, ובכל מקרה עד 8912.34 לכל תקופת החברות במכבי שלי). 

רשימת הבדיקות שעבורן ניתן לקבל החזרים: סקירת מערכות אחת (מוקדמת או מאוחרת), בדיקת סיסי שליה, בדיקת מי שפיר, בדיקת שקיפות עורפית, אקו לב עובר, היפוך עובר.

כמו כן ניתן לקבל החזרים גם על שירותים תומכי לידה: 3 ימי הבראה (עד 445.2 ש"ח ללילה לחברות מכבי שלי ו-278 ש"ח לחברות מכבי זהב), דולה תומכת בלידה (החזר 75% עד 1669.51 ש"ח), ייעוצים לאחר לידה בהחזר של עד 445.2 ש"ח לכל ייעוץ: ייעוץ שינה, ביקרו אחות פרטית בבית היולדת, ייעוץ לפעילות גופנית או תזונה נכונה.

הצטרפות למכבי

סלי הריון בקופות החולים

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

סל הריון כללית

כל המידע על סל הריון בקופת חולים כללית. לאילו בדיקות וייעוצים אתן זכאיות במסגרת סל הבריאות וביטוחי כללית מושלם וכללית פלטינום. כל מה שצריך לדעת על...

סל הריון לאומית

סל הריון בקופת חולים לאומית- כל מה שצריך לדעת על סוגי הבדיקות במהלך ההיריון, כל המידע על ההחזרים והשתתפות עצמית במסגרת הביטוחים המשלימים לאומית כסף...

סל הריון מאוחדת

כל מה שצריך לדעת על הריון בקופת חולים מאוחדת: מידע על הבדיקות ועל ההשתתפות העצמית וההחזרים הניתנים במסגרת תכניות מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא.

מעבר לקופת חולים מכבי

מעבר בין קופות חולים

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

אולי יעניין אותך גם:

NIPT - בדיקת דם ניפט במקום מי שפיר?

בדיקת NIPT - האם ניתן לעשות בדיקת דם ניפט במקום דיקור מי שפיר? למי הבדיקה הזו מתאימה, מתי כדאי להיעזר בה, אילו חברות פועלות בתחום, איך זה עובד, וכמה...

בדיקות הריון לפי שבועות

אילו בדיקות עושים במהלך ההריון, מתי צריך לעשות כל בדיקה, מה בוחנים בכל אחת מהבדיקות, וכמה זה עולה לך? ההריון היא תקופה מרגשת אך גם מבלבלת, אז כדי...

שימור דם טבורי

כל מה שרציתם לדעת על שימור דם טבורי: מה זה דם טבורי? איך שימור שלו יכול לעזור בעתיד? מה היתרונות והחסרונות של השימוש בו? איפה ואיך ניתן לאסוף ולשמור...

בדיקת NIPT - השוואת מחירים

בישראל קיימות כמה חברות שמבצעות בדיקת דם פשוטה שנקראת NIPT. האם הבדיקה יכולה להחליף דיקור מי שפיר? באילו חברות ניתן לעשות את הבדיקה, כמה היא עולה,...

תגובות